Як зібрати димохід сендвіч. Як зібрати сендвіч-димохід

81

Як зібрати димохід сендвіч. Як зібрати сендвіч-димохід

Спочатку трохи про схему, по якій правильно виконується монтаж димоходу з сендвіч труб. Їх існує дві: по диму і по конденсату, причому перша – неправильна. У цьому легко розібратися, подивившись на малюнок:

Зліва червоною стрілкою показано, як при складанні «по диму» стікає по стінках конденсат благополучно потрапляє всередину сендвіча через зазор при неправильному з’єднанні. Найгірше, що під час експлуатації цих патьоків не побачиш, як на звичайному одностінному димоході. Весь конденсат піде в утеплювач, а потім при замерзанні він стане поступово розривати трубу, відокремлюючи верхній контур. Ось чому так важливо звернути увагу на даний факт ще при виборі труб, як ми сказали вище.

Праворуч на малюнку показана правильна збірка сендвіч-димоходів — »по конденсату». Останній в цьому випадку успішно перетікає по стику і спрямовується вниз, в конденсатозбірник. Те ж саме відбувається і зовні, опади стікають по трубі, не затікаючи всередину і не замочуючи утеплювача.

Труби для відводу продуктів згоряння бувають двох видів: внутрішня і приставна. Перша приєднується до котла і проходить назовні всередині будинку, минаючи перекриття і покриття покрівлі.

Такі димоходи часто використовують і для лазні. Другий тип відрізняється тим, що труба від котла відразу виходить назовні, а потім піднімається на належну висоту. Цей спосіб краще, оскільки:

  • не забирає простір всередині будинку;
  • не вимагає додаткових вузлів проходу крізь перекриття;
  • набагато простіше в монтажі і дешевше;
  • зручніше в обслуговуванні.

Димохід сендвіч по конденсату. Особливості димоходу» сендвіч »

Дана конструкція є модульною, тобто збирається з комплекту різних деталей. Кожна з них являє собою трубу або інший елемент з нержавіючої сталі, закутаний в теплоізоляцію з кам’яної вати і укладений в захисно-декоративний кожух — теж з нержавійки, тільки дешевше, або взагалі з оцинкованої сталі. Кам’яна вата обрана в якості утеплювача завдяки негорючості і відсутності шкідливих випарів при нагріванні. Використовуються марки середньої щільності-близько 200 кг/м3.

Внутрішня частина з одного боку злегка розвальцьована, що дозволяє з’єднувати деталі способом «в розтруб».

Збірка елементів димовідвідної труби в розтруб дозволяє виконувати монтажні роботи з високою швидкістю

До сильних сторін сендвіч-димоходів відносять:

  1. мала вага. Через це відпадає необхідність в будівництві фундаменту.
  2. високу швидкість і простоту процесу монтажу. Це пояснюється тим, що виконані в заводських умовах деталі ідеально підігнані один до одного, тому їх стикування здійснюється без труднощів. Також не доведеться витрачати час на утеплення, адже всі частини димоходу оснащуються утеплювачем ще на етапі виробництва.
  3. «представницький» зовнішній вигляд. Зрозуміло, що як будь-який виготовлений в заводських умовах предмет, зовні сендвіч-димохід не йде ні в яке порівняння з саморобними аналогами.
  4. універсальність. Якими б не були конфігурація і складність планованого димоходу, в наявному асортименті можна знайти всі необхідні для його складання деталі. Виробники випускають не тільки труби, відводи і трійники, але і кріпильні елементи, вузли для перетину перекриттів і стін, фурнітуру, дефлектори з іскроуловлювачами та ін.у модельному ряду є набори деталей не тільки з різним діаметром внутрішньої частини — від 100 до 300 мм, але і з різною товщиною теплоізоляції — від 25 до 100 мм. Таким чином, можна підібрати комплект як для внутрішньої, так і для зовнішньої прокладки.

Монтаж одностінного димоходу з нержавійки. Попередній розрахунок системи димоходу

Принципові схеми монтажу димоходів з нержавійки

При плануванні установки нержавіючого димоходу необхідно врахувати кілька важливих критеріїв, які передбачені спеціальними основоположними документами служби технічного нагляду:

1. Загальна висота димоходу не може бути менше 5 м — для забезпечення нормальної тяги.

2 . Не допускається влаштування горизонтальних ділянок більше 1000 мм завдовжки.

