Як відремонтувати баню своїми руками

54

Ремонт лазні-складний і кропіткий процес. Навіть при зведенні за відточеною технологією з часом виникають проблеми, які доводиться вирішувати в швидкому порядку. Чим раніше виявити вади, тим простіше буде провести самостійний ремонт.

Зміст

  • Огляд основних елементів будови
  • Заміна нижніх вінців

    • Часткова заміна
    • Повна заміна
    • Відео: заміна вінців
    • Захист нижніх вінців від гниття
  • Керівництво по утепленню

    • Відео: для чого і як утеплюють баню зсередини
    • Теплоізоляція стін
    • Як утеплити стелю

      • Відео: утеплення стелі в лазні мінеральною ватою
    • Технологія теплоізоляції підлоги в лазні

      • Бетонна підлога на стрічковому фундаменті
      • Дерев’яна підлога на лагах
      • Відео: утеплення підлоги в каркасній лазні
    • Утеплення дверей в парилку
    • Теплоізоляція зливу
  • Вирівнювання стін

    • Вирівнювання обшивки всередині приміщення
    • Вирівнювання похиленого зрубу
  • Інструкція по очищенню приміщення

    • Видалення цвілі
    • Виведення грибка
    • Очищення від кіптяви
    • Як прибрати смолу

Огляд основних елементів будови

Ремонт лазні без попередньої оцінки стану неприпустимий. Тому спочатку візуально перевіряють основні вузли і конструкції будови. Під час огляду виявляють існуючі проблеми і неполадки. На основі цих даних вибирають спосіб їх усунення і визначають кількість необхідного матеріалу. Оглядають баню в такому порядку:

  1. зовнішні стіни. Виявляють тріщини і щілини, оцінюють цілісність зовнішніх кутів і супутніх елементів, перевіряють наявність теплоізоляційного матеріалу, його стан і якість укладання.
  2. фундамент. Визначають його цілісність і осідання по грунту.
  3. покрівля і стеля. Оцінюють стан конструкції. В процесі ревізії стелі оглядають піч і димохід.
  4. двері та вікна. Визначають стан рами, її розташування щодо рівня (горизонтальність) і герметичність отвору.
  5. внутрішні стіни і обшивка. Виявляють наявність цвілі, грибка, слідів кіптяви. Оцінюють загальний стан облицювального і теплоізоляційного матеріалу, пароізоляції.
  6. пол. Демонтують мостини і перевіряють технічний стан несучої конструкції підлоги, матеріалів та ізоляції, системи водовідведення.

Одна проблема тягне за собою пошкодження відразу в декількох конструктивних вузлах будови. Ремонтувати потрібно комплексно, а зрозуміти, з чого почати роботу, допоможе ревізія.

Як відремонтувати баню своїми руками

Ремонт лазні завжди починається з огляду та виявлення поточних проблем

Заміна нижніх вінців

Нижні колоди, що лежать на фундаменті, постійно піддається згубному впливу вологи, внаслідок чого загнивають. Проблема швидко поширюється і на несучі стіни. Пошкодження нижнього вінця ремонтують одним способом — частково або повністю заміщають колоди по периметру будівлі.

Часткова заміна

Проводиться при неповному пошкодженні колоди в нижньому вінці. Для ремонту буде потрібно:

  • молоток;
  • обценьки;
  • стамеска;
  • бензопила;
  • кувалда;
  • колода аналогічного діаметру;
  • брусок товщиною 40-50 мм;
  • руберойд;
  • антисептик для дерева.

