Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

64

Огірок-овоч, без якого важко уявити ділянку будь-якого вітчизняного садівника. У кожного з них присутній непереборне бажання виростити щось, чого немає у сусідів. Тому неминучі щорічні експерименти. Селекціонери, йдучи назустріч потребам споживачів, представляють нові сорти. Деякі з них відрізняються тільки незвичайним зовнішнім виглядом і цікаві лише як декоративна новинка, інші завойовують стійку популярність. Серед останніх-сорт китайське диво. Про всі особливості вирощування цього сорту читайте в нашій статті.

Зміст

  • Що таке китайські огірки?
  • Опис сорту китайське диво
  • Вирощування розсади і висадка в грунт

    • Вирощування розсади
    • Як виростити огіркову розсаду (відео)
    • Висадка насіння в грунт
  • Догляд за огірками китайське диво

    • Підгодівля
    • Полив

      • Відео: як поливати огірки
    • Інші важливі нюанси
    • Відео: огірки на шпалері
  • Хвороби і шкідники

    • Таблиця: найбільш поширені хвороби і шкідники огірків китайське диво
    • Фотогалерея: як розпізнати хвороби і шкідників
  • Збір і зберігання врожаю
  • Відгуки садівників

Що таке китайські огірки?

Китайські огірки, ласкаво іменовані в народі «алігаторами» або «крокодилами» – збірна назва для декількох сортів, батьківщиною яких дійсно є китай. Втім, і вітчизняна селекція не стоїть на місці. Останнім часом все зростаючою популярністю у садівників користуються гібриди удав, китайське диво, китайський фермерський, китайський холодостійкий, білий делікатес, смарагдовий потік. Вони виведені на основі сортів синдяй, ліфент сенюс, ляо мін, цунь жень бао. На батьківщині їх, до речі, називають зміями.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Від побратимів китайські огірки відрізняються розміром плодів: огірки можуть виростати до 90-120 см

Крім незвичайного зовнішнього вигляду китайські огірки відрізняє насичений, темно-зелений колір, чітко виражена «пухирчастість» (важливий для росіян фактор), тонка негрубая шкірка навіть на найбільших екземплярах, щільна м’якоть без пустот, дрібні м’які насіння. Окремо відзначають дивовижний смак і аромат. У деяких садівників останній викликає асоціації з кавуном.

Всі без винятку китайські огірки самоплодни, тобто не потребують супутньому сорті-запилювачі. Вони формують тільки «жіночі» суцвіття, розташовані» пучками», перехресне запилення можливо як між сусідніми однаковими кущами, так і з сортами, що не відносяться до китайських огірків.

Китайські огірки ростуть в основному вгору, слабо гілкуються в сторони, утворюючи дуже короткі бічні пагони. Отже, їх можна садити частіше, ніж звичайні. Ущільнивши посадки, ви заощадите простір.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Китайські огірки допомагають заощадити місце на садовій ділянці

Опис сорту китайське диво

Китайське диво — сорт огірків вітчизняної селекції, що відноситься до середньопізніх. Перший урожай ви отримаєте через 2-2, 5 місяці після появи сходів.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Огірки китайське диво

Якщо кущ не обрізати, він виросте до 3,5-4 м у висоту. Рослина досить потужне, але не розлоге. Листя порівняно невеликого розміру.

Огірки китайське диво виростають до 50-55 см, більшість плодів злегка зігнуті. Середня вага-450-600 г. Шкірка тонка, гладка. Ребристість і» пухирчастість » явно виражені. У міру дозрівання великі горбки дрібнішають. Молоді огірки трохи опушені, потім з’являються білі шипи.

Не помітити їх на кущі досить складно, але якщо це сталося, на відміну від звичайних огірків, китайське диво не переросте, шкірка не загрубеет, насіння не збільшаться в розмірі. Але і нескінченно тягнути зі збором врожаю не можна — в кінці кінців, огірок все-таки пожовтіє. Гіркота ж у нього відсутня генетично.

Сорт відрізняється врожайністю (до 30 кг з куща) і тривалістю плодоношення. Один кущ китайського дива може замінити 3 звичайних огірка. У теплиці урожай можна збирати до перших заморозків, у відкритому грунті — мінімум до вересня.

Китайське диво пристосовується до широкого діапазону температур. У відкритому грунті огірки можуть нормально існувати і при 22ºс, і при 35ºс. Ті, хто вирощує огірки на продаж, в промислових масштабах, відзначають, що сорт добре переносить транспортування, не втрачаючи презентабельності зовнішнього вигляду.