3. У неопалюваних приміщеннях або на відкритому просторі (на вулиці) заборонена установка елементів, які не мають власної термоізоляції.

4. Особлива увага перевищенню зрізу димоходу над покрівлею:

  • якщо дах плоский — не менше 500 мм.
  • ті ж вимоги, якщо відстань від труби до коника скатної покрівлі менше 150 см.
  • при відстані від 150 до 300 см – труба повинна бути, як мінімум, врівень з висотою коника.
  • при великих відстанях зріз труби не повинен бути нижче лінії в 10º від горизонту висоти коника.
  • бувають ситуації, коли до основної будівлі прибудовані інші будови. В цьому випадку висота труби повинна бути , як мінімум, вище їх верхнього рівня.

5. Якщо димохід проходить через покрівлю з горючих матеріалів, обов’язковою умовою є установка іскрогасника.

6. Найвідповідальніші ділянки-прохід через стіни, перекриття, покрівлю, особливо, якщо вони виконані з горючих матеріалів. Якщо труба неізольована (одностінна ), то відстань між нею і перекриттям має бути не менше 1000 мм. Таке, власне, не практикується, але навіть при товщині «сендвіча» 50 мм мінімальний зазор повинен бути 200 мм.

7. Не допускаються стики труб в товщі стін або перекриттів. Мінімальна відстань від підлоги, стелі, стіни-700 мм

8. При проході димоходу навіть через негорючу покрівлю мінімальний зазор між трубою і покриттям не може бути менше 130 мм.

9. Обов’язково враховуються два основних правила:

  • на горизонтальному або похилому ділянці від від опітельного приладу або печі труби монтуються «по диму», тобто . Так, щоб продукти згоряння вільно пересувалися по внутрішньому каналу. На практиці це – труби надівається на попередню від котла.
  • на вертикальній ділянці димоходу все навпаки-монтаж йде «по конденсату«, з тим розрахунком, щоб стікає утворилася волога» не мала шансів» потрапити в утеплювач. Таким чином, кожен наступний ділянку труби вставляється в нижчестоящий.

10. Діаме тр тр уби ні в одному зі своїх сполучень не може бути менше, ніж штатний вихідний патрубок опалювального приладу.

11. Загальна кількість поворотів димоходу, незалежно від їх кута – не більше трьох .

Димохід може мати внутрішню схему розташування, з проходженням через приміщення будинку. В цьому випадку застосовуються або термоізольовані сендвіч-труби, або сам димохід може закриватися цегляною кладкою.

Схема димоходу всередині приміщення

Останнім часом, з широким поширенням двошарових ізольованих деталей, більш популярною схемою стало зовнішнє його розміщення, з кріпленням кронштейнами до зовнішньої стіни ,

Розташування димоходу зовні на кронштейнах …

Або з монтажем спеціальної несучої конструкції з металевого профілю.

… Або на спеціальній несучій конструкції.

Переваги такого розміщення очевидні – немає необхідності влаштовувати складні термоізольовані проходи через міжповерхові перекриття і покрівлю.

Як з’єднати димохідні труби між собою. Як вибрати сендвіч-димохо д д ля будинку

Щоб димохід працював ефективно і був довговічним, а господарі не відчували розчарування вже через кілька років експлуатації, потрібно дуже відповідально підійти до проблеми вибору необхідного комплекту деталей. Всю процедуру вибору можна розділити на кілька основних напрямків – це контроль якості матеріалу і виконання деталей, визначення оптимальної схеми монтажу і, нарешті, підбір необхідних вузлів для її практичного виконання.

Матеріали, що використовуються для сендвіч-димоходів

На перший погляд, всі сендвіч-димоходи виглядають однаково. Однак, слід пам’ятати, що виробництво подібних систем є досить прибутковою сферою бізнесу через високий попит, а це неминуче спричиняє появу на ринку великої кількості малоякісної продукції. Купувати такі вироби тільки по їх зовнішньому металевому блиску-це верх безрозсудності. Підвищену увагу слід звертати на якість сталі, а особливо – застосованої для внутрішнього димохідного каналу.

Прогоріла внутрішня труба неякісного димоходу

В інтернеті можна знайти чимало фото-свідчень, що, здавалося б, міцна сталева конструкція прогорає наскрізь, деформується, а це – величезна ймовірність пожежі або отруєння чадними газами. Висновок наступний — для внутрішньої труби була використана низькосортна сталь, або ж з рт ст ал не відповідавКонкретним експлуатаційним характеристикам опалювального агрегату.

