Томат анюта f1-ультраскоростиглий гібрид для півдня

54

Анюта f1-ультраранній томат, призначений для відкритого грунту. Однак його властивості дозволяють вирощувати томат тільки в південних регіонах. Зате його вегетаційний період настільки короткий, що можливо за один сезон вирощувати ці помідори на одній грядці двічі.

Історія вирощування сорту томатів анюта

Томат анюта f1 включений до державного реєстру рф в 2005 році за заявкою компанії «семко-юніор». Призначений для вирощування в незахищеному грунті на особистих присадибних ділянках і в фермерських господарствах, допущений тільки по північно-кавказькому регіону. Поширений в господарствах ростовської області, ставропольського і краснодарського країв. У більш північних регіонах його іноді вирощують в теплицях, але великого економічного сенсу в цьому немає, оскільки невисокі кущі залишають незайнятим дуже великий обсяг теплиці.

Опис сорту анюта

Томат анюта відноситься до числа детермінантних гібридів, кущ досягає максимальної висоти 60-65 см, після чого зростання зупиняється, встигнувши закласти 5-6 квіткових кистей. Розгалуженість куща невисока; основне стебло дуже міцний, що дозволяє віднести гібрид до числа штамбових рослин. Листя у цього томата звичайної зеленого забарвлення, середнього розміру. У формуванні рослини і підв’язуванні пагонів томат анюта не потребує.

Томат анюта f1-ультраскоростиглий гібрид для півдня

Штамбові сорти не потребують підв’язування

Перше суцвіття і в подальшому плодова кисть формується після 6-го або 7 — го листа, наступні-через кожні один або два. У кисті формується до шести помідорів. Плоди гладкі, мають плоско-округлу форму без ребристості, щільні. У стані повної стиглості пофарбовані в червоний колір, блискучі. Розмір помідоріни трохи менше середнього: діаметр близько 7 см, маса становить 80-100 г. Число насіннєвих камер-4 або більше, шкірка тонка. М’якоть щільна, без пустот, але в недостиглих помідорах можлива наявність білих фрагментів.

Характеристика сорту томатів анюта

Томат анюта — ультраскоростиглий, плоди дозрівають через 82-98 днів після повних сходів, причому майже весь урожай достигає майже одночасно: за першу декаду збирають близько 25% врожаю, за другу — весь залишився. При промисловому вирощуванні врожайність становить близько 340 ц/га, що знаходиться на рівні стандартних сортів непрядва і дар заволжя. На дачних ділянках з одного куща знімають до 2,5-3 кг помідорів, але оскільки використовують щільну посадку, в перерахунку на квадратний метр іноді доходить до 15-20 кг.

Томат анюта f1-ультраскоростиглий гібрид для півдня

Плоди цього томата мають класичну форму і забарвлення

Ультраскоростиглість дозволяє в південних регіонах відразу після збору врожаю посадити на тому ж місці помідори вдруге. Після першого, червневого збору другий урожай встигає дозріти до початку осені. Сорт має високу стійкість до вершинної гнилі та інших захворювань, розтріскування для плодів не характерно. Морозостійкість низька. Погано переносить цей томат і затінення.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томат анюта f1-ультраскоростиглий гібрид для півдня

Смак помідорів оцінюється різними дегустаторами як хороший або відмінний. Призначення врожаю універсальне: плоди годяться і для салатів, і для консервування, і для приготування соку або соусів. Оскільки помідори легко переносять перевезення і довго зберігаються, вони представляють великий інтерес в комерційному плані.

Основними перевагами гібрида є:

  • ультраранньостиглість, що дозволяє отримувати подвійний урожай;
  • відмінний товарний вигляд;
  • високі, для дуже раннього сорту, смакові якості;
  • універсальність використання;
  • хороша транспортабельність і лежкість;
  • посухостійкість;
  • хворобливість;
  • відсутність необхідності у формуванні куща і підв’язуванні стебел.

