Трехрелейная плата для управління навантаженням за допомогою іч-пульта

37

У цій статті майстер-саморобник розповість нам, як він виготовив плату на базі arduino, яка може управлятися за допомогою будь-якого універсального іч-пульта дистанційного керування. Плата має 3 реле і може використовуватися для управління різним навантаженням (вентилятори, освітлення і т.д.) потужністю менше 1000 вт.

Інструменти та матеріали:-паяльні приналежності;-мультиметр;-дроти;-релейний модуль — 3 шт;-транзистор bc547 — 3 шт;-оптопара pc817 — 3 шт;-atmega328p або arduino;-кристал 16 мгц;-резистор 1 ком — 9 шт;-резистор 10к;-конденсатор 22 пф — 2 шт;-конденсатор 100 нф;-гвинтові клеми — 3шт;-5 мм червоний світлодіод — 3шт;-резистор 100 ом;-друкована плата;-батарея 9в;-діод 1n4007 — 3 шт;-іч-приймач tsop 1738;

Крок перший: декодування сигнал іч-пультакаждая цифра / кнопка іч-пульта дистанційного керування має ідентифікаційний номер. Він видається мікроконтролером всередині пульта дистанційного керування і передається через іч-світлодіод. Ці дані представлені у вигляді чергувань 0 і 1. Щоб зрозуміти який код «передається» кожною кнопкою, потрібно захопити їх і декодувати. Зробити це можна за допомогою нескладної схеми на базі ардуіно.

Детальніше як декодувати будь іч-пульт за допомогою arduino можна ознайомитись за посиланням.

Крок другий: схема і платасогласно принциповою схемою майстер проводить монтаж плати. Спочатку встановлює всі реле і відповідні їм гвинтові клеми. Потім встановлює всі інші компоненти: транзистор, оптрон, резистори, діоди і світлодіоди. Використовуючи ту ж ідею, можна збільшити кількість каналів з одного до трьох і навіть більше. Максимальна кількість каналів ретрансляції, які можуть підтримуватися цим методом, — 12.

Після блоку управління схемою встановлює мікроконтролер і схему живлення. Для цього майстер використовує популярний мікроконтролер arduino atmega328p-8bit. Цього більш ніж достатньо для проекту такого типу, atmega328p працює на кристалі 16 мгц і також має функцію eeprom (пам’ять). Eeprom допомагає запам’ятовувати останній стан реле при відключенні або відключенні живлення.нарешті, підключає іч-приймач tsop-1738 і для зчитування значення шістнадцяткових даних за допомогою цифрового вхідного виводу arduino. Код точно включає / вимикає відповідне реле, як зазначено в коді.батареї на 9в досить для правильного харчування схеми. Мікроконтролер і реле працюють від 5в, тому при використанні 9-вольтової батареї необхідно використовувати регулятор 5в (7805).

Плату можна зробити самостійно або замовити її виготовлення промисловим способом. Файли для виготовлення плати можна завантажити тут

.крок третій: робота устройствакажная кнопка на іч-пульті має різні шістнадцяткові числа (код). Якщо потрібно включити / виключити пристрій, знадобляться дві кнопки іч-пульта. Одна для включення, інша для виключення того ж пристрою.

Для включення/вимикання 3-х канального реле потрібні шість кнопок. Крім того, якщо потрібно включити / виключити всі пристрої одночасно, знадобляться ще дві кнопки. Всього на іч-пульті має бути 8 кнопок.при натисканні кнопки на пульті іч-дані будуть захоплені на стороні приймача, і мікроконтролер декодує дані, негайно включивши / вимкнувши відповідний контакт.

Цей код керує лише цифровими виводами arduino. Для включення / вимикання будь-якого навантаження не можна безпосередньо встановити реле на будь-якої мікроконтролер без схеми управління і перемикання. Ось чому тут використовується комбінація оптопари і транзистора npn в якості перемикача для правильного управління реле. Відповідну бібліотеку ік можна завантажити тут.крок четвертий: кодсоответствующую бібліотека ік можна завантажити тутетот код написаний для 4-х канального реле, але він відмінно працює і на цій платі 3-канального реле.код можна завантажити нижче.

У майбутніх оновленнях майстер планує зробити цю схему більш компактною і збільшити швидкість мікроконтролера — просто замінивши її версією stm. Так само планується функція eeprom в коді і можливість підключення bluetooth або wi-fi.джерело (source)