1. Отже, що потрібно знати про марки нержавійки, що застосовуються для виготовлення сендвіч-димоходів .

  • нержавійка марки аіѕі 430 відноситься до самих недорогих. Вона хороша для зовнішніх кожухів сендвіч-труб , так як атмосферний вплив не може заподіяти їй шкоди. А ось для внутрішніх каналів її краще не використовувати-стійкості явно недостатньо. Крім того, існують певні складнощі з виконанням якісних зварних швів.
  • аіѕі 439 відрізняється від 430 включенням в сплав титанових добавок. Це підвищує її стійкість до корозії і механічну міцність. Такі труби підійдуть для газових і твердопаливних печей і котлів невеликої потужності.
  • нержавійка аіѕі 316 включає легуючі добавки – молібден і нікель, що дає в підсумку високу антикорозійну захищеність навіть до сильноагресивних кислотних середовищ і хорошу термостійкість. Такі труби будуть оптимальним вибором для газових котлів будь-якої потужності.
  • аіѕі 304 багато в чому схожа з 316, але має меншу кількість легуючих компонентів. Це зумовлює її нижчу ціну, але і якість, звичайно, не така висока.
  • до найбільш універсальних можна віднести нержавіючі сталі аіѕі 316 i і аіѕі 321. Поряд з відмінною стійкістю до корозії, вони володіють відмінною пластичністю і здатні легко витримувати, нагрів до високих температур – близько 850 градусів.
  • найдорожчим, але і найбільш якісним сплавом, застосовуваним для виготовлення димоходів, є нержавійка аіѕі 310s. Межа її термостійкості досягає 1000 градусів, тому її сміливо можна застосовувати в димоходах твердопаливних піролізних котлів великої потужності.

Монтаж димоходу з нержавійки. Димоходи з нержавійки: різновиди і принципи монтажу

Перш ніж встановити в приватному будинку, лазні або господарській споруді, джерело тепла, для роботи якого потрібно газ, тверде або рідке паливо, необхідно підготувати проект системи відведення продуктів згоряння. Сьогодні класичні конструкції з цегли або азбоцементних труб витісняють зручні і практичні димоходи з нержавіючої сталі, для монтажу яких використовують готові елементи.

Різновиди димоходів з нержавійки

До універсального модульного димоходу можна підключити опалювальний котел будь-якого типу, металеву або компактну цегляну піч, камін. Збірку димового каналу можна виконати самостійно, грамотно вибравши систему. Вони розрізняються за конструкцією, призначенням, характеристиками металу.

Димоходи з азбоцементних труб користувалися попитом завдяки дешевизні, незважаючи на невисоку практичність. Цегляні конструкції активно використовуються і сьогодні, в тому числі завдяки солідному і ефектному зовнішньому вигляду, але все частіше їх модернізують за допомогою вкладок з нержавійки. У список переваг димової труби, виконаної з нержавіючої сталі, входять:

  • невелика вага. Димохід не потребує облаштування фундаментної основи, що здешевлює і прискорює монтажні роботи.
  • корозійна стійкість. Нержавіюча сталь стійка до впливу кислот, що містяться в димовому конденсаті і небезпечних для цегли і азбоцементу.
  • стійкість до температурних перепадів. Метал витримує охолодження до низьких температур в морозні дні і нагрів димовими газами до 800 градусів за цельсієм і більше.
  • ефективний димовідвід. Добрій тязі сприяє круглий перетин труби.
  • невимогливість до обслуговування. На внутрішніх стінках димохідного каналу практично не осідає сажа (на відміну від шорстких стінок з цегли або азбоцементу), завдяки чому він рідко потребує чищення.
  • простий монтаж. Конфігурація стандартних елементів передбачає швидку збірку труби будь-якої протяжності.
  • ремонтопридатність. Модульна система дозволяє при необхідності міняти тільки елемент, що вийшов з ладу, що здешевлює експлуатацію димовідвідної системи.
  • тривалий термін служби (за умови правильного підбору матеріалу виготовлення і грамотного монтажу).
  • універсальність. Димохід з нержавіючої сталі підійде опалювального агрегату будь-якого типу.
  • свобода установки. Необов’язково монтувати строго вертикальну конструкцію, допускаються похилі елементи і повороти, що спрощує пошук зручного місця для установки котла, каміна або печі. Трубу з внутрішнім утепленням допускається монтувати зовні споруди – в цьому випадку не буде потрібно облаштовувати прохідні вузли через перекриття і покрівлю.
  • доступна ціна.

