Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

96

У світі існує більше 4 тисяч сортів картоплі, в росії вирощують близько 400. Щоб визначитися в цьому різноманітті, слід звертати увагу на набір сортових властивостей, характерних кожному виду. Для отримання врожаю в ранні терміни городники вважають за краще вирощувати картоплю рів’єра.

Зміст

  • Картопля рів’єра: опис сорту з фото
  • Характеристика

    • Зовнішній вигляд
    • Урожайність
    • Схоронність
    • Стійкість до хвороб
  • Особливості технології вирощування

    • Пророщування бульб
    • Правила посадки
    • Секрет посадки картоплі-відео
  • Поради аграріїв

    • Дотримання сівозміни
    • Необхідність поливу
    • Підгортання картоплі
    • Підгодівля
    • Мульчування грядок
    • Картопля під соломою-відео
  • Захист від хвороб і шкідників

    • Хвороби-таблиця
    • Хвороби-фотогалерея
    • Шкідники-таблиця
    • Шкідники-фотогалерея
    • Як ефективно позбутися від медведок-відео
  • Збирання врожаю
  • Вирощування з насіння
  • Відкликання

Картопля рів’єра: опис сорту з фото

Сорт голландської селекції культивується не так давно, але вже користується популярністю у аграріїв завдяки ранній стиглості овоча. Автор-холдинг agrico, що об’єднує тисячі фермерів, що спеціалізуються на вирощуванні картоплі. Виведені десятки видів, серед них і рів’єра. З 2013 року сорт введений в держреєстр і районований для центрального, центрально-чорноземного і північно-кавказького регіонів. Вид ранньостиглий, молоді бульби придатні в їжу вже через 45 днів після сходів, дозрівання настає через 60 днів. Це дозволяє дачникам швидко побачити результати своєї праці, а фермерам відправити на продаж ранні овочі і отримати прибуток.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Картопля рів’єра відноситься до ранньостиглих сортів

Характеристика

Аграрії відзначають врожайність рів’єри, хорошу лежкість коренеплодів, що невластиво більшості ранніх сортів, і відмінний смак.

Зовнішній вигляд

Кущ низький до середнього, напівпрямостоячий або розлогий, з великими світло-зеленим листям, злегка хвилястими по краях. Квіти-червоно-фіолетові, але сорт часто не встигає зацвітати, можна побачити тільки бутони. Сходи дружні, що значно спрощує догляд: прополювати і підгортати можна відразу всю ділянку.

Коренеплід овальний, з дрібними вічками. Шкірка щільна, гладка, світло-бежевого відтінку. Вага бульби — 101-117 г.м’якоть кремового кольору, смачна, дегустаційна оцінка — 4,8 бала. Товарність 80-96%. Містить невелику кількість крохмалю-11,5-15,9%. Сорт столового призначення. З картоплі виходять дуже смачні деруни, оладки, рагу, супи, але особливо він хороший відвареної, розсипчастий. Використовується в дитячому та дієтичному харчуванні.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Коренеплід овальної форми має щільну шкірку світло-бежевого кольору

Врожайність

Сорт урожайний, на кущі формуються 8-12 рівних бульб. При першій копці на 45 день після сходів збирають 134-225 ц\га молодої картоплі, при другій на 55-й день — 273-312 ц/га.максимальна врожайність 465 ц/га. На півдні країни раннє дозрівання бульб дозволяє виростити два врожаї. У першій половині липня проводять перший збір, на площі, що звільнилася здійснюють подальшу посадку, другий урожай збирають в першій декаді вересня.

Збереження

Сорт відрізняється стійкістю до пошкоджень при зборі: до 80-96% бульбоплодів зберігають товарний вигляд. Завдяки щільній шкірці картопля добре зберігається, лежкість 94%. Культура невибаглива, незалежно від погодних умов дає відмінні врожаї.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Сорт відрізняється стійкістю до пошкоджень

Стійкість до хвороб

Через коротку вегетацію сорт практично не схильний до хвороб. Стійкий до збудника раку картоплі, золотистої цистоутворюючої нематоди, полосчатой мозаїці. Схильний до фітофторозу, парші.

Особливості технології вирощування

Картопля, як і будь-яка інша культура, вимагає турботи, тому городникам слід дотримуватися ряду правил.