Послідовність дій:

  1. виконують демонтаж обшивального матеріалу на висоту 3-4 вінця за допомогою молотка і обценьки. Якщо лазня обшита сайдингом, то акуратно демонтують його зі стіни, починаючи з фінішної планки.
  2. за допомогою стамески і молотка позначають пошкоджену ділянку: роблять по одній насічці з кожного боку.
  3. від розмітки відступають в обидві сторони по 40 см і монтують стяжки з дерев’яного бруска перпендикулярно фундаменту, щоб їх висота була не менше 3 вінців. Для кріплення використовують цвяхи довжиною 60-70 мм по одному на кожну деталь.
  4. пошкоджену область випилюють за допомогою електро-або бензопили, а потім видаляють.
  5. роблять врубки в цільної частини лежачого знизу колоди для більш щільної посадки вставки. Її глибина — не більше половини діаметра колоди, а ширина — 20-25 см. Для цього пропилюють деталь і за допомогою стамески і киянки зрізають решту деревини.
  6. приступають до виготовлення вставки довгою, трохи меншою, ніж вирізана область. Врубку з обох сторін роблять аналогічно.
  7. відкриту верхню частину другого вінця зрізають стамескою для видалення старої деревини, що стикалася зі згнилої областю. Отриманий отвір, вставку і частина другого вінця обробляють антисептиком.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Дерев’яні деталі обробляють антисептиком

  8. укладають руберойду в 2-3 шари на поверхню фундаменту.
  9. вставки підбивають кувалдою і молотком. Утворилися щілини законопачівают мохом або джутом.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Щілини між колодами конопатять мохом або джутом

Технологія може бути застосована для заміщення прогнилої деревини в різних місцях нижнього вінця. Ця ділянка також заміщають цегляною кладкою. Її укладають в отвір після видалення гнилої деревини.

Як відремонтувати баню своїми руками

При неповному пошкодженні колоди в нижньому вінці виконують його часткову заміну

Повна заміна

Це надійна технологія ремонту, тому що міцність цільної колоди вище часткової вставки і ймовірність повторного загнивання низька. Для роботи знадобиться одноштоковий пляшковий гідравлічний домкрат вантажопідйомністю 10 тонн і більше. Вага будови розраховують по кубатурі колоди і матеріалів покрівлі. Застосування домкратів іншої конструкції (ромбічного, низкоподхватного, підкатного) неефективно, тому що вони мають малу площу опори, висоту підхоплення і вантажопідйомність.

Як відремонтувати баню своїми руками

Для заміни колоди підійде тільки гідравлічний одноштоковий домкрат

Перед підйомом демонтують віконні рами, двері і отвори, тому що вони можуть тріснути через зміщення зрубу. Простір лазні звільняють від меблів та інших предметів. Пол з конструкцією на лагах, коли несучі опори врізані в нижній вінець, повністю розбирають, а на покладених вище нижнього колоди лагах не чіпають. Трубу димоходу відокремлюють від дотичних перекриттів і покрівлі. Якщо цього не зробити, то частина стелі і покрівлі пошкодиться при зміщенні. Зруб зміцнюють брусом перетином 40-50 см.його кріплять на кожній стіні всередині і зовні будівлі на відстані 50 см від кутів. Наскрізними металевими нагелями з різьбленням фіксують всі колоди, крім вінця, що підлягає заміні.

Повна заміна нижнього вінця лазні на стрічковому підставі складається з наступних етапів:

  1. перев’язують нижній вінець в кутовому з’єднанні за допомогою сполучення колод. Щоб підняти зруб, визначають верхню деталь в перев’язці: вона виступає в якості опорної точки для висувного гвинта домкрата.
  2. від обох кутів зрубу відступають 80-100 см. У цих точках демонтують частину фундаменту і нижньої колоди. В результаті виходить дві ніші, розміри яких дозволяють встановити в ній домкрат.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Дерев’яний зруб піднімають на домкратах вантажопідйомністю 10 тонн

  3. аналогічні дії виконують для створення ніш на протилежній стороні лазні. Для меншого перекосу конструкції встановлюють 4 домкрата.
  4. піднімають зруб на 8-12 см.нижня колода в перев’язці демонтують за допомогою електро — або бензопили. Під нього підкладають опори з дерева, бетону або металу.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    При повній заміні нижнього вінця замість зіпсованого колоди ставлять нове

  5. після установки двох опор домкрати опускають. Верхня колода прогнилого вінця замінюють і підтискають домкратом. Після цього тимчасові опори прибирають.
  6. фундамент ретельно очищають від бруду і абразивів. На поверхню несучої основи укладають кілька шарів руберойду і нижню колоду, що бере участь в перев’язці. Потім домкрати синхронно опускають, стежачи за сполученням верхнього і нижнього колоди. Щілини закладають мохом або джутом.

