Тепла підлога на дерев’яну підлогу. Способи сухої збірки теплої підлоги

51

Тепла підлога на дерев’яну підлогу. Способи сухої збірки теплої підлоги

Найпоширенішим способом набору шарів утеплюється статі є настильний варіант. При цьому труби або інші елементи для нагріву укладають або між лагами, або поверх чорнових дощок.

Між лагами

У першому випадку, між лагами укладається спеціальна структурована підкладка, в поглиблення якої дуже зручно встановлювати труби.

Водяні труби між лагами

Підкладку найкраще брати з відображає верхнім шаром, але можна використовувати і звичайний фольгований утеплювач. Просто, завдяки поглибленням в спеціальній підкладці, не доводиться придумувати, як же зафіксувати труби в потрібному положенні.

Але при необхідності придумати завжди можна, в чому нас і переконує представлене нижче фото. Тут між лагами встановили поперечні планки, до яких металевими хомутами зафіксовані гріють елементи. На завершення все це зашивається листовим матеріалом, поверх якого вже монтується декоративне покриття.

Якщо немає спеціальної підкладки, можна зробити і ось так…

По чорновій поверхні

У випадку з укладанням труб або кабелю зверху чорнового настилу або старого дощатої підлоги в останньому доводиться виконувати фрезерування пазів, в які повинні вставлятися пластини з металу, про які ми вже згадували вище. Проблема тільки в тому, що потрібний для цього інструмент навряд чи виявиться під рукою, та й поводитися з ним зможе далеко не кожен. А наймати для цієї роботи фахівця обійдеться близько 65 руб/м пог.

Варіант з фрезеруванням чорнового настилу

Щоб обійтися без фрезерування, можна застосувати спосіб, який показаний на прикладі знизу. Тут для того, щоб встановити оцинковані пластини, по дерев’яній основі змонтували дошки. Їх підібрали такої товщини і встановили з таким кроком, який дозволить виступу в платівці ідеально поміститися в зазорі.

Варіант-пластини між дошками

Сумнівно, що цей спосіб дає якусь економію, адже що за фрезерування, що за дошки так чи інакше доводиться платити. Якщо немає можливості укласти гріють елементи між балками — не хочете розбирати стару підлогу, або невелика висота стелі не дозволяє встановити ще один ярус лаг, набагато зручніше і дешевше використовувати не труби, а гріють плівки. Правда в експлуатації за рахунок вартості теплоносія така підлога може виявитися більш дорогим.

Рекомендації виробника

Поверх них навіть і стяжку робити не треба — просто закриваєте систему захисною плівкою і укладаєте ламінат. А ось під рулонні матеріали доведеться влаштовувати проміжний жорсткий шар у вигляді фанери або інших листових матеріалів. Але тут-палиця про два кінці.

Наливна підлога

На замітку! такий прошарок стане додатковою перешкодою для тепла-не сильно допоможуть і відображають елементи. Для більшої ефективності обігріву все ж краще розчинна стяжка. Її у випадку з плівкою можна зробити дуже тонку, з наливної підлоги або самостійного виготовленого розчину без великого наповнювача, який і наганяє звичайному бетону підвищену вагу. Тільки майте на увазі, що в заливний суміші повинні бути присутніми присадки, що роблять моноліт несприйнятливим до підвищених температур.

Таку конструкцію найкраще залити стяжкою

Єдиної технології складання обігріваються підлог по дерев’яних підставах не існує. Тут все потрібно вирішувати, виходячи з конкретної ситуації, і варіантів досить багато. Можна придумати свій спосіб компонування шарів, тільки при цьому потрібно правильно зіставити здатності того чи іншого матеріалу до сприйняття і передачі тепла.

Тепла підлога на дерев’яну підлогу під лінолеум. Водяний обігрів

водяна тепла підлога на дерев’яній основі

Тут мається на увазі система труб, покладених в певній послідовності. Завдяки насосу теплоносій циркулює по всій системі. Поєднання такого обігріву з лінолеумом ускладнюється, якщо у вас використовується централізована система. Чому? хоча існують робочі схеми підключення теплої підлоги до центральної опалювальної системи, завжди існує ризик збою температурного датчика. Набагато простіше, якщо у вас індивідуальна система опалення, що дозволить вам забезпечити необхідний температурний режим.

Крім усього іншого, при неякісному монтажі існує ризик протікання, що негативно позначається на бетонній основі, а на дерев’яній підлозі тим більше. Однак, незважаючи на це, розроблена система монтажу водяного обігріву на дерев’яну підлогу. При цьому використовуються спеціальні металеві пластини або настильні системи, виконані на основі пінополістиролу і мають відповідні пази для укладання труб.

водяний гріючий контур покладений в напрямні

Також можуть використовуватися готові деревно-стружкові модульні плити з каналами. Відома і рейкова система, де канали для монтажу труб формуються самостійно. При цьому канали формуються не методом фрезерування, а набивання рейок. Як рейок може використовуватися обрізна дошка або вологостійка фанера. Товщина рейки може бути в межах 21-28 мм.

Що стосується ширини каналу, то вона повинна бути достатньою для того, щоб труба не деформувалася в процесі зрушень деревини. При цьому відстань не повинна бути занадто вільним, щоб уникнути викривлення гріючого контуру при підвищенні температури.

Тепла підлога на дошки. Електричні мати

Якщо тепла підлога на дерев’яну підлогу своїми руками виготовляє зі спеціальних електричних матів або сітки, то використовується трохи інша технологія.