Підв’язавши батоги до шпалери, ви створите огіркам оптимальні умови для дозрівання, а собі полегшите процес догляду за ними і збір врожаю.

Садівники відзначають наступні недоліки:

  • невисока схожість. З одного пакетика насіння (10 штук) можна отримати 2-3 сіянця. При висадці в грунт показник ще погіршується. Якість посадкового матеріалу залежить від виробника — китайське диво поставляється на вітчизняний ринок під різними марками.
  • неможливість зберегти урожай в свіжому вигляді. Вже через добу зірваний з куща огірок в’яне, смакові якості помітно погіршуються.
  • негативна реакція на різкі перепади температури. Сорт добре пристосовується до різних кліматичних умов, але тільки якщо вони більш-менш постійні.

Вирощування розсади і висадка в грунт

Сорт китайське диво можна вирощувати з насіння або розсадою як у відкритому грунті, так і в теплицях. Природно, в другому випадку ви знімете більш рясний урожай.

Успіх багато в чому залежить від якості насіння. Тому перед посадкою їх переглядають, відбираючи ті, довжина яких становить близько 8 мм, ширина — 3-4 мм.насіння китайського дива замочують в розчині перманганату калію, потім ретельно просушують. Безпосередньо перед висадкою можна злегка припудрити їх триходерміном.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Правильно вибрані і підготовлені насіння-запорука рясного врожаю

Вирощування розсади

Найчастіше огірки китайське диво вирощують, висаджуючи на постійне місце розсаду. Оптимальний час для посіву насіння — з середини березня до початку квітня. Розсаду можна вирощувати як в домашніх умовах, так і в парнику. Другий спосіб менш поширений, але теж дає непогані результати. Садівники зі стажем відзначають, що найбільшу схожість і кращий урожай демонструють рослини, висаджені там, де до цього росла розсада томатів або капусти.

Після них парник готують наступним чином — насипають купу перепрілого гною, змішаного з соломою, рясно поливають теплою (35–40ºс) водою і по можливості герметично накривають поліетиленовою плівкою. Через 3-4 дні, коли температура цієї суміші підніметься, субстрат рівномірно розподіляють по поверхні грядки шаром товщиною близько 10 см.зверху насипають такий же шар перегною. Насіння на розсаду висаджують по 2 штуки в лунку, витримуючи інтервал 20-30 см.

Більш поширений варіант вирощування огіркової розсади будинку. Для цього потрібно завчасно підготувати достатню кількість невеликих торф’яних горщиків або пластикових стаканчиків діаметром близько 10 см.кожному насіння знадобиться власна ємність.

Горщики заповнюють сумішшю перегною і родючої дернової землі в пропорції 4:1. На кожні 10 л готового грунту додають столову ложку просіяного деревної золи, 0,5 г сечовини або аміачної селітри і 2 г простого суперфосфату.

Підготовлені насіння заглиблюють в зволожений субстрат приблизно на 2-2,5 см, розрівнюють грунт, ще раз збризкують грунт з пульверизатора. Ємності накривають поліетиленовою плівкою і ставлять в тепле, світле місце. Найкращу схожість насіння показують при температурі 30–32ºс. Китайському диву необхідно щоденне провітрювання.

Коли з’являться перші сходи, плівку знімають зовсім, переставляючи горщики на традиційне в росії для розсади місце-підвіконня. Температуру знижують до 23-26ºс. Якщо цього не зробити, огірки звикнуть до тропічних умов, а не до суворого клімату «зони ризикованого землеробства», і не будуть плодоносити. Раз в 2-3 дні сіянці помірно поливають, регулярно обприскують.

Зазвичай від появи сходів до висадки в грунт проходить близько трьох тижнів. За цей час китайське диво підростає до 40-45 см у висоту, має мінімум 3-4 справжніх листа. Самі нижні досягають в довжину близько 10 см.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Не поспішайте висаджувати китайське диво в грунт, дайте сіянцям як слід зміцніти

На постійне місце розсаду висаджують в останній декаді травня або на початку червня. Потрібно дати грунті добре прогрітися і убезпечити сіянці від можливих нічних холодів. У теплиці розміщують на більше двох рослин на 1 м2. Найменше місця займають посадки в шаховому порядку.

