Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

76

Півонії живуть на одному місці дуже довго, прикрашаючи сад як під час цвітіння, так і після нього. Але щоб кущ дійсно створював красу і не завдавав занепокоєння господареві, його треба правильно посадити. При неправильному підході до цієї операції півонія може навіть ніколи не зацвісти, а через деякий час і загинути.

Зміст

  • Коли і як правильно садити півонії

    • Чим відрізняється весняна посадка від осінньої
    • Як вибрати місце під півонії
    • Як підготувати грунт
    • Коли можна приступати до посадки
    • Як вибрати хороший посадковий матеріал
    • Як визначити оптимальну глибину посадки
    • На якій відстані садити рослини один від одного
    • Як правильно садити
    • Який догляд потрібен в перший час після посадки
    • Відео: правильна посадка півоній
  • Поради досвідчених квітникарів

Коли і як правильно садити півонії

Посадка півоній — справа нехитра, але дуже відповідальна і фізично непроста. Це один з найпотужніших квітучих чагарників, що відрізняється завидним довголіттям, але для життя в саду він вимагає ретельної підготовки місця і посадкової ями.

Чим відрізняється весняна посадка від осінньої

Найкращий час посадки півоній припадає на початок осені. До кінця серпня-початку вересня кущі повністю відновлюються навіть після самого рясного цвітіння, набираються сил. У більшості регіонів посадка може тривати до середини жовтня. До кінця літа повністю формуються ростові бруньки, стебла і листя припиняють зростання, але продовжують формуватися найдрібніші корінці. Як правило, проходить сильна спека, що перешкоджає приживанню саджанців, приходить пора дощів, що полегшують догляд за посадженими кущиками.

Весняна посадка складніше і виправдана лише при неможливості посадити півонія восени. Особливо небезпечно висаджувати навесні півонії з відкритою кореневою системою: ослаблені після зими саджанці насилу приживаються, особливо якщо швидко приходять спекотні дні. Тому посадка повинна проводитися в самі ранні терміни, відразу після сходу снігу і відтавання грунту. Саджанці в контейнерах (з закритими корінням) можна садити в будь-який час, навіть влітку, крім найспекотніших днів.

Як вибрати місце під півонії

Півонія росте на одному місці не менше десяти років, і вибирати це місце треба відповідально. Ця квітка любить тепло і світло, тому його намагаються посадити на відкритих ділянках, але захищених від холодних вітрів. Однак деяке затінення в післяобідні спекотні години вітається: в іншому випадку, особливо в самих південних регіонах, півонії можуть вигоряти.

Кілька кущів у мене ростуть зовсім в тіні: клімат відрізняється сильним літнім сонцем. Не можна сказати, що відчувають вони себе там погано. Просто зацвітають трохи пізніше і кількість квіток менше, ніж у кущів, що знаходяться в півтіні.

Треба враховувати, що через 2-3 роки коріння півонії проникнуть майже на метрову глибину. Тому наявність грунтових вод в такому місці неприпустимо. Іноді на допомогу в таких випадках приходить посадка кущиків на штучних височинах.

Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

Розташовувати півонії можна і по одному кущу, і цілими алеями

Як підготувати грунт

Краща грунт для півоній — суглинки. Занадто глинисті грунти виправляють внесенням піску і торфу, додають підвищену кількість перегною. У піщані грунти, навпаки, додають глину. Не любить півонія торфовища; їх можна виправити внесенням піску і деревної золи. Грунт треба зробити живильним і пухкої, повітропроникною. Реакція середовища повинна бути нейтральною або слабокислою. Попередня перекопування ділянки бажана, оскільки при цьому будуть видалені кореневища багаторічних бур’янів: дорослий кущ сам пригнічує їх зростання, але молодій рослині бур’яни в змозі перешкодити приживатися.

Коли можна приступати до посадки

Осіння посадка повинна бути проведена мінімум за місяць до настання справжніх морозів. Конкретні терміни залежать від регіону. Так, в середній смузі починати посадку можна в самому кінці літа, а на півдні слід почекати початку вересня. На уралі і в сибіру, де можливо раннє настання холодів, садити півонії починають вже в середині серпня. Якщо говорити про весняну посадку, число і місяць назвати неможливо: рік на рік не доводиться, а посадити півонія треба відразу, як тільки дозволить грунт (ями, звичайно, готують з осені).

