Чому сохне кущ малини з ягодами

94

Малину називають чемпіоном по мешкають на ній хвороб і шкідників. Крім цих двох напастей, є ще несприятливі погодні умови і неправильний догляд, які теж можуть привести до всихання кущів разом з ягодами.

Неправильна агротехніка

Коріння малини поверхневі. Кущ може засохнути, якщо ви занадто глибоко розпушили під ним землю або неакуратно викопували поросль. У період вегетації такі пошкодження не надто помітні, часто пагони лише призупиняють зростання до відновлення кореневої системи. А під час цвітіння і плодоношення кущ реагує на порушення харчування через пошкодження коренів більш виразно: всиханням плодів і пагонів.

Чому сохне кущ малини з ягодами

Одна з перших причин всихання малини з ягодами-порушено кореневе живлення

Землю під малиною краще не рихлити, а вкривати мульчею з листя, тирси, соломи. Поросль викопуйте, не витягаючи основний корінь, а відрізаючи секатором або лопатою біля основи кореневого нащадка.

Недосвідчені садівники можуть погубити (спалити) малину неправильної підгодівлею, наприклад, занадто концентрованим настоєм коров’яку або посліду.

Погана погода

Коріння малини можуть страждати від поганої погоди — всихати в спеку і загнивати під проливними дощами. Особливо небезпечні глибокі тріщини в землі, що утворюються в спеку після дощів: грунт ущільнюється і розходиться, при цьому рвуться коріння, кущ засихає. Не допустити це допоможе знову-таки мульча.

Чому сохне кущ малини з ягодами

Глибокі тріщини грунту-біда для будь-якої рослинності: рвуться і оголюються коріння

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чому сохне кущ малини з ягодами

Малина любить вологу в грунті, особливо в період цвітіння і плодоношення. Якщо в цю пору стоїть посуха, обов’язково поливайте кущі. В ідеалі грунт під малиною завжди повинна бути вологою на всю глибину залягання коренів, але не залитої. Зайва вода буде застоюватися, витісняти з грунту кисень, порушуючи дихання коренів. У сиру погоду в землі добре розмножуються грибки гнилей та інших хвороб, здатні привести до загибелі куща.

Хвороби

  • фітофтороз коренів. Кущ відстає в розвитку, молоде листя бліднуть, старі завчасно буріють і обсипаються. Виглядає це, як недолік харчування. Поливи і підгодівлі тільки погіршують ситуацію. І без того хворі коріння від надлишку вологості гинуть. Хвороба переходить в швидкоплинну форму обсипаються квіти і нижнє листя, потім кущ повністю всихає.
    Чому сохне кущ малини з ягодами

    Фітофтороз починається з побуріння і засихання нижніх листків

  • вертицильозне в’янення. Хвороба часто спостерігається в рік, коли після холодної і сирої весни різко настає спекотне і посушливе літо. Посилює все погано аеріруемая грунт. В таких умовах розвиваються грибки, які проникають всередину кореня через мікротравми на ньому, порушують тканини, які проводять воду. В результаті листя бліднуть, всихають починаючи від черешка і обсипаються. Зеленими можуть залишитися тільки листя на верхівці. Ягоди теж всихають, стають несмачними.
    Чому сохне кущ малини з ягодами

    При вертицильозному в’яненні листя жовтіє і обсипається, при цьому верхні можуть залишитися зеленими

  • пурпурна плямистість. На однорічних пагонах в міжвузлях з’являються пурпурні плями, вони розростаються і окільцьовують пагони. На наступний рік в цих місця з’являються тріщини, пошкоджені нирки не прокидаються, а пагони, які виросли, засихають до початку дозрівання ягід.
    Чому сохне кущ малини з ягодами

    Пурпурова плямистість оперізує пагони, руйнує тканини, порушує живлення від кореня

Можуть бути й інші хвороби, але всі вони лікуються однаково, крім вірусних, від яких ліки ще не винайшли. Грибкові ж легко усуваються медьсодержащими препаратами. Найпростіший з них — бордоська суміш: 3% до розпускання бруньок і 1% по листю. Обробіть кущі 2 рази до цвітіння з інтервалом в 10-14 днів і відразу після збору врожаю. Не саджайте малину поруч з картоплею або після нього. Переносите малинник кожні 5-7 років на нове місце, щоб в землі не накопичувалися хвороби і шкідники.

Відео: про хлорозі малини

Шкідники

Малину легко здатні погубити павутинні кліщі, попелиці, білокрилки та інші комахи, які швидко плодяться і через свою численність висмоктують з рослин все соки. При цьому листя жовтіє, скручуються, обсипаються. Якщо не вживати заходів, кущ всихає цілком. Оскільки в малині люблять селитися найрізноманітніші шкідники, щорічно проводите профілактичні обприскування навесні, з початку розпускання бруньок до цвітіння 2-3 рази з інтервалом в 7-10 днів і восени, після збору врожаю. Використовуйте препарати широкого спектру дії: карбофос, актару, іскру-м і ін.

Чому сохне кущ малини з ягодами

Павутинні кліщі швидко розмножується і, незважаючи на дрібні розміри, здатні за один сезон погубити весь малинник

1 на окрему увагу заслуговує побеговая галлица. Самого шкідника не видно, зате в малиннику можна виявити стебла разом з ягодами, що переламалися навпіл або лежать на землі, як підкошені. Якщо на зламі в пагоні видно отвір, виїдена серцевина, значить, кущ пошкодила галлица. Зараження відбувається на молодих пагонах, самка відкладає яйця на стебло, біля нирки. Личинки вгризаються всередину крізь ще м’яку зелену кору, в місці їх проживання утворюється здуття — галл.

Чому сохне кущ малини з ягодами

Личинки побеговой галлиці селяться в ще зелених стеблах

На наступний рік після перезимівлі підросли личинки виходять з укриття, кора при цьому розтріскується, порожнистий втечу переламується і засихає. Щоб позбутися від такої напасті, оглядайте ще молоді зелені стебла. Нарости (галли) виявляються з серпня по листопад. Обрізайте пагони нижче пошкодження до здорової частини і спалюйте або відвозите подалі від ділянки.

Відео: ознаки малинної галлиці на пагонах

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Пагони малини разом зі стиглими на них ягодами можуть всихати з різних причин. На кожній ділянці вони свої. Правильним рішенням буде прийняти комплекс заходів. Обов’язково проводите профілактику хвороб і шкідників, вчасно поливайте малину, особливо під час цвітіння і плодоношення. На щастя, ця культура легко відновлюється кореневими нащадками і дає ще один шанс-в майбутньому році виростити хороший урожай.