Як відремонтувати баню своїми руками

Повна заміна нижнього вінця зрубу-надійний спосіб ремонту

Технологія заміни прогнилого вінця у лазень на стовпчастому фундаменті схожа. Для цього знадобляться міцні опори під домкрати з дошки або металу розміром 50×50 см.при ремонті бань на стрічковому фундаменті потрібно підготувати підставу для установки інструменту, а при роботі зі стовпчастим — виготовити надійні опори.

Відео: заміна вінців

Захист нижніх вінців від гниття

З метою профілактики нижній вінець потрібно якісно гідроізолювати. При його заміні використовують колоди з модрини, яка менше схильна до процесів гниття. Також підкладають під нижній вінець дошку з цього матеріалу, якщо немає колод. В цьому випадку між несучим підставою і вінцем буде додаткова прошарок. При ремонті завжди потрібно використовувати антисептики для дерева-pinotex, neomid,»сенеж аквадекор». Для захисту від опадів і вологи, що надходить зовні лазні, по периметру будівлі монтують спеціальний козирок. Цоколь покривають гідрофобізатором, щоб запобігти вбирання вологи в бетон і поширення на лежать зверху колоди.

Як відремонтувати баню своїми руками

Нижній вінець після заміни гнилої колоди обробляють гідрофобізатором

Впливі високих температур він виділяє шкідливі для організму речовини. А для підлоги він підходить, тому що температура нагріву підлогового простору незначна в порівнянні зі стінами і стелею.

Відео: для чого і як утеплюють баню зсередини

Теплоізоляція стін

Утеплення виконується як зовні, так і зсередини будівлі. Технологія вибирається згідно конструкції лазні і температурному режиму в зимовий період. Для зрубу з циліндричного колоди натуральний утеплювач закладають в момент в’язки колоди. Найкраще використовувати джут, рівномірно прокладений в стики між вінцями. Після відстоювання зрубу виконують повторну конопатку льонуватином і клоччям.

Канат, часто використовуваний некомпетентними майстрами, не підходить для конопатки. Це всього лише декоративний елемент, який не дає практичної користі.

Конопатку виконують зовні і всередині будови за допомогою молотка вагою 1,5–2 кг і зубила. В результаті виходить справжня російська лазня з комфортною температурою в 40-60 °c при вологості 50-80%.

Як відремонтувати баню своїми руками

Для утеплення лазні джут рівномірно прокладають в стики між вінцями

Для каркасних парних утеплення проводять за технологією вентильованого фасаду. Теплоізоляцію закладають в простір між напрямними, які потім обшивають вагонкою або дошкою. Для роботи знадобиться:

  • базальтова вата товщиною 60 мм і щільністю вище 30 кг / м3;
  • дерев’яні бруски 80×80 мм;
  • металева фольга товщиною 90-100 мкм;
  • фольгований скотч;
  • шліфована вагонка.