Пророщування бульб

Щоб отримати урожай в більш ранні терміни, що особливо актуально для південних регіонів, де можливе вирощування подвійного врожаю, картоплю попередньо пророщують. За 15 днів до посадки його поміщають тонким шаром в ящики і ставлять на світло при +150с для прокльовування вічок. При цьому проводять вибракування пошкоджених і хворих бульб. Картоплю періодично перевертають для рівномірного освітлення. Якщо навесні стоїть холодна і сира погода, пророслі бульби на час розкладають в ящики з вологою тирсою, просоченими рідким добривом.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Я

Городники часто пророщують картоплю в прозорих пакетах. У них роблять десяток отворів, закладають бульби, зав’язують і вивішують на світлі. Пакет не слід тримати на відкритому сонці. Завдяки парниковому ефекту паростки з’являються дуже швидко.

Можна проростити картоплю шляхом подвяливания. Для цього коренеплоди за 15 днів до висадки розкладають в підвальному або горищному приміщенні.

Важливо. Посадка на ділянку пророщених бульб рів’єри дає можливість отримати урожай на тиждень раніше, а його обсяг може збільшитися майже вдвічі.

Правила посадки

Картопля воліє рости на відкритих місцях, добре освітлених сонцем, без близького залягання грунтових вод — вони повинні розташовуватися на 70 см нижче рівня землі. При вирощуванні в затінених сирих місцях збільшується ризик ураження рослин грибковими захворюваннями.

Ділянку потрібно готувати ще з осені: видаляти бадилля і бур’яни, грунт перекопувати на глибину 15 см, додавати органічні добрива (10 кг гною на 1 м 2). Посадочні площі можна засіяти білою гірчицею, яка встигне зійти до заморозків і в зеленому стані піти під сніг. Навесні перекопують грунт.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Садять картоплю в удобрений грунт

Здійснювати посадку картоплі в середній смузі слід не раніше середини квітня: до цього часу земля повинна добре прогрітися (до +120с). Бульби насичуються поживними речовинами, закладеними в грунт, і швидко адаптуються до нового середовища. Час посадки може зрушуватися в залежності від регіону вирощування і погоди. При загрозі поворотних заморозків сходи прикривають плівкою.

Майбутній урожай залежить не тільки від сорту і правильного догляду, але і від якості посадкового матеріалу. На насіннєву картоплю підбирають бульби середнього розміру, вагою 40-70 г, правильної форми, без ознак хвороби, з великою кількістю очок. Досвідчені городники вважають за краще використовувати для посадки великі коренеплоди вагою 100 г і більше. На 100 м2 необхідно близько 40 бульб. При дефіциті посадкового матеріалу бульби ділять на частини так, щоб на кожній було не менше 3 очок.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

На насіннєвий матеріал підбирають бульби середнього розміру

Важливо. Прискорити появу паростків можна шляхом обприскування розчином золи (400 г \ 4 л, настояти добу) на другому тижні пророщування.

Перед висадкою бульби знезаражують в розчині марганцівки протягом півгодини, потім опудривают золою — такі заходи профілактики необхідні для попередження хвороб. Висаджуючи картоплю, слід намагатися не пошкодити паростки — це може привести до уповільненого темпу розвитку рослини.

Рів’єра добре росте на будь-якому грунті, але бажано не проводити посадку картоплі на важкій глинистій землі. Найкраще бульби розвиваються в помірно вологому супіщаному грунті або добре удобреному піщаному. Земля повинна бути прогріта, пухка, глибина посадкових лунок 6 см, що значно менше, ніж у інших ранньостиглих сортів. При посадці варто враховувати розмір майбутніх бульб, тому залишають інтервал в 35 см між рослинами, 60 см між рядами. При більш частій посадці бульби формуються середніх розмірів.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

В один сезон можна отримати два врожаї картоплі рів’єра

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

При висадці в лунку вносять 700 г перегною і 75 г золи або 15 г нітрофоски. Можна додати лушпиння від цибулі для відлякування дротяники. Не рекомендується по весні вносити свіжий гній: може з’явитися неприємний присмак плодів або водянистість. Крім того, молодий гній, що містить патогенні мікроби, нерідко є джерелом інфекцій.

Традиційні методу посадки-гребневий і траншейний. Гребеневу посадку здійснюють там, де грунт страждає від перезволоження. Бульби садять в гребені висотою 15 см. В умовах посушливого клімату, на піщаних грунтах проводять посадку в траншеї.