Як закріпити сендвіч трубу на даху. Переваги та недоліки

Як і у будь-яких виробів, у сендвіч-димоходів є як свої плюси, так і мінуси.

До позитивних моментів можна віднести деякі аспекти.

  • якісна ізоляція. Внутрішній шар надійно захищає розташовані поруч з димоходом елементи даху від нагрівання і загоряння. Завдяки цій особливості сендвіч-трубу можна виводити як на дах, так і на фасад будівлі.
  • недороге і необтяжливе обслуговування і ремонт. Так як не утворюється сажа, немає необхідності часто проводити очищення. У разі поломки знайти і замінити добірні деталі також не складе труднощів, навіть самостійно. Тим більше що на ринку представлено багато виробників і моделей сендвіч-труб.
  • невелика вага конструкції. Сендвіч-димохід в кілька разів легше, ніж класично варіант з цегляної кладки. Це дозволяє не створювати додаткове навантаження на фундамент споруди.

  • відсутність конденсату. У звичайних димоходах через різницю температур всередині і зовні, утворюється волога, яка призводить до корозії металу і поступового руйнування, що може бути дуже небезпечно. Сендвіч, завдяки особливій конструкції позбавлений цього істотного недоліку.
  • привабливий зовнішній вигляд. У порівнянні зі звичайними трубами зі сталі сендвіч виглядає більш презентабельно і акуратно, особливо якщо зовнішній контур виготовлений з благородної міді або латуні.
  • нескладний монтаж. Для кріплення димохідної труби з сендвіча застосовується фланцеве або байонетне кріплення, що дозволяє без особливих проблем самостійно вивести димохід через дах і закріпити його.
  • невисока вартість. Сендвіч-димоходи з нержавіючої сталі – самий бюджетний варіант, з латуні і міді – дорожче.

Недоліків не дуже багато.

  1. невеликий термін експлуатації. Через 10-15 років такий димохід приходить в непридатність і вимагає заміни, в той час як цегляна труба може прослужити 20 і більше років.
  2. зниження герметичності в процесі експлуатації. Це відбувається через постійного впливу різниць температур на секції сендвіч-труби.

Однак, незважаючи на недоліки, сендвіч-труба – прекрасна альтернатива класичним димоходів, з більш швидкою і простою установкою.

Елементи сендвіч-димоходу. Димохід сендвіч з металу: послідовність монтажу

1. На вихід димозбірника печі встановлюють одинарну металеву трубу. Її висота обумовлює тепловіддачу всередину приміщення. Трубу ставлять «по диму» — надягають на патрубок зовні. До або після труби ставлять шибер, що перекриває димохід. Всі стики промазують жароміцним герметиком.

2. На одинарну трубу встановлюють стартовий сендвіч-димохід: подвійна труба, закрита з нижнього торця. На неї згодом встановлюють сендвіч-труби. Стартовий елемент монтують на трубу «по диму», надягають на трубу. Стики також промазують герметиком.

3. Починають збірку димоходу з необхідних елементів, можливі елементи димоходу наведені на малюнку. Труби і коліна монтують «по конденсату», тобто вставляють всередину попереднього елемента, щоб стікає конденсат не потрапляв в волокнистий утеплювач. Стики також бажано промазувати герметиком.

Елементи сендвіч-димоходу з металу

4. При проході через перекриття використовують розвантажувальні платформи, а саму трубу через кожні два метри стягують хомутами і кріплять до жорстких конструкцій. Краще це робити в місцях, де труби з’єднуються, так надається додаткова міцність всьому димоходу. Від горючих конструкцій трубу відокремлюють шаром базальтової вати, покладеної в спеціальний короб.

Прохід димоходу через горючі конструкції

5. Для труб, що мають багато вигинів і відгалужень, обов’язкова установка ревізійних елементів з вікном для чищення. Їх встановлюють в місцях з відкритим доступом до труби також «по конденсату».

6. Прохід через покрівлю і герметизацію виконують з використанням спеціальної накладки – конусної кризи, і фартуха. Верхню частину труби оснащують оголовком або дефлектором.

7. При першій топці і нагріванні труби герметик твердне і створює додаткову міцність і непроникністьДля диму і конденсату.

Відео димохід утеплений, як зібрати сендвіч: по диму або по конденсату?