Як укрити гортензію на зиму правильно

63

Гортензія вважається культурою надзвичайно теплолюбною, примхливою і вибагливою, вирощувати яку візьметься далеко не кожен садівник. Але між тим, цей декоративний чагарник добре себе почуває і чудово цвіте практично в будь-якому кліматі за умови організації правильного укриття на зиму.

Зміст

  • Які види потребують укриття
  • Підготовка гортензій перед тим, як укрити
  • Матеріали, використовувані, щоб закрити квіти від морозів
  • Особливості укриття різних видів гортензії на зиму

    • Волотистий
    • Деревоподібний

      • Відео: готуємо деревоподібну гортензію до зими
    • Крупнолистовий

      • Відео: ідеальне укриття для крупнолистной гортензії
  • Нюанси укриття молодих саджанців

    • Відео: як правильно утеплити молоду гортензію на зиму
  • Коли вкривати гортензію на зиму в різному кліматі

Які види потребують укриття

Всупереч загальному упередженню, існують і зовсім невибагливі холодостійкі види гортензій. Волотисте різновиди, що відрізняються найбільшою морозостійкістю, можуть без втрат пережити зимову холоднечу до -35…-33 °c, тому ніяк додатково вкривати їх на зиму необхідності немає. Деревовидні гортензії переносять мороз трохи гірше, але так як у них, як і у волотистих, квіткові бруньки формуються на приростах поточного сезону, то підмерзання зазвичай на цвітіння великого впливу не робить. Кущі випускають нові пагони, і кореневі в тому числі, на яких будуть бутони, тому їх теж не утеплюють.

Крупнолисті види не витримують навіть незначного похолодання до -5 °c і можуть при цьому серйозно постраждати. Зачатки квіток, що утворилися на торішніх пагонах, гинуть і цвітіння може не бути зовсім. Такі рослини потрібно грунтовно захистити перед зимівлею, щоб уникнути негативних наслідків.

Як укрити гортензію на зиму правильно

Волотисте і деревовидні гортензії в зимовому укритті зазвичай не потребують

Молоденькі кущики будь-яких різновидів, які не досягли трирічного віку, а також свежепосаженние рослини вимагають обов’язкової організації зимового укриття.

Підготовка гортензій перед тим, як укрити

У комплекс підготовки гортензієвих кущів до зимівлі, крім укриття, входить ще кілька важливих заходів:

  • обрізка. Деревовидні різновиди, найбільш схильні до побегообразованию, вирізують грунтовно, скорочуючи свіжі пагони до 3-4 пар здорових і міцних нирок. Незалежно від видової приналежності, з чагарників прибирають зламані, пошкоджені, тонкі і спрямовані всередину гілки. Волотисте види, крім санітарної осінньої обрізки, восени зазвичай не чіпають, залишаючи основну роботу до весни. Крупнолисті гортензії і молоді кущики остаточно підрізають тільки навесні.
  • зв’язування і пригинання пагонів. Щоб уберегти знаходяться на кінцях стебел квіткові бруньки, гілки гортензій необхідно пригнути до поверхні грунту, попередньо зв’язавши в пучки. Морозостійкі сорти в цій процедурі не потребують (крім регіонів з суворими кліматичними умовами).
  • мульчування. Для поліпшення аерації грунт під кущами розпушують, потім обов’язково мульчують шаром (3-4 см) з скошеної трави, різаної соломи, сухого листя і пр.
  • полив і підгодівля. У посушливу погоду гортензію слід поливати (раз на тиждень по 10-15 л на кущ), приблизно за 2-3 тижні до укриття підгодувати фосфорно-калійними добривами (суперфосфат — 30-35 г і калію сульфат 15-20 г на кущ).

Навіть засохлі шапки суцвіть виглядають дуже декоративно, деякі дачники їх на зиму не обрізають. Однак частенько гілки підламуються під вагою снігу, що випав, тому відцвілі шапки все ж краще прибрати.

Як укрити гортензію на зиму правильно

Відцвілі шапки обрізають не доходячи 1,5-2 см до верхньої пари листя

Матеріали, використовувані, щоб закрити квіти від морозів

Для зимового укриття гортензіеві кущів використовуються різні матеріали і підручні засоби:

  • хвойний дерев;
  • хвойний опад (соснові і ялинові голки);
  • сухе листя (кленова, дубова, каштанова та ін.);
  • неткані укривні матеріали (агрил, спанбонд, лутрасил та ін.);
  • мішковина;
  • плівка поліетиленова;
  • руберойд;
  • поліетиленова сітка або рабиця.