Борозни направляють з півночі на південь. При такому напрямку рядки висвітлюються рівномірно і отримують достатньо тепла. Розвиватися коріння і формуватися картопляні бульби будуть лише при прогріванні грунту до +70с. З підвищенням температури до +220с вони починають рости більш інтенсивно. Однак в спеку більше +250с або невеликих заморозках зростання бульб затримується.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

В умовах посушливого клімату, на піщаному грунті проводять посадку в траншеї

Переважно під картоплю відводити ділянки після вирощування вівса, гороху, цибулі, кабачків, огірків. Рекомендують також садити картоплю після сидератів, які містять безліч природних компонентів, що насичують грунт органікою, розпушують і поліпшують її структуру. Не слід розташовувати картопляні посадки поруч з яблунями, які часто хворіють паршею.

Необхідність поливу

Коренева система рів’єри дуже потужна і забезпечує рослину вологою на будь-якому грунті, що дозволяє отримувати відмінний урожай навіть в посушливе літо. Однак під час утворення бадилля і формування бульб картопля потребує зволоження. Якщо під час появи сходів рослина відчуває дефіцит вологи, зменшується число зав’язей.

Достатньо 2 поливів. Зволожують грунт на глибину 25 см, норма — 4 л на кущ. На невеликих ділянках воду вносять під рослину. У сильну посуху без проведення поливу на кущі формується мінімальна кількість бульб.

На замітку. Полив на великих площах краще здійснювати методом крапельного поливу або за допомогою дощувальної установки. При краплинному зрошенні волога надходить прямо до коріння рослин. Розпилення рідини при автоматичному поливі імітує природний дощ і створює оптимально вологе середовище. Такий спосіб найбільш прийнятний при вирощуванні картоплі, оскільки не тільки зрошуються грунт і кущі, а й змиваються з них шкідливі комахи.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Полив картоплі рів’єра краще проводити методом дощування

Підгортання картоплі

Підросли до 15-20 см кущики обов’язково підгортають, при цьому грунт стає пухкої, видаляються бур’яни. Крім того, вкриті шаром грунту молоді паростки не страждають при зниженні температури. Через 2 тижні знову підгортають, в подальшому при розмиванні гребеня такий агроприем повторюють. Якщо не підгортати картоплю, можна позбутися 30% врожаю: рослини будуть слабо збагачуватися киснем, отримають менше світла. Підгортання проводять вранці або ввечері, коли активність сонця зменшується. Обробляю грунт за допомогою сапки, картоплеокучника, на великих площах — мотоблока. Бажано підгортати картоплю після поливу або дощу. У зволоженій землі столони, на яких формуються бульби, починають рости швидше. Також слід регулярно рихлити і прополювати грунт в міжряддях.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Після появи перших паростків слід підгорнути ділянку картоплі

Важливо! при зав’язуванні бутонів підгортати слід обережно: в цей період починають формуватися бульби, їх можна пошкодити.

Підгодівлі

Сорт рів’єра невибагливий, але на удобреному грунті врожайність куща буде більше. Мікроелементи необхідні коренеплодів: вони підвищують їх стійкість до хвороб, відповідають за крахмалистость і терміни зберігання бульб. Картопля, не підживлений добривами, буде швидше псуватися. Перед першим підгортанням під рослину вносять 10 аміачної селітри і 300 г перегною. Дуже добре підгодувати коров’яком (1: 10). У період бутонізації рослині необхідний калій-досить 100 г золи. Після відцвітання для інтенсивного росту бульб вносять в грунт суперфосфат (30 г\10 л) або маг-бор (15 \ 10 л).

Культура особливо потребує магнію, який має великий вплив на бульбоутворення. Недолік цього елемента призводить до зниження опірності хворобам. На нейтральних і слабокислих грунтах вносять сірчанокислий магній, на кислих — доломітове борошно (50 г\м2). Остання підгодівля картоплі проводиться не пізніше 20 днів до збору коренеплодів.

Мульчування грядок

Картопляні грядки і міжряддя можна замульчувати тирсою, сіном. Мульча шаром 5-10 см добре утримує тепло і вологу, є перешкодою для поширення бур’янів. Як мульчирующего матеріалу використовують також темний нетканий матеріал, яким вкривають грунт під кущами.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Мульча на картопляних грядах зберігає вологу і тепло

1. Останнім часом багато дачники практикують вирощування картоплі в одній мульчі. На ділянку після скошування трави розкладають бульби паростками вгору, засипають шаром сіна, скошеної трави шаром 10 см.при осіданні мульчі і проростання крізь неї пагонів картоплі траву додають, щоб на поверхні залишалися лише 15-сантиметрові сходи. Обов’язково поливають і підгодовують. Через 2-3 тижні після відцвітання молода картопля дістають, просто піднявши шар мульчі. Однак не завжди можна зібрати пристойний урожай при такому способі вирощування: все залежить від складу грунту, погоди і досвіду городників.

Картопля під соломою-відео

Захист від хвороб і шкідників

Сорт стійкий до основних хвороб, але схильний до фітофторозу. Профілактичні заходи допоможуть уникнути інфекцій і навали шкідників. Перед висадкою грунт і насіннєву картоплю корисно обробити престижем — це вбереже від колорадського жука. Розкладені в один шар бульби обприскують препаратом. Давши їм підсохнути, коренеплоди перевертають і обробляють з іншого боку. Просохлий картопля готовий до посадки. Для підвищення імунітету кущі обприскують фітоспорін.

Хвороби-таблиця

хвороби симптоми профілактика як допомогти парша на бульбоплодах утворюються коричневі виразки, погіршується смак.

  1. не використовувати свіжий гній. Знезаражувати посівний матеріал 2% розчином бури.

обробляють бульби перед посадкою і насіннєвий матеріал перед зберіганням фунгіцидами максим, кс (0,4 мл\кг). Фітофтороз краю листя, потім і пагони стають покриті темними плямами, бульби в бурих вм’ятинах.

  1. використовувати здорового насіннєвий матеріал.
  2. щорічно міняти ділянку під картоплю.
  3. не садити поруч з помідорами.

обприскують хомом 40г \ 10 л) неодноразово, останній раз — за 3 тижні до збирання коренеплодів. Альтернаріоз листя покриваються сухими коричневими плямами, на бульбах утворюються темні вм’ятини. Перед висадкою обприскувати бульби біопрепаратами інтеграл, агат-25, бактофіт. Обприскують 0,5% хомом, метаксилом.

Хвороби-фотогалерея

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаюпри ураженні паршею на бульбах з’являються коричневі виразкиКартопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаюфітофтороз може погубити до 15% врожаюКартопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаюальтернаріоз-грибкове захворювання, що вражає бадилля і бульби

Шкідники-таблиця

шкідники прояви профілактика заходи колорадський жук повністю об’їдає листя і губить картоплю.

  1. корисно поруч з картоплею посадити квасолю — вона охороняє картоплю від жука.
  2. обприскувати під час цвітіння настоями трав (гірчицею, чистотілом, стеблами кульбаби, листям горіха: 500 г\10 л запарити, настояти добу, додати мило).
  1. на невеликих ділянках комах збирають вручну.
  2. обробляють при появі жука боверином (30 г на 10 л), бітоксибациліном (50 г на 10 л).

капустянка пошкоджує надземну частину рослин.

  1. по периметру обсадити грядки чорнобривцями, календулою, хризантемами.
  2. пролити лунки перед посадкою розчином йоду (20 крапель\10 л).

закладають гранули грому, медветокса, грізлі, феноксину плюс в 10 см від кущів картоплі на глибину 4 см через кожні 20 см (30 г на 10 м2). Дротяники прогризають в коренеплодах ходи, в результаті швидко розвивається гниття. Бульби картоплі пошкоджуються частіше при розростанні пирію і нестачі вологи.

  1. восени перекопувати грунт, видаляти коріння пирію.
  2. на початку вегетації обробити кущі актарою.

обприскують командором, актарою (1 мл\ \ 10 л).

Шкідники-фотогалерея

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаюколорадський жук з’їдає бадилляКартопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаюкапустянка пошкоджує надземну частину рослинКартопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаюдротяники проробляє ходи в бульбах, псуючи урожай

Як ефективно позбутися від медведок-відео

Збір врожаю

Коли стебла куща почнуть падати і в’янути, урожай підходить до готовності. За два тижні до збору коренеплодів слід видалити всю бадилля з ділянки. В результаті поживні речовини з бадилля перейдуть в коренеплоди, що поліпшить їх лежкість. Збирання бульб зазвичай проводять в липні, другий урожай на півдні країни збирають у вересні. Насіннєву картоплю відбирають відразу при зборі врожаю. Після збирання бульби розкладають просушити на межі або під навісом. Потім картоплю слід відсортувати, прибравши загнили або з ознаками хвороби, щоб не заразити гниллю здорові бульби. Корисно обприскати картоплю, а також стіни сховища біопрепаратом антигніль. Зберігають картоплю в погребі при температурі +2-4 с, при більш високих температурах бульби будуть проростати. Взимку обов’язково 2-3 рази перебирають його, видаляють зіпсовані і підморожені.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

При дотриманні агротехніки можна отримати багаті врожаї картоплі

Вирощування з насіння

Через 5-6 років при вирощуванні одного і того ж картоплі падає врожайність, коренеплоди дрібнішають, знижується імунітет проти хвороб. Можна купити елітний насіннєвий матеріал, але він досить дорогий і не завжди відповідає зазначеному сорту. Тому городники вважають за краще отримувати якісний овоч з насіння. Їх збирають з найбільш врожайних кущів на своєму полі або набувають в садових центрах.

Картоплю можна виростити розсадним способом або посівом насіння в грунт. При висадці насіння на ділянці бульби виростають дрібні, їх використовують як посадковий матеріал на майбутній рік. Такий спосіб більше підходить для теплиць, у відкритому грунті відзначають слабку схожість насіння і сильну метеозалежність.

При розсадному способі насіння в кінці березня-початку квітня пророщують-кладуть у вологу тканину на кілька діб.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Насіння картоплі кладуть у валжную серветку до появи проростків

Присипають землею і зволожують з розпилювача. Контейнери прикривають прозорою плівкою і ставлять в тепло на світло. Стежать, щоб грунт не висихала, але і заливати не можна. Тепличку слід провітрювати, видаляти конденсат. Через 10 днів з’являються сходи. При появі двох справжніх листочків розсаду пікірують в окремі стаканчики з отворами для стоку води. Регулярно повертають ємності з сіянцями, щоб вони рівномірно висвітлювалися і не витягувалися, розпушують міжряддя, забезпечуючи рослинам доступ повітря.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Розсаду ставлять на підвіконня і регулярно повертають для рівномірного освітлення

На замітку. Для кращого вкорінення розсаду слід підгодувати сечовиною (1 г\1 л), потім полити чистою водою. Надалі удобрювати сіянці слід раз на місяць.

Підросли рослини загартовують, виносять на засклений балкон або веранду спочатку на 30 хвилин, поступово збільшуючи час. Перед висадкою залишають розсаду на кілька днів на відкритому повітрі. Після загрози поворотних заморозків, у другій половині травня висаджують рослини на грядки. У лунки вносять 300 г перегною, золи, опускають в них рослини і засипають грунтом, залишаючи на поверхні три верхніх листа. У перший час розсаду прикривають агроволокном від прямих сонячних променів і температурних перепадів. При встановленні стабільної теплої погоди укриття знімають. У перший час молоді рослини поливають часто, раз в 2 дні. Надалі здійснюють догляд як за картоплею, посадженим бульбами. Невеликі коренеплоди, вирощені з насіння в перший рік, на наступні 5 сезонів будуть давати елітну картоплю. Потім посадковий матеріал оновлюють.

Картопля сорту рівєра: опис від посадки до врожаю

Дуже скоро висаджена розсада виросте в розрослися картопляні кущі

Відгуки

У нас цей рік картопляний, навіть незважаючи на те що фітофтора скосила листя. Дуже порадували сорти рів’єра, лабадія, бела троянда. Рів’єра ( рання) — з піввідра картоплі розміром з горіх дала 4 відра картоплі розміром з велике яблуко.

moroz http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?p=929940 а мене в цьому році порадували сорти альвара і рів’єра. Причому останній сорт дуже ранній — 35 днів, годиться для повторної посадки в поточному році. badrina1955 https://www.forumhouse.ru/threads/273964 / садив слов’янку, белларосу, пікассо, рів’єру і щедрик. Всі, крім слов’янки, вироджуються в нашому кліматі дуже швидко (за 1-3 роки). dargoniv http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-5239-p-6.html рів’єра в минулому році росла у мене на двох ділянках: сильно удобреному (на місці гнойової купи) і звичайному. На першій ділянці вегетація була тривалою з великою кількістю квіток на кущі і урожаєм великої картоплі. На другій ділянці вегетація була коротше, цвіла слабо, термін дозрівання, як і у сибіру (перша пробна копка на початку червня). yukra http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-5239-p-6.html за смаковими якостями зовсім не сподобався. Згодувала весь урожай рів’єри скотинкам. Плюс цю картоплю любить капустянка. maks-levchen http://greenforum.com.ua/archive/index.php/t-2406.html рів’єру теж пробували садити, щось вона розварюється дуже. Але на пюре дуже смачний сорт. танюша http://greenforum.com.ua/archive/index.php/t-2406.html
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Рів’єра — улюблений сорт багатьох дачників і фермерів, відрізняється швидким дозріванням і відмінним смаком, а також невимогливістю до якості грунту, посухостійкістю. Якщо правильно підготувати насіннєвий матеріал і провести профілактичні заходи проти шкідників, можна отримати відмінний урожай картоплі.