Відновлюємо родючість землі: 6 добрив, які потрібно вносити під перекопування восени

68


Після збору врожаю склад і структура землі змінюється не в кращу сторону. Інтенсивне обробіток протягом сезону призводить до різкого зниження вмісту гумусу, засолення і ущільнення верхніх шарів грунту. Якщо немає можливості дати відпочити ділянці і пропустити хоча б один сезон, то положення врятують осінні заходи по відновленню родючості.

Крупнозернистий пісок

пісок містить мало корисних елементів і в якості добрива його не застосовують. Але його здатність розпушувати грунт і покращувати її механічні якості успішно застосовується на важких глинистих грунтах. для осінньої перекопування грядок рекомендується брати річковий пісок. Він сипучий, не злипається в руках, не містить домішок глини. На 1 кв.м землі вносять близько 2 відер піску і перекопують на глибину 15-20 см.

Свіжий гній

гній має високі показники за вмістом основних поживних речовин, викликає активне розмноження корисної для родючості мікрофлори. Робить землю більш повітро — і водопроникною, підвищує відсоток легкодоступного азоту, знижує кислотність. свіжий гній використовують тільки восени на порожніх грядках, так як навесні активні хімічні реакції розкладання зашкодять кореневій системі. способи осіннього внесення:

  1. на 1 кв.м грядки насипають 1 відро сухого гною і перекопують на глибину лопати. На важких грунтах шар закладення органіки — 10-15 см.
  2. приготування розчину: 1 лопата свіжої органіки на 10-12 л води, за бажанням додають 1 ст. Л комплексного мінерального добрива. Рідину наполягають близько години і розливають по землі. Після висихання перекопують або глибоко розпушують.
  3. по периметру грядки викопують траншеї глибиною 20-30 см, всипають гній і засипають землею.

не можна змішувати свіжий гній з золою і вапном, що призведе до втрати більшої частини азоту.

Деревна зола

деревна зола містить калій і мікроелементи в легкодоступній формі для культур. Вона корисна для всіх видів грунту, але внесення на важких грунтах надає максимальний ефект. осіння перекопування з золою відбувається в розрахунку 1 кг сировини на 1 кв. М. На чорноземах кількість скорочують до 500 г, на суглинках і піщаних грунтах обсяг збільшують до 1,5-2 кг на кв.м. До весни речовина повністю розчиниться, знизить кислотність і відновить баланс мікроелементів. На такій землі добре будуть рости капуста, картопля, огірки, гарбуз, багаторічні квіти.

Перегній і компост

перегній — розклався пухкий і однорідний за текстурою гній. Компост-доступне, дешеве добриво, отримують його шляхом закладки рослинних залишків з подальшим перегниванням до торфоподібного стану. осіннє внесення з розрахунку 1-2 відра на 1 кв.м під перекопування або просте мульчування поверхонь допоможе органіці дозріти і рівномірно розподілитися в родючому шарі землі.

Фосфорні добрива

добрива на основі фосфору рекомендуються використовувати восени. Елемент знаходиться важкодоступній для рослин формі, а за зиму він встигне взяти участь в реакціях звільнення і перейде до складу легких до засвоєння органічних сполук. Фосфор відповідає за репродуктивну систему, підвищує імунітет, незамінний для нормального розвитку рослин. популярні добрива у городників і дози:

  1. суперфосфат-40-50 г на кв. М перед перекопуванням. Якщо використовують подвійний суперфосфат, то беруть половину норми.
  2. фосфоритне борошно-1,5-2 кг на 10 кв.м,більше підходить кислим грунтам.
  3. метафосфат калію — 10-15 г на відро води. Защелачивает грунт.

Калійні добрива

калій рослини споживають у великому обсязі. Він прискорює фотосинтез, підвищує смакові якості і стійкість до несприятливих умов середовища. Дефіцит призводить до зниження зав’язі, утворення дрібних плодів і короткого періоду цвітіння. норми внесення на 1 кв.м:

  • сульфат калію: для майбутніх посадок моркви, капусти, картоплі — 25-30 г; під суницю, огірки, томати — 15-20 г;
  • калімагнезія — не більше 20 г;
  • хлористий калій — 10-20 г.

різновиди калійних добрив з вмістом хлору використовують тільки восени, щоб він встиг випаруватися до весни і не нашкодив рослинам. восени для відновлення сил землі ефективні перекопування з комплексними мінеральними добривами, закладка багатої азотом органіки по оброблюваної товщі грунту. Механічні властивості грунту покращують внесенням розпушує сировини: піску, дрібних і середніх рослинних залишків. Стабілізація хімічної та мікробіологічної рівноваги корисними агроприемами пройде до весни поступово і не зашкодить рослинам.