Як відремонтувати баню своїми руками

Для теплоізоляції каркасної лазні використовують базальтову вату

1. Процес утеплення складається з наступних етапів:

  1. монтують обрешітку з брусків до поверхні стіни з кроком 50 см.це потрібно, щоб утеплювач не випадав з обрешітки і щільно входив у вільний простір. Брусок прикручують саморізами довжиною 100 мм вертикально, а якщо використовують рулонний матеріал, то горизонтально.
  2. у простір між напрямними обрешітки закладають утеплювач. При необхідності підрізають виступаючі частини.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Виступаючі частини теплоізоляційного матеріалу підрізають

  3. на поверхню утеплювача кріплять фольгу з напуском на брус. Стик між деталями проклеюють металізованим скотчем для додаткової фіксації і герметичності.
  4. на заключному етапі монтують облицювання. Між нею і утеплювачем залишають вентиляційний зазор 1-2 див. Кріплення виконують на оцинковані саморізи довжиною 40 мм розташовують вагонку горизонтально, щоб потрапляє на стіни вода безперешкодно стікала, не потрапляючи в стики.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    На фольгу кріплять облицювальний матеріал з зазором 1-2 см

Обшивати стіни краще вагонкою з липи або модрини. Додаткове просочення антисептиком або декоративним складом не потрібно. Аналогічний підхід застосовується для обшивки стін зовні, але для ізоляції потрібна пароізоляційна мембрана, а для обшивки — сайдинг.

Як відремонтувати баню своїми руками

Для гідроізоляції на стіни кріплять фольгу, а потім обшивають їх вагонкою

Як утеплити стелю

Для цього підходить базальтова вата. Матеріал в рулонах укладати на полоток не дуже зручно, тому що знадобиться додаткова фіксація. Товщина утеплювача — 100 мм і більше. Робота виконується в такій послідовності:

  1. поверхня стелі очищається від пилу і розмічається під кріплення напрямних з кроком на 1-2 см менше, ніж обраний розмір утеплювача.
  2. в якості направляючої використовується дерев’яний брусок 50×75 мм. Щоб забезпечити достатній зазор між утеплювачем і обшивкою, робиться підкладка під направляючу з бруса довжиною 7-10 см.кріплення проходить крізь обидві деталі.
  3. утеплювач закладається в порожнечі між напрямними і ретельно притискається.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Утеплювач кріпиться в порожнечі між напрямними

  4. далі прокладається фольга. Вона кріпиться будівельним степлером. Наступний ряд фольги укладається з нахлестом на попередній.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Фольга кріпиться до брусків за допомогою степлера

  5. всі стики проклеюються алюмінієвим скотчем.

Обшивка утепленого стелі виконується за допомогою будь-якого зручного матеріалу, наприклад, дошки з липи.

Як відремонтувати баню своїми руками

В якості пароізоляції при утепленні стелі лазні використовують фольгу

Відео: утеплення стелі в лазні мінеральною ватою

Технологія теплоізоляції підлоги в лазні

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як відремонтувати баню своїми руками

Традиційно парна зводиться на стрічковому підставі, рідше на монолітному фундаменті. В цьому випадку рекомендується пристрій утепленого бетонної підлоги. Каркасна лазня ставиться на стовпчастий фундамент на лаги. Закладка утеплювача виконується на чорновий настил з подальшим пристроєм пароізоляції.

Бетонна підлога на стрічковому фундаменті

Робота виконується так:

  1. верхній шар грунту ретельно вирівняти і утрамбувати. Поверхня бетонних блоків обробити гідроізолюючої сумішшю, наприклад, бітумною мастикою. Поверх грунту засипати шар дрібнозернистого піску, зволожити і утрамбувати. Товщина шару-80-100 мм.
  2. зверху настелити руберойд з напуском на стіни фундаменту 180-200 мм і між рядами — 130-150 мм.фіксувати шматки матеріалу водостійким скотчем або бітумною мастикою.
  3. насипати керамзит, рівномірно розподілити і злегка утрамбувати. Товщина шару така, щоб до верхнього краю фундаменту залишалося 50-60 мм.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Керамзит ретельно утрамбовують

