Раціон баклажанів в липні: підгодівлі для великого врожаю

68

Баклажан не тільки теплолюбний, але ще і дуже вимогливий до родючості грунту і любить, щоб його вчасно підгодували. Він більше томатів і перців потребує добривах. Навіть серед літа, в липні, під час дозрівання плодів не забороняється вносити під нього органіку або мінеральний азот.

Зміст

  • Прості підгодівлі баклажанів в липні

    • Відео: липень, господиня вирішує підгодувати баклажани органікою
  • Комплексні підгодівлі

    • Відео: комплексна підгодівля баклажанів для підвищення врожаю
  • А якщо не удобрювати?

Прості підгодівлі баклажанів в липні

В середині літа на баклажанах вже щосили наливаються і зріють плоди, але кущі продовжують рости, нарощують пагони і листя, на них знову з’являються квіти, а потім і плоди. Цим вони схожі на огірки, і листовий апарат у них теж потужний. У баклажанів листя набагато крупніше, ніж у перців, а вже в порівнянні з томатними просто величезні. Як відомо, рослина під час наливу врожаю перенаправляє соки з листя в плоди. Значить, треба годувати баклажани органікою або азотними мінеральними добривами, щоб вони змогли постійно нарощувати і підтримувати в формі свою велетенську зелень.

Справа була на початку липня минулого року в сибіру. На моїй картоплі почали з’являтися бутони, вирішила я її в останній раз підгодувати органікою. Адже після цвітіння вже починається налив бульб і вносити треба буде калійні добрива, а азотні підпадуть під заборону. Набодяжила цілу бочку кропив’яного настою. З чоловіком лілі-лили під кущі, а всю підгодівлю вилити так і не змогли, залишилася. Картоплі-то менше сотки насаджено. І тут мій погляд впав на ділянку з баклажанами. Росли вони якось не дуже активно, що й не дивно для сибіру, тепла мало, але цвіли і перші плодики вже з’явилися. Чітко знаючи, що через підгодівлі органікою баклажани можуть зажити, піти в бадилля, все ж, з завмираючим серцем вилила залишки настою кропиви під них. Добре полила не шкодуючи. На подив баклажани ніби ожили: і бадилля наросла, і плоди. З ділянки 3х3 м я набрала стільки, що вистачило і наїстися досхочу, і на зиму наморозити. Їли до весни.

Відео: липень, господиня вирішує підгодувати баклажани органікою

Замість настою трави (1: 5-7 з водою), можна вносити:

  • настій коров’яку (1:10) або посліду (1:20);
  • мінеральні азотні добрива-сечовину або аміачну селітру (15 г на 10 л води);
  • різні добрива і концентрати з магазину з приставкою » біо » в назві (біомастер, біогумус і т.п.), вони містять переважно азот.

Але в липні баклажанів потрібен не тільки азот. Для наливу плодів, як і іншим рослинам, необхідний калій. Саме він відповідає за доставку харчування з листя в зростаючі зав’язі. Тому азотну підгодівлю треба чергувати з калійної:

  • стакан деревної золи розбовтайте в відрі води і полийте, можна припудрити землю сухою золою і полити зверху чистою водою;
  • столову ложку сульфату калію або монофосфату калію розчиніть у відрі води, витрачайте по літру під кущ.

Азотну і калійну підгодівлі чергуйте з інтервалом в тиждень, кожну за липень вийде внести двічі. Крім того, баклажанів необхідні мікроелементи: мідь, марганець, залізо, бор, але особливо часто вони страждають від дефіциту магнію.

Баклажан єдиний з пасльонових, в характеристиці на який пишуть «при вирощуванні чутливий до дефіциту магнію». Він може внесений восени і з доломіткою (якщо грунт розкислялась). А якщо не вносився, то баклажан обов’язково на цей дефіцит прореагує, спочатку жовтими плямами на нижніх листках, а в подальшому вони полудностью пожовтіють і обсипатися. В ході вегетації дуже корисно робити раз на місяць кореневу підгодівлю(15 г с.магнію на 10 л). І треба пам’ятати, що дефіцит магнію не тільки від його відсутності в грунті, але його дефіцит може посилитися і від надлишку калію, амонію. Може він спостерігатися на кислому грунті, піщаному грунті, дерново-підзолистих, червоноземах.

Kolosovo

Https://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-1738-p-5.html

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Раціон баклажанів в липні: підгодівлі для великого врожаю

Овочівник у своєму пості пише про сульфат магнію, добриво продається в магазині. Дозування уточнюйте, вона є на упаковці. Магній можна внести і одночасно з калієм, замінивши сульфат калію або монофосфат тією ж кількістю калімага.

