7 рослин, які не переносять добрива з золи

66


Деревна зола-прекрасний засіб для удобрення грунту, в ній містяться мікроелементи: калій, кальцій, залізо, магній, фосфор, що сприяють поліпшенню грунту і розвитку рослин. Вона допомагає боротися з цвіллю, грибками і шкідниками в грунті. Однак зола має ощелачивающими властивостями, тому не підійде ряду рослин, що віддають перевагу кислий грунт. 7 рослин, які не переносять добрива з золи

Редис

7 рослин, які не переносять добрива з золицей ранній коренеплід дозріває одним з перших і дає насолодитися весняною свіжістю в складі салатів або в чистому вигляді. Однак при його вирощуванні важливо дотримуватися «золотої середини», тому що редис любить середньокислий і пухкий грунт. Якщо перестаратися з окисленням грунту, то коренеплід накопичить важкі метали, втратить воду і колір. Через занадто лужної грунту він пожовтіє і не буде розвиватися. Редис любить рости в місцях, де до нього був посаджений картопля.

Кавун

7 рослин, які не переносять добрива з золизола допомагає впоратися з баштанної попелиць, але якщо перестаратися з підгодівлею, то відбудеться порушення водного обміну і грунт стане щільною. Також таке добриво перешкоджає одночасному насиченню кавуна натрієм і кальцієм, що призводить до розтріскування і загнивання плодів. В процесі розкладання зола виділяє мікроелементи, що входять до її складу, але низький вміст азоту заважає кавуну набрати масу і всі корисні речовини йдуть у верхівку. Кращим видом підгодівлі для цієї баштанної культури стануть комплексні органічні добрива, наприклад, компост.

Щавель

7 рослин, які не переносять добрива з золипри нестачі вологи, його листя стають грубими і в них накопичується щавлева кислота, яка в надлишку шкідлива для нирок і суглобів. Зола не дає рослинам засвоювати органіку. У цьому мінус такого добрива, оскільки щавель любить кислу і насичену корисними речовинами грунт і не буде рости у вапняному грунті. Лужна реакція перетворює всі важливі для харчування мікроелементи в нерозчинні і не засвоювані рослиною, в результаті чого листя стає жовтим. Для поліпшення росту щавлю грунт необхідно постійно підкислювати органікою або мінеральними сполуками.

Рододендрон

7 рослин, які не переносять добрива з золице прекрасне вічнозелена рослина любить пухку, дренований грунт з кислим середовищем, тому зола і добрива, ощелачивающие грунт йому абсолютно не підходять. При необхідності підгодівлі рододендрона, краще віддати перевагу тим добривам, які не змінюють кислотність грунту: деревній корі, торфу, гною, перепрілим дубовим листям, моху. При такому вигляді підгодівлі слід трохи відступити від прикореневої системи і не засипати її. Рододендрон здатний витримати кліматичні перепади, але зміни кислотності і складу грунту — немає.

Перстач

7 рослин, які не переносять добрива з золиквітка невибагливий у догляді, але краще висаджувати в сонячне місце або в півтінь. Також як і рододендрон любить дренований кислий грунт. Особливість перстачу полягає в тому, що її коріння розташовуються поверх грунту, тому підгодівля золою не ефективна. При такому способі не засвоїться необхідні елементи, і це декоративне і корисна рослина не отримає належного харчування, що позначиться на його лікувальні властивості. Висаджують перстач в яму, глибиною близько 50-60 см, куди попередньо розподіляють дренаж.

Картопля

7 рослин, які не переносять добрива з золикартопля воліє рости в слабокислою грунті і любить органічні добрива. У пріоритеті азотні підгодівлі, в другу чергу — фосфорні, і тільки потім — калійні. Якщо перестаратися з добривом, то картопля вкладе всі свої сили в зростання, а не в розвиток бульб. Підгодовувати необхідно безпосередньо при посадці, оскільки в цей час рослина вбере в себе всі корисні елементи з грунту. Якщо грунт кисла, можна» припудрити » картопля золою або насипати її трохи в лунку.

Гортензія

7 рослин, які не переносять добрива з золигортензія вражає красою, соковитими відтінками і пишністю цвітіння. Щоб такий декоративний чагарник і далі радував своїх власників, його підгодовують три рази на рік:

  1. навесні — азотовмісними добривами, щоб рослина набрало сили для цвітіння.
  2. влітку-калійними підгодівлями.
  3. восени-органікою: перегній, торф, мох, кора, тирса.

хоч зола і відноситься до калійного типу добрива, але для підгодівлі гортензії вона не підходить. Чагарник добре росте в кислому грунті, тому при ощелачивании грунту золою його листя набувають бурий відтінок, а рослина чахне.