Коли і чим підгодувати гарбуз, щоб отримати корисні і смачні плоди

62


Гарбуз вважається невибагливою рослиною. Єдине, що потрібно їй забезпечити ― достатня кількість тепла і світла. Плоди, незалежно від сорту, багаті вітамінами a, c, e, групи b і карнітином, а також фтором, міддю, кальцієм і йодом. Але щоб виростити дійсно корисну гарбуз, її потрібно правильно підгодовувати.

Перед посадкою

грядку найкраще підготувати ще восени. Вносити добрива можна під час оранки. З цією метою використовується суміш:

  • 5-10 кг коров’ячого гною або 2-3 кг пташиного посліду;
  • 5-6 кг компосту;
  • 35 кг суперфосфату;
  • 25 г хлориду калію;
  • 250 г вапна.

якщо грунт на городі кислий, то кількість вапна можна збільшити, якщо важкий ― додати пісок. уже навесні безпосередньо в лунки для посадки можна внести по 2 ст.л. Сухої деревної золи або розчин мінеральних добрив (10-20 г суперфосфату, 10 г калійної солі, 10 л води).

Під час росту

при формуванні батогів гарбуза їх потрібно постійно розплутувати, укладати в потрібному напрямку і присипати. Завдяки цьому вдасться уникнути обривів вітром і домогтися утворення додаткових коренів. на цьому етапі вносити підгодівлю потрібно не тільки під основний корінь, але і в місцях підсипки. Для цього в 10 л води потрібно розчинити 100 г деревної золи, ретельно перемішати і вилити такий обсяг під кожен кущ. є ще один спосіб-в 1 л окропу розвести 200 г золи і внести після рясного поливу.

Під час цвітіння

квітучої гарбузі особливо корисні підгодівлі калійними розчинами або борною кислотою. Остання стимулює тривалість цвітіння, підсилює зростання зелених частин і при цьому абсолютно безпечна для людини. для приготування добрива необхідно в 1 л теплої води розвести 1 г борної кислоти. Якщо одночасно використовуються мінеральні добрива, то концентрацію розчину необхідно зменшити в два рази, тобто на 1 л води додати 0,5 г борної кислоти. отриманим розчином потрібно обприскувати кожен кущ гарбуза до тих пір, поки на її листі не з’явиться дрібна роса ― великих крапель бути не повинно. Робити це варто вранці або ввечері в суху безвітряну погоду.

Під час утворення зав’язей

дріжджі виділяють багато корисних компонентів, наприклад, тіамін і вітаміни групи b. На ці речовини гарбуз дуже добре реагує, що проявляється активним ростом кореневої системи, а значить, рослина краще поглинає мінерали з грунту. для приготування добрива потрібно в 3 л теплої води розчинити 30 г живих або 1 г сухих пекарських дріжджів і 3 ст.л. Цукру, дати засобу настоятися протягом двох годин, а перед використанням розбавити водою в пропорції 1:5. якщо немає бажання возитися з приготуванням добрива, то поливати гарбуз можна живим квасом або натуральним пивом. При цьому рекомендується переконатися у відсутності хімічних добавок в продукті і в тому, що не закінчився термін його придатності.

У період вегетації

скошені бур’яни можуть послужити хорошим добривом для гарбуза, по ефективності воно буде навіть краще компосту. Для цього бочку об’ємом 200 л потрібно заповнити подрібненою травою на третину, доповнити ємність водою і закрити кришкою. Для прискорення процесу бродіння можна додати кілька столових ложок сечовини. У кришці потрібно зробити кілька отворів, щоб виходив газ, і залишити приблизно на 10-14 днів. про готовність добрива можна судити по відсутності піни і насичено-темного кольору. Перед використанням засіб необхідно розбавити водою в пропорції 1:10 для кореневого підживлення і 1: 20 ― для позакореневого. в цей же період можна удобрювати гарбуз розчином нашатирного спирту (50 мл нашатирю на 5 л води), який служить хорошим джерелом азоту. Підійде і гній — 1 кг на 10 л води.

Після рясного поливу

пташиний послід-джерело азоту, фосфору, магнію, калію і кальцію. Таке добриво використовують для підгодівлі гарбуза на будь-якому етапі зростання. Для цього готується жижа з сухого або свіжого посліду і води в пропорції 1:20, після чого її потрібно наполягати 10 днів. підживлення вносять в міжряддя саме після рясного поливу, що дозволяє знизити концентрацію розчину і дає можливість коріння рівномірно увібрати корисні речовини.