  4. укласти поліетилен товщиною 150 мкм, а потім плити пінополістиролу товщиною 50 мм.стики між полотнами плівки зафіксувати скотчем.
  5. встановити напрямні для вирівнювання стяжки з кроком 80-100 см.цементно-піщану суміш підкласти під маячок.
  6. на підкладку з рідкого цементу укласти армуючу сітку з осередками 50×50 мм так, щоб вона розташовувалася між утеплювачем і направляючої.
  7. якщо стічна труба розташовується уздовж дальньої стіни в кутку, то маяки встановити з ухилом від входу в парну. При розташуванні зливу по центру приміщення ухил йде від стін.
  8. по периметру приміщення проклеїти демпферну стрічку на висоту 10-15 см.
  9. залити бетонну суміш, приготовлену з сухого складу марки м300. При самостійному замісі пісок з цементом змішати в пропорціях 3:1.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Бетонна суміш висихає за 25-28 днів

  10. після висихання стяжки поверхню покрити ґрунтовкою глибокого проникнення.

В якості облицювання укладається керамічна плитка з протиковзким покриттям. З метою безпеки деякі власники монтують дерев’яну обрешітку.

Дерев’яна підлога на лагах

Утеплення відбувається в такій послідовності:

  1. до лазні підводиться зливна труба до місця її фактичного розташування.
  2. насипається на підлогу шар піску товщиною 100-150 мм.
  3. укладається руберойд з перекриттям стиків і напуском на несучі стіни в 150-200 мм поверх ізоляції засипається керамзит і рівномірно розподіляється по поверхні навколо зливу. Відстань між керамзитовим шаром і балками перекриття — менше 200 мм.
  4. на виступаючу частину фундаменту монтуються балки перекриття. На їх нижню частину по всій довжині кріпиться оцинкованими цвяхами довжиною від 50 мм чорновий брусок розміром 30×30 мм.
  5. проводиться укладання чорнової підлоги з неструганої міцної дошки, яка розпилюється згідно ширині отвору між балками, а потім — паропроникною плівки. Стики між полотнами фіксуються степлером.
  6. поверх ізоляції укладається теплоізоляційний матеріал-базальтова вата або керамзит. Утеплювач закривається плівкою. У місці, де знаходиться вхідний отвір зливу, робиться розріз для виведення труби до підлоги.
  7. на несучі балки кріпляться лаги, поверх яких укладається дерев’яний настил з міцної дошки шириною 100-150 мм. В середині настилу пропилюється отвір для виведення зливної труби.
  8. для створення ухилу на поверхню настилу прибиваються дерев’яні бруски, скошені під кутом 5-7 градусів.
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Скошені напрямні фомують ухил підлоги в бік зливного отвору

  9. між лагами прокладають фольгу в 2-3 шари і приступають до укладання дощатої підлоги з липової дошки.

Як відремонтувати баню своїми руками

При утепленні дерев’яної підлоги на лагах важливо залишити повітряний зазор між утеплювачем і оздоблювальним матеріалом

Підведення і кріплення зливної труби відбувається на заключному етапі. Краще для цього використовувати вертикальний трап з водяним затвором. Виріб забезпечений захисною решіткою, що запобігає засмічення зливу.

Відео: утеплення підлоги в каркасній лазні

Утеплення двері в парилку

Його виконують за допомогою теплової рамки. Для роботи знадобиться:

  • рейка 20×20 мм;
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Теплову рамку роблять з рейок розміром 20×20 мм

  • молоток;
  • ножівка;
  • будівельний степлер;
  • повсть;
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Утеплювачем для дверей в баню є повсть

  • рулетка;
  • оргаліт;
    Як відремонтувати баню своїми руками

    Оргаліт застосовується для утеплення дверного отвору парилки

    Теплоізоляція зливу

    Для цього використовується спінений поліетилен для труб. Він має циліндричну форму з поздовжнім надрізом і надівається на зливну трубу в процесі бетонування або засипки керамзитом. У деяких випадках застосовується спеціальний пінопласт для труб товщиною від 20 мм, наприклад, в регіонах з постійною температурою в зимовий період нижче -15 °c.