Грядку готують заздалегідь. Грунт перекопують, вносячи на кожен м2 3 л тирси і стакан деревної золи. Посередині грядки викопують канавку глибиною і шириною близько 30 см, наполовину заповнюючи її подрібненою соломою або сосновою корою. Зверху канавку засипають витягнутим з неї грунтом, змішаним з соломою. Останню попередньо просочують розчином комплексного мінерального добрива для огірків і добре просушують. За добу до висадки можна полити грунт розчином того ж добрива, але це не обов’язково.

Висаджені на постійне місце огірки китайське диво мульчують подрібненою соломою, сухою кропивою (зібраної в цьому році) або тирсою дерев листяних порід.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Теплиця ідеально підійде для вирощування китайського дива

Її для провітрювання.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Китайське диво у відкритому грунті, швидше за все, не дасть максимальних врожаїв

Підберіть для китайського дива добре прогрівається сонцем місце, захищене від холодних різких протягів, сильних вітрів. Обов’язкова наявність шпалери.

Грядку готують з осені-це досить складний процес, оскільки всі китайські огірки чутливі і вимогливі до наявності в грунті добрив. Під час перекопування на кожен м2 вносять по 20 л перегною або перепрілого гною і 5 л тирси, закладаючи всередину, на глибину 30-35 см.

Попередньо тирсу вимочують в 0,02% розчині аміачної селітри або сечовини (20 г на 10 л води) і добре сушать протягом 10-15 днів. Потім їх змішують з перегноєм, додають по 100 г просіяного деревної золи, 15 г сірчанокислого калію, 80 г простого суперфосфату і 10 г сечовини на кожні 15 л.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Є й інший варіант. Восени на перекопаній грядці роблять кілька вузьких «траншей» глибиною близько півметра і наполовину заповнюють їх свіжим коров’ячим або кінським гноєм. При посадці ряди огіркових кущів розміщують між цими»траншеями».

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Типова помилка: вирощувані в таких умовах огірки китайське диво дрібнішають і деформуються

Догляд за огірками китайське диво

Китайські огірки, в порівнянні зі звичними сортами, мають деякі особливості вирощування.

Підживлення

Нехтувати внесенням добрив ні в якому разі не можна. За зовнішнім виглядом дозрілих огірків китайське диво досвідчені садівники миттєво і безпомилково визначають, чого їм не вистачило, але ситуацію виправити вже не вийде. Дефіцит поживних речовин може проявлятися так:

  • форма гачка-азот;
  • потовщення біля основи, грушоподібна форма-калій;
  • неприродно тонкі плоди, що згортаються практично спіраллю — бор;
  • повна відсутність врожаю, засихають і відмирають зав’язі або дрібні огірки без чітко вираженого запаху і смаку — кальцій.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Зовнішній вигляд плодів наочно демонструє помилки в догляді

Але і переборщувати з підгодівлею не рекомендується. Якщо грядка була підготовлена правильно, більшість садівників радять обмежитися внесенням в грунт при розпушуванні просіяного деревної золи (50-70 г/м2) або невеликих порцій органіки. Оптимальний полив настоєм свіжого коров’ячого гною або пташиного посліду. Сировиною заповнюють ємність приблизно на третину, доливають водою, щільно закривають. Через 3-4 дні, коли з’явиться характерний запах, вміст ретельно перемішують. Для поливу підгодівлю розводять водою в пропорції 1: 10 або 1: 20 відповідно.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Коров’ячий гній-альтернативне джерело азоту

Підвищить врожайність обприскування листя, особливо їх нижньої сторони, розчином сечовини (15 г на 10 л води) раз в 15-20 днів.

Якщо ви висадили китайське диво в непідготовлену грядку або стан розсади вас не влаштовує, підгодівлі проводять за наступною схемою:

  • безпосередньо перед цвітінням і на самому початку плодоношення — препарати азогран або вермістим. Добриво готують, строго дотримуючись інструкції виробника. Підвищена концентрація поживних речовин може спалити коріння.
  • у проміжках, з періодичністю 12-14 днів — приготований за описаною схемою настій зелені кропиви. Для поливу його розводять водою в пропорції 1: 5. Якщо стан кущів не викликає нарікань, інтервал збільшують до 18-20 днів.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Зола — найбільш доступне і часто використовуване добриво для огірків китайське диво

Полив

Зняти рясний урожай китайського дива неможливо, якщо регулярно не поливати рослини. Огірки цього сорту надзвичайно вимогливі до наявності вологи в грунті. Але і перетворювати теплицю в болото настійно не рекомендується — при цьому страждає аерація грунту, зменшується її температура, коріння рослин гниють.

