Перевірено на практиці: посипаю міжряддя сіллю і бурянів як не бувало

54


Дачу свою я дуже люблю. І сад, і город вимагають постійної турботи, але це ж в радість. Думаю, багато хто зі мною погодиться. Я вирощую власні овочі, досить успішно, але проблема з бур’янами в міжряддях довго мене мучила як людину акуратного і люблячого порядок.

Сіль проти бур’янів

виполювати ― надійний шлях позбавлення від бур’янів, але дуже вже трудовитратний. Якщо на самій грядці цього не уникнути, то вирішила я придумати, як звільнити від трави міжряддя. Адже прополка цих місць забирає майже стільки ж часу, скільки і обробка посадок. кілька років я користувалася сапкою і петелькою-підсічкою: вони підрубують траву, вона сохне, але коріння-то залишаються! а від них свіжа поросль тягнеться. Тоді я спробувала промислові гербіциди. В садівничому магазині купувала. скажу вам чесно, не один раз пошкодувала про це. Разом з бур’янами знищувалися і рослини на грядках. Та й мама поступово переконала мене в тому, що від хімії більше шкоди, ніж користі. У чомусь вона права, звичайно. Тільки даремно спину гнути не хочеться. Треба було шукати інший спосіб. І я його знайшла. Перевірено на практиці: посипаю міжряддя сіллю і бурянів як не буваловиявляється, звичайна кухонна сіль пригнічує ріст рослин. Якщо регулярно посипати сіллю міжряддя, то трава в них перестає рости ― чахне і поступово пропадає. Сусідка, правда, мене лякала: засолиш землю, на ній взагалі нічого рости не буде! почасти вона права. Навіть є історичні приклади, коли землю засипали сіллю, щоб заморити голодом непокірні племена. Але ж зараз не старовина. Почитала про це в інтернеті. Ось що пишуть: якщо із закінченням дачного сезону провести рясний полив грунту, то сіль вимиється і стане безпечною вже до весни. не так вже й багато я її сиплю, приблизно стакан на міжряддя, а обробку проводжу раз на місяць. Якщо літо дощове, то солити доводиться частіше, так як сіль вимивається швидше. Повністю трава все одно не зникає, але зростання її сильно пригнічується. А мені того й треба-тепер я скоротила час на обробку міжрядь до мінімуму. Перший раз процедуру проводжу, коли трава тільки показується між грядок. У травні-червні доводиться солити бур’яни частіше, потім інтенсивне зростання трави припиняється. Та й дія солі позначається, можна робити це рідше. мама теж задоволена. Тепер я встигаю не тільки свій город швидше обробити, але ще і батьківський прихоплюю і точно так же солю бур’яни. Сусіди дивуються, який чистий город у матінки, незважаючи на її вік.

Інші варіанти

сіль — не єдиний метод очищення міжрядь від бур’янів без хімії. Є ще кілька засобів, якими я користувалася раніше. Наприклад, оцет з водою теж добре допомагає. Беремо оцет 9% і воду в пропорції 1/3. А якщо туди додати сік лимона, то розчин сильний виходить, навіть снить випалює. Перевірено на практиці: посипаю міжряддя сіллю і бурянів як не бувалооцет з сіллю один час застосовувала: на 1 склянку оцту 1 столову ложку солі. Всі ці розчини наносяться на зелену частину рослини, тобто розбризкуються. Тому я ними і не користуюся, акуратності, мабуть, не вистачає. Якщо не укрити посадки на грядках, то засіб потрапляє на них і пошкоджує рослини. Можна поливати з лійки, так безпечніше, але ефект не той. І більше розчину витрачається. замість покупного гербіциду я робила гербіцидне мило: в звичайне рідке мило додавала оцет 9% з розрахунку 3/1 і ще 1 столову ложку солі. Виходить густо, потрібно розбавити водою так, щоб можна було поливати або обприскувати.

Як використовувати розчини

тільки треба не забувати, що таку обробку найкраще проводити в суху, жарку, сонячну погоду і обов’язково прикривати грядки, якщо ви використовуєте пульверизатор. мені найзручніше труїти бур’яни сіллю, розсипаючи її в міжряддях: швидко, зручно і ефективно.