    Як відремонтувати баню своїми руками

    Теплоізоляція зливу здійснюється за допомогою спіненого поліетилену для труб

    Вирівнювання стін

    Дерев’яний зруб осідає під час експлуатації, тому вирівняти стіни складно. Внутрішню обшивку зробити ідеальною простіше.

    Вирівнювання обшивки всередині приміщення

    Здуття вагонки в лазні відбувається з кількох причин. Найбільш поширена — це недотримання технологічного зазору в 1-3 мм між дошкою при її кріпленні. Виправити помилку можна двома способами:

    1. демонтувати обшивку. Проводиться повне зняття вагонки з обрешітки, її повторний кріплення. На цьому етапі можна додатково утеплити стіни, зробити якісну пароізоляцію і вентиляцію.
    2. частково замінити полотна. Проводиться демонтаж тільки 2-3 пошкоджених дощок. У полотен зрізається» шип», щоб забезпечити достатній зазор між ламелями. Потім вагонка повторно кріпиться на стіну.

    Якщо після демонтажу матеріал сирий, просушіть ламелі протягом декількох днів. Покривати або обробляти антисептиком не потрібно — це не врятує від накопичення вологи при вологості повітря 60-80%.

    Як відремонтувати баню своїми руками

    Зазор між дошкою або вагонкою повинен бути не менше 2 мм

    Вирівнювання похиленого зрубу

    Викривлення стін відбувається через механічної оциліндровки колоди, нерівномірного розташування нагелів і неправильно висушеної деревини. В результаті сире колоду веде, зруб дає усадку, а стіни деформуються.

    Виправляють проблему механічним або декоративним способом. Ремонт дерев’яних бань проводиться за першою технологією, тому що обшивка внутрішнього приміщення проводиться тільки для каркасних будівель. Для вирівнювання зрубу застосовуються спеціальні пластини з отворами і сталеві стрижні з різьбленням і перетином 120 мм і більше. Кріплення виконують в місці викривлення бруса зовні і всередині зрубу:

    1. просвердлюють наскрізні отвори діаметром менше перетину стрижня.
    2. стрижень забивають кувалдою, потім зверху надягають пластину і затягують гайку.
    3. виступаючі кінці зрізають болгаркою або пилкою по металу.
    4. з часом гайки підтягують, поки не вдасться повністю вирівняти викривлений ділянку.

    Як відремонтувати баню своїми руками

    Металева пластина і стрижень з різьбленням допоможуть вирівняти похилену баню

    Інструкція по очищенню приміщення

    Висока вологість, різниця температур, неякісна обробка матеріалів та інші фактори провокують виникнення цвілі, грибка, кіптяви. Прибирають їх народними або хімічними засобами.

    Видалення цвілі

    Погана вентиляція і гідроізоляція фундаменту, відсутність теплоізоляції — основні причини появи цвілі на стінах парної.

    Вентиляція в лазні буває трьох типів, але найбільш ефективною є циркуляція повітря через продухи, розташовані в нижній і верхній частині стін. Отвори повинні бути забезпечені запірною системою для регулювання надходить повітря.

    Гідроізоляція несучої основи проводиться на етапі зведення зрубу. Для захисту використовуються рулонні матеріали, бітумна мастика або поліуретан. З внутрішньої сторони фундаменту обов’язково укладається руберойд і робиться керамзитова відсипання. При незначній глибині ураження деревини цвіллю виконується її механічне видалення. Деревина зрізається зі зрубу, а чиста ділянка обробляється наждачним папером або шліфувальною машинкою. Якщо парилка була обшита вагонкою, то уражені полотна демонтуються. Уважно оглядається внутрішній простір під матеріалом. Якщо слідів цвілі немає, то його можна залишити. При відсутності вентиляційного зазору потрібно повністю зняти облицювання і закріпити її обрешітку.

