Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

75

Томати-культура, давно і міцно завоювала любов російських садівників. У гонитві за більшою врожайністю і кращими смаковими якостями плодів садівники постійно експериментують, пробуючи все нові методи догляду за рослинами, які часом здаються екстремальними. Серед них і спосіб казаріна, що передбачає їх культивування практично без поливу.

Зміст

  • На чому заснований метод казаріна

    • Переваги та недоліки
    • Відео: метод казаріна для вирощування томатів
  • Відповідні для вирощування за методом казаріна сорти
  • Опис технології
  • Відгуки садівників

На чому заснований метод казаріна

Автор методу — а.а. Казарін — садівник-любитель з пскова з практично 40-річним стажем. Він вважає, що поливати томати раз на тиждень або навіть частіше — велика помилка. Таким чином рослина позбавляється стимулу для формування потужної кореневої системи на ранніх стадіях розвитку. Кущ без проблем забезпечує себе всім необхідним. І тільки коли формуються зав’язі, його потреби різко зростають. Починають розвиватися коріння, що обумовлює зниження врожайності. Велика частина поживних речовин направляється на формування кореневої системи, плоди забезпечуються «за залишковим принципом».

Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

Томати, які поливають часто, не мають стимулу розвивати коріння

При дефіциті вологи виходить протилежна ситуація. Вимушене виживати рослина формує потужну і розгалужену кореневу систему (1,5-2 м в довжину проти звичайних 25-30 см), яка може «прогодувати» і зелену масу, і визрівають плоди у великій кількості.

Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

В екстремальних умовах вимушена виживати рослина направляє всі сили на формування кореневої системи-це для нього єдиний спосіб забезпечити себе вологою

Головне для садівника-подолати психологічний бар’єр. Коріння томатів чуйно реагують на наявність грунтових вод в грунті і практично завжди знаходять джерело вологи. Якщо приблизно через місяць після висадки розсади в грядку цього не сталося, і кущі вже явно на межі загибелі, грунт можна зволожувати, але не частіше, ніж раз в 25-30 днів. А деякі практикують» полегшений » варіант способу казаріна, починаючи поливати томати після масового формування плодових зав’язей.

Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

Полив для томатів традиційно вважається одним з найважливіших агротехнічних заходів; автор методики пропонує від нього відмовитися з моменту їх висадки в грунт

Переваги і недоліки

Автор виділяє наступні переваги свого методу:

  • скорочення часу і сил на догляд за культурою;
  • можливість вирощування томатів при відсутності джерела води на ділянці;
  • велика врожайність;
  • підвищення цукристості плодів, більш щільна, не водяниста м’якоть з насиченим смаком (у помідорів збільшується лежкість, транспортабельність, при термообробці і в домашніх заготовках вони зберігають форму, не тріскаються, не перетворюються в кашу).

Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

Автор методу зазначає, що при вирощуванні томатів без поливу збільшується і кількість, і якість плодів

Є і недоліки:

  • необхідність ретельно стежити за вологістю повітря в приміщенні, де вирощується розсада, і далі — в парнику, теплиці. При дуже сухому повітрі кущі можуть загинути. З тієї ж причини метод не дуже підходить для областей з посушливим спекотним літом. Його практикують в основному в помірному кліматі, північно-західному, північному регіонах.
  • збільшення термінів дозрівання плодів на 15-20 днів. У той час, коли йде активний розвиток кореневої системи, зелена маса практично не збільшується в об’ємі.

Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

При вирощуванні томатів методом казаріна в теплиці необхідно ретельно стежити за рівнем вологості повітря, не даючи йому пересихати

Відео: метод казаріна для вирощування томатів

Відповідні для вирощування за методом казаріна сорти

Найкращим чином для культивування за методом казаріна підходять сорти і гібриди, стійкі до посухи. Вони генетично схильні до формування потужної кореневої системи. Нерідко ці томати призначаються селекціонерами для культивування на кавказі та інших регіонах з аналогічним кліматом.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

Відповідні сорти:

  • рожевий слон. Кущ напівдетермінантний, плоди визрівають через 112 днів після появи сходів. Листя за формою більше схожі на картопляні. Плоди сплюснуті, малинові, з вираженою ребристістю, вагою близько 280 г.смак офіційно визнаний «відмінним». Урожайність-6,2-8,2 кг / м2.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Томати сорту рожевий слон, як і всі рожевоплідні помідори, виділяються відмінним смаком і підвищеною цукристістю м’якоті

  • чудо землі. Салатний середньостиглий детермінантний сорт. Плоди майже кулясті або злегка сплюснуті, у плодоніжки ребристі. Шкірочка малинова. Середня вага-380 г (окремі екземпляри — до 700 г, як заявляє автор сорту). Смак хороший, врожайність висока (13,9 кг/м2).
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Опис сорту томатів чудо землі у автора і в державному реєстрі різняться; в першу чергу, це стосується ваги плодів

