Чи можна тримати курей в теплиці взимку. Зміст курей взимку

57

Зміст

Чи можна тримати курей в теплиці взимку. Утримання курей взимку

Для заводчиків курей, особливо новачків, гостро постає питання про зимівлю птахів. Для того щоб пернаті без шкоди пережили низькі температури, фермер повинен створити необхідні умови. Природно, зміст несучок в зимовий період буде відрізнятися від догляду і витрат на курей жарким літом. Домашні птахи вимагають утеплення «житла», додаткове освітлення і спеціальні поживні і вітамінізовані корми.

Температурний режим

Природно, в неопалюваному сараї птиці з настанням холодів будуть мерзнути. Допустима температура в курнику становить + 15 градусів тепла. Домашні птахи витримують низькі температури, але показники їх продуктивності помітно «впадуть». Вони перестають нести яйця у великій кількості і можуть захворіти. До того ж тріскучі морози загрожують обмороженнями сережок і гребенів у півнів. Досвідчені заводчики змащують їх жиром або вазеліном.

Оптимальна температура в «зимовому» курнику повинна становити + 23-25 градусів.

Підготовка

Заводчики домашньої птиці про їх зимівлі повинні подбати заздалегідь. У холодну пору курей містять в:

  • утепленому курнику;
  • спеціальній теплиці (переважно з полікарбонату);
  • клітинах.

Утеплити курник, незалежно від того, знаходиться він на дачі або у дворі житлового будинку, досить просто. Для цього вам знадобляться наступні матеріали:

  • пінопласт;
  • вата (мінеральна);
  • фольгований пенофол.

Процес утеплення пташника відбувається в кілька етапів.

  1. пол. Підстилку потрібно робити з екологічно чистих органічних матеріалів. Відмінно підійде солома, мох, сіно, а також деревна тирса. Товщина шару — не більше 20 см. У міру необхідності матеріал потрібно додавати. Повну заміну утеплювача виробляють, як правило, в кінці лютого.
  2. стіни. Із зовнішнього боку їх можна обклеїти блоками з пінопласту. Якщо зима досить сувора, але утеплити стіни можна і всередині.
  3. дах і стеля. Дах курника перед настанням холодів необхідно відремонтувати. У ній не повинно бути тріщин і зламів. При наявності горища його радять прокласти щільним шаром соломи. Стеля повинна бути чистим і сухим.
  4. вікна та двері. Дуже важливо, щоб в зимовий період домашні птахи не страждали від протягів. Для цього достатньо завісити двері старим пледом або покривалом.

Багато птахівники, вибираючи породу птиці, зупиняються на яєчних. Несучки, як правило, не бувають великих розмірів і в основному виконують одну функцію – нести яйця. При належному догляді можна отримувати яєчну продукцію практично цілий рік.

Для цього створюються певні умови, залежно від місця і способу утримання. Для максимальної продуктивності курям-несучкам в холодну пору року слід обладнати максимально комфортні умови. Необхідно дотримуватися рекомендацій і правил утримання.

Утеплення

У приміщенні, де буде зимувати птах, не повинно бути протягів і занадто низької температури. Для цього курники додатково утеплюють, щоб кури не витрачали сили і енергію на збереження тепла. У північних регіонах, де в суворі зимові морози температурний режим в приміщеннях для птиці не перевищує позначки -10, варто подбати про додаткові джерела обігріву.

Найпоширеніші способи:

  • пічка («буржуйка», булер’ян, класична дров’яна);
  • електричні обігрівачі;
  • інфрачервона лампа;
  • теплоізоляція стелі, стін і підлоги.

Довідка! для підстилкового матеріалу найбільш функціонально і практично використовувати солому, торф, лапник, засушені рослинні залишки.

Щоб у пернатих не мерзли ноги, на підлозі шар підстилки не повинен бути менше 15 см.послід, що потрапляє в глибоку підстилку, розкладаючись, виділяє метан. Це також є джерелом тепла. Не можна допускати намокання підлогового покриття. Це може спровокувати захворювання і зниження продуктивності.

Стіни додатково утеплюють зсередини або зовні. Відмінно зарекомендували себе фольговані рулонні матеріали для внутрішньої обробки, що відображають тепло. Не рекомендується використовувати поліетиленову плівку, тепла вона не додає, а кури її швидко розклюють.

Практикується утеплення пінопластом, мінеральною і кам’яною ватою. Стіни, підлога і стеля зашиваються фанерою, дсп або двп, дошкою. Підлогове покриття щоб уникнути утворення грибка і цвілі, слід попередньо обробляти спеціальними засобами.