З недоліків іноді згадуються не дуже вишуканий смак (що для ультраскоростиглого сорту нормально) і неможливість вирощувати сорт в півтіні. Звичайно, погано те, що гібрид не є холодостійким, але він і створювався для південних регіонів. Для сибіру можна вибрати що-небудь з наступного ролика.

Відео: скоростиглі томати для холодних регіонів

Вирощування томатів анюта

Томат анюта настільки скоростиглий, що якщо немає необхідності в отриманні двох врожаїв за сезон, його можна вирощувати і без розсади — прямим посівом насіння в грунт. Для інтенсифікації виробництва розсаду вирощують, висіваючи насіння для першого врожаю на початку весни, для другого — в середині травня. Розсада росте без проблем, не витягується, і в півторамісячному віці, з п’ятьма справжніми листям, готова до перенесення в грядку.

Багато городників садять в кожен стаканчик при пікіровки відразу по два сіянця, вирощуючи анюту на «здвоєних коренях». Такий прийом працює не для всіх сортів, але анюта це дозволяє. Правда, для вирощування таким способом потрібні вправність і невеликий досвід: через 10-12 днів після пікіровки треба зробити невеликі надрізи на обох стеблах і з’єднати їх, замотавши бавовняної стрічкою. Після зрощення кущів слабшу верхівку видаляють, і один потужний кущ росте на більш сильних коренях, дає підвищений урожай.

Томат анюта f1-ультраскоростиглий гібрид для півдня

В результаті використання такої хитрості кущ отримає значно більше живлення

Для посадки цього томата в городі вибирають добре освітлені ділянки, грядку готують звичайним чином. Гібрид дозволяє дуже щільну посадку: на квадратному метрі розміщують від 5 до 7 рослин. Кілки для підв’язки не потрібні. Ніяких операцій з листям і стеблами не проводиться аж до збору врожаю.

Полив в жарких регіонах потрібно частий: до початку почервоніння плодів грядку поливають двічі на тиждень, потім рідше. Втім, невелику посуху гібрид переживає нормально. Розпушування грунту вітається, але через щільної посадки воно швидко стає неможливим, грядку покривають шаром мульчі. Підгодівлі за недовгий сезон потрібно всього 1-2, а при гарній заправці грядки добривами можна обійтися і без них.

Щоб посадити на цій же грядці помідори повторно, відразу після збору врожаю кущі висмикують, а грунт після збирання рослинних залишків обов’язково дезінфікують, поливаючи рожевим розчином перманганату калію. Внісши добрива і скопавши грядку, в кінці червня повторюють весь цикл з новою розсадою.

Відгуки про сорт анюта

Анюта-садив насіння від семко, в принципі сподобалися, як і інші семковскіе скоростиглі — катя, сайт, фіфті і т.п. Один від одного вони не особливо відрізняються — все дуже ранні діти, у всіх досить непоганий (для ранніх) смак, ну форма трохи відрізняється хіба що — у одних «носик» є, а у інших немає.

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=54694&st=5

Дуже багато плодів на кожному кущику, вони невеликими, по 5-6 плодів, кистями. Помідори солодкі, з яскравим помідорним смаком. Дуже красиві, червоні, один в один. Кущик віддає одночасно урожай і гине. Кажуть, що можна посадити розсаду пізніше, щоб отримати урожай цього сорту ближче до осені. Але мене приваблює в ньому саме можливість мати суперранній урожай. У хворобах не помічений, може тому що встигає отплодоносить до холодних туманів. Чудовий сорт і для раннього врожаю на півдні і для короткого літа на півночі.

Https://otzovik.com/review_4136469.html

Посіявши, наприклад, гібрид «анюта» 25 травня, ви можете до 10 червня мати точно таку ж розсаду. А вже її пересадивши за схемою 40×70 ви будете до 25 липня мати урожай.

Невада

Http://www.forumdacha.ru/forum/viewtopic.php?t=552