  • для початку роблять чорнове покриття, яке потім утеплюють і гідроізолюють.
  • далі монтують лаги, під які підшивають фанеру, якщо встановлювати інфрачервоний тепла підлога на дерев’яну підлогу. При використанні тонких матів зашивання виробляють поверх лаг.

Використання спеціальних підкладок може значно спростити весь процес установки

  • на наступному етапі монтують нагрівальні елементи відповідно до їх інструкцією по експлуатації.
  • після цього накривають всю поверхню спеціальною термоплівкою. Вона захистить змонтовані теплі підлоги по дерев’яних перекриттях від невеликого механічного впливу, яке може виникнути в результаті впливу великих навантажень на покриття.
  • на заключному етапі необхідно провести установку фінішного покриття. Для інфрачервоного підігріву підлоги його прибивають до лагам, а при використанні тонких матів його можна фіксувати на клей або за допомогою спеціальних затискачів.
  • після монтажу поверхню покривають захисним складом або лаком. При цьому необхідно враховувати, що тепла підлога для дерев’яної підлоги має практично такий же рівень нагріву, як і для інших поверхонь. Тому захисний склад не повинен містити шкідливих компонентів, які можуть виділятися при підвищенні температури.

Порада! даний метод укладання найпростіший і не вимагає серйозних підготовчих робіт. Його можна виробляти прямо перед установкою фінішного покриття.

Тепла підлога на дерев’яну підлогу під ламінат. Сумісність теплих підлог і ламінату на дерев’яних підлогах

По сумісності з теплими підлогами ламінат займає проміжне значення між паркетом з натурального дерева і керамічною плиткою.

У разі паркету використання теплої підлоги необгрунтовано, так як теплопередача дерева дуже низька, і ккд системи буде також низьким (необхідно більше споживання енергії, щоб нагріти зовнішній шар покриття і передати тепло в приміщення). Але при високих температурах виділяються токсичні сполуки, та й для дерева різкі перепади температури не нешкідливі.

Плитка ідеально підходить для теплих підлог, так як її теплопровідність висока. До того ж при нагріванні не виділяються шкідливі речовини – формальдегідні сполуки з клейового складу. При необхідності нагрівати такий матеріал можна до більш високих температур – ніяких токсичних виділень, теплових деформацій матеріалу так само немає.

Теплопровідність ламінату знаходиться десь по середині. Його також не можна нагрівати до високих температур через токсичність клейових складів і небезпеки викривлення і деформації матеріалу. Однак ламінат все ж більш пристосований для укладання на теплі підлоги. Варто відзначити, що не всі види ламінату можна укладати на теплі підлоги. При покупці звертайте увагу на позначення на упаковці. На ній повинен бути знак сумісності даної моделі ламінату з теплими підлогами.

Безпека теплих підлог з ламінатом і з основою з дерева

Сучасні теплі підлоги спроектовані з урахуванням норм протипожежної безпеки. Тому при правильному монтажі небезпека такоїСистеми зведена до мінімуму. Зверніть увагу, що при укладанні теплих підлог на дерев’яну підлогу необхідно обробити дерево вогнетривким складом, знизивши ризики виникнення пожежі. Вибір ламінату також є важливим моментом. Так, дешевий ламінат при виникненні пожежонебезпечної ситуації може почати диміти, загорятися, виділяти токсичні сполуки. Більш дороге покриття, як правило, обробляється спеціальними складами для зниження негативних впливів при контактах з високими температурами або відкритим вогнем.

Електрична тепла підлога на дерев’яну підлогу під плитку. Тепла підлога: різновиди та експлуатація

Система «теплої підлоги» – це однозначно краще рішення в питанні обігріву підлог в будь-якому приміщенні. Перевага даної системи полягає в тому, що монтувати їх можна практично під будь-яке підлогове покриття, але для цього доведеться ретельно підбирати купується обладнання.

Варто відзначити, що підігрів підлоги був винайдений ще в стародавньому римі. Тоді застосування своє система знаходила в лазнях (прочитайте: «як зробити тепла підлога в лазні від грубки своїми руками «). Суть тих комплексів полягала у великому лабіринті парових труб, по яких рухався нагріте в печах повітря.

Природно сучасні технології зробили підлогову обігрівальну систему в рази менше, ефективніше і оригінальніше. Популярність таких установок зростає, оскільки їх вартість окупається через деякий час після початку експлуатації.

Застосовувати їх можна, як в житлових приміщеннях, так і в технічних, а верхом технологічного прогресу є те, що обігрівати можна навіть підлогові покриття балконів, лоджій і терас. Зовні системи не видно, тому публіковане фото житла не буде зіпсовано стирчать деталями, які також не будуть створювати дискомфорт при експлуатації.

Існують такі різновиди системи теплої підлоги:

  • електрична;
  • водяна.

Більш популярними є системи, заживлені від електричної енергії, оскільки їх простіше укладати, комфортніше експлуатувати і застосовувати можна під будь-яким покриттям підлоги. Суть в тому, що нагрівальним елементом в системі є енергетичний кабель.

Тому електрична тепла підлога на дерев’яну підлогу та інші покриття не впливає, яке створюється при використанні водяної системи.

Від того наскільки якісно покладений енергетичний кабель залежить ефективність і довгостроковість експлуатації теплої підлоги. Працює система досить просто: електрична енергія надходить на нагрівальний елемент, і за рахунок особливостей укладання перетворюється в теплову.