Прості поради по догляду за гарбузом, які допоможуть підвищити врожайність

56


Деякі дачники вважають, що гарбуз — невибагливий овоч, і вирощування його не вимагає особливих зусиль. Насправді, щоб отримати хороший урожай, необхідно дотримуватися кількох важливих правил.

Правильна сівозміна

якщо у гарбуза виявиться невідповідний «попередник», овоч не зможе повноцінно розвиватися, тому досвідчені городники обов’язково враховують, які культури росли на грядці в минулому сезоні. деякі рослини сильно виснажують грунт, а у інших виявляються схожі шкідники і хвороби, що залишаються в грунті тривалий час. Найгіршими «попередниками» гарбуза вважаються огірки, гарбуз, кабачки, патисони. Набагато комфортніше овочу буде після пшениці, кукурудзи, цибулі, салату, бобових, капусти, картоплі, моркви, редису і шпинату.

Підготовка ділянки

готувати ділянку починають восени після закінчення збору врожаю. Для початку землю очищають від бур’янів, потім перекопують разом з добривами. Найчастіше використовують гній (14 кг на 1 кв.м) або перегній (10 кг на 1 кв. М), а також суперфосфат (60 г на 1 кв. М). Незадовго до посіву процедуру з добривом потрібно повторити. Важливо правильно підібрати місце для посадки. Гарбузам необхідно багато світла, тому ділянка повинна бути сонячним, а також захищеним від протягів і сильного вітру. Грунт в обраному місці повинен бути родючим і пухким.

Прищипка стебла

щоб зав’язалися плоди визріли і вийшли досить великими, потрібно вчасно зробити прищіпку стебла. Процедура проводиться, коли стебло досягне в довжину більше 1,5 метрів, рано вранці і в похмуру погоду без опадів, завдяки чому гарбуз зможе швидко відновитися. Прості поради по догляду за гарбузом, які допоможуть підвищити врожайністьстежте за тим, щоб над місцем формування плоду залишилося не менше 5 листочків. На один кущ має припадати 1-3 стебла, тому що на більшу кількість плодів рослині не вистачить харчування, через що вони не зможуть нормально визріти.

Правильний полив

гарбузі потрібно рідкісний, але рясний полив. З моменту посадки і до початку липня овоч зволожують частіше (1-2 рази на тиждень), а потім поливи скорочують в два рази. За місяць до початку збору врожаю поливи закінчуються зовсім. Не забувайте рихлити землю перед кожним поливом, щоб волога надходила до коріння рослини швидше. Овоч потребує теплої і відстояною воді(+ 20-25 градусів). Сам полив потрібно проводити рано вранці або ввечері після заходу сонця. Під кожен кущ потрібно виливати 5-8 літрів води.

Присипка батогів

дочекайтеся, коли батоги виростуть до 1 метра, розплутайте їх, укладіть в правильне положення і присипте землею в декількох місцях. Завдяки цій хитрості вітер не зможе зламати батоги і листя. ця процедура дозволить рослині пустити нові корінці, через які плоди зможуть отримувати додаткову порцію поживних речовин.