Температура в курнику не повинна опускатися нижче 12-14 градусів. Обігрівальні прилади необхідно розміщувати таким чином, щоб птах не змогла травмуватися або обпектися.

Для штучного підвищення несучості встановлюються лампи денного освітлення.

Харчування птиці взимку має бути більш раціональним і калорійним. Різноманітність кормів підвищує виживаність і продуктивність. Раціон в зимову пору року дещо відрізняється від літнього. Курям необхідно додаткове харчування, з високим вмістом вуглеводів, вітамінів і мікроелементів.

Найбільш ефективне харчування-комбікорм, з яким птахи отримають повноцінне збалансоване меню. Для зниження собівартості корму готують власноруч, змішуючи злакові культури з іншими інгредієнтами:

  • пшеницю;
  • ячмінь;
  • кукурудзу;
  • висівки;
  • овес;
  • макуха;
  • борошно кісткове або рибне;
  • сіль;
  • вапно.

Порада! для збереження максимальної несучості слід додавати різноманітні промислові премікси.

Зерно дроблять і також дають в цілому вигляді. Так воно довше перетравлюється, і поголів’я отримує енергії на більш тривалий термін.

Періодично необхідно урізноманітнити раціон харчування, додавати овочі: капусту і різноманітні коренеплоди . Основна вимога-овочі повинні бути без ознак гниття. Бажано перед годуванням домашньої птиці їх очищати від залишків землі, при необхідності мити проточною водою. Корисно вводити в раціон кисломолочні продукти: сироватку, сир і обрат.

Рада! по можливості необхідно додавати в раціон риб’ячий жир. Це підвищує імунітет і є профілактикою захворювань.

Годують птицю 2 рази на день: в ранкові та вечірні години. У період суворих морозів корми дають навіть тричі на добу. Для прискорення травного процесу в курнику обов’язково насипають пісок і дрібну гальку. Обов’язково перевіряють наявність свіжої води. Її попередньо слід підігрівати. Годівниці очищають від залишків кормів, щоб уникнути гниття і захворювань.

Кури влітку в теплиці. Вирощування курей в теплиці взимку -, як обладнати приміщення

Влітку в теплиці підтримувалися високі показники вологості і температури, що сприяло розмноженню всіляких мікроорганізмів. Перед заселенням в неї птиці проводять дезінфекцію: стіни і підлогу обробляють розчином вапна з розрахунку 2 кг речовини на відро води. При можливості і бажанні приміщення піддають кварцування.

Підготовлена для зимівлі курей теплиця з полікарбонату повинна бути обладнана обігрівачем, джерелом світла, підстилкою, годівницями, поїлками, місцями для сну і кладки. Для повного розуміння, чи можна організувати зимівлю птиці і навіть вирощування молодняку в полікарбонатній теплиці, слід переглянути

Правила зимівлі курей

Теплий курник в теплиці з полікарбонату дозволить пернатим перезимувати тільки за умови, що птахівник не упускає з уваги чотири складові успіху:

  1. джерело обігріву, здатний тримати позитивні температури всередині при найсуворіших морозах. Мінімальна температура в пташнику — 10 градусів тепла, для несучок – 15 градусів.
  2. хороша вентиляція, яка вбереже курку від духоти і респіраторних захворювань.
  3. штучне освітлення для підтримки несучості взимку. Довжина світлового дня — в межах 12-14 годин.
  4. тепла підстилка на підлозі: переохолодження кінцівок і курку може привести до застуди.

При розрахунку кількості курей слідують формулі: на одну голову припадає не менше 0,5 кв.м площі. Вносять поправки на породу: дрібних бентамок або сібрайтів можна посадити і чотирьох на кв. М, а важковаговики брама, кохінхіни, джерсійські гіганти зажадають для утримання не менше метра на кожну.

Обігрів пташника в теплиці

Опалення в курнику можна організувати за допомогою калорифера, дизельної печі, теплової гармати. Всі ці варіанти дороги і мають сенс тільки при наявності цінних порід і використання курей як основи для бізнесу. Оптимальним способом обігріву маленькихЛюбительських теплиць взимку птахівники вважають інфрачервоні лампи, до переваг яких відносять:

  • підігрів поверхонь, а не повітря;
  • підсушування підстилки;
  • заспокійливий птицю світло;
  • відсутність необхідності в спалюванні кисню.

Ік лампу потрібно забезпечити захисною сіткою

Розміщують їх з розрахунку одна лампа 500 вт на 10-12 кв.м площі на висоті не менше метра від підлоги. Для можливості регулювання обігріву лампи підвішують таким чином, щоб їх можна було піднімати і опускати.

