Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

78

Виноград — непроста культура, і влітку вимагає він не тільки сонячної погоди, але і особливого догляду. Збирати налилися грона з його лоз приємно будь-кому, але як їх виростити, знає не кожен. Багато помилок на цій стежці роблять новачки. На щастя, будь-яку можна виправити і придбати тим самим безцінний досвід виноградарства.

Помилки в догляді за виноградом влітку

Практично кожна помилка в літньому догляді за виноградом обертається зниженням врожайності і вимерзанням лоз взимку. Кущі можуть відновитися, але на це піде мінімум 2 роки. Навіть сама незначна, на погляд новачка, помилка позбавить його задоволення збирати великий і солодкий виноград в поточному і майбутньому сезоні. Сьогодні є можливість отримувати досвід від бувалих виноградарів через інтернет, тому зовсім не обов’язково вчитися на своїх помилках, краще врахувати чужі і не здійснювати їх.

Нерацинальні поливи

Деякі садівники, посадивши вперше виноград, починають поливати його нарівні з овочевими культурами. Цього категорично не можна робити. У винограду потужний корінь, що йде глибоко в землю, він сам може добувати вологу. Поливати треба раз в 3-4 тижні, витрачаючи по 4-5 відер під плодоносний кущ. Роблять це тільки в посушливих регіонах. Якщо в ваших краях літо дощове, то поливати зовсім не потрібно. Надмірне зволоження призводить до того, що всі повітряні простори між грудочками землі заповнюються водою, витісняється кисень. Коріння не дихають і загнивають, слідом починають хворіти і гинути листя і лози.

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

Залиті коріння винограду не дихають, загнивають, порушується живлення всього куща, він починає чахнути

Відсутність правильних підгодівлі

Часто садівники приділяють цьому питанню увагу тільки навесні: закладають під кущі перегній і золу, вважаючи, що цього достатньо. Однак влітку під час цвітіння і зростання зав’язей винограду потрібні підвищені дози калію, а в золі цього елемента недостатньо. Досвідчені виноградарі радять під час утворення бутонів (в червні) і після цвітіння (в липні) вносити під кожен кущ по 100 г сірчанокислого калію. Можна розсипати порошок по землі і розпушити або поєднати підгодівлю з поливом, розчинивши вказану кількість добрива в 10 л води. Калій відповідає за перерозподіл поживних речовин, направляє їх в активно зростаючі частини рослини, влітку у винограду це ягоди. Крім того, він необхідний для визрівання кори. При дефіциті калію урожай буде мізерним, а неодревесневшіе лози вимерзнуть взимку.

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

У червні-липні виноград потребує калійного добрива

Не проводиться літня обрізка зайвих пагонів

Дорослий кущ винограду влітку дає кореневу поросль, а також дзиги — це неплодоносние пагони, які тільки віднімають у куща сили і створюють загущення. В результаті кущ нарощує непотрібні стебла і листя на шкоду врожаю. Мало того, виноградник погано провітрюється і освітлюється, що сприяє розвитку грибкових хвороб. У червні-липні стежте за кущами, видаляйте пагони, що ростуть із землі, а також відходять від лоз, але не мають на собі квіткових кистей.

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

Виноград, як і малина, влітку дає кореневу поросль, а також безплідні пагони, без їх обрізки кущ перетвориться в зарості

Лози не пасинкуються

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

На кожній лозі з пазух листя виростають пасинки, їх треба прищипувати над другим листом. Деякі виноградарі рекомендують виламувати ці пагони цілком, але інші оскаржують метод, запевняючи, що така операція спровокує пробудження зимуючих бруньок, і на наступний рік врожаю не буде. Тому краще вкоротити пасинки, а що залишилися на них листя будуть за допомогою фотосинтезу поставляти додаткове харчування зав’язався гронам. Якщо пасинки взагалі не виламувати і не вкорочувати, то наслідки будуть такими ж, як в попередньому пункті: зниження врожайності, ризик розвитку хвороб, лози не встигнуть до зими визріти (одревеснеть).

