article 1060

65

Погубить рослина! точно так же, як і пересушений земляний кому. Рекомендується використання тільки теплої і м’якої води. Влітку-поливаємо рясно і постійно, як тільки підсихає верхній шар субстрату; взимку — зволоження скорочуємо, особливо при вирощуванні рослини в прохолодному приміщенні. Накопичилася після поливу рідина обов’язково зливаємо.

Араукарія дуже вимоглива до поливу

Підживлення

Весна і літо — період зростання араукарії, і без внесення добрив не обійтися. Застосовуються підгодівлі для декоративно-листяних або хвойних рослин, але концентрація розбавляється в 2 рази нижче зазначеної норми. Добрива вносять 2 рази на місяць, попередньо зволоживши грунт.

Підбираючи підгодівлю, зверніть увагу на склад — кальцію має бути мінімальна кількість.

Деякі квітникарі рекомендують удобрювати араукарію настоєм коров’яку, чергуючи його з мінеральною підгодівлею. Але тут, як то кажуть, думки розходяться. Недосвідченим квітникарям найкраще скористатися магазинними добривами, попередньо проконсультувавшись з продавцем.

Щоб араукарія радувала здоровим виглядом, її потрібно підгодовувати

Цвітіння

Араукарія цвіте в природних умовах. Але цей процес важко назвати традиційним-це невеликі шишечки і сережки. Міститься в домашній обстановці араукарія, на жаль, не цвіте.

Квітуча араукарія виглядає досить незвично

Період спокою

Відпочиває рослина в осінньо-зимовий період в прохолодному приміщенні. Полив скорочений. Підживлення з жовтня по березень не вносять. Освітлення достатнє.

Обрізка араукарії

Домашня араукарія в обрізку не потребує. Лише у дорослих рослин, які втрачають хвою, можна видалити оголилися нижні гілки. Щоб уникнути можливої інфекції, обробіть зріз сірої і замажте вазеліном, якщо буде спостерігатися протягом соку.

Формування деревця бонсай

З араукарією бонсай справа йде інакше:

  1. навесні, якщо виникла необхідність, виробляють коригування крони. Для цього обрізають гілочки, які псують зовнішній вигляд дерева.
  2. у квітні-травні проводиться так звана пинцировка-прищипування пальцями молодих пагонів з метою їх укорочення.
  3. ще один секрет формування-використання дроту для додання потрібного положення стовбуру або окремим гілкам. Але цей метод не застосовується на ще не здеревілих пагонах. А там, де дріт використовується, термін її застосування обмежується чотирма місяцями.

Обрізання та формування потребує лише араукарія бонсай

Таблиця: чому виникають проблеми (жовтіють пагони, никнуть гілки, рослина скидає хвою) і що робити, щоб їх виправити

помилка причина усунення молоді пагони стоншуються недолік поживних речовин. Не забувайте, що в період вегетації рослина потребує підгодівлі. Опадають листочки, жовтіють і сохнуть пагони

  1. дуже сухе повітря.
  2. недостатньо вологи.
  1. у спеку і при включеному опаленні необхідно по кілька разів на день обприскувати араукарію.
  2. не допускайте пересушування ґрунту.

гілки дуже сильно никнуть

  1. перезволоження грунту.
  2. надмірно висока температура повітря.
  1. не заливайте рослину.
  2. забезпечте більш прохолодне приміщення.
  3. пониклі гілки, на жаль, не повернуться у вихідне положення, тому будьте уважні з поливом і температурою.

рослина сильно гальмує в зростанні можливо, араукарія перегодована добривом з великою кількістю кальцію. В цьому випадку слід пересадити рослину в свіжу поживну суміш і підібрати відповідні добрива. Араукарія загинула причини, через які рослина може гинути:

  1. занадто висока температура повітря влітку або низька взимку.
  2. постійне перезволоження грунту.
  3. недостатнє освітлення.
  4. пересихання земляної грудки.
  5. занадто загазоване приміщення.

якщо ви придбали араукарію, постарайтеся уникнути перерахованих факторів, що ведуть до загибелі рослини. Голки чорніють, а гілочки засихають і відвалюються від кореневої системи.