Як вибрати хороший посадковий матеріал

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

Посадковим матеріалом півоній є деленки. Вони складаються з кореневищ із залишками стебел. Кращі деленки отримують від здорових кущів у віці 4-6 років. Недосвідченому квітникарю непросто розібратися з якістю саджанця. Важливо, щоб кореневища були не дуже тонкими, але не були старими (у старих деленок кореневища покриті дуже грубою корою). Кореневище повинно мати кілька відгалужень і стільки ж стебел. Повинні чітко спостерігатися 3-5 сильних бруньок відновлення, з яких будуть рости нові стебла. Не варто брати деленки з пересохлими корінням, а також з підгнилими місцями зрізів. На кореневищах не повинно бути здуття і наростів.

Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

У хороших деленок добре видно нирки, потужні кореневища, кілька стебел

Як визначити оптимальну глибину посадки

Правильна глибина посадки — визначальна умова успішного цвітіння півонії. У переважній більшості проблеми з цією квіткою пов’язані саме з сильно заглибленою або, навпаки, високою посадкою. Тут все просто: нирки відновлення повинні бути заглиблені на 3-7 см.при більш глибокій посадці півонії не зацвітуть, при більш дрібної будуть страждати від сонця і дощів. Для визначення цього параметра при посадці кладуть на краю ями будь-яку палицю і від неї відміряють потрібну відстань.

На якій відстані садити рослини один від одного

Півонії потребують просторі. Тому їх садять не ближче метра або півтора від будь-яких інших чагарників або невеликих дерев. До яблуні, сливи та ін. Слід залишити 2-3 метра. Не менше півтора метрів має бути від будинку або паркану. При посадці декількох кущів півоній відстань між ними залежить від сорту (габаритів дорослого куща) і може становити від 70 см до 1,8 м.

Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

Добре, якщо між дорослими кущами буде невеликий прохід

Як правильно садити

Як і при посадці будь-яких чагарників, посадочні ями під півонії готують заздалегідь. Для весняної посадки — з осені, для осінньої-хоча б за тиждень до неї. Для деревовидних півоній яма повинна бути глибиною близько 80 см, для трав’янистих (саме вони найбільш відомі і поширені) – 60 см.аналогічна величина і у діаметра ями. В іншому правила посадки деленок не розрізняються в залежності від виду півоній.

На саме дно обов’язково кладуть дренаж-шар в 10-15 см гальки, щебінки, керамзиту або битої цегли. Половину ями або трохи більше відразу заповнюють живильною сумішшю. Це повинен бути верхній шар вийнятої грунту, ретельно перемішаний з відром хорошого перегною, 150 г суперфосфату, літрової банкою деревної золи і 1 ст.ложкою залізного купоросу.

Процес посадки зовсім нескладний і не відрізняється від посадки будь-якого ягідного чагарнику. При необхідності частина грунтової суміші видаляють, щоб витримати головне правило: поглибити саджанець на потрібну відстань. Помістивши його в посадкову яму, розправляють кореневища, підсипаючи або прибираючи потрібну кількість грунту, після чого засипають їх грунтом.

Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

Найважливіше відрегулювати висоту

Кущик поливають, витрачаючи не менше відра води (а в суху погоду і більше). Додавши після цього необхідну кількість грунту, мульчують лунку тонким шаром (3-5 см) будь-якого сипучого матеріалу. Якщо попереду сувора зима, шар мульчі збільшують, але навесні зайве видаляють (щоб кущ не був занадто заглиблений).

При висадці півонії з контейнера все роблять точно так же, тільки ніякого заглиблення саджанця не потрібно: акуратно витягують його з контейнера і садять на ту ж глибину.

Посадка півоній: коли це робити і на що звертати увагу

Півонії з контейнера намагаються посадити без руйнування земляної грудки

Півонії рекомендується з 15 серпня по 25 вересня, в цей період у рослин утворюються нові усмоктувальні корінці (тоненькі, білі), за рахунок цих коренів рослина і харчується. На легких грунтах півонії садять глибше, на 5–6см від поверхні, півонії на суглинках — на 3-4 см.і люблять вони більше суглинні грунту обов’язково з додаванням золи. При посадці зручно користуватися сірниковою коробкою. Новим півоній не дають цвісти перші 3-4 роки, зате потім він вас порадує величезним букетом квітів . При цих умовах у мене розміри квіток доходили до 22 см. ягодкаhttp: / / www.web-sad.ru/archdis.php?code=248389 заморозки на грунті бували і на початку вересня. Нічого деленкам не буде. Якщо корневином проллєте (відро на 3 куща) до середини жовтня, тобто за місяць, усмоктувальні корінці проб’ються (як кажуть садівники — «присмокчеться»). ларіксhttp://www.web-sad.ru/archdis. Php? code=248389
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Посадка півоній-відповідальний етап в житті квітки. Важливо не тільки зробити це вчасно, але і правильно. Найголовніше при посадці — її глибина. Якщо не витримати її, можна і не побачити цвітіння.