Дорогий, але надійний спосіб обігріти взимку теплицю для утримання курей – облаштування теплої підлоги. На вирівняний грунт відсипають 50-100 мм піску, закривають його захисною сіткою і укладають електронагрівальний кабель, зверху ще один шар сітки, 50 мм піску і 100 мм грунту. Система працює автоматично, якщо в ланцюг включити реле і термостат.

Як зимують кури. Методи утеплення взимку

Готувати курник до зимівлі потрібно заздалегідь, до настання перших холодів. Насамперед необхідно постаратися налагодити комфортні умови, щоб морози і негода не позначилися на способі життя курок і їх продуктивності.

Утеплення стін

Домашні кури можуть застудитися, якщо довго гуляли на холоді або при сильному вітрі. Негативно впливають на них протяги і крижана питна вода. Сприятливої температури вдасться досягти тільки при створенні теплого, непродуваемого приміщення. Стіни пташника краще будувати з товстих колод і зовні обшивати дошками.сьогодні існує маса способів утеплення стін. При цьому ущільнюють всі щілини, утеплюють віконні прорізи і двері. Як утеплювач для стін застосовують такі матеріали:

  • пінопласт;
  • мінеральну вату;
  • пінополістирол;
  • руберойд;
  • старий теплий одяг або ковдри.

Віконні прорізи утеплюють за допомогою гумових стрічок для утеплення або віконної замазки. Дверний блок встановлюється на монтажній піні, а самі двері зовні і всередині обшивається утеплювачем, а зверху покривається дерматином.

Важливо! якщо в поїлках замерзла вода-це перша ознака зниження температури нижче норми.

Утеплення стелі та підлоги

Як правило, для теплоізоляції підлоги пташника досить обладнати глибоку підстилку, яка згодом перейде в компост для добрив. Для початку на підлогу насипається гашене вапно (1 кг на 1 кв.м), потім розсипається утеплює речовина (деревна тирса, велика стружка, рубаний очерет, торф, сіно, солома, сухий мох) шаром в 5-8 см. У міру того, як підстилка буде втоптувати, її доповідають. До весни шар утеплювача буде вже 25-30 см. Щоб підтримувати рихлість, підстилку час від часу ворушать вилами.підстилка виконує кілька функцій: підтримує температуру, затримує гнильне розкладання посліду, служить прекрасною ізоляцією. Якщо верхній шар підстилки сильно забрудниться, його можна замінити на новий. Стеля роблять з широких брусів, які укладають на стіни і закріплюють кованими скобами. Зверху бруси покривають дошками товщиною 40 мм.

Чи знаєте ви? жовток в яєчнику курки дозріває 2 тижні, а саме яйце в яйцеводі формується протягом 21 — 27 годин.

Обігрівальні прилади

Взимку практично неможливо забезпечити сприятливу температуру без додаткового обігріву. Тому, якщо температура в курнику опускається нижче +10 °c, доводиться використовувати штучні обігрівачі.

Яку форму обігріву використовувати, щоб кури неслися і взимку, вирішує сам господар. Ми тільки наведемо кілька прикладів, які можна застосовувати як окремо, так і комбінуючи прилади. Найбільшим визнанням користуються такі варіанти опалення курників:

  1. інфрачервоні лампи . Багато хто вважає найкращим способом обігріву, але при їх використанні є свої тонкощі — крапля води, що потрапила на прилад, може вивести його з ладу. У той же час, забезпечуючи обігрів приміщення в 10-12 кв.м, такий прилад просушує прокладку на підлозі, не перепалює кисень, прогріваючи об’єкти, а не повітря. Для підтримки необхідної температури встановлювати лампу потрібно на відстані 0,5—1 м від предметів побуту (годівниці, поїлки, сідала).
  2. пічне опалення. Є бюджетним варіантом обігріву. Проста грубка-буржуйка захистить пернатих від стрибків температури. Мінусом такого варіанту є його пожежонебезпека, обов’язковість установки витяжки та ізоляції розпечених частин від цікавих курей. Крім того, визначити стабільну температуру в пташнику неможливо, тому буде потрібно постійний контроль.
  3. інфрачервоні нагрівачі. Непоганий, але неекономічний варіант обігріву — вони споживають значну кількість електрики. Для підтримки необхідної температури такий обігрівач повинен функціонувати постійно.
  4. радіатори. Небюджетний варіант. Є можливість регулювати температуру, але буде потрібно деякий час для нагріву самого приладу.