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

У пазухах листків утворюються пасинки, їх потрібно прищипувати

Не проводиться профілактика хвороб

Виноград вражають грибки мілдью, антракноза, оїдіуму, різних плямистостей. Все це запобігає будь-яким фунгіцидом. Чекати прояви хвороб небезпечно, часто ознаки з’являються, коли ягоди вже зав’язалися і обробляти хімікатами не можна. Зараження з листя переходить на грона. Доведеться їх зрізати і викидати, а кущі обробляти. Щоб цього не сталося, обприскуйте заздалегідь, до цвітіння, можна по нераспустившимся бутонах і другий раз після цвітіння. Профілактичні обробки знищують грибки на самому початку їх розвитку, крім того, сучасні фунгіциди мають тривалий період захисту. Прикріпилися до листя і плодів грибки будуть гинути навіть через 3-4 тижні після нанесення препарату і не заподіють шкоди винограду. Ефективними вважаються хорус, хом, ридомил, танос, строби.

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

Виноград погубив оїдіум, уникнути біди допомогло б профілактичне обприскування

Не нормується урожай

Це найболючіше питання. Садівникам шкода видаляти плодоносні пагони і зайві грона. Але така жалість або жадібність веде до перевантаження куща, йому не вистачає сил налити всі ягоди, вони виростають дрібними, часто не встигають набратися цукрів до приходу холодної погоди. Звичайно ж, не визрівають лози і плодові бруньки майбутнього року, під загрозою опиняється нинішній і майбутні врожаї. Багато сортів схильні на одному пагоні закладати по 2-3 кисті, але налити цей втечу може, наприклад, тільки 1 кг ягід. Що краще: 3 дрібні кисті по 300 г або одна вагою в 1 кг? у дрібних і ягоди невеликі-в них більше шкірки, ніж соковитою м’якоті, смак від цього неважливий. Крім грон, потрібно нормувати плодоносні пагони. Їх кількість індивідуально для кожного сорту і регіону. В одному випадку кущ здатний налити 20 великих грон, а в іншому — менше десятка. Скільки встигне визріти на вашому винограді, доведеться з’ясовувати досвідченим шляхом. Почніть з малого, залишивши по 6-7 плодоносних пагонів на кущ.

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

Не скупіться, видаляйте зайві грона, що залишилися виростуть крупніше і солодше

У нашому сибірському регіоні виноград-поки рідкість, але в магазинах стали з’являтися морозостійкі і скоростиглі сорти. Посадила муромця і соловйова 58. Минулого літа вже збирали перший урожай. Ягоди невеликі, але смаку справжнього, виноградного. Муромець в нашому кліматі сам себе нормує, росте дуже неохоче, в минулому році дав тільки 3 втечі з пензликами, в цьому — 4. А ось соловйов щедро обростає лозами, на кожній в’яже по 2-3 кисті і навіть на вусах бувають бутони. У перший рік плодоношення залишила 7 пагонів на кущ, на кожному по одній кисті, зайві видалила. Навчилася орієнтуватися по коронках-верхівках лоз. Вони повинні бути загнуті гачком. Випрямилася коронка сигналізує про те, що втеча перестав рости, значить, кущ перевантажений. Видаляю 1-2 найкоротших і тонких разом з гронами, потім спостерігаю. Якщо залишилися ростуть, коронки більше не випрямляються, значить, все добре, куща сил вистачає.

Як не втратити урожай винограду, типові помилки догляду в червні-липні

Вершини пагонів загнуті гачком, значить, кущу вистачає харчування на всі лози і грона

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Не повторюйте помилок недосвідчених виноградарів. Правильний догляд влітку-це запорука гарного врожаю, міцного імунітету кущів і їх благополучної перезимівлі. Виноград вимагає постійної уваги, але і дякує він щедро — смачною сонячною ягодою.