Персик ветеран: старий гість з канади

54

Персик сорту ветеран-один з найстаріших, прийшов до нас з-за океану. Проте його популярність на тлі нових сортів анітрохи не падає, що пов’язано з цілком пристойною врожайністю смачних плодів і високою стійкістю дерева до всіляких хвороб.

Зміст

  • Опис персика сорту ветеран
  • Посадка дерева: покрокова інструкція з фото
  • Особливості вирощування і тонкощі догляду
  • Хвороби і шкідники, боротьба з ними
  • Відгуки про персику сорту ветеран

Опис персика сорту ветеран

Сорт персика ветеран був виведений в канаді в 1925 році, в нашій країні з’явився незабаром після війни. Є відомості, що в 1950-х рр.він був зареєстрований в держреєстрі країни і рекомендований для північно-кавказького регіону. Однак в даний час запис про цей сорт в офіційному документі відсутній. Проте ветеран відомий багатьом садівникам південній частині росії, він знаходить своє місце як на невеликих дачних ділянках, так і в садах великих фермерів.

Дерево персика ветеран має середні розміри; як правило, його, як і будь-які інші сорти персиків, намагаються формувати у формі чаші. В цьому випадку загальна висота дорослого дерева становить 3,5-4 метри. Крона досить густа, вимагає систематичного проріджування. Мабуть, кваліфікована обрізка-це найскладніша операція при вирощуванні персика цього сорту. Плоди округлі, середньою масою близько 160 г, пофарбовані в яскраво-жовтий колір з червоним рум’янцем, який у стиглих персиків може займати майже всю поверхню. М’якоть жовтувата, среднеплотная, дуже соковита, з сильним ароматом. Смак солодкий, з невеликою кислинкою, оцінюється як хороший.

Персик ветеран: старий гість з канади

Дерево персика ветеран не надто високе

Популярність сорту пов’язана в основному з його високою витривалістю. Звичайно, в північних регіонах виростити персик не вдасться, але трохи південніше широти москви він часто зустрічається в аматорських садах. При температурах близько -20 ос вже можливі пошкодження ростових і квіткових бруньок, а за відсутності снігового покриву — і кореневої системи. Жаростійкість і посухостійкість сорту оцінюються вище середніх.

Перші плоди персик приносить в трирічному віці, але в цей час фахівці радять не давати йому плодоносити: дерево повинно зміцнити свої сили приблизно до 5-6-річного віку.

Персик ветеран може плодоносити і на самоті: він досить самоплоден. У той же час наявність поблизу персикових дерев інших сортів дещо підвищують врожайність, яка і так вважається вельми гідною. З дорослого дерева отримують до 50 кг плодів, збір врожаю в більшості регіонів припадає на другу половину серпня. Призначення плодів універсальне: вони гарні і в свіжому вигляді, і в приготуванні компотів або варення. Персики непогано зберігаються і добре переносять перевезення.

Персик ветеран: старий гість з канади

Плоди ветерана досить красиві і великі

Основними достоїнствами сорту вважаються:

  • хороша врожайність;
  • скороплідність;
  • самозапилюваність;
  • транспортабельність і збереження врожаю;
  • стійкість до більшості захворювань.

Недоліком вважають високу уражуваність попелиць. Крім цього, вибагливі садівники вважають, що персик вимагає занадто великої праці по проріджування крони.

Посадка дерева: покрокова інструкція з фото

Посадка персика цього сорту стандартна і не відрізняється від такої в разі більшості інших сортів персика. На півдні персик частіше садять восени, після листопаду. У середній смузі з вирощуванням персика можуть бути проблеми, але якщо з’явилося бажання поекспериментувати, краще посадку зробити навесні, поки ще саджанець знаходиться в стані спокою. Для будь-якого персика треба знайти місце, де він буде захищений від вітрів. Грунт потрібно пухка, повітропроникна, середнього складу, з низьким розташуванням підземних вод. Часто садять персики на штучних горбках.

Ділянка повинна бути облагороджений, тобто кореневища багаторічних бур’янів ліквідовані в процесі глибокої перекопування грунту. При перекопуванні зазвичай вносять і невеликі дози перегною, незважаючи на те, що основне внесення добрив проводиться в посадкову яму. Саму яму готують заздалегідь, її розміри — приблизно півметра у всіх напрямках. У разі занадто важких грунтів глибину збільшують, а на дно кладу дренажний шар з щебінки або гальки. Вийняту родючий грунт перемішують з добривами і повертають назад. Використовують 2-3 відра перегною і пару жмень деревної золи. У разі сухого грунту виливають пару відер води. Через 2-3 тижні можна проводити посадку. Роблять це наступним чином.

