Красивоцветущие кімнатні рослини, що вимагають мінімального поливу і догляду

37

1. Аденіум, або троянда пустелі

аденіум товстий, або огрядний — можливо найкращий подарунок квітникарю! він дуже гарний і досить невибагливий. Все, що йому треба — це світло і тепло.

Сучасні сорти і гібриди відрізняються великими розмірами, діаметром від 7 до 15 см! і різноманітним забарвленням. При сприятливих умовах квітки адениума не в’януть протягом 7-10 днів.

2. Перескія, або пейрескія, барбадоський агрус

перескія, пейрескія, pereskia — листові кактуси з колючим стеблом і зеленими або декоративними яркоокрашеннимі листям. Цвіте влітку досить великими ароматними квітками. Найбільш популярна переския крупнолистная, або переския большецветковая (pereskia grandifolia, яка цвіте рожевими великими квітами.

Воліє сонце, але можна вирощувати і в тіні. Для цвітіння необхідна велика кількість сонячного світла, переважно розташування на підвіконнях південних або східних вікон. Для підтримки акуратного зовнішнього вигляду рослина потребує регулярної обрізки.

Перескія, або барбадоський агрус

3. Каланхое

Каланхое, kalanchoe-вічнозелені багаторічники з м’ясистими стеблами і листям. Є красивоцветущие види, декоративноліственние і навіть лікарські.

Найбільш поширений в культурі вид каланхое — це каланхое блоссфельда (kalanchoe blossfeldiana) , в продажу в основному селекційні форми. Являє собою тіньовитривала середньоросла (15-30 см заввишки) рослина з сильноветвящимся стеблом. Цвіте, починаючи з лютого, кілька місяців дрібними червоними квітками, зібраними в складні густі суцвіття. Цвітіння триває кілька тижнів.

Виведені також сорти з рожевими, жовтими, помаранчевими і ліловими квітками, а також квіти з махровим віночком.

Всі види каланхое воліють світле місце розташування, досить легко переносять досить високі перепади температури, влітку температура може коливатися від +18 °с до +28 °с. Тому ви влітку спокійно можете його використовуватися для прикраси свого балкона або винести на свіже повітря і навіть прикопати на літо в саду, на квітковій клумбі.

Каланхое блоссфельда в період цвітіння

4. Стапелія, або орхідея світу сукулентів

Стапелія, stapelia моголітній трав’янистий сукулент з чотиригранними короткими стеблами і квітками у вигляді п’ятикутної зірки, по-різному забарвленими, покритими довгими ворсинками, з сильним неприємним запахом тухлого м’яса .

Розмір квіток сильно залежить від виду (від 3 до 30 см в діаметрі — у стапелії гігантської). Утворюються квітки в основі молодих пагонів. Плоди стапелій також незвичайні, як і їх квітки, вони являють собою стручки, що складаються з 2-х листівок, в яких заховані насіння з шовковистим «парашутами».

Просте для вирощування рослина, прекрасно підходять східні і південно-східні вікна, теплі балкони і оранжереї.

Стапелія

5. Лісові кактуси

Кактуси-епіфіти в природних умовах ростуть на деревах або серед дерев і тому дуже сильно відрізняються від колючих» жителів » пустелі.

Зигокактус, декабрист, шлюмбергера

Зигокактус, шлюмбергера, «декабрист», zygocactus, schlumbergera — сукулентна рослина з плоскими, членистими, никнуть пагонами з зубчастими краями, квітуче взимку яскравими красивими квітками, розташованими по одному або групою. В інтер’єрі використовують як солітер або в композиції. Зигокактус, як правило, вирощують в ампельній культурі. Однак зараз виведено кілька нових гібридів, які мають схильність до вертикального росту і призначені тільки для посадки в звичайні горщики.

Для вирощування потребує розсіяного яскравого світла. Регулярний полив необхідний навесні і влітку, а також в період бутонізації (вересень–грудень).

Ріпсалідопсис, пасхальний кактус

Ріпсалідопсис, rhipsalidopsis— вічнозелений чагарник, розгалужені пагони якого складаються з плоских або ребристих члеників блідо-зеленого кольору з ніжним щетинистим опушенням по краях, і великими запашними квітками на кінчиках звисаючих пагонів.

Це невибаглива, високодекоративна рослина, яка може прикрасити будь-яке приміщення. Воно дуже ефектно виглядає в підвісних кашпо, на вікнах і полицях. Можна взяти різні сорти, і тоді в одному горщику будуть цвісти кущі з різними квітками.

Ріпсалідопсіси потрібно розміщувати на світлому місці, але не під прямими сонячними променями. Краще використовувати відбите сонячне світло або розташовувати ріпсалідопсіси за тюлевими шторами. Влітку корисно виносити на відкрите повітря.

Ріпсалідопсис, або великодній кактус

Эпифиллюм, филокактус

Эпифиллюм, эпифиллум, epiphyllum — епіфітні кактуси з вузькими довгими листоподобными пагонами і великими поодинокими лійчастого квітками різного забарвлення. У культурі використовується як красивоцветущая рослина для ампельних композицій.

Розміщують на світлих вікнах, влітку необхідно захищати від прямих променів сонця. Зимова температура + 10…+ 15 °c. Рослині комфортно в підвісних контейнерах, на полицях, високих стійках в якості ампельного.

6. Пустельні кактуси

Астрофітум

Астрофітум, astrophytum — дуже популярна рослина у любителів кактусів. Це стеблова сукулентна рослина з ребристим стеблом, покритим білими цяточками і з жовтими квітками до 9 см в діаметрі. Квітки з’являються на дорослих рослинах на 8-10-й рік життя.

Астрофітум прикрашений (astrophytum ornatum) — найбільший представник роду астрофітум, стебло одиночний, в молодому віці кулястий, пізніше колонновидний, сіро-зелений. Квітки світло-жовті.

Для нормального росту і цвітіння кактусам необхідні інтенсивне освітлення, тепло і правильні підгодівлі в період зростання.

Гімнокаліціум

Гімнокаліціум, gymnocalycium — кактуси з кулястим стеблом з квітками, забарвленими в рожеві і білі тони, зрідка — в жовті. Квітка зберігається протягом декількох днів. Поряд з великими екземплярами (висотою до 1,5 м) в роду є і мініатюрні форми (всього до 3,5 см діаметром). Для розміщення підходять сонячні вікна або засклені лоджії з зимовою температурою +8…+ 15 °c.

Пародія

Пародія, parodia — кулястий або циліндричний кактус, квітучий по весні або влітку жовтими, помаранчевими або червоними квітами. Більшість пародій досить невибагливі рослини, які можна утримувати в кімнатних умовах, на підвіконні східного і південного вікон.

Цвітіння пародії

Цереус

Цереус, cereus — стеблова сукулентна рослина з прямостоячим ребристим стеблом, білими або рожевими ароматними квітками. Розміщують в дуже світлих приміщеннях з зимовою температурою + 12…+14 °c.

І багато інших!