Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

81

В умовах невеликого дачної ділянки, коли плодові дерева ростуть густо, в прохолодне і дощове літо на яблуні і груші, а також інших культурах проявляється грибкове захворювання — парша. В результаті можна втратити весь урожай. Щоб цього не сталося, важливо обробляти дерева під час дозрівання плодів. Можна користуватися різними ліками, головне — знищити грибок і не пошкодити врожаю.

Зміст

  • Парша: як визначити хворобу на яблуні і груші

    • Таблиця: збудники парші на яблуні і груші
  • Профілактика парші на груші та яблуні
  • Обробка яблуні та груші від парші під час дозрівання плодів

    • Фунгіциди хімічні

      • Таблиця: порівняльна характеристика хоруса і скора
      • Відео: обробка плодових дерев хорусом, в тому числі в період дозрівання плодів
    • Біопрепарат
    • Народні засоби
  • Відгуки садівників

Парша: як визначити хворобу на яблуні і груші

Парша — грибкове захворювання плодових дерев, яке викликається аскоміцетами (сумчастими грибками). Протягом літа грибки активно вражають дерево, потім зимують, навесні знову активізуються і все повторюється по колу.

Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

Парша-грибкове захворювання плодових дерев

Таблиця: збудники парші яблуні і груші

збудник болезнияблонягрушаназвание грибкаventuria inaequalisventuria рігіпачто поражаетлистья, зав’язі і плодылистья, зав’язі, плоди, квітки та корукак распространяетсяс вітром, птахами і комахами, потрапляючи на кору і листя і починаючи швидко размножатьсякак зимуетпопадает в землю пристовбурового кола разом з опалим листям і плодами і зимує в перегнивающем опадена молодих гілочках

Дерева від такої хвороби не загинуть, але сильно ослабнуть, а яблука та груші стануть непридатними для їжі і переробки.

Парша найчастіше проявляється на деревах, що ростуть в помірному кліматі європейської росії і сибіру. Поширенню хвороби сприяє холодна волога погода на початку вегетації (травень), а також численні дощі при відносно теплій погоді 22-25 °c влітку, нічні тумани і випадають вранці роси.

Визначити, що плодове дерево уражене паршею, дуже просто:

  • під час цвітіння яблуні і груші на листках з’являються плями, спочатку зеленувато-бурі, потім темні, майже чорні. Причому на яблуні — з верхньої сторони листя, на груші-з нижньої;
    Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

    Парша спочатку вражає верхні листочки дерева

  • на корі груші з’являються виразки, вона стає зморшкуватою, починає здуватися;
  • листові пластинки висихають і падають з дерева;
  • квітки і зав’язі опадають, якщо вражені черешки плодоніжок;
  • плоди яблуні чорніють, погано розвиваються, мають неправильну форму, а на грушах утворюються тріщини, покриті бурим нальотом;
    Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

    На плодах груші, уражених паршею, утворюються тріщини

  • шкірка яблук і груш стає твердою і розтріскується;
  • навіть якщо площа ураження плодів мала, вони не зберігаються взимку, їх смак погіршується.

Профілактика парші на груші та яблуні

Оскільки грибки, що викликають паршу, знаходяться або на деревах, або біля них практично цілий рік, важливий комплексний підхід до лікування плодових культур:

  • восени необхідно перекопувати і очищати від листового опаду пристовбурні кола, причому опале листя не йде в компост, а спалюється;
    Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

    Щоб перешкодити збуднику парші благополучно перезимувати під яблунею, восени перекопують пристовбурні кола

  • потрібно вчасно обрізати сухі, хворі, зламані гілки, виносити їх за паркан і теж спалювати;
  • хворі плоди необхідно також виносити за межі ділянки і закопувати в землю;
  • відшарувалася кору рекомендується зчищати і обробляти місце зчищення розчином мідного купоросу (1 ст. Ложка на 1 л води);
  • садити яблуні і груші потрібно на достатній відстані (3-4 м), щоб не було загущення;
  • варто вибирати сорти, стійкі до парші.

Обробка яблуні та груші від парші під час дозрівання плодів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

Найкраще починати обробляти плодові дерева ще до початку вегетації: обприскувати бордоською рідиною до набухання бруньок, мідним купоросом — по зеленому конусу (ниркам, готовим розпуститися). Однак іноді провести обробку своєчасно не вдається. В такому випадку можна обробити яблуні і груші від парші і під час дозрівання плодів.

