Як зробити, щоб не капав кран. Усунення протікання, що виникли з інших причин

61

Як зробити, щоб не капав кран. Усунення протікання, що виникли з інших причин

Головне, що потрібно зробити, якщо капає кран на кухні, це правильно визначити причину протікання. Знання місця, звідки йде текти, в значній мірі полегшить виконання ремонтних робіт, і, швидше за все, здешевлять його, оскільки необгрунтована розбирання сантехнічного приладу найчастіше призводить до псування ущільнень.

Дивитися

Найчастіше причиною, чому капає кран змішувача, стають наступні обставини:

  • протікання в місці зливу;
  • незадовільний стан ущільнювальної прокладки між виливом і краном;
  • порушення герметичності між раковиною і змішувачем;
  • капає безпосередньо з самого крана.

Просочування води з вентиля, як правило, свідчить про підвищений знос прокладок, які необхідно замінити.

Текти може утворитися в місці зіткнення посадкового контуру змішувача з площиною раковини. Це може бути при необережному різкому ударі по корпусу змішувача, в результаті якого утворюється тріщина в прокладці, особливо якщо вона стара.

У разі якщо капає біля виливу необхідно звернути увагу на стан кранів і замінити всі ущільнення. В результаті зносу і старіння матеріалів відбувається порушення герметичності.

Коли тече кран на кухні або у ванній кімнаті, перед лагодженням, бажано перевірити тиск в системі водопроводу . Перевищення величини тиску понад 4,5 атмосфер часто стає причиною утворення протікання в кранах.

Будь-який ремонт треба починати з відключення водопроводу на стояку.

Капає одноважільний змішувач.

розглянемо один з найпоширеніших сантехнічних виробів – одноважільний змішувач картриджного типу з одним важелем управління. Якщо ви помітили, що вода просочується між корпусом даного крана і регулювальною ручкою, то напевно не в порядку картридж, який або зносився і вимагає заміни, або сильно забруднився і потребує глибокого очищення.

Для точного визначення причини протікання крана, його слід розібрати. Зробити це не так просто, особливо якщо прилад прослужив без розбирання багато років, а вода відрізняється жорсткістю через вміст домішок у вигляді солей кальцію і магнію. Необхідно відзначити, що на перших порах поява течі іноді вдається зупинити за допомогою декількох поворотів ручки на всі боки. Але потім ці маніпуляції не дають належного результату.

Невже доведеться міняти весь кран? але до цього витратного варіанту краще повернутися тоді, коли будуть вичерпані інші варіанти. Варто спробувати розібрати його і переконатися, в чому ж полягає поломка. Можливо, вдасться скоротити витрати, замінивши тільки зношену деталь. Найчастіше такий виявляється сам картридж.

Заміна старого картриджа на новий

Для роботи нам знадобиться не надто багато інструментів: викрутка з плоским жалом або шестигранник відповідного розміру і ключ розвідний або газовий.перше, що необхідно зробити – це видалити спереду під ручкою пробку-покажчик гарячої та холодної води. Друга її функція-закривати і захищати гвинт, який фіксує ручку на крані, від вологи і бруду.іноді її вдається зняти без праці, досить підчепити жалом плоскої викрутки з одного й іншого боку, і ось вона вже залишає своє місце. В інших випадках, за багато років експлуатації, вона так забивається брудом, жиром і іншим сміттям, що немає ніякої можливості зрушити її з місця і при цьому не пошкодити. Але, що робити, доводиться йти і на це, інакше не дістатися до фіксатора, який утримує ручку на крані. Гвинт можна повністю не викручувати, головне, щоб він не заважав зняти ручку. До речі, найчастіше і її демонтаж не проходить гладко.проблем все та ж: бруд, жир, солі жорсткості, що містять у воді і т.д. Між ручкою і корпусом крана розташовується декоративний ковпачок, який одночасно служить підставою, і по ньому переміщається посадочне місце джойстика при відкритті-закритті води і регулювання її температури. Його також слід викрутити. Якщо при цьому використовується інструмент, то необхідно бути досить обережним: деталь дуже ніжна і її легко пошкодити.після зняття ковпачка, нам відкривається пластмасовий картридж, що закріплюється в корпусі змішувача гайкою. Настає найвідповідальніший момент розбирання, але перед цим необхідно обов’язково відключити надходження гарячої та холодної води.гайку відкручуємо за допомогою розвідного або газового ключа, губки якого в змозі розсуватися до 32 мм. Потім необхідно картридж піднімати вертикально вгору, щоб витягнути його виступи з отворів в корпусі змішувача.без цього важко придбати аналогічний екземпляр, оскільки вони відрізняються, як за розмірами, так і по розташуванню і конфігурації отворів.

