Прості поради щодо збирання цибулі, завдяки яким урожай збережеться довше

61


Лук по праву вважається одним з найбільш примхливих овочів: важливо не тільки вчасно, але і правильно прибрати його з грядок. Кілька простих порад допоможуть збільшити термін зберігання врожаю.

Прибирайте, коли пір’я висохли

час викопування для різних сортів цибулі відрізняється. Збір починають з кінця липня і продовжують до початку вересня. якщо пір’я втрачають пружність, жовтіють і стають пухким, значить зростання припинилося. В цей час цибуля накопичує максимальну кількість поживних речовин. Перша ознака того, що він дозрів – згинання стебла до землі. Приступати до збору врожаю можна, якщо на грядку полягло більше половини стебел. З цього моменту на прибирання відводиться 10 днів – це період до повного вилягання пера. Краще вибирати сонячний або вітряний день – цибулини залишаться сухими, а урожай буде простіше висушити.

Дотримуйтесь правил збору врожаю

за два-три тижні до збору потрібно припинити полив. Під час прибирання важливо акуратно діставати цибулини з землі, намагаючись не пошкодити. якщо грунт легкий і пухкий, досить обережно потягнути за листя і звільнити головку від землі. Там, де грунт більш важка, краще скористатися вилами, трохи підкопавши грядку на невеликій відстані, щоб не пошкодити плід. Після цього руками витягти цибулину і видалити залишки землі. Не варто обтрушувати грунт, постукуючи об землю, — навіть найменше механічне пошкодження цибулини може привести до загнивання. Прості поради щодо збирання цибулі, завдяки яким урожай збережеться довшецибулю необхідно просушити протягом 10-12 днів. Для цього його розкладають на відкритому, добре продувається сонячній ділянці в один шар. Рекомендується періодично перевертати овочі. щоб визначити ступінь просушування, проведіть рукою по цибулинах-лушпиння повинна шелестіти. Пересушувати овоч не слід, інакше лусочки будуть розтріскуватися і оголювати цибулину.

Обрізайте і сортуйте цибулю

після того, як цибуля просохне, зелень обрізається. Для того щоб він краще зберігався, потрібно залишити шийки близько 5 см.корінь обрізають гострими ножицями або секатором. Постарайтеся не пошкодити денце – будь-який зріз, подряпина або інше пошкодження на цибулевої голівці призводить до утворення гнилі. Не варто знімати з головок лушпиння-сухі лусочки допомагають продукту утримувати вологу всередині, продовжуючи час зберігання. Далі урожай сортується: великі і неушкоджені овочі можна відправити на зберігання. Пошкоджені, неправильно обрізані, а також дрібні цибулини з широкою шийкою довго не збережуться, тому їх слід спользовать в їжу якомога швидше.

Зберігайте в ящиках

розкладіть цибулю по картонним або дерев’яним ящиках і прибріть його в прохолодне приміщення. Підійдуть також плетені кошики або полотняні мішки. щоб уберегти урожай від загнивання, досвідчені городники рекомендують присипати його тонким шаром крейди. Можна зібрати цибулини в пучки або заплести в косу — тоді зручніше буде зберігати овочі в підвішеному стані.