Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобами

67

Комахи-шкідники-кому з садівників і городників незнайома ця армія, яка пошкоджує, а іноді і просто знищує любовно випестовані рослини. Попелиця за ступенем небезпеки для врожаю займає серед них одну з лідируючих позицій. Оселившись на листках, вона висмоктує клітинний сік, тим самим послаблюючи рослина. Крім того, ці комахи виділяють отруту, який стає причиною відмирання листя. Але не варто впадати у відчай, виявивши на своїй території такого ворога. Сучасні аграрії можуть розраховувати не тільки на гігантський досвід попередніх поколінь, а й на науку, яка сьогодні пропонує масу хімічних засобів.

Зміст

  • Народні засоби боротьби з попелиць

    • Вода
    • Мильний розчин
    • Зола
    • Тютюн
    • Рослинні настої

      • Таблиця: терміни обробки різних культур
      • Цибулевий настій
      • Часниковий настій
    • З кульбаб
  • Хімія проти попелиці

    • Правила використання
    • Актара
    • Командор
    • Фотогалерея: хімічні препарати від попелиці
    • Конфідор
    • Фуфанон
    • Відео: препарат актофіт від попелиці
  • Відгуки садівників про вирішення проблеми з попелиць на ділянці

Народні засоби боротьби з попелиць

Попелиця відома не тільки нашим бабусям і дідусям, а й багатьом попереднім поколінням садівників, тому існує маса народних рецептів для боротьби з нею.

Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобами

Від навали попелиці не застрахована жодна садова ділянка

Вода

Це найбільш простий і доступний спосіб позбавити рослину від попелиці. Звичайно, він не гарантує стовідсоткового результату, але дозволить виграти час. Особливо актуальний такий метод для садових дерев або кущів. Рослини просто поливають струменем води, даючи її під напором. Шкідників при цьому змиває з місця їх дислокації, а забратися назад самостійно вони не можуть. Однак, не варто дивуватися, якщо через кілька днів ви знову виявите тлю на тому ж місці. Мурахи, що живуть на ділянці, швидко доставлять нові личинки на рослини. Звичайно, процедуру можна регулярно повторювати, але результат буде той же.

Мильний розчин

Ще один доступний, що не вимагає особливих зусиль, спосіб. Працює трохи краще, але теж не дає гарантії остаточного позбавлення від шкідника. Метод обробки той же. Приготованим розчином рясно обприскують місця проживання попелиці. Невеликі рослини або верхні пагони кущів можна просто обполоснути в відрі із засобом.

Ось кілька варіантів приготування розчину з розрахунку на 10 л води:

  • у відрі розчиняють 300 г натертої стружки господарського мила (при бажанні її можна замінити рідким миючим засобом, але тільки без сильної віддушки);
  • замість господарського часто використовують 100 г дігтярного мила.

Для посилення ефекту в мильний розчин можна додати соду (10 ст.л. На відро). Такий засіб допоможе не тільки від попелиці, але і відлякає мурах.

Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобами

Мильний розчин-перевірений засіб для боротьби з попелиць

Зола

Зольний настій теж є перевіреним захистом від багатьох шкідників, включаючи і тлю. Але він також не дасть повної гарантії остаточного позбавлення від цієї комахи. Крім того, сильний дощ зведе нанівець всі зусилля. Втім, доступність інгредієнтів і простота приготування робить таку обробку улюбленої багатьма.

Щоб приготувати розчин, стакан золи заливають 5 л води, перемішують і настоюють 12 годин. Таким засобом можна не тільки обприскувати рослини, але і обполіскувати в ньому ділянки, де розмістилася попелиця.

Тютюн

Це досить ефективний засіб, але зі специфічним запахом. Найкраще використовувати його на декоративних рослинах. Якщо ж це будуть плодоносні культури, збирати урожай можна не раніше тижня після обробки.

Для приготування стакан тютюну (махорки, подрібненого листя цієї рослини) заливають 5 л окропу і настоюють добу. Перед обприскуванням настій проціджують.

Рослинні настої

Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобами

Рослинні настої можуть відлякати шкідників

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобами

Хоча цей засіб і не є хімікатом, застосовуючи його, потрібно дотримуватися обережності. Часто такі розчини бувають досить концентрованими, тому є ризик обпалити ніжні пагони і листя. Потрібно враховувати і те, що вони можуть відлякати від рослин не тільки тлю, але і корисних комах, в тому числі бджіл. Тому, обробляючи сад або город, дотримуються певних правил.

Таблиця: терміни обробки різних культур

культураначало обработкизавершение обработкиягодные культурытолько до цвітіння або після того, як вони закінчать плодоносити. Плодові культуридо того як вони зацвітуть, і після того як колір опадетза 2 тижні до збору урожаяовощние культурипісля освіти завязіза місяць до збору врожаю

Цибульний настій

Для приготування середню головку ріпчастої цибулі (30-35 г), не очищаючи від лушпиння, дрібно нарізають, заливають 1 л води і настоюють 5 годин. Готовий засіб проціджують, додають 1 ч.л. Рідкого мила і доводять обсяг до 1 л.

Часниковий настій

Подрібнений часник (200 г) 5 днів настоюють в 1 л води в щільно закритій ємності. Для обприскування на 10-літрове відро додають 25 мл концентрату.