Фунгіциди хімічні

Найефективнішими препаратами проти парші вважаються фунгіциди хорус (гранули, діюча речовина — ципродиніл) і скор (емульсія, діюча речовина — дифеноконазол). Перший використовують частіше в період розвитку зеленого конуса і в кінці цвітіння, хоча багато дачники обприскують їм і вже зав’язалися плоди. Більш підходящий саме для дозріваючих плодів — скор.

Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

Скор спеціально створений для обробки плодових дерев від парші під час дозрівання плодів

Таблиця: порівняльна характеристика хоруса і швидка

хорус скордостоинстватретий клас небезпеки для людини (тобто не дуже отруйний)третій клас небезпеки для людини і четвертий (майже не небезпечний) для пчелне змивається дождемкроме лікування парші, підвищує імунітет деревьевработает навіть при низьких температурах повітря (при 18 °c)може застосовуватися в період дозрівання яблук і грушэкономичен в использованиине фітотоксичний (тобто не отруює рослина)недостаткибольшой термін очікування — яблука можна збирати тільки через 28 днів після останнього опрыскиваниябольшой строк очікування — 20 днейдороговизна

Терміни обробки:

  • хорусом обприскують яблуню і грушу 2-3 рази з інтервалом 7-10 днів. Витрата розчину — 1 л на дерево(для його приготування змішують 2 г препарату з 10 л води);
    Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

    Хорус являє собою водорозчинні гранули

  • незабаром обробляють плодові дерева 3 рази перед цвітінням, під час нього і в період дозрівання яблук і груш з інтервалом 2 тижні. Витрата розчину — 2-5 л на дерево (для приготування змішують 2 мл препарату з 10 л води).

Відео: обробка плодових дерев хорусом, в тому числі в період дозрівання плодів

Біопрепарати

Для дерев, заражених паршею в незначному обсязі, можна використовувати біологічний препарат фармайод 10%-й, який містить водорозчинний комплекс йоду. Він пригнічує розвиток шкідливих грибків. Розчином препарату (продається у флаконах або каністрах) обприскують яблуні та груші під час дозрівання плодів.

Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

Фармайод пригнічує розвиток викликають паршу грибків

Переваги:

  • нетоксичний;
  • підвищує імунітет рослин;
  • може застосовуватися і для дезінфекції грунту;
  • не викликає звикання;
  • має короткий термін очікування.

Недолік — при сильному ураженні паршею неефективний.

Дерева обприскують розчином фармайода (50-100 мл на 10 л води). Яблука і груші можна їсти вже через три дні після обробки.

Народні засоби

Багато садівників не хочуть їсти плоди, оброблені хімією. В такому випадку можна порадити обприскувати яблуні та груші перевіреними народними засобами:

  • настоянкою часнику — 200 г подрібненого часнику залити 2 л окропу, настоювати добу. Після процідити, довести розчин до 8 л і додати 40 г натертого мила для кращого прилипання;
  • розчином гірчиці — 100 г гірчичного порошку розвести 10 л теплої води. Краще обприскувати дерева відразу після дощу.
    Парша на яблуні і груші: чим обприскати під час дозрівання плодів

    Розчин гірчиці ефективний проти парші на яблунях і грушах

Народні засоби абсолютно безпечні для плодів, вони не шкодять людині і корисним комахою, але ефективність їх часто низька.

Відгуки садівників

Парша вражає як яблуні, так і груші. Профілактичні заходи потрібні обов’язково, я вважаю, щоб не допускати поширення хвороби. У липні хімія вже не матиме ефекту. Уражені плоди знімаю прямо з гілки і знищую відразу ж. Впали плоди також відразу збираю, не дозволяючи їм лежати під деревами.

Dobraferma

Https://www.agroxxi.ru/forum/viewtopic.php?f=32&t=2551

Кілька років використовую більш-менш успішно не медьсодержащие препарати, а системники. Перша обробка-хорус, друга-скор + фитоверм . до яблук і груш теж ці ж препарати застосовую. Врожаю вистачає цілком, трапляються і червиві плоди, і падалиця буває, але кількість обробок не хочу збільшувати, дві обробки вважаю обов’язковими, правда, з екологією ділянки у нас не дуже добре справи йдуть.

Югра

Http://www.websad.ru/archdis.php?code=557552

Парша є періодично. Але листя і гнилі яблука не прибираю і не закопую. Не дурень, щоб залишати коріння голими під час морозів. Просто проливаю їх з лійки 10%-м розчином сечовини восени, а навесні згрібаю і спалюю. Ну і, звичайно, бордоською рідиною навесні обприскати треба. І стовбури побілити.

Petr58

Https://www.agroxxi.ru/forum/viewtopic.php?f=32&t=2551

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!