Як зробити пауербанк з функцією швидкої зарядки третього покоління

35

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

Можливо, деякі з вас вже мали негативний досвід при покупці пауербанков — недобросовісні продавці можуть засунути в корпус б/у акумуляторні батареї, або взагалі наповнені піском.після таких випадків хочеться збирати такі пристрої самостійно, і бути впевненим в якості і ємності встановлених батарей.

У даній статті автор youtube каналу «it electronics» розповість вам, як зробити пауербанк з підтримкою функцій швидкої зарядки qc2.0 qc3.0. Причому такий пауербанк може працювати всього від однієї літій-іонної батарейки.

Цей проект досить простий для повторення в домашніх умовах. Хіба що потрібно трохи «дружити» з паяльником.

Матеріали, необхідні для саморобки.- модуль з підтримкою швидкої зарядки tps61088-літій-іонні акумулятори 26650 5000ма/год— акумулятор 18650 3400ма/год— світлодіодний цифровий вольтметр— контролер заряду акумуляторів tp4056— радіатори з теплопровідною клейкою стрічкою— провід в силіконовій ізоляції awg, припій.

Інструменти, використані автором.- паяльник з регулюванням температури t12-силіконовий килимок для пайки-мультиметр [/leech] — usb тестер-електронне навантаження qc2.0 3.0 35вт— usb тестер.

Процес виготовлення.отже, основою пауербанку послужить модуль tps61088. Він підтримує режими швидкої зарядки qc2.0 qc3.0, і ідеальний для роботи від одного літій-іонного акумулятора напругою 3,7 в (або декількох паралельно з’єднаних акумуляторів).

Заявлений ккд 93%, максимальна потужність 24вт, діапазон вхідних напруг модуля — від 2,7 до 4,5 в.

Для тестів автор використовує збірку 1s2p з дволітій-іонних акумуляторів 26650 загальною ємністю 10000ма/год.

Звичайно, можна застосовувати і стали «класичними»акумулятори 18650

Насамперед він соедіняетпроводамі акумулятори з входом плати, і встановлює в розрив вимикач.

Тепер, підключивши до usb виходу модуляusb тестер, він перевіряє роботу двох режимів швидкої зарядки.

Плата підтримує різні режими роботи-заявлені 3а при 5в, 2а при 9в і 12в.при цьому максимальний вхідний струм — до 8a, причому понад 4a рекомендується встановлювати радіатор.

Мінімальна вихідна напруга, яку може видати плата по команді від заряджається пристрою-4,1 в.від мінімального до максимального напруги плата може змінювати його «сходинками» з кроком в 0,1 в.

Для контролю напруги на акумуляторах, майстер підключив до нимцифровой вольтметр.

Щоб перевірити модуль в різних режимах, автор підключив до виходу електронне навантаження.модуль досить спокійно видав на виході заявлені 12в і 2а.

Однак при такому навантаженні він вже досить сильно гріється, і необхідно встановлювати радіатор.

При швидкій зарядці 5в 3а модуль майже не гріється. Правда, вже видно осідання напруги на проводах.

Останнім елементом схеми пауербанка послужитконтролер заряду акумуляторів tp4056. Його висновки b + і b — підключаються до акумуляторів (паралельно входу плати швидкої зарядки).вам залишиться лише зробити відповідний корпус, або роздрукувати його на 3d принтері.

Дякую автора за просту схему для збірки powerbank з функцією швидкої зарядки.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на [url=https://t.me/samodelkin_ru]телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

джерело (source)