Однозначно сказати, які з матеріалів краще, неможливо. Найчастіше їх застосовують в поєднанні один з одним, щоб зимове укриття виявилося багатошаровим і, як правило, більш надійним.

Особливості укриття різних видів гортензії на зиму

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як укрити гортензію на зиму правильно
1.способів укриття гортензії на зиму існує досить багато, вони можуть варіюватися в залежності від виду чагарнику.

Волотисте

Витривалі і холодостійкі волотисте види утеплювати потрібно тільки в тих регіонах, де зими суворі або малосніжні. Якщо в зимові місяці температура часто опускається нижче -30 °c, то захист необхідний. Кущі загортають в кілька шарів нетканого агроматеріалу, спочатку щільно стягнувши гілки в один пучок мотузкою або шпагатом. Іноді досить просто добре підгорнути рослина, спорудивши горбок висотою до 20-25 см з перегною, торфу або звичайної пухкої садової землі.

Деревовидної

Деревовидні сорти після обрізки досить важко зв’язати в пучок або пригнути до землі, тому для них краще спорудити захисний каркас. Там, де сильних холодів взимку не буває, кореневу систему гортензій утеплюють товстим шаром мульчі (15-20 см). У більш північних регіонах зверху встановлюють конструкцію з металевих дуг, товстого дроту або дерев’яних брусків, на яку натягують мішковину або агроткань. Для вірності з приходом морозів закидають снігом.

Відео: готуємо деревоподібну гортензію до зими

Крупнолистовой

Теплолюбним крупнолистовим видам потрібно укриття більш грунтовне і надійне. Варіантів кілька:

  • гілки притискають і фіксують до землі (цеглою, дужками, дошками та ін.), розклавши їх в різні боки віялом, попередньо розділивши пагони на кілька частин і обернувши кожну в агротканину. Щоб виключити контакт з грунтом, вниз підкладають руберойд, дошки, фанеру, лапник або інший ізолюючий матеріал. Зверху вкривають будь-яким пропускає повітря агроматеріалом в 3-4 шари і засипають тирсою, листовим опадом, стружкою та ін. (підійде сухий торф, земля або компост). Поверх всього укладають фінішний шар з поліетиленової плівки з проробленими отворами для вентиляції.
    Як укрити гортензію на зиму правильно

    Гілки крупнолистной гортензії пригинають до землі

  • навколо куща, пов’язаного в пучок, монтують жорсткий каркас з пластикової сітки, рабиці або руберойду у вигляді циліндра (він повинен бути вище рослини на 10-15 см, між стінками і крайніми гілками повинно залишитися не менше 20-25 см), а потім заповнюють ємність листовим або хвойним опадом. Зверху вся споруда прикривають кришкою, що не пропускає воду, зі шматка пластику, плівки або руберойду.
    Як укрити гортензію на зиму правильно

    Для утеплення гортензії краще використовувати сухе листя клена, дуба або каштана

  • поки в саду стоїть плюсова температура, пагони нахиляють до землі і пришпилюють гачками або дужками, залишаючи зазор в кілька сантиметрів. Коли повітря охолоне приблизно до 0 °c, кущі обкладають ялиновим гіллям або засипають сухим листям, зверху накривають дихаючим агроволокном. Потім монтують каркас для другого захисного укриття так, щоб між шарами залишилася повітряний прошарок в 10-15 см. При зниженні температури до -5 °c натягують поліетилен, гарненько придавивши краю камінням або цеглою. Цей спосіб хороший для рослин з погано гнуться пагонами, які не пригинають.
    Як укрити гортензію на зиму правильно

    Для великих кущів з погано гнуться гілками ідеально підходить повітряно-сухий спосіб захисту на зиму

    Широтах з ранньої і короткої осені (урал, сибір) підготовчі роботи необхідно закінчити до перших чисел жовтня.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Правильне і своєчасне укриття кущів садової гортензії, а також грамотна підготовка до зимівлі будуть запорукою того, що рослини добре переживуть зиму і порадують своїх власників розкішним, яскравим і тривалим цвітінням в наступному сезоні.