Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

96

Абрикос-культура досить примхлива. Домогтися успіху в його вирощуванні допоможе грамотний вибір відповідного підщепи.

Чим важливий підщепу абрикосового дерева

Сучасні великоплідні сорти абрикоса розмножують щепленням. Правильно обраний вид підщепи дуже важливий, з його допомогою можна:

  • знизити висоту абрикосових дерев;
  • підвищити їх морозостійкість;
  • зменшити ризик зимового подопреванія кори у кореневої шийки-це одна з основних причин загибелі абрикосових дерев в середній смузі та інших регіонах з глибоким снігом і частими зимовими відлигами.

Щеплені дерева абрикоса вступають в плодоношення на 3-5 рік після посадки в сад.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Правильний вибір підщепи-запорука рясного врожаю абрикосів

Огляд підщеп для абрикоса за видами

Залежно від висоти одержуваних рослин всі застосовувані підщепи можна розділити на наступні групи:

  • сильнорослі,
  • середньорослі,
  • напівкарликові,
  • карликові.

Сильнорослі підщепи

В якості сильнорослих підщеп використовуються сіянці місцевих стійких видів абрикоса. Вони дають чудову зростаємість з усіма культурними сортами. У сприятливих грунтово-кліматичних умовах дерева виходять потужними і довговічними. Абрикоси сибірський і маньчжурський до того ж мають підвищену морозостійкість, але сильно страждають від зимових відлиг. Загальний недолік сильнорослих підщеп-великі розміри дерев і підвищена схильність до зимового подопреванию кори. Сіянці всіх видів абрикоса посухостійкі, але погано ростуть на важких сирих грунтах. У хороших умовах довговічність таких дерев 30 років і більше.

Абрикос звичайний

У південних районах кращою підщепою для сортового абрикоса є жерделі — місцеві дикі і напівдикі абрикоси, а також сіянці витривалих культурних сортів. Дерева виростають до 5-8 м висоти. Головний недолік цієї підщепи-слабка зимостійкість: деревина підмерзає при температурах нижче -25 °c.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Абрикос звичайний-дерево до 8 м висоти

Абрикос сибірський

Абрикос сибірський досягає 5-6 м висоти і витримує морози до -45 °c. У природі він зустрічається в горах східного сибіру і в приморському краї, в садах цих регіонів може використовуватися як підщепа для культурних сортів. Його кислі терпкі плоди малос’едобни.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Абрикос сибірський-морозостійке деревце з малос’едобнимі плодами

Абрикос маньчжурський

У південних районах далекого сходу росте абрикос маньчжурський — велике красиве дерево висотою до 10-15 м з цілком їстівними плодами. Він теж витримує морози до -45 °c і є основним підщепою для сортових абрикосів в сибірських і далекосхідних садах.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Абрикос маньчжурський-високе дерево, особливо красиве під час цвітіння

Абрикос на карликовій вишневій підщепі

Самим низькорослим підщепою для абрикоса є вишня піщана, також відома як бессея і пуміселект. Це листопадний повзучий чагарник висотою 1-1, 5 м, легко розмножується насінням, відводками і живцями. Абрикос на цій підщепі виростає не більше 2 м висоти, за такими рослинами зручно доглядати.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Вишня піщана-зимостійка карликова підщепа для абрикоса

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Піщана вишня невибаглива до грунту, посухостійка і дуже зимостійка, легко витримує морози до -50 °с, тому часто вирощується в садах уралу і сибіру. Її власні плоди цілком їстівні в різних заготовках.

Головний недолік бессеї як підщепи для абрикоса — недовговічність щеплених рослин. Через кілька років плодоношення починає проявлятися несумісність підщепи і прищепи, щеплення часто відламуються. Тривалість життя таких рослин не більше 10 років.

