Як продіагностувати генератор автомобіля самостійно за пару хвилини

37

При правильно працюючому генераторі, акумуляторна батарея прослужить максимально довго. Якщо ж він не заряджає батарею до кінця, то в ній відбувається сульфатація, від чого вона швидко виходить з ладу, а при перезарядці електроліт в ній википає. Щоб акумулятор не псувався, генератор повинен видавати заряд в певному діапазоні. Перевірити всі ці параметри можна самостійно без допомоги автоелектрика.

Процес самостійної діагностики генератора

Перевірка повинна здійснюватися на автомобілі, який простояв без запуску двигуна як мінімум 12 годин. За допомогою мультиметра потрібно заміряти напругу на клемах акумулятора. Воно повинно бути не нижче 12,5 в. Ідеально, якщо напруга знаходиться в діапазоні 12,7-13в.якщо воно в межах 12,5-12,7, то це означає що акумулятор або не дозаряжен або вже почав деградацію. При меншій напрузі потрібно обов’язково зробити повну перевірку генератора, особливо якщо батарея порівняно нова, і ще не повинна вийти з ладу.

Після першого вимірювання потрібно запустити двигун, і при працюючому моторі виміряти напругу на клемах акумуляторної батареї. При цьому всі електроспоживачі повинні бути відключені. Напруга у правильно працюючого генератора буде перебувати в межах 14,2-14,6 в.якщо без навантаження воно нижче або вище, то він явно має несправність.

Далі потрібно дати мотору прогрітися, і включити всі електричні споживачі в машині. Це в першу чергу світло, обігрівач, кондиціонер, підігрів сидінь, магнітола і т. Д.

У цьому режимі напруга на акумуляторі при працюючому розігрітому двигуні не повинно знижуватися менше 13 в.якщо воно нижче, то це означає що генератору не вистачає потужності для повноцінної зарядки акумулятора.

Якщо генератор не справляється, то можливо несправний регулятор напруги. Також причиною можуть бути зношені щітки або контактні кільця. В такому випадку напруга на генераторі постійно скаче.

Таким нехитрим способом можна перевірити роботу генератора, і оцінити наскільки правильно він заряджає акумулятор. Якщо він не пройшов перевірку, то його необхідно відремонтувати. Як правило, це обходиться набагато дешевше, ніж міняти кожен 1-2 роки зіпсовані їм акб.

Дивіться відео