Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

56

Хтось знає бджіл як жалких комах, хтось як джерело меду. А деякі до них зовсім байдужі. Але навіть їх змусили здригнутися факти масової загибелі цих насправді нешкідливих трудяг у багатьох регіонах нашої країни в 2019 році. Це особиста проблема бджолярів чи чергова екологічна катастрофа світового масштабу? що сталося і як відреагували бджолярі на такі події, чи є факти подібних випадків у світовій бджільницькій практиці — розбираємося.

Зміст

  • Масова загибель бджіл в 2019 році в росії: причини і наслідки

    • Хто винен: що відбувається на пасіках цього року
    • Чи великі втрати?

      • Відео: загибель бджіл в орловській області в 2019 році
  • Мор бджіл по всьому світу останнім часом: факти

    • Пророцтва: бджола-це життя
    • Чому ще можлива масова загибель бджіл
  • Від відповідальності не піти: хто відповість за масову загибель бджіл

Масова загибель бджіл в 2019 році в росії: причини і наслідки

Після використання небезпечних пестицидів популяція бджіл в деяких регіонах центральної росії стрімко стала скорочуватися. Факти масової загибелі бджолосімей у червні зареєстровані в московській, тульській, орловській, липецькій, воронезькій, брянській області. Ентомологи фіксують в нинішньому році масовий морг по всій країні: удмуртія, башкирія, алтай, краснодар, ставропілля, татарстан — список великий.

Пестициди-хімічні засоби, що використовуються для боротьби з шкідниками і хворобами рослин, а також з різними паразитами, бур’янами, шкідниками.

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Загибель бджіл цього року веде рахунок не на сотні, а на мільйони

Хто винен: що відбувається на пасіках цього року

Втрати становлять сотні пасік, тисячі бджолосімей, мільйони бджіл. Головні винуватці лиха-фермери або, можливо, виробники пестицидів. У меншій мірі-самі бджолярі, якщо навіть вони і знали про обробки, то не вжили ніяких заходів.

У нас одна людина під лебедяню займався бджолами все своє життя. Він жив серед вуликів, спав серед вуликів… Ніхто не розуміє, який це важка праця-праця бджоляра! і ось в один момент бджоли стали гинути… А він — в передінфарктному стані!

Голова липецького товариства бджолярів сергій злобін

Https://rg.ru/2019/07/21/reg-cfo/pasechnikam-kompensiruiut-poteri-ot-gibeli-pchel.html

Щоб уникнути отруєння бджіл пестицидами, за умови завчасного попередження про обробку, ввечері закривають льотки в доказах і перевозять бджіл на безпечну відстань (експерти рекомендують виїхати на 3 км і далі) на 5-7 днів. Від себе: у нашому сільському поселенні 5 фермерів (великих і дрібних) і вони між собою не домовляються від обробках пестицидами, значить, місцеві бджолярі повинні як мінімум 5 разів за літо зробити переїзд в різний час, а ще є дрібні пасіки у пенсіонерів, наприклад. М’яко кажучи, неефективне співробітництво і дуже це трудовитратно, фізично не під силу, бджолярі зрозуміють. А найчастіше хлібороби попереджають про таке аