Дверний доводчик і стопор

46

Двері сараю під час роботи прочинилися, і її зачинило вітром! автор часто відкриває її, тому захотів, щоб двері закривалися автоматично, навіть якщо сам не закривав щільно кожен раз, тому автор зробив дверний доводчик, а також дверний обмежувач. Причому це не комерційно доступний ексклюзивний товар, а дешеве рішення! автору це обійшлося в 110 ієн, еслисмотреть за курсом, то це приблизно 70 руб. У нас так дешево не вийде, зрозумієте чому трохи пізніше.

У автора є ось такий сарайчик. Рішення було прийнято саме для правої дверцята, як більш часто використовуваної.

Якщо пошукати, можна знайти різні типи дверних доводчиків за ціною від 1000 до 5000 йен (633 — 3165 руб), так що ви можете їх купити, але автор вирішив сикономіть і зробив дешевий варіант використовуючи невеликі зусилля.

Автор вибрав ось такий брелок для ключів. В японії він продається за 100 йен (63,32 руб), у нас так само можна знайти (я довго не шукав, нона алі точно є те що потрібно, 113,88 руб). У брелока є невелике тягне зусилля, яке можна використовувати.

Якщо потягнути за шнур, він витягується з котушки приблизно на 50-60 см, а якщо відпустити, шнур повертається назад, намотуючись на котушку.

Автор закріпив кінчик шнура до дверей за допомогою самореза і шайби.саму котушку потрібно закріпити до наприклад до косяка (рамі двері).

На фотографії нижче автор пояснює як правильно розташувати точки кріплення. Тут важлива позиція монтажу з обох кінців. Чим далі вона від точки опори двері (осі шарніра), тим сильніше тягне зусилля і тим швидше вона закривається. І навпаки, якщо розташувати точки кріплення ближче до петлі двері, важіль зменшиться, сила буде ослаблена, і двері буде закриватися повільніше.

З регулюванням досить просто! знаючи просте правило важеля легко підібрати потрібне зусилля на закриття дверей. Можна домогтися повного закриття дверей, а не просто її прикриття.

Іноді потрібно залишити двері у відкритому стані, тому досить використовувати готові упори.

Або можна використовувати обрізки пиломатеріалів. Автор замудрився, додав упори з алюмінієвих куточків, але ж можна і набагато простіше:

Просто простий клин під двері!

В результаті поєднання оригінального доводчика і дверного стопора зробило двері робочого місця дуже зручною у використанні.

Всім добра!!!джерело (source)