  1. умочують коріння саджанця в глиняну бовтанку.
    Персик ветеран: старий гість з канади

    Глиняна бовтанка значно прискорює приживання саджанців

  2. витягують з ями необхідну кількість грунту, вбивають міцний кілок для підв’язування саджанця, який виступає назовні на 70-80 см.
  3. виливають в яму 1-2 відра води. Встановлюють саджанець в яму, регулюючи висоту так, щоб коренева шийка була на 4-5 см вище рівня грунту.
    Персик ветеран: старий гість з канади

    Всі корені повинні розташовуватися без напруги

  4. засипають коріння вийнятою грунтовою сумішшю, періодично втоптуючи її руками і ногами. При цьому стежать за кореневою шийкою: вона повинна злегка підніматися над поверхнею землі. Підв’язують стовбур до кола. Добре поливають саджанець до припинення вбирання води.
    Персик ветеран: старий гість з канади

    Води при посадці може піти багато, 3-4 відра

  5. виготовляють земляний валик по краях пристовбурного кола, мульчують його шаром перегною в 5-10 см (в залежності від клімату регіону).
    Персик ветеран: старий гість з канади

    Мульчею може бути будь-який сипучий органічний матеріал

Перед самими морозами навіть в теплих місцевостях варто обернути стовбур нетканим матеріалом або хоча б старими колготками. Можливо і невелике подокучивание деревця на першу зиму.

Особливості вирощування і тонкощі догляду

Персик ветеран — типовий представник виду, але його характеризують як невибагливий сорт. Тому догляд за ним відносно нескладний. Поливають персик 3-4 рази за сезон, витрачаючи на доросле дерево до 6-8 відер води. Важливо промочити грунт на глибину 40-50 см. Полив проводять вранці або ввечері. Бажано розпушування грунту після поливів. Важливими в житті дерева є поливи, що проводяться за місяць до повного дозрівання плодів і перед настанням морозів.

Персик ветеран: старий гість з канади

Дорослі дерева поливають нечасто, але рясно

Підгодівлю вносять щорічно. Органічні добрива використовують нечасто, в основному підгодовують мінеральними складами. Рано навесні для інтенсифікації росту дерева йому потрібні 60-80 г сечовини, влітку вносять будь-яке комплексне добриво. Якщо помічено уповільнення зростання, ефективніше провести підгодівлю шляхом обприскування листя. Під час дозрівання плодів бажано обприскати дерево розчином калійного добрива (наприклад, 30 г сульфату калію на 10 л води). Восени в пристовбурні кола закопують суперфосфат і будь-яку сіль калію (по 30-40 г на 1 м2).

Хороший ефект дає посів сидератів в самому кінці літа.

Формуванням крони займаються перші чотири роки після посадки деревця. Формуючу обрізку виконують ранньою весною. Найзручніше зробити з персика ветеран чашеобразное дерево: без яскраво вираженого провідника, з 6-7 скелетними гілками, що дивляться в різні боки. Санітарна обрізка можлива в будь-який час року, але краще її виконувати після листопаду. Замазування всіх великих ран садовим варом обов’язково.

Персик ветеран: старий гість з канади

На формування чаші йде 3-4 роки

Навіть в південних регіонах персик ветеран вимагає підготовки до зими. Очищають дерево від сухих гілок і відмерлої кори, злегка підгортають стовбур, білять його, проводять влагозарядковий полив. Там, де бувають серйозні морози, обов’язково обмотують стовбур і підстави скелетних гілок спанбондом або мішковиною; хороший ефект надає використання хвойного гілля.

Хвороби і шкідники, боротьба з ними

Одне з основних достоїнств персика ветеран полягає в надзвичайно високій стійкості до захворювань, в тому числі найнебезпечнішим: клястероспоріозу і цитоспорозу. Дещо менший імунітет він має до борошнистої роси. Вона може проявитися вже в травні, коли на верхівках молодих пагонів з’являється сіро-білий наліт, після чого листя скручуються і обсипаються, після них приходить пора засихання самих пагонів. Хвороба може переходити і на плоди. Хвороби не смертельна, але сильно послаблює дерева, позначається на врожайності і зимостійкості. Сильно уражені пагони треба обрізати і спалити, а дерева при перших ознаках ураження обприскати протигрибковими препаратами. Відразу після цвітіння найбільш ефективними вважаються топаз і тіовіт-джет, влітку краще застосувати фітоспорін.

Персик ветеран: старий гість з канади

Борошниста роса може вражати і плоди

Набагато частіше персику ветеран шкодить персикова попелиця. Заходами профілактики служать звичайні санітарні заходи (утримання дерева в порядку, а пристовбурного кола в чистоті). При появі шкідника можна скористатися народними засобами (обприскування настоями тютюнового пилу, часнику, полину та ін.), але ця комаха так швидко розмножується, що зазвичай доводиться вдаватися до покупних препаратів. На щастя, проти попелиці ефективно більшість звичайних інсектицидів (наприклад, іскра або інта-вир), але менш небезпечними для людини вважаються фитоверм і біотлін. Будь-які препарати треба використовувати строго по інструкції на упаковці.

Персик ветеран: старий гість з канади

Персикова попелиця зовні дещо відрізняється від інших

Теж сорт»ветеран». Він зимостійкий, плодоносить добре, стійкий до борошнистої роси, клястероспоріозу.

Лелі, самара

Https://otzovik.com/review_5628834.html

Всім хороший мій персик сорту »ветеран»! я навіть жартував, що у нього єдиний недолік: при купорке не всі плоди проходять в балони.

Трофімов г. Т.

Http://yard.hozvo.ru/kakyavyiraschivayupersiki-12660

У 2011 восени посадив ветеран, навесні ожило лише те, що було під снігом (насунув на нього великий замет). З 50 см штамба за минуле літо виріс пристойний кущ.

Зенер, воронеж

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=17714&st=270

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Персик ветеран-популярний сорт, вирощуваний в основному в південних регіонах. Його характеризують висока врожайність і стійкість до більшості хвороб.