5 простих способів дозаривания томатів будинку

55


Холодне літо або рання осінь можуть перешкодити визріти більшої частини врожаю томатів. Щоб врятувати помідори від ранніх заморозків і інших несприятливих погодних умов, застосовується метод дозаривания.

З кущами

один з ефективних способів дозаривания — підвішування батогів з плодами. Для цього потрібно викопати помідорні кущі з коренем, обтрусити землю, звільнити від пошкоджених листя і плодів. Залишити тільки цілі і здорові томати. підстава рослини обмотують мотузкою або дротом, після чого кущ підвішують корінням вгору. Відстань між батогами — не менше 20-30 см, щоб була хороша вентиляція. У стеблах зберігається достатня кількість поживних речовин, завдяки яким помідори встигають почервоніти. А невеликі екземпляри можуть навіть збільшитися. Такий метод підходить для сортів з дрібними і середніми плодами. Крім того, подібні «букети» з черрі прикрасять кухню.

У ящиках

підійдуть будь-які: дерев’яні, пластикові або з картону. Головне, щоб в них були отвори для провітрювання, інакше овочі загниють. Для дозаривания вологість в приміщенні повинна бути 80 %, температура 20-25 градусів. томати укладають ярусами, розділяючи картоном, папером або шаром соломи. Не слід перевантажувати ємності, щоб під вагою нижній ряд не пошкодився. Кожні 3-5 днів перевіряють стан овочів: дозрілі забирають, а зіпсовані відбраковують.

З бананами

значно прискорити дозрівання томатів можна, якщо покласти в контейнер для дозаривания банан або його шкірку. Етилен, що виділяється тропічним фруктом, сприяє швидкому почервонінню овочів. 5 простих способів дозаривания томатів будинкуаналогічний ефект надають стигле яблуко, картопляні бульби. Використовують і зрілий томат (2-3 шт. На контейнер). Ящик краще накрити тканиною: вона утримує етилен.

Шарами з тирсою

на дно ящиків насипають суху тирсу, солому або кладуть папір. Поміщають помідори, призначені для дозаривания. Зверху ще один шар тирси. потім наступний ярус томатів. За аналогією з попереднім поділяють тирсою або соломою. Щоб не перевантажити нижній ряд, більше трьох ярусів не рекомендується. Верхній шар прикривають дихаючою тканиною. Контейнери переносять в приміщення з температурою 12-15 градусів і вологістю 80-85 %. Ідеально підходить льох або балкон. Перевіряють стиглість раз в 5-6 днів. бурі екземпляри при 20-25 градусах дозрівають за 5-8 днів. Зелені в прохолодному підвалі можуть дозариваться більше двох місяців.

У ємностях з грудкою землі

якщо дозволяє площа, можна влаштувати «зимовий город». Для цього потрібно викопати кущ з грудкою землі і перенести його в ємність. Підійде великий горщик або широкий контейнер. Головна умова-своєчасний полив рослини. Плоди червоніють в темряві або при слабкому освітленні. Але в осінній період на підвіконні в квартирі його цілком достатньо. А в зимовий час можна організувати додаткове світло.