  • гектор f1. Французький середньостиглий детермінантний гібрид. Підходить для вживання в свіжому вигляді, домашніх заготовок, переробки на томатну пасту, сік. Помідори класичної форми і кольору, з майже непомітними ребрами. Маса — 94-102 г.смак і у свіжих плодів, і у соку відмінний. Урожайність — до 6,5 кг / м2. Не уражається фузаріозом, вертицильозом, нематодами.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Томати сорту гектор f1 невеликі, цим і обумовлена універсальність їх призначення

  • маестро f1. Пізньостиглий детермінантний томат з розтягнутим періодом плодоношення. Плоди у формі округленого куба, оранжево-червоні. Маса-85-96 г. Смак-хороший і відмінний. Сорт стійкий до фузаріозу. Урожайність — до 5 кг / м2.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Томати сорту маестро f1 дозрівають довго, але плодоносять мало не до перших заморозків

  • василівна f1. Ранньостиглий (97 днів) індетермінантний томат з дружним плодоношенням. Рекомендується для вживання свіжим. Плоди майже круглі, яскраво-червоного кольору, вагою 152 г.смак оцінюється як «хороший і відмінний». Урожайність-9,6 кг / м2. Сорт не уражається фузаріозом, кладоспоріозом, мозаїчною хворобою, галової нематодою.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Томати сорту василівна f1 мають вроджений імунітет проти багатьох небезпечних для культури хвороб

  • кентавр f1. Індетермінантний томат, термін дозрівання-111-122 дня. Помідори округлі, гладкі або з ледь помітними ребрами біля плодоніжки, вага варіюється в межах 160-230 г.смак відмінний. Урожайність залежно від умов вирощування — 13,7–27,3 кг/м2. Має імунітет до мозаїчної хвороби, кладоспоріозу, фузаріозу.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Томати сорту кентавр f1 виділяються практично рекордною врожайністю

  • титанік f1. Індетермінантний середньоранній (113 днів) томат, рекомендований для вживання свіжим. Середня вага плоду — 200 г, форма і колір — класичні «помідорні». Смак відмінний. Урожайність — 10 кг з куща. Сорт не уражається вірусом тютюнової мозаїки, фузаріозом, кладоспоріозом.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Томати сорту титанік f1 вважаються салатним сортом

Опис технології

Розсада (якщо практикується розсадний метод культивування томатів) вирощується, як зазвичай. Особливість методу казаріна — в процесі висадки її в грунт. Алгоритм наступний:

  1. підготувати лунки глибиною 30-40 см, внести по 15 г простого суперфосфату і сульфату калію. Вставити кілки для опори.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Лунки для висадки томатів треба копати глибше, ніж зазвичай

  2. обірвати у саджанців всі наявні листя, крім трьох самих верхніх. Витягти їх з грунту разом з грудкою землі. Якщо він розсипався, обмазати коріння» бовтанкою » з порошкової глини, гною і води, щоб запобігти випаровуванню вологи.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Листя з розсади, що висаджується за методом казаріна, обривають, щоб рослина могла направити максимум сил на формування кореневої системи

  3. горизонтально укласти саджанці в лунки верхівкою на північ. Присипати землею, закладаючи стебло в грунт приблизно на 5-6 см.не заглиблюйте надто сильно, це дасть зворотний ефект. Верхівку підняти майже вертикально і підв’язати до опори.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    При висадці в горизонтальному положенні на частині стебла, засипаної землею, томат формує додаткові корені

  4. рясно полити, витрачаючи 6-7 л на кущ. Для профілактики захворювань можна додати в воду перманганат калію або мідний купорос (1-2 г на 10 л).
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Вирощування томатів за методом казаріна передбачає один-єдиний полив в момент висадки

  5. коли вода вбереться, закрити грунт шаром мульчі товщиною не менше 15 см (оптимально-25-30 см). Можна використовувати солому, сіно, перепрілі тирсу або листя, свіжоскошену траву, перегній. У міру стоншування шару мульчу доведеться підсипати 2-3 рази за сезон.
    Томати без поливу: вирощування за методом казаріна

    Мульча не дає волозі випаровуватися з поверхні грунту, вона ж допомагає садівникові економити час на прополюванні

    Мульчувати грядку так само, як і для розсади.

Відгуки садівників

Спірна методика. Вода потрібна всім. Без води коренева система не розвивається. У суху землю не покладеш добрива. Рослинам потрібна регулярна підгодівля для розвитку і плодоношення.