Середньорослі і напівкарликові підщепи

Напівкарликовими вважаються абрикоси висотою близько 3 м, середньорослими — висотою 4-5 м.для отримання таких дерев в якості підщепи використовують різні форми аличі, сливи і терносліви відповідної висоти. Загальна проблема підщеп цієї групи-велика кількість кореневої порослі, що засмічує сад. Зростаність з культурними сортами абрикоса у них гірше, ніж у сіянців абрикоса, але набагато краще, ніж у бессеї. Живуть такі дерева по 15-20 років.

Алича-для важких грунтів

Дикоросла дрібноплідна алича — основний підщепу в південних районах для посадки абрикоса на важких і сирих грунтах. Різні форми аличі мають висоту від 3 до 5 м, їх зимостійкість до -25 °с.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Дикоросла дрібноплідна алича-підщепа для абрикоса на важких сирих грунтах

Слива-хороший вибір для середньої смуги

На сливу абрикос прищеплюють в садах середньої смуги і північного заходу. Місцеві сорти слив витримують морози до -30 °с, нормально реагують на тривалу сиру погоду, якої абрикос дуже не любить. Висота дерев 3-4 м.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Місцеві сливи угорки-підщепа для абрикоса в центральних і північно-західних районах

Тернослива — для різко континентального клімату

Тернослива, часто звана просто терновником або терном, дуже популярна в середньоросійських і поволзьких садах. Це посухостійка рослина висотою 3-5 м, легко витримує морози до -35 °с.тернослива — один з кращих аматорських підщеп для абрикоса в складному кліматі.

Вибираємо підщепи для абрикоса: сильнорослі, карликові і напівкарликові

Терносливу-підщепа для абрикоса в садах поволжя і середньої смуги

Який підщепу краще використовувати в підмосков’ї

У підмосковних садах багаторазово випробовувалися різні варіанти підщеп для абрикоса. Найбільш придатними для аматорського садівництва виявилися місцеві форми терносліви і витривалі сорти сливи домашньої на зразок угорки московської, вони ідеально пристосовані до місцевого клімату, мають достатню морозостійкість і не бояться зимового випрівання. Можна використовувати і піщану вишню за умови регулярного оновлення посадок новими молодими рослинами.

Сіянці абрикоса звичайного і аличі в підмосков’ї часто мають проблеми з морозостійкістю, а сибірські і маньчжурські абрикоси дуже страждають від подопреванія кореневої шийки під час зимових відлиг.

Підщепа для абрикоса дуже важливий. Сусідка моя посадила під казанню покупні саджанці абрикоса, щеплені «незрозуміло на що» — вони загинули в першу ж зиму, геть згнила кора біля самої землі під глибоким снігом, хоча зима була зовсім теплою.

Порівняння абрикосових дерев, отриманих щепленням на аличу і на жердель — відео

Відгуки

Я прищеплюю на терен абрикос. Поруч століттями ростуть терен і слива — пережили всі катаклізми природи і на них відмінно прищеплюється абрикос і персик. Причому відсоток вдалих щеплень на терен більше ніж на сливу. За кореневу вже точно можна не турбується. Абрикоси тут росли і до мене і всі їх прищеплювали на терен.

Yjdjctkrb3777, нижегородська обл.

Https://www.forumhouse.ru/threads/1322/page-188

У нас на тернослив (який дає поросль) прищеплюють абрикоси. Ростуть по багато років, добре плодоносять. Але не особливо низькорослі. Дерева підщепи висотою 4…5 метрів.

Ігор в. Заїка, м. Дніпропетровськ

Https://forum.vinograd.info/showthread.php?t=360&page=53

У мене на підщепу йде (каюсь, поросль) місцева угорка пулковська, є ще терносливу (буває інший рік і смачна). На них подопреваній ніколи не бачила.

Зірка півночі, ленінградська обл.

Https://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=7076&start=585

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Правильний вибір підщепи дозволяє отримати витривалі і врожайні абрикосові дерева у всіх зонах вирощування цього фрукта.