З кульбаб

Квітучі кульбаби (400 г листя і 200 г кореневищ) подрібнюють і настоюють 3-4 години в 10 л води. Використовувати можна і висушену сировину. В цьому випадку 30 г кульбаб заливають 10 л води і настоюють 3 години.

Хімія проти попелиці

Зрозуміло, з народним досвідом важко сперечатися, але перераховані вище засоби в більшості випадків ефективні в якості профілактики або в тих випадках, коли попелиця тільки починає освоювати ваш садову ділянку. Якщо ж нашестя набуло глобальних масштабів, і народні рецепти не справляються, то пора підключати промислові препарати.

На прилавках агротехнічних магазинів можна знайти масу засобів від садових шкідників і, зокрема, від попелиці. Всі вони діляться на 3 групи.

  1. контактні-отруюють комах, проникаючи через хітиновий покрив.
  2. кишкові-шкідники з’їдають засіб, і інсектицид паралізує їх.
  3. системні-після обробки діюча речовина вбирається рослиною, де зберігається від 2 до 4 тижнів. Комахи харчуються отруєними соками і гинуть.

Незважаючи на те що третя група препаратів вважається найефективнішою для знищення комах, вона ж представляє і найбільшу загрозу для людини.

Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобами

При застосуванні інсектицидів важливо дотримуватися заходів безпеки

Правила використання

Для того щоб препарат повною мірою проявив свої інсектицидні властивості і не пошкодив людям, потрібно дотримуватися певних правил:

  • працювати при розведенні препарату і під час його розпилення обов’язково в рукавичках, масці або респіраторі і захисному одязі;
  • незважаючи на те що промислові інсектициди діють в будь-яких погодних умовах, для обприскування краще вибрати ранок або вечір безвітряного ясного дня;
  • не рекомендують наносити препарат на плоди;
  • більшість інсектицидів токсичні для бджіл, тому обробку не можна проводити під час цвітіння;
  • не варто використовувати один і той же засіб кілька років поспіль, так як комахи можуть виробити імунітет до нього.

Тепер трохи докладніше про самих препаратах від попелиці.

Актара

Системний інсектицид, діюча речовина якого концентрується в листі. Препарат стійкий до сонячного світла, працює як в суху, так і в дощову погоду. Зберігає ефективність від 14 до 28 днів після обприскування.

Актару розводять теплою водою (не нижче 25 °c) з розрахунку 1 пакет на 10 л.такої концентрації вистачає для обприскування майже всіх садових рослин. Більш докладно про обробку можна дізнатися в інструкції із застосування.

Командор

Ще один системний препарат, призначений для знищення сисних і листогризучих комах на квітах, картоплі, томатах, буряках. Обробку проводять в період вегетації рослин. Під час цвітіння застосовувати не рекомендується — командор вкрай токсичний для бджіл.

Розводять 1 ампулу препарату в невеликій кількості води, яку потім доводять до необхідного (згідно з інструкцією) обсягу. Використовувати для обробки можна тільки свіжоприготований розчин.

Фотогалерея: хімічні препарати від попелиці

Як позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобамикомандор відмінно захищає рослини від багатьох шкідниківЯк позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобамиконфідор зберігає робочі властивості протягом 4 тижнівЯк позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобамифуфанон можна використовувати як для садових, так і для домашніх рослинЯк позбутися від попелиці на ділянці народними і сучасними засобамиактара зберігає свої властивості навіть в несприятливих погодних умовах
Відгуки садівників про вирішення проблеми з попелиць на ділянці

У мене теж попелиця гронами на деревах:(. Сливи особливо страждають. І навіть на шпинаті вона є. Ну, по-моєму вона, хоч і не багато. Кущі пооприскивала милом з тютюном-менше стало.

Ярина

Https://www.forumhouse.ru/threads/17005 /

Можу бути побита прихильниками greenpeace, але користуюся тільки актарою вже п’ять років. Просто у мене немає часу розглядати зарості попелиці, кліщів та іншої нечисті, які намагаються зіпсувати красу саду. Тому, що сад — для мене, а не я — для саду. І у неї дуже вибіркова дія. Вона вбиває тільки посягають на сад і жують його зелених неживих жителів. Всі інші-бджілки, оски, сонечка, і інші жучки/метелики — поживають відмінно.

Helga

Https://www.forumhouse.ru/threads/17005 /

Фуфанон — інсектецид широкого спектру, діюча речовина малатіон. Інсектицид контактної дії, тобто комаха помре тільки якщо на нього потрапить розчин або він сяде на свіжооброблений лист. Не діє ні на кладки ні на личинки. Знищує тільки особини вийшли зі зниженого рослини. Запах сильний. Працювати тільки в респераторі. Весь спектр роботи не перевіряв, але можу сказати наступне — ефективно бореться з колорадським жуком, попелиць, білокрилками (знищить літаючих, але скоро з’являться знову з личинок).

Sig220

Https://otzovik.com/review_6068770.html

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Від появи попелиці не застрахований жоден садівник, і якщо ви помітили на своїх рослинах цього неприємного сусіда, потрібно терміново вживати заходів. Засобів для боротьби з попелиць безліч — від народних рецептів до промислових препаратів. Звичайно, у цих методів є свої плюси і мінуси. Перші часто забезпечують лише тимчасовий захист, а найкраще працюють як профілактика. Хімічні препарати ж хоч і знищать шкідника, але можуть бути небезпечні і для нас з вами. Так що ж вибрати? відповідь на це питання може дати тільки практика.