Як доглядати за смородиною після збору врожаю

66

У липні-серпні у смородини закінчується період плодоношення, але це не означає, що кущі можна залишити без уваги. Після збору ягід за смородиною потрібен особливий догляд, щоб і майбутній сезон порадував хорошим урожаєм корисних і смачних ягід. Готуй сани влітку, як то кажуть!

Як доглядати за смородиною після плодоношення

Після закінчення плодоношення потрібно привести в порядок кущі смородини. В першу чергу слід розчистити землю навколо них, прибрати все опале листя, висмикнути бур’яни. Місце під кущем має бути розчищено до чорної землі. Це полегшить весь подальший догляд. Можна перекопати грунт навколо куща, але краще зробити це вже восени.

Обрізка чорної і червоної (білої) смородини в серпні-вересні

Після розчищення грунту навколо кущів потрібно уважно оглянути листя, гілки. У серпні слід прибрати:

  • верхівки гілок з закрученими попелиць листям;
  • листя, уражені борошнистою росою;
  • неприбрані ягоди;
  • листя з плямами і будь-якими ушкодженнями;
  • цілі гілки з пожухшімі листям і засохлими ягодами на червоній смородині (всередині них живуть личинки стеклянніци).

Як доглядати за смородиною після збору врожаю

Листя з ознаками ураження варто видалити і спалити

Влітку після збору врожаю можна провести часткову обрізку кущів. Необхідно видалити засохлі гілки і по одній найстарішій гілці з кожного куща. У чорної смородини старими вважаються гілки, вік яких більше 4 років. Смородина червона зберігає продуктивність до 6-7 років, тому в даному випадку з обрізанням можна не поспішати.

Як доглядати за смородиною після збору врожаю

Старі і сухі гілки смородини в процесі обрізки потрібно видалити

Однорічні пагони, які ростуть з центру куща, необхідно прорідити. Залишити можна тільки 4-6 найвищих і товстих пагонів. Їх верхівки бажано прищипнуть, так як ягоди у смородини ростуть на бічних гілках першого і другого порядків.

Правильний полив кущів з липня до зими

У другій половині літа смородина по-іншому розподіляє свої сили. Зростання гілок майже припиняється, але йде інтенсивний розвиток коренів. У цей період смородині необхідна волога. Після розчищення землі навколо кущів і проведення санітарної обрізки потрібно полити смородину. Для червоної і білої смородини досить 2 відер під кожен кущ, для чорної — 3-4 відер. Чорній смородині води потрібно більше, так як її коренева система залягає недостатньо глибоко. Наступний полив можна провести в серпні, а потім тільки перед підготовкою до зими.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як доглядати за смородиною після збору врожаю

Полив смородини завжди поєдную з підгодівлею. Спочатку добре проливаю землю, а потім вношу мінеральні або органічні добрива.

Чи потрібно удобрювати смородинові посадки і які добрива підійдуть влітку і восени

У серпні або початку вересня можна внести підгодівлю в грунт. Внесення добрив потрібно планувати після рясного поливу. У зволожені поливні ямки або канавку потрібно рівномірно розсипати 2 ст.л. Суперфосфату і 1 ст. Л. Сірчанокислого калію на кущ і продовжити поливати вже по добривах. Можна розчинити вказану кількість супефосфату і сірчанокислого калію у воді, а потім вилити під кущ.

Всі види смородини дуже люблять фосфор, але погано переносять хлор. З цієї причини не рекомендується вносити добрива, що містять хлористий калій. Підживлення мінеральними добривами після закінчення плодоношення смородини проводять одноразово. Якщо кущі дуже слабкі, можна додатково внести фосфор і калій у вересні або жовтні.

Червону, чорну і білу смородину раніше удобрювала суперфосфатом, а зараз повністю перейшла на золу. Стакан золи розчиняю у відрі води, наполягаю добу, а потім виливаю під кожен кущ по половині відра. Смородина росте відмінно. Пробувала і інші народні методи. Після збору ягід закладаю під кущі картопляні, рибне борошно. У відрі води розчиняю 400 г борошна і виливаю під кущ.

Смородина добре відгукується і на органічні добрива. Кущі можна удобрити настоєм пташиного посліду або гною. Пташиний послід розводять водою в співвідношенні 1:12, а гній — 1: 6. Через тиждень добриво буде готове. Під кожен кущ вносять 1/2 л настою пташиного посліду або 1 л настою коров’яку. Попередньо землю під смородиною потрібно добре пролити.

Обробка від хвороб і шкідників

Після збору врожаю і проведення профілактичної обрізки потрібно обов’язково обробити кущі смородини. В даному випадку можна використовувати інсектициди широкого спектру дії (актара, карбофос). Карбофос розводять у воді (75 г на 10 л). Обробляють шляхом обприскування. На один кущ потрібно 1-2 л робочого розчину. Слід додатково пролити землю навколо кожного куща.

Для захисту від захворювань допустимо вибрати один препарат: топаз, хом або інший ефективний фунгіцид. Препарат хом є повноцінним замінником бордоською суміші. Для обробки смородини розводять 40 г хома на 10 л води і обприскують їм посадки з розрахунку 1 л на кущ. Землю навколо смородинових кущів також необхідно обробити.

Як доглядати за смородиною після збору врожаю

Після закінчення плодоношення смородину потрібно обробити від хвороб і шкідників

Для міцної і зовні здорової смородини досить одноразової обробки фунгіцидом і обов’язково інсектицидом. Якщо є ознаки захворювань або уражень шкідниками, обприскування варто повторити через 2-3 тижні.

Як можна розмножити смородину

При обрізанні смородини залишаються однорічні пагони, які можна укоренити. Кожен з пагонів допустимо розрізати секатором на 2 або 3 частини. Місце для посадки смородини необхідно підготувати заздалегідь. На рівній ділянці викопати не дуже глибоку ямку, висипати в неї відро компосту. Живці слід помістити в ямку під кутом і присипати землею. Вкорінювати краще відразу багато пагонів. Навесні їх можна буде розсадити. Щоб пагони вкоренилися, необхідно їх часто поливати. Грунт не повинна висихати.

Відгуки садівників

ми обрізаємо смородину пізньої осені — в жовтні. До речі і з обрізаних однорічних гілок хороший посадковий матеріал. Робимо лунку і встромляємо в неї штук 5 живців обрізаних однорічних по колу. На майбутній рік вони дадуть хороші гілки а через рік вже і плодоносити будуть. І кущ вже буде пристойний. ніна http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/4375-уход-за-смородиной /

Смородину і малину обрізали після збору врожаю, відразу пролила як слід, підгодувала сульфатом калію і суперфосфатом, ви б бачили які нирки за 2 тижні смородина наростила :yep: :yep: в кінці жовтня під кожен кущ висиплю відро гною, це зігріє коріння і послужить весняної підгодівлею.від шкідників в кінці жовтня все пробризкаю сечовиною 700 гр. На 10 літрів води.

борисівна http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/4375-уход-за-смородиной /

Догляд за смородиною після збору врожаю-відео

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Догляд за смородиною після збору ягід гарантує отримання відмінного врожаю на наступний рік. Не варто забувати про те, що в осінній період інтенсивно ростуть коріння кущів, тому полив на даному етапі необхідний, як і своєчасна обрізка.