Кран-букса. Види кран-букс

За конструктивним наповненням кран-букси діляться на два види:

  1. черв’ячна модель. Являє собою дві частини одного цілого: корпус і черв’як. Усередині корпусу нарізана різьба, по якій при обертанні рухається черв’ячний шток. Він проходить через корпус наскрізь. На кінці штока розташовується гумова або паранітова прокладка, яка при опусканні штока потрапляє в сідло змішувача, перекриваючи подачу води. Обертаючи шток в зворотну сторону, проводиться відкриття подачі води. У побутових змішувачах використовуються гумову прокладку, тому кран-буксу часто називають гумовою.
  2. керамічна модель. В основі цієї конструкції лежать два диска з отворами: один нерухомий, він закріплений всередині корпусу букси, другий рухливий, зафіксований на штоку. При повороті останнього відбувається або поєднання отвору, при цьому відкривається подача рідини, або закриття отворів глухими площинами керамічних дисків. Тому для відкриття або закриття потрібно лише повернути шток на половину обороту. Такі крани і змішувачі часто називають напівоборотними.

Обидва види кран-букс для змішувачів є деталями взаємозамінними, тому, при необхідності замість одного можна поставити інший, але з однією умовою – різьблення всередині корпусу змішувача повинна підходити під обидва різновиди.

Ще один момент, на який треба звернути увагу, це зовнішня різьба для вкручування. Сьогодні виробники пропонують широкий асортимент букс, що відрізняються один від одного конструкцією і формою, але існують дві моделі, які відрізняються один від одного різьбленням (формою і кроком).

  1. вітчизняні виробники роблять зовнішню різьбу на штоку метричної. Це або м18 з кроком в 1 міліметр, або м22 з кроків в 1,5 міліметра. На верхньому кінці штока нарізається квадрат, на який надівається баранчик (маховик) для кручення штока навколо своєї осі і щодо корпусу кран-букси.
  2. зарубіжні виробники використовують в кран-буксах дюймову різьбу: або 1/2, або 3/8. Замість квадрата, на кінець штока наносяться поздовжні шліци кількістю 15-24 штук для вентиля, який зверху фіксується гвинтом з шайбою.

Таким чином, вітчизняні кран-букси не підійдуть під зарубіжні моделі. Тому збираючись в магазин за новою деталлю, візьміть з собою стару кран-буксу, що вийшла з ладу.

Крім основних параметрів, є й інші показники (технічні характеристики). Наприклад, температура, яку витримує букса, тиск води, пропускна здатність. Ці характеристики не є менш важливими, але при виборі деталі на них практично не звертають уваги. Всі відомі виробники пропонують деталі з запасом за цими показниками.

Змішувачі-це не тільки сантехнічні прилади, встановлені на раковинах. Під цією назвою ховаються всі вироби, за допомогою яких проводиться змішування гарячої та холодної води. Отже, в душовій прилад, в біде та інші вироби встановлюються змішувачі. Всі вони відрізняються один від одного за формою і виглядом, але кран-букси у них однакові. Таким чином, виробники роблять все, щоб уніфікувати конструкцію сантехнічних приладів. Це дає можливість уникнути великих витрат, виготовляючи деталі різної форми і розмірів. До того ж така позиція спрощує ремонт сантехприладів.

Капає кран після заміни кран-букси. Що робити якщо капає кран на кухні

Тут зазвичай монтують одноважільний змішувач. Результатом витоку в 50% випадках служить порушення цілісності прокладки і гуми або пошкодження замикаючих елементів.

Як і що зробити, щоб кран не капав? потрібно купити ремкомплект і замінити пошкоджене виріб. Перекриваємо воду. Потім розбирається кран-букса. Якщо справа в зношеній прокладці-міняємо.

Якщо текти спостерігається в районі стикування мийки і змішувача, швидше за все причина криється в дефекті ущільнювального кільця.Знадобиться витягти і замінити ущільнення. З огляду на конструктивні відмінності приладів, бажано ознайомитися з інструкцією виробника.

Фахівці радять замінити кран-буксу або цілком весь екран. Для заміни знадобиться викрутка для відкручування гвинтика, що знаходиться на маховику під заглушкою. Для відкручування кран-букси потрібен трубний ключ.

Змінивши прокладку і зібравши прилад, дбайливо відкриваємо подачу на вводі і спостерігаємо, чи продовжує капати вода з крана. Як полагодити сантехніку, якщо не припинилося підтікання? без коливань потрібно звернутися до послуг сантехніка і запам’ятати технологію проведення робіт, щоб в подальшому самостійно ремонтувати аналогічні поломки. Ми розглянули, чому капає змішувач на кухні і які кроки слід робити.