    Як відремонтувати баню своїми руками

    Антисептичний склад застосовується для видалення цвілі в парильні і передбаннику

    1. Серед народних засобів для знищення цвілі поширені:

    1. хлорне вапно. Її розводять водою згідно з інструкцією.
    2. мідний купорос. На 1 л води — 50-70 г цієї речовини, 30 г кухонної солі і 100 г палених квасцов.
    3. сірка. Випускається у вигляді димової шашки, яка підпалюється у вогнетривкій ємності.
    4. перекис водню-розчин для зовнішнього застосування 20-25%.
    5. білизна. Використовується без розведення водою.

    Всі рідкі склади наносяться на попередньо очищену ділянку. При роботі з складами обов’язкові заходи індивідуального захисту-фартух, рукавички і окуляри. Після обробки уражену ділянку обробляється водою. При необхідності проводять повторну дезінфекцію. Якщо народні засоби не ефективні, скористайтеся антисептиками поверхневого і глибокого проникнення, наприклад, складами «древотекс антиплесень» або nortex doctor. Вони використовуються для зовнішніх і внутрішніх робіт. Наносяться на уражену область за допомогою малярського пензлика або ручного пульверизатора. Час висихання — 24 години при 20 °c. Кількість шарів залежить від ступеня ураження деревини.

    Виведення грибка

    Перед дезінфекцією ретельно оглядають продухи і вентиляційні отвори. Якщо потужності каналу недостатньо, його розширюють або монтують спеціальні вентилятори для поліпшення відведення вологого повітря. Перед обробкою канал очищають від засмічення, бруду і видимих слідів грибка. Для обробки застосовують:

    • протигрибкову ґрунтовку, яку наносять пензлем (після роботи приміщення добре провітрюють протягом декількох діб);
    • розчин мідного купоросу, розведений за інструкцією-наносять за допомогою кисті на просушену деревину.

    Обшивку стін або дощатий настил, сильно уражений грибком, краще повністю замінити новим матеріалом. Після демонтажу дошки спалюються, щоб запобігти поширенню грибка і його спор.

    Як відремонтувати баню своїми руками

    Хороша вентиляція перешкоджає утворенню грибка в приміщеннях з підвищеною вологістю

    Очищення від кіптяви

    Утворення кіптяви запобігти практично не можна, тому що для розпалювання печі використовується натуральна деревина. Кіптява осідає на стінах і стелі, але періодична очищення допоможе впоратися з осідає сажею.

    1. механічна обробка. Застосовується для видалення шару сажі з дерев’яного зрубу і обшивки. Для цього використовується металевий скребок або шпатель. Буде потрібно докласти чимало сил, але після ручного чищення змити залишилася кіптява буде значно простіше.
    2. хімічні склади. Спеціально розроблені лужні розчини для розм’якшення і видалення кіптяви з різних матеріалів. Застосовуються як в чистому, так і в розведеному вигляді. Наносяться за допомогою губки.
    3. мильний розчин. Застосовується для профілактики утворення кіптяви після повного очищення парної більш ефективними засобами. Стіни, стеля, грубку протирають не рідше 1 разу на місяць. Після чищення парної обов’язкове провітрювання і сушка протягом 2 діб.

    Як відремонтувати баню своїми руками

    Для видалення кіптяви з різних матеріалів використовують спеціальні засоби

    Як прибрати смолу

    Вона з’являється на обшивці в парній через розкриття смоляного мішечка всередині дошки. Цей процес тривалий–до 1,5-2 років. Щоб прискорити його, протоплюйте баню щотижня. Не використовуйте вагонку і дошку з хвойних порід. Для цих цілей підійде облицювання з модрини, липи або вільхи. Видаляйте смолу ножем або шпателем через кілька годин після прогріву парної.

    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    Ремонт лазні-це комплексний процес. Спочатку виявляють і усувають причину, а вже потім приступають до вирішення проблеми. Тоді ремонтних робіт, що проводяться раз в 5-7 років, буде достатньо для комфортного і безпечного перебування в парній.