Теплиця поєднана з курником. Зимовий курник в теплиці з полікарбонату

Облаштування курника в теплиці з полікарбонату актуально при відсутності капітального приміщення. Такий варіант дозволяє створити комфорт для курей. І отримувати м’ясо з яйцями в зимовий час. Для переробки потрібно скласти попередній проект. Закупити необхідний матеріал. Якісно утеплити теплицю. Створити оптимальні умови і автоматизувати процеси обслуговування. Птахам в такому середовищі буде тепло і затишно.

Навіщо потрібно переробляти теплицю в курник

Все частіше згадується вміст курей в зимовий період не в звичному капітальному курнику. А в звичайній теплиці з полікарбонату. Давайте розберемося, навіщо це роблять. І чи можна курочкам там жити комфортно.

Нерідко теплицю перебудовують в курник з економічних міркувань. Коли немає можливості побудувати капітальне тепле приміщення.

Теплицю використовують і як тимчасовий варіант. Коли несподівано похолодало. А капітальний курник ще не добудований.

У південних регіонах з теплим м’яким кліматом курник в теплиці з полікарбонату можна використовувати взимку. І як постійний варіант для проживання курей. В особливо холодні ночі підігрів допоможе підтримати оптимальний температурний режим. І збереже несучість.

У північних районах з суворими зимами в неопалюваних курниках з полікарбонату курки жити не можуть. Такі конструкції вимагають постійного обігріву.

Переваги використання

Теплиця з полікарбонату може стати незамінною помічницею на заміській ділянці в сезон вирощування овочів. А також в зимовий час.

Вирощування курей в теплиці взимку має деякі переваги.

Відпадає гостра необхідність в облаштуванні капітального теплого приміщення.

Мобільність конструкції дозволяє легко перемістити її з городу у двір і назад.

При відсутності теплого приміщення, теплиця з полікарбонату захистить птицю від зимових холодних вітрів, морозу. І дозволить зберегти поголів’я курей.

Як бачимо, при необхідності теплиця може виявитися корисна і взимку.

Негативні моменти

Незважаючи на унікальні якості полікарбонату, товщина листа становить до 8 міліметрів. Більш товстий матеріал для зведення теплиць використовують рідко.

Полікарбонат є основною складовою. І такої товщини стін не достатньо для комфортного проживання птахів. Є й інші недоліки змісту курей взимку в такій теплиці.

Якісне утеплення конструкції вимагає чималих фінансових витрат.

Округлі форми незручні для робіт з утеплення.

Якщо парник активно використовується для вирощування овочів, вже в перші місяці весни доведеться шукати для курей новий притулок.

Для підтримки несучості несучок на колишньому рівні потрібен постійний обігрів. І як наслідок, витрати на електрику.

Перш ніж переобладнати теплий курник з теплиці, необхідно прорахувати витрати на утеплення і утримання такої конструкції в зимові, холодні місяці. І прийняти зважене рішення.

Необхідні інструменти і матеріали для переобладнання

Якщо на ділянці вже стоїть теплиця з полікарбонату, то для переобладнання потрібно менше інструментів. Ніж при зведенні курника з нуля.

Для утеплення не обійтися без молотка і лопати. А також дрилі, пили або лобзика, шліфмашинки.

Матеріали для утеплення теплиці та внутрішнього облаштування:

  • пінополістирол для утеплення фундаменту;
  • бітумна мастика;
  • фасадна сітка;
  • грунтовка для зовнішніх робіт;
  • фанера;
  • фольгоізолон;
  • суха дошка;
  • інфрачервона плівка;
  • вентиляційні труби;
  • бруски для виготовлення сідал;
  • тирсаДля підстилки;
  • біопрепарат для ферментування.

Будуть потрібні і предмети побуту для курей: автоматичні поїлки, годівниці, інфрачервоні лампи, вентилятор.

Покрокова інструкція переробки

Підготовчий етап

Якщо тримати курей в теплиці з полікарбонату тільки влітку – утеплення конструкції не потрібно.

Для вирощування курей в і отримання яєць в зимовий період потрібно якісне утеплення. Адже тонкий полікарбонат рятує птицю лише від вітру.

Це дозволяє ліквідувати протяги. Заблокує доступ холодного повітря. Допоможе запобігти простудні захворювання курей і падіж.

Утеплення готової теплиці під курник виконується за наступною схемою:

  1. проект курника.
  2. підготовчі роботи.
  3. утеплення приміщення.
  4. В результаті проведених операцій виходить тепле, затишне приміщення, пристосоване для утримання кури взимку в теплиці.

Відео як ми утримуємо курей в теплиці взимку на дачі