Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

52

Липень — час, коли на томатах наливаються перші плоди, і в той же час на верхівках стебел відбувається цвітіння і утворення зав’язей. Ще є можливість підвищити врожайність і захистити посадки від небезпеки, що насувається — зараження фітофторозом. Одним словом, настала приємна, але відповідальна пора: ви вже бачите плоди праць своїх, але ще є, до чого докласти зусиль.

Продовжуємо видаляти пасинки

Пасинки обов’язково видаляйте на пеньок відповідно до особливостей сорту. Так, на індетермінантних прибирають все пасинки, залишаючи 1-3 стебла, а у детермінантних — до першої кисті, далі займаються нормуванням. Якщо ви видалили пасинки раніше, перевірте кущі ще раз. Буває, що з залишених пеньків виростають нові або пагони з’являються з землі, тобто з тієї частини стебла, яку при посадці заглибили.

Відео: як пасинкувати томати

Нормуємо урожай

Скільки кистей залишити на кожному томаті, залежить від сорту, місця вирощування, кліматичних умов регіону. Наприклад, в теплиці на середньорослих томатах встигають дозріти 8-10 кистей, а якщо це високорослий великоплідний сорт, то 5-6. У відкритому грунті умови більш суворі, тому на кущах потрібно залишати на 2-3 суцвіття менше. Дрібноплідних детермінантних томатів і черрі такі обмеження не стосуються. Дайте кущах цвісти в повну силу, але в кінці липня — початку серпня прищипніть всі точки зростання (верхівки) і видалити всі суцвіття, з них вже не встигнуть вирости помідори.

Відео: скільки кистей залишати на кущах

Обриваємо зайві листя

Одні городники обривають все листя до самого верху, залишаються лише голі стебла з плодами, у інших, навпаки, в липні грядки перетворюються в непрохідні джунглі. І лише деякі знаходять час і терпіння, щоб видаляють листя поступово і за логічними принципами:

  1. листя-це зелена фабрика, яка шляхом фотосинтезу виробляє харчування для рослини. Без них у куща не буде сил налити великі плоди. Помідори почнуть заспівати раніше, не досягнувши своїх розмірів.
  2. кожну кисть живлять 1-2 листа над нею. Обривати їх можна, коли плоди під ними почнуть фарбуватися.
  3. видаляти листя, починаючи з нижніх, потрібно протягом усього літа: не більше 2-3 в тиждень.
  4. великі і довгі листя можна вкоротити наполовину.

Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

Довгі листя томатів можна вкорочувати наполовину

Видалення зайвого листя сприяє кращому провітрюванню кущів, знижує ризик зараження фітофторозом. Крім того, плоди будуть відкриті сонця, накопичать більше цукрів і швидше дозріють.

Підв’язуємо томати

У теплиці томати підв’язують до шпалер. У міру зростання стебел не забувайте їх обвивати навколо мотузки. У відкритому грунті часто використовують кілки. Буває, на початку літа ми недооцінюємо міць кущів і встановлюємо невисокі і тонкі кілочки. У липні така помилка обертається тим, що томати починають завалюватися разом з ненадійною опорою. Щоб не пошкодити кущі, не відв’язуйте їх від старих кілочків, а встановіть поруч ще один, більш надійний, і підв’яжіть до нього.

Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

Навіть невисоким томатам потрібні надійні опори

Рясно поливаємо

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

У період наливу плодів кущі активно качають із землі воду, тому поливати їх потрібно рясно, на всю глибину залягання коренів (30-50 см). У спеку грядки потрібно зрошувати кожні 2-3 дні, норма поливу залежить від розміру куща, температури і вологості повітря, структури грунту. Карликовим сортам на суглинках вистачить і 1 літра, а високорослим на піщаних — 5-7 л.

Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

Один із способів поливу томатів — через перевернуті і вкопані половинки пляшок, верхній шар грунту і кущі залишаються сухими

Підгодовуємо під корінь і по листю

Підгодівлі в липні повинні містити азот, фосфор, калій і мікроелементи. Зараз такій вимозі відповідають багато добрива: фертика, агрікола, червоний велетень, чистий лист і ін.кореневі підгодівлі давайте кожні 10 днів по вологій землі. Якщо на ваших томатах плодів ще мало, але вони рясно цвітуть, обприскати по листю і квітам розчином препарату бутон (10 г на 10 л води). Для кращого запилення в теплиці, де немає вітру, відкривайте двері, струшуйте кущі, щоб пилок обсипалася і потрапляла на маточки. Кущі, обвішані кистями з помідорами, підтримайте розчином енергена екстра (3 капсули на 10 л води).

Відео: чим підгодувати томати влітку

Мульчируем грунт

Під томати можна складати всі виполоти бур’яни. Але спочатку їх подвяльте на сонці, інакше, потрапивши в тінисте і вологе місце під кущами, вони почнуть рости, а ще гірше — гнити, стануть вогнищем зараження грибковими захворюваннями. Мульча товщиною 5-7 см буде добре утримувати вологу в землі, перешкоджати її нагрівання на спеці і охолодженню ночами, послужить додатковою підгодівлею. Нижній шар буде поступово перегнивати, збагачуючи грунт гумусом, а верхній залишиться сухим і буде ізолювати кущі від вогкості і прохолоди.

Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

Томатам на мульчі набагато комфортніше, ніж на голій землі

Захищаємо від фітофторозу

Ця хвороба розвивається і у відкритому грунті, коли приходять холодні ранки, і в закритому в умовах парникового ефекту. Якщо на стелі теплиці скупчуються краплі конденсату, поставте вентилятор, вдень відкривайте навстіж двері. Поливайте томати вранці або рано ввечері, щоб до настання ночі грядка провітрилася, не була сирою. Раз в тиждень в поливну воду додавайте фітоспорін — 2 ст.л. Концентрату на 10 л води. У суху і теплу погоду можна обприскати цим розчином по листю.

Догляд за томатами в липні: як отримати багатий урожай

Фітофтороз-захворювання, яке може позбавити вас врожаю томатів

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!
1. У липні вже близький фінал розвитку томатів. Червоніють перші помідори, але не час опускати руки. Це розпал сезону, коли потрібно продовжувати поливи, підживлення, формування кущів, нормування врожаю. Також необхідно розкласти суху мульчу, зміцнити кущі стимуляторами росту, поліпшити їх аерацію, обрізавши зайві листя.