світлана — — — — — — https://ok.ru/ogorodidac/topic/67586768270789

Садила якось без поливу. Урожай був відмінний. Кущі були з дрібними тонкими листям, але плодів було так багато! спробуйте, не пошкодуєте. У мене більше не вийшло так зробити: то літо дощове, то чоловік поллє все відразу.

валентина васильєва https://ok.ru/ogorodidac/topic/67586768270789 1. Можна спробувати на невеликій грядці. Тим більше, коли вода дуже дорога для поливу. Цінна порада. Але нічого не сказано про пасинкування і відрізанні листя з куща.

надія шаригіна https://ok.ru/ogorodidac/topic/67586768270789

Спробуйте не поливати хоча б до початку зав’язування плодів на першій кисті. При посадці лунку проливаю дуже рясно і добре мульчують, щоб земля не пересихала. В цей час спеки сильної ще немає, томати прекрасно обходяться без поливу, нарощують кореневу систему.

володимир дєдов людмила захарова https://ok.ru/ogorodidac/topic/67586768270789

На ділянці якось не було нормальної води. Тільки солона, з колодязя. Тому поливалися тільки огірки і кабачки з полуницею привізною водою. Урожай в порівнянні з поливними зараз (сорти на 60% ті ж) і з тими сезонами, коли дощі йшли вчасно і в потрібній кількості — приблизно на 2/3 нижче. На скільки відсотків рослина складається з води? якщо води не вистачає, то і зростання не буде! коли полив був рідкісний і недостатній, то всі мої сорти скидали квіти, залишаючи по кілька плодів на кущі — які могли «витягнути». Тобто вода потрібна! те, що коріння ростуть, коли йде масове утворення зав’язей — ну не знаю.

hloya http://forum-flower.ru/showthread.php?p=468255

Абсолютно з вами згодна. Років десять тому, у нас зламався насос. В результаті води не було все літо. Помідори вийшли дрібні-дрібні і навіть якісь підв’ялені, та й самі кущі не виросли. Ось і не поливай… Без вологи ніяк не можна, всі рослини засохнуть, а помідори — в першу чергу.

катаня https://www.nn.ru/community/dom/dacha/sukhoy_zakon_dlya_tomatov_metod_kazarina.html

Цей фортель вдається тільки з прямим посівом в грунт. Тоді у томатів розвивається стрижневий корінь. А якщо з стаканчика садимо-там мочковатая коренева система, яка, якщо не поливати, тупо відмирає. Казарін в пскові живе. Там не те, що поливати, осушувати треба. Тому і ростуть у нього без поливу. Природа поливає. Нам тут раз терміново виїхати довелося на 10 днів, так потім ледве відпоїв кущі.

mopsdad1 http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/3538-%d1%81%d1%83%d1%85%d0%be%d0%b9-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bd-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d0%b2 /

Не знаю, хто такий цей казарін, але у нас в умовах посухи і спеки томати приблизно так і ростуть. Тільки не поздовжньо кладу в ямку частина стебла, а роблю лунку глибоку, лопатою або вилами копаю. Для пікірованої розсади, напевно, не дуже добре буде, а ось просто пересаджені з парника з максимально збереженим коренем томати ростуть прекрасно. Тільки при посадці добре полити потрібно, і, звичайно, ще замульчувати між томатами грунт. А якщо взагалі немає дощів, то можна ще рази два за сезон полити. Якщо ж дощі йдуть, і томати починають лопатися, то з одного боку або з двох лопатою коріння підрізати, на глибину 5-7 см.томати, вирощені без поливу, смачніше, сік гущі, форму при засолюванні і маринуванні краще тримають, сушити їх простіше.

вікторія http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/3538-%d1%81%d1%83%d1%85%d0%be%d0%b9-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bd-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d0%b2/

У нас на північному заході (ярославська область) без поливу томати вирощуємо багато років, грунти суглинні, вода недалеко. На піщаних грунтах по-іншому може бути, але у нас головне-полити при висадці розсади і далі не поливати взагалі! перевірено протягом років двадцяти. Казаріна прочитав-все мудро, і база теоретична грамотна. У нас городники теж спочатку обурювалися такому методу, «знущання » над рослинами. Потім нічого, сподобалося. На півдні, вважаю, без поливу може і не піти.

ігор печурін http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/3538-%d1%81%d1%83%d1%85%d0%be%d0%b9-%d0%b7%d0%b0%d0%ba%d0%be%d0%bd-%d0%b4%d0%bb%d1%8f-%d1%82%d0%be%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d0%b2/
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Метод вирощування томатів по казарину, що передбачає практично повну відмову від їх поливу — не така безглуздість, як здається на перший погляд. Творець підводить під нього теоретичну базу і доводить його ефективність власною практикою. Зрозуміло, щоб досягти позитивного результату, потрібно врахувати безліч нюансів і строго слідувати рекомендаціям автора.