Раціон баклажанів в липні: підгодівлі для великого врожаю

У баклажанів велике листя і плоди вони наливають недрібні, щоб все це прогодувати, потрібно багато харчування

Також в липні один раз обприскати баклажани розчином борної кислоти в порошку (2 г на 10 л), препарату зав’язь або бутон. Ця позакореневе підживлення підвищить зав’язуваність плодів, прискорить їх зростання і дозрівання.

Комплексні підгодівлі

Якщо підете цим шляхом, то забезпечите баклажанів повноцінне харчування з меншими трудовими витратами. Купіть в магазині готову комплексну суміш для баклажанів або універсальну для овочів і підгодовуйте за інструкцією раз в 10-14 днів. У таких добривах містяться макро — і мікроелементи в різних співвідношеннях:

  • гумі-омі для баклажанів створений на основі курячого посліду, треба вносити сухим або настоювати 2 години у воді. У добриві калій і азот знаходяться приблизно в рівних кількостях, є бор, але немає магнію, тому для баклажанів доведеться докупити сульфат магнію.
  • біогумус florizel універсальний-гелеобразное добриво, містить всі макро — і мікроелементи, включаючи бор і магній, можна поливати по листю і під корінь. У складі калію більше, ніж азоту. Якщо баклажани виглядають кволими, листя невеликі, то додатково полийте один раз за липень настоєм органіки або розчином сечовини (15 г на 10 л води).
  • біогумус марки «золота сотка» — рідкий концентрат з усіма потрібними мікроелементами, але азот переважає над калієм. Тобто цю підгодівлю бажано чергувати з попередньою або через тиждень після неї підгодувати золою.
  • нітроамофоска включає в себе азот, фосфор і калій в рівних частках, але в цьому мінеральному добриві взагалі немає мікроелементів, доведеться додатково вносити бар, магній, марганець та ін. Такі суміші для позакореневих підживлень теж продаються, наприклад, агровін профі.

Відео: комплексна підгодівля баклажанів для підвищення врожаю

Фосфор бере участь в плодоутворення, але в меншій мірі, ніж калій. Вносити його окремо в липні не обов’язково, так чи інакше він є в грунті або потрапляє туди в складі комплексних добрив, деревної золи, міститься в настоях органіки, а також в перегній або компості, який ми вносимо навесні або восени.

У своїх магазинах ви знайдете різні комплексні добрива. Вибирайте для баклажанів ті, що містять азот і калій приблизно в рівних пропорціях, збагачені мікроелементами. За липень комплексних підгодівлі повинно вийти 2-3. По листу для підвищення врожайності фермер з багаторічним стажем пропонує внести розчин за нижченаведеним рецептом.

Якщо чесно то це зараз багато виробників різних засобів захисту рослин і т.д. Раніше цього не було, для підгодівлі по листу брали сечовину 40 гр + борну кислоту 10гр + марганцівку 2 гр на 10 л. Води і обробляли рослини, ефективність не менше ніж сучасними засобами. Для більш комплексної підгодівлі можна було взяти нітроамофоску 40 грм замість сечовини, або зменшити дозу сечовини до 15 гр. Кілька років тому (2001 рік) на ділянці вирощували баклажани (15 соток), в липні місяці був ураган з хмарою після якої було практично все знищено, але за допомогою таких підгодівлі (щотижня)вдалося підняти рослини і отримати урожай в кілька тонн красивих синеньких!

Kravchuk

Https://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-1738-p-5.html

А якщо не удобрювати?

Баклажани дуже чуйні на добрива. Вже через тиждень після внесення підгодівлі ви помітите, як кущі підтягнулися у висоту, збільшилися в розмірах листя, підросли плоди, зберете більший урожай, ніж до підгодівлі. А якщо не годувати? адже деякі не удобрюють жодного разу за літо і все росте як на дріжджах. Ті, хто розповідає про такий досвід, лукавлять, щось в землю вони все одно вносять.

Є і ще варіант — без підгодівлі вирощують багаті врожаї на родючому грунті, чорноземі. А на території нашої країни переважають суглинки, піщані, супіщані, глинисті, підзолисті грунти. Шар гумусу в них невеликий або його зовсім немає. Без підгодівлі баклажани швидко витрачають наявні в землі крихти харчування, а на цвітіння і плодоношення сил вже не вистачає. У липні вони стоять кволі, листя невеликі з жовтизною, плоди погано ростуть, їх мало або зовсім не зав’язуються.

Раціон баклажанів в липні: підгодівлі для великого врожаю

Якщо баклажани не підгодовувати, то виглядати вони будуть приблизно так: листя з жовтим відтінком, стебло кривої і тонкий, на весь кущ один плід

Баклажани дадуть багатий урожай тільки взамін на ситний раціон, в який обов’язково повинні входити: азот, калій, фосфор, бор, магній і потроху різних мікроелементів (мідь, залізо, марганець, цинк та ін.). Простіше знайти в магазині готове комплексне добриво, проте можна підгодовувати і органікою. Але додатково доведеться вносити мікроелементи і калійні добрива.