  1. пересадіть рослину в відповідний земляний субстрат, використовуючи укорінювач корневин (строго по інструкції).
  2. для обприскування листя приготуйте розчин з епін-екстра, циркону, домоцвіту (2 краплі на склянку води).

араукарія скидає хвою з нижніх гілок, але при цьому нормально розвивається природний процес. Нічого не бійтеся, так задумано природою. Щоб підтримати декоративність, оголені гілочки можна обрізати.

Верхівка араукарії, а саме там знаходиться точка зростання, вимагає дуже дбайливого поводження. Якщо ненавмисно її пошкодити, араукарія перестане нормально рости і розвиватися. Якщо у рослини ненавмисно зламалася гілка, не засмучуйтеся. Ранку потрібно очистити від смолистого соку і припудрити активованим вугіллям.

Якщо через неправильний догляд у араукарії поникли гілки, самі вони вже не повернуться у вихідне положення

Таблиця: шкідники і хвороби

шкідники і хвороби симптоми заходи боротьби профілактика попелиця шкідник харчується соком рослини, покриваючи його липким нальотом. У місцях проколів видно маленькі точки, оточені відмерлої тканиною. Якщо момент упущений, і шкідники цілою колонією атакували рослину, без інсектицидів не обійтися. Обприскати араукарію інсектицидом (інтавір, актеллік, фас). Обов’язково застосовуйте засоби індивідуального захисту і провітрюйте приміщення після кожної обробки! тільки що куплене рослина поставте на карантин подалі від інших квітів. Тлю можна змити під душем. Пеларгонія, розміщена поруч з араукарією та іншими квітами, відлякає фітонцидами дрібного шкідника. Борошнистий червець овальні волохаті комахи білого кольору, висмоктують з рослини всі поживні речовини, послаблюють його. Квітка виглядає пониклим і млявим. Застосовуйте слабкий мильний розчин для обмивання рослини. Підтримуйте необхідну вологість. Павутинний кліщ молоді пагони покриті легкою павутинкою, по якій шкідник спритно подорожує по рослині. Кліщ харчується міжклітинним соком. Це призводить до пожовтіння і ослаблення араукарії. Підтримуючи необхідну вологість, можна уникнути зараження кліщем. При перших ознаках обробіть слабким розчином господарського мила, а через деякий час промийте рослину під душем. Перед тим, як поставити араукарію на колишнє місце, акуратно струсіть з нього воду і дайте злегка обсохнути. Хлороз молода хвоя знебарвлюється, а стара жовтіє. Знайдіть для араукарії місце, недоступне для протягів. Підвищіть температуру в приміщенні. Поливайте після того, як підсохне верхній шар грунту. Підгодуйте рослину добривом, до складу якого входять цинк, залізо, азот і магній. Уникати перезволоження грунту, протягу або занадто холодного повітря, а також надмірного внесення кальцію і натрію.

Фотогалерея: вчимося дізнаватися шкідників і хвороби

велика колонія маленької попелиці здатна завдати відчутної шкоди рослиніараукарія, заражена борошнистим червецем, виглядає млявоюпавутинний кліщ дуже спритно пересувається по павутинціхвоя на гілочках араукарії, уражена хлорозом, знебарвлюється

Як можна розмножити араукарію

Для розмноження араукарії використовують тільки 2 методи: насіннєвий і живцювання. Але ці способи не настільки прості у виконанні, як здається на перший погляд.

Як різножити араукарію насінням

Головне правило — насіння повинні бути свіжі. Щоб зберегти схожість, садити їх потрібно відразу після збору.

  1. для кожного наявного насіння потрібно підготувати окремий горщик, наповнивши його сумішшю з торфу і піску з невеликою кількістю деревного вугілля. Грунтосуміш зволожити і накрити мохом сфагнумом.

    Схожістю володіють тільки свіже насіння

  2. умови проростання наступні: ємності з насінням повинні знаходитися в нежаркому приміщенні при температурі від 18°с до 20°с, періодично провітрюватися і зволожуватися.
  3. поява сходів нерівномірне. Очікування може тривати 2 тижні або затягнутися до 2 місяців.
  4. зійшли в окремій ємності сіянці не потрібно пересаджувати. Тільки коли коренева система розвинеться і освоїть весь обсяг горщика, необхідно перевалити в тару побільше.

    Проросле в окремій ємності насіннячко араукарії

Розмноження живцюванням

укорінення живців відбувається з квітня по травень.

  1. вкорінювати можна верхівковий держак, зрізаний на 3-4 см нижче мутовки (але без верхівки, як ми знаємо, рослина дуже сильно гальмує в зростанні і погано розвивається) або бічний (в цьому випадку стовбур оголюється). До речі, з бічних живців виходять рослини неправильної форми.
  2. зрізаний здеревілий держак добу тримаємо в сухому місці для підсушування ранки, а потім, зчистивши смолисті виділення, присипаємо вугіллям. Далі слід обробка гетероауксином, стимулюючим утворення коренів.
  3. оброблений посадковий матеріал висаджуємо у вологу піщано-торф’яну суміш або просто в пісок. Найкраще вкорінювати в окремому горщику.
  4. за допомогою скляної банки або прозорого пакета споруджуємо маленьку тепличку. Якщо є можливість для нижнього підігріву, укорінення пройде швидше.
  5. ідеальна температура всередині теплички — 25°с.
  6. провітрюємо і зволожуємо грунт регулярно.
  7. коренеутворення відбувається через пару місяців.
  8. перевалюємо, як тільки коріння обплетуть весь земляний кому.

Фотогалерея: етапи вкорінення живця

Ращу таку вже півроку, стоїть на комоді в метрі від вікна, але не на прямих сонячних променях, поливаю рідко, коли висохне верхній шар плюс ще 2 дні. В основному поливаю через піддон. Нічого не сохне, але, правда, росте дуже повільно, на вікні пробувала — там так, підсихає. Обприскую через день.

лелик 35http://forum.bestflowers.ru/ t / araukarija-araucaria.9457 /

Моя араукарія так і не прижилася, хоча була не голландкою, а вирощеною в наших теплицях. У кімнатах їх все ж складно ростити. Зараз у мене з’явилися інші умови з холодною зимівлею, але місця для араукарії вже немає, хоча вона так само числиться в хотелках, аж надто красива «ялинка». Пересадок вона, дійсно, дуже не любить, так що коріння при пересадці їй не оголюйте, краще перевалювати з грудкою старої землі. Моя якраз після пересадки і загнулася, так як з коренів вся земля зсипалася, і вони оголилися.

татьянкаhttp://cvetoforum.ru/topic3513-15.html

У мене зовсім невеликий досвід по вирощуванню араукарій. Але мені здається, що великий горщик для неї важливий. Я на свій страх і ризик зі звичайного покупного горщика посадила її відразу в 50 л !!! горщик. І вона поперла!!!

raccoon04http: / / forum-flower. Ru / showthread.php?p=11260

Араукарія дуже легка у вирощуванні і приваблива для домашнього інтер’єру. Дерево, звичайно, повільно росте, але на зустріч цього нового року ми вирішили не купувати справжню ялинку, а прикрасити нашу араукарію легкими ялинковими іграшками — вийшло дуже незвично, всі знайомі звертали увагу, цікавилися, звідки воно у нас. Вважається, що араукарія, як і багато хвойні рослини, очищає повітря. Рослина любить яскраве розсіяне світло, але від прямих сонячних променів влітку араукарію краще ховати. Як і будь-яка квітка, араукарію найкраще розміщувати в такому місці, де світло падає з двох сторін. В іншому випадку її потрібно буде постійно повертати навколо своєї осі для того, щоб забезпечити симетричний ріст рослини. Поливаємо араукарію ми круглий рік, використовуємо тільки відстояну воду, також рекомендується її обприскувати, але ми цього не робимо, дерево і так дуже добре росте.

len44ikhttp://otzovik.com/review_53576.html
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Так рідко зустрічається в квіткових магазинах араукарія до нового року стає хітом продажів. Адже вона дуже схожа на справжню ялинку. Маленьким екземпляром можна прикрасити святковий стіл, а велика рослина стане центром тяжіння для сім’ї та друзів. При належному догляді домашня ялина буде довгі роки радувати вас своїм зовнішнім виглядом і наповнювати квартиру чудовим ароматом хвої.