Монтаж обрешітки під металочерепицю

93

Металочерепиця-популярний вид покрівельного покриття, що представляє собою профільовані листи, виготовлені зі сталі, алюмінію або міді. Завдяки цинковому покриттю і захисту з полімерів металочерепиця є міцним, стійким до несприятливого зовнішнього середовища матеріалом. Щоб покрівельне покриття довгі роки радувало своїми якостями і зовнішнім виглядом, варто серйозно поставитися до всіх аспектів його монтажу, перш за все, до облаштування обрешітки — основи під покрівельне покриття.

Зміст

  • Основні правила влаштування обрешітки під металочерепицю

    • Вибір матеріалу для обрешітки під металочерепицю

      • Відео: обробка деревини вогнебіозахистом » сенеж»
    • Розрахунок кроку обрешітки під металочерепицю

      • Відео: шаблон для монтажу обрешітки під металочерепицю
  • Розрахунок пиломатеріалів для обрешітки
  • Монтаж обрешітки під металочерепицю: покрокова інструкція

    • Відео: решетування під металочерепицю
  • Кріплення металочерепиці до обрешітки

Основні правила влаштування обрешітки під металочерепицю

Решетування — важливий елемент кроквяної системи, що відповідає за надійність і зручність кріплення покрівельного покриття. Одним з найпопулярніших матеріалів для покрівлі є металочерепиця, адже вона довговічна, відрізняється міцністю і малою вагою. З нею можуть впоратися навіть новачки.

Існує кілька правил, які дозволять зробити процес монтажу металочерепиці простіше:

  • при розрахунку кроку обрешітки варто звернути увагу на наступні параметри: довжину хвилі металочерепиці, кут нахилу і складність покрівлі;
  • в місцях, де з’єднуються скати і постійно накопичується сніг, обрешітку краще посилити додатковими дошками, так як тут найбільш вірогідні протікання;
    Монтаж обрешітки під металочерепицю

    У місцях стиків (наприклад, в розжолобку або навколо димоходів) бажано використовувати додаткові дошки і зробити обрешітку суцільний

  • обов’язково потрібно подбати про гідроізоляцію підпокрівельного простору, тільки так можна захиститися від згубного впливу вологи, зайвого конденсату і протікання.

В якості основи під металочерепицю використовується розріджена обрешітка. Суцільна лати необхідна тільки в деяких місцях, про які говорилося вище. Використовувати її по всій поверхні даху не варто, адже листи металочерепиці прекрасно самостійно тримають форму, та й тісне прилягання металочерепиці до основи сприяє рясному скупченню конденсату навіть під час добових коливань температур. При суцільному підставі вентиляційної системи не передбачається, а значить, волога буде накопичуватися, що може привести до руйнування обрешітки. До того ж таке покрівельне покриття, як металочерепиця, спирається на основу не по всій довжині ската, а лише по лінії сходинок, тому вона не потребує суцільний обрешітці в якості опори. До того ж суцільна лати — більш дорогий варіант, причому зайві витрати в цьому випадку абсолютно не виправдані.

Монтаж обрешітки під металочерепицю

Для металочерепиці монтують розріджену обрешітку, тому що її потрібно кріпити тільки по лінії сходинок

Перезволоження деревини призводить до втрати міцності всієї конструкції, тому без гідроізоляції і хорошої вентиляції підпокрівельного простору тут не обійтися. На крокви розміщують спеціальну водонепроникну мембрану, фіксуючи її скобами, а потім брусками контробрешетки. Саме вони задають необхідний для вентиляції зазор, завдяки якому тильна сторона металочерепиці буде залишатися сухою. Дошки обрешітки кріпляться до контробрешітки строго перпендикулярно. Використання руберойду для гідроізоляції небажано, тому що в жарку погоду він буде плавитися, прогинатися і видавати неприємний запах. Гідроізоляція укладається по горизонталі, починаючи від карниза, з нахлестом в 10-25 см.допустимо провисання полотна мембрани між кроквами на 1,5–2 сантиметри, головне, щоб воно не стосувалося утеплювача.

Вибір матеріалу для обрешітки під металочерепицю

Найзручнішим матеріалом для обрешітки під металочерепицю є деревина. Краще використовувати хвойні породи (сосну, ялина, ялицю, модрину), проте допустимо виготовляти рейки і з листяних матеріалів. Серед хвойних пиломатеріалів особливо популярна сосна, яка відрізняється прийнятною ціною, доступністю і відмінними експлуатаційними характеристиками.

Товщина всіх дощок, використовуваних для обрешітки, повинна бути однаковою. Деревину варто вибирати якісну, без тріщин і великих сучків, так як подібні дефекти можуть спровокувати зменшення несучої здатності конструкції. Дошки перед використанням потрібно добре просушити, їх вологість не повинна перевищувати 18%. Погано просушене дерево з часом може деформуватися, а це позначиться на зовнішньому вигляді покрівлі. Важливо пам’ятати, що дерево схильне до гниття і пожежонебезпечно. Обробка деревини спеціальними засобами-важливий і обов’язковий етап в будь-яких будівельних роботах.

Монтаж обрешітки під металочерепицю

Після обробки деревини антисептиками і вогнебіозахисними складами вона набуває характерний червонуватий відтінок

Існує кілька видів таких засобів:

  • протипожежні;
  • біозахисні;
  • вологовідштовхувальні;
  • антисептики від цвілі і грибка;
  • універсальні засоби.

Останній вид дозволяє об’єднати властивості всіх складів в один, позбавляючи споживачів від небезпеки вступу різних речовин в реакцію один з одним. Серед найпоширеніших марок цього виду можна виділити універсальний засіб «сенеж». Глибоко проникаючи в деревину, воно захищає її від усіх несприятливих факторів. Дерев’яні поверхні обробляються за допомогою кисті або розпилювальних пристроїв. Рекомендації виробника по процедурі нанесення обов’язкові для дотримання.

Розміри дощок або брусків підбираються індивідуально в залежності від пристрою покрівлі:

  • обрізна дошка товщиною 2,5 см — найпоширеніший варіант, який використовується практично для будь-яких дахів, що мають простий пристрій. Така дошка ідеальна для легкого покрівельного покриття з невеликою висотою хвилі при стандартному кроквяному кроці в 60-80 см;
  • більш масивні дошки товщиною 28-32 мм застосовують для монтажу складних видів покрівлі, а також при використанні матеріалів з підвищеною вагою або високою хвилею, кроквяний крок при цьому — стандартний;
  • брус перетином 5х5 см або 4х6 см використовується дуже рідко, зазвичай при зведенні нестандартних дахів зі кроквяним кроком більше 1 м.

Відео: обробка деревини вогнебіозахистом «сенеж»

Розрахунок кроку обрешітки під металочерепицю

Крок обрешітки залежить від довжини хвилі металочерепиці, як правило, він передбачений інструкцією до певного виду покрівлі. Так як металочерепиця має ступінчасту структуру, опору повинен мати кожен з модулів. Тобто кожна підошва профілю повинна спиратися на дошку (брусок) обрешітки.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Монтаж обрешітки під металочерепицю

Занадто великий крок призведе до прогинів стали, в результаті чого вона стане хвилястою, що позначиться і на зовнішньому вигляді, і на безпеці. Найпопулярніші типорозміри металочерепиці мають довжину хвилі 30, 35 і 40 см.відповідно, інтервал між елементами обрешітки обумовлюється довжиною хвилі профілю. Дошки обрешітки укладають від карниза до коника.

Монтаж обрешітки під металочерепицю

Крок обрешітки повинен бути в точності дорівнює довжині хвилі металочерепиці

Ідеалі повинен бути оброблений антикорозійним складом.

  • монтаж першої дошки обрешітки. Дошки монтують від карниза до коника. Перший ряд обрешітки розміщують горизонтально і прикріплюють до контробрешітки або крокв, використовуючи молоток і цвяхи. Важливо пам’ятати, що для надійної фіксації в кожному місці з’єднання дошки зі кроквами необхідно використовувати мінімум два цвяха. Крок між рядами потрібно витримувати виходячи з характеристик обраної металочерепиці. На першу від карниза дошку прикріплюють невеликий брусок тієї ж висоти, що і основна решетування.
    Монтаж обрешітки під металочерепицю

    Кожна дошка обрешітки повинна кріпитися до бруска контробрешітки двома цвяхами або саморізами

  • установка наступного ряду обрешітки. Проміжок між першими двома рядами повинен відрізнятися від інших в меншу сторону.
    Монтаж обрешітки під металочерепицю

    Крок між першим і другим рядом обрешітки під металочерепицю роблять менше, ніж між усіма іншими

  • монтаж наступних рядів обрешітки. Решетування встановлюється з однаковою відстанню між дошками, крок обрешітки визначається типом використовуваної металочерепиці.
  • у місцях стику скатів (коник, обводи димоходи і т.д.), а також в районі мансардних вікон монтується суцільна обрешітка з відстанню між елементами не більше 1 см (невелика відстань між дошками необхідно для компенсації їх теплового розширення).
    Монтаж обрешітки під металочерепицю

    В особливо відповідальних місцях, наприклад, на конику або ендові обрешітку потрібно робити суцільний

  • дошки фіксуються мінімум двома цвяхами по краях.
  • всі вузли з’єднань ретельно перевіряються, щоб вони не стукали при поривах вітру і не змогли відірватися.
  • Відео: решетування під металочерепицю

    Кріплення металочерепиці до обрешітки

    Існує кілька видів металочерепиці, кожен з них має свої особливості, які варто враховувати при монтажі. Зазвичай до металочерепиці додається інструкція по монтажу — її варто вивчити дуже уважно.

    Для кріплення металочерепиці до обрешітки використовують спеціальні покрівельні саморізи з оцинкованої сталі. Вони дорожче звичайних, але значно надійніше, так як стійкі до корозії. До того ж такі саморізи забезпечені гумовими прес-шайбами, завдяки чому вони захищають кріпильний отвір від вологи. Ще одним приємним бонусом є широка колірна гамма покрівельних саморізів-можна підібрати відповідний колір до конкретної металочерепиці, за рахунок чого елементи кріплення будуть непомітні на загальному тлі.

    Монтаж обрешітки під металочерепицю

    Якщо підібрати колір покрівельних саморізів точно в колір металочерепиці, вони будуть практично не помітні

    1.щоб забезпечити надійну фіксацію покрівельного покриття, варто продумати правильну схему кріплення металочерепиці.

    Існують такі особливості кріплення:

    • на одному квадратному метрі покрівельного покриття повинно розташовуватися не більше 8 точок кріплення;
    • саморізи вкручуються строго під прямим кутом до поверхні покрівлі;
    • перекручувати саморізи не можна, інакше можна деформувати листи металочерепиці;
      Монтаж обрешітки під металочерепицю

      Покрівельні саморізи необхідно вкручувати строго перпендикулярно, не перетягуючи, але і не послаблюючи понад необхідне вузол кріплення

    • саморізи закручуються на відстані 1-1,5 см від штампувальної лінії між хвилями покриття;
    • кріпити металочерепицю починають від карниза до коника;
    • в місцях нахлеста одного листа на інший саморіз вкручується в обидва листа;
    • саморізи повинен входити в центр рейки обрешітки або принаймні не ближче, ніж на 2 см від краю дошки;
    • кількість точок кріплення збільшують у складних конструктивних елементах покрівлі — розжолобках, мансардних вікнах, місцях примикання покриття до димоходу;
    • користуватися інструментами (дрилем або шуруповертом) стоїть на низьких оборотах, щоб уникнути деформації і нагрівання матеріалу;
    • найміцніше місце профілю — внизу хвилі, тому кріпити листи до обрешітки необхідно саме тут.

    Схеми розташування кріпильних елементів можуть бути різні, як правило, саморізи вкручуються через хвилю як по горизонталі, так і по вертикалі. У крайових зонах кріплення проводиться в кожну хвилю.

    Монтаж обрешітки під металочерепицю

    Кріплення до обрешітки проводиться покрівельними саморізами безпосередньо під хвилею, так як це найміцніше місце покрівельного листа