З моменту висадки розсади на постійне місце і до початку плодоношення китайське диво поливають раз в 5-7 днів, орієнтуючись на погоду. На 1 м2 витрачають 4-5 л води. Як і будь-які огірки, китайське диво поливають не під корінь (з них дуже легко змити грунт, коренева система почне сохнути), і не крапельно (мокрі листя і стебло тут же починають гнити), а в вириті між кущами канавки. Якщо ви помічаєте, що рослина занадто густо покрито листям, злегка підсушіть грунт, пропустивши черговий полив. Надмірно розростається зелена маса забирає багато харчування, якого не вистачить зав’язуються плодам.

В під час першого цвітіння і в період масового плодоношення полив збільшують. Кожні 2-3 дні на 1 м2 витрачають близько 10 л води.

Оптимальний час для поливу — перша половина дня. Воду використовують тільки підігріту. Доцільно поставити в теплиці бочку.

Якщо літо видалося дуже жарким, кущі в теплиці можуть просто згоріти. Чи не допоможе навіть провітрювання. Щоб запобігти цьому, обприскати скла зсередини розчином крейди у воді.

Відео: як поливати огірки

Інші важливі нюанси

По-перше, огіркам китайське диво необхідна досить міцна опора. Простий тонкий шпагат, підв’язаний до даху теплиці, швидше за все, не втримає потужний сильнорослий кущ. У відкритому грунті сильні пориви вітру ще більше погіршують ситуацію. Важливо своєчасно продумати конструкцію і розмістити на грядці стійку решітку, шпалеру, труби з натягнутою в кілька рядів дротом, інші опори.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Без опори китайське диво у відкритому грунті вирощувати не вийде

Покриваються сіро-ліловим або чорно-коричневим нальотом.

якщо не вжити заходів, через 2-3 дні огірковий кущ загине.

  • для профілактики грунт щотижня можна обприскувати відваром квітів і зелені пижма. 300 г подрібненої сировини заливають 10 л води на добу, потім кип’ятять 1-2 години. Перед вживанням остуджують.
  • для боротьби із захворюванням використовують свіжоприготований 2% розчин бордоською рідини. Після обприскування огірки можна їсти не раніше, ніж через 5-7 днів.

антракноз

  • на стеблах, листках і плодах з’являються бежеві, коричнево-жовті вдавлені плями.
  • зростання огіркового куща зупиняється, нові плоди не зав’язуються. Потім з’являються спори грибка-опуклості пастельно-рожевого кольору.
  • для профілактики восени після збирання врожаю грядку очищають від рослинного сміття, грунт проливають розчином препарату тірам.
  • насіння перед висадкою замочують в иммуноцитофите, блідо-рожевому розчині перманганату калію.
  • виявивши захворювання, знизьте вологість повітря до 50-60% і застосовуйте препарати квадріс, абіга-пік для обприскування.
  • бордоською рідиною, хлорокисью міді (хом) огірки поливають під корінь, захоплюючи підставу стебла, готуючи 0,5–1% розчин. Попередньо грядку потрібно рясно полити звичайною водою. Норма на один кущ-0,7 л.

фузаріоз (коренева гниль)

  • рослини в’януть, повільно ростуть, плоди не зав’язуються.
  • вегетаційний період скорочується, кущі старіють і припиняють плодоносити вже до середини літа.
  • «ворота » для спор грибка-мікропошкодження коренів, тому рихлите грунт якомога акуратніше.
  • заражена рослина негайно знищте, грунт продезінфікуйте розчином фунгіциду.
  • надзвичайно важливо використовувати здоровий посадковий матеріал і насіння, так як захворювання практично не піддається лікуванню. Якийсь результат дає тільки фундазол.
  • для профілактики огірки раз в 15-20 днів можна полити 1-1,5% розчином фунгіциду (бордоська рідина, хом, мідний купорос, купрозан).

сіра гниль на листках, стеблах, плодах з’являються ніби вологі, напівпрозорі ділянки. Потім в цих місцях рослини покриваються довгим сіруватим «ворсом» з найдрібнішими чорними крапками.

  • постраждалі рослини негайно висмикуйте і знищуйте, заходів лікування не існує.
  • на початковій стадії можна спробувати зрізати всі заражені ділянки, продезінфікувати зрізи розчином мідного купоросу або бордоською рідини (50 мл на 10 л води) і присипати подрібненим в порошок крейдою. Весь грунт в місці посадки необхідно прибрати, на цю грядку огірки можна буде посадити не раніше, ніж через 2 роки.

альтернаріоз (суха плямистість) на листках, починаючи з самих нижніх, з’являються дрібні злегка опуклі плями коричневого кольору — ділянки відмерлої тканини. Згодом вони розростаються, зливаючись в єдине ціле, стають помітні смуги більш темного кавового кольору. Постраждалі листя відмирають.

  • при перших симптомах і для профілактики ефективно обприскування препаратом полірам. Першу обробку проводять не раніше, ніж сформуються 4 справжніх листа і продовжують з інтервалом 12-14 днів.
  • 1% розчин бордоською суміші або 0,5% препарат хом з тією ж періодичністю.
  • з хімікатів застосовують браво, квадріс, ридоміл-голд.

огіркова мозаїка

  • на листках, починаючи з наймолодших, з’являються невеликі зіркоподібні плями світло-бежевого або жовтуватого кольору. Вони швидко розширюються, зливаючись в суцільне поле.
  • недоторканими залишаються тільки прожилки.
  • згодом хвороба вражає і плоди. На них утворюються западини аналогічного розміру.

скільки-небудь дієві способи лікування відсутні. Тому надзвичайно важлива профілактика.

  • регулярно прополювати огіркові грядки, не саджайте роками одні і ті ж культури в одному і тому ж місці, зібравши урожай, очищайте грядки від рослинного сміття.
  • також корисно восени знімати приблизно 10 см грунту і підсипати свіжий грунт.
  • обов’язково підв’язуйте кущі до опор, не загущайте посадки.
  • при найменших ознаках хвороби знищуйте постраждалі рослини, грунт проливайте фунгіцидом.

Фотогалерея: як розпізнати хвороби і шкідників

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городуспособів боротьби з огірковою мозаїкою поки не придумано, але запобігти захворюванню-цілком у ваших силахКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городуважливо вчасно ідентифікувати альтернаріоз — тоді вжиті заходи будуть ефективнішеКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городуплоди, постраждалі від сірої гнилі, вживати в їжу не можнаКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городупри фузариозе здається, що кущі огірків гинуть без всякої причиниКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городув боротьбі з антракнозом особлива роль відводиться профілактиціКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городунесправжня борошниста роса здатна знищити огірковий кущ в лічені дніКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городурозвитку борошнистої роси сприяє підвищена вологість повітря і низька температураКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городупопелиця вражає більшість городніх культур, китайські огірки — не винятокКитайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городупавутинний кліщ, якщо з ним не боротися, здатний обплести тонкими нитками весь огірковий кущ

Збір і зберігання врожаю

Огірки китайське диво — швидкопсувний продукт. Зібраний урожай потрібно негайно з’їсти або переробити. Вже через добу при кімнатній температурі огірок в’яне, розм’якшується, втрачає смак.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Одного огірка китайське диво вистачить на салат для кількох людей

Якщо швидко знизити температуру до 10-12ºс, термін зберігання китайського дива, вирощеного в теплиці, можна продовжити до 7-10 днів. Плоди, що дозрівали у відкритому грунті, вимагають температури 8 — 10ºс і високої вологості повітря (на рівні 90%).

Ті, хто вирощує огірки на продаж, зберігають їх при температурі близько 0ºс. Але смак після тривалого зберігання вже не той, та й аромат втрачається.

Придатні огірки не тільки для салатів, бутербродів, інших закусок, але і для домашнього консервування. Потрібно тільки знімати плоди за розміром банки або розрізати їх на кілька частин. Смак солоних плодів заслуговує найщиріших похвал.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Зимові заготовки з китайського дива нітрохи не гірше тих, що виходять зі звичайних огірків

Бажано збирати китайське диво кожен день, з ранку або ввечері. Зрізайте плоди гострим ножем або ножицями. Не потрібно тягнути їх, відкручувати. По-перше, є ризик обрушити на себе всю шпалеру, по-друге, це шкідливо для рослини. Закінчивши, проводять черговий полив.

Китайське диво-урожайний сорт огірків для вашого городу

Урожай огірків китайське диво-видовище, яке з лишком винагородить садівника за всі літні праці

Http://otzovik.com/review_727930.html

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Китайське диво-відмінний вибір для тих, хто не любить марну екзотику, вважаючи за краще поєднувати приємне з корисним. Їх незвичайний зовнішній вигляд вдало доповнюється смаковими якостями, невибагливістю до умов вирощування, врожайністю, невимогливістю у догляді. Тому сорт садять навіть консерватори, які не визнають нічого, крім класичних невеликих пухирчастих хрустких огірків, що ідеально підходять для засолювання.