Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

59

Чи можна ремонтантну полуницю вирощувати вдома взимку? цим питанням часто задаються городники саме восени, особливо коли бачать, як йдуть під сніг рум’яні ягідки, а на квітконосах ще залишаються і ті, що могли б встигнути. Звичайно, про комерційні вигоди тут не може бути й мови. Суниця на підвіконні взимку приносить лише моральне задоволення і невелику порцію вітамінів. Але в деяких випадках вирощувати цю ягоду будинку доцільно і навіть необхідно.

Навіщо вирощувати суницю вдома і чому вибирають ремонтантні сорти

Один з головних аргументів за такий експеримент — це висока ціна в супермаркетах за невелику упаковку суниці серед зими. Вже таку-то порцію легко можна виростити в 2-3 горщиках на підвіконні і навіть в одному, якщо вибрати врожайний сорт. Крім того, є й інші причини забрати суницю з городу додому. Наприклад, ділянка розташована в невдалому місці, на схилі гори. Сніг взимку здувається вітрами, ягода вимерзає. В умовах крайньої півночі суницю взагалі «живцем» не бачать, тільки заморожену.

Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

Часто вдома залишають рости саджанці, які не встигли висадити на ділянку

Бувають ситуації, коли ми виписуємо саджанці з півдня, а продавці не враховують кліматичні умови, в яких проживають покупці, ігноруючи їх прохання, висилають посадковий матеріал занадто пізно. Що краще: висаджувати в мерзлу землю, подумки прощаючись з нещасними кущиками, або посадити їх будинку в горщики і зберегти сорт?

Крім того, для багатьох стало найулюбленішим хобі вирощувати на підвіконнях, під фітолампами, в тому числі і суницю. Швидше за все, є й інші причини, не менш поважні, які говорять про доцільність вирощування суниці взимку будинку.

Для вирощування на підвіконні підходять будь-які сорти, але плодоносять без проблем і круглий рік ремонтантні: трістар, алі баба, женева, кокетка, альбіон, фреска та ін.

Що потрібно для успішного росту куща і достигання ягід взимку

Будь-якій рослині для повноцінного росту і розвитку необхідні:

  • поживний грунт. Для суниці підійде універсальний з магазину.
    Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

    Грунт підійде універсальний, але його марка повинна бути знайомою і вами перевіреною

  • світло. Взимку без досвітки не обійтися. Ремонтантні сорти закладають плодові бруньки безперервно і незалежно від довготи дня, але при 14-16-годинному дні кущики зацвітуть раніше, зав’язі будуть рости і зріти швидше. Для підсвічування беріть спеціальну фітолампу. При покупці уточнюйте: яку площу вона здатна висвітлити і на якій відстані від рослини повинна висіти.
    Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

    Перед покупкою фітолампи визначитеся: яку площу вона повинна висвітлювати

  • оптимальна вологість. В опалювальний період щодня зволожуйте повітря з кімнатного обприскувача. Рекомендована вологість-60-65%.
  • тепло. Температурний режим для суниці + 18… +22 °c.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

Якщо все це плюс регулярний догляд ви зможете забезпечити, то приступайте безпосередньо до процесу.

Інструкція по посадці і вирощуванню полуниці будинку

Спочатку приготуйте ємності. Суницю можна вирощувати в окремих горщиках і загальних ящиках глибиною від 25-30 см.при цьому на одну рослину має припадати 3-5 л грунту. У дні тари обов’язкові дренажні отвори. Крім того, в горщики і ящики спочатку укладається шар керамзиту або битої цегли (3 см) і тільки потім засипається грунт.

Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

Суницю вирощують у звичайних квіткових горщиках

Для посадки можна взяти саджанці з розплідника, однорічні кущі з власних грядок або вкорінені в цьому сезоні вусики. Оптимальний час для пересадки — серпень. Якщо запізните, температура повітря на вулиці вже буде опускатися нижче + 10 °c, суниця перейде в стадію спокою і буде довго з неї виходити, бутонів ви не побачите місяць і довше.

Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

Для посадки використовуйте власні або куплені рослини

З обраних рослин видаліть вуса, квіти, ягоди, якщо вони є, а також найбільші листя, залиште 2-3 молодих, що ростуть ближче до сердечка. Викопайте з грудкою землі і посадіть в підготовлену тару. Є рекомендації струсити землю і промити корінь в марганцівці, але тоді ви травмуєте рослини, вони будуть довго приживатися. Краще при першому поливі додати в воду марганцівку або фітоспорін.

Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

Пам’ятайте, що сердечко не можна заглиблювати, а коріння не повинні підвертатися, краще підрізати їх, якщо вони довгі

Помістіть саджанці на найсвітліший в квартирі підвіконня і забезпечте умови, описані вище. Догляд за суницею будинку:

  • поливайте в міру підсихання грунту відстояною водою кімнатної температури.
  • раз в 10-14 днів підгодовуйте комплексною сумішшю типу фертики люкс. У ній повинно бути більше калію і фосфору, ніж азоту.
  • для профілактики хвороб поливайте і обприскуйте раз на тиждень розчином фітоспорину (1 ч.л. Концентрату з пасти на 3 л води).
  • у період цвітіння запилюйте м’яким пензликом або поставте поруч вентилятор, щоб пилок на рильця збивав вітер.
    Зимова ягідка: ростимо полуницю на підвіконні взимку

    Запилюйте за допомогою звичайної м’якої пензлика

  • видаляйте старі жовтіючі листя, обрізайте вуса.

Відео: як можна вирощувати суницю взимку

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Суниця взимку на підвіконні — це незвично, але здійснимо. Проблема може виникнути тільки з організацією підсвічування. Фітолампи коштують недешево. Але якщо ви вже не перший рік займаєтеся вирощуванням городніх культур вдома, є необхідне обладнання, то суниця стане ще однією рослиною у вашій колекції, що не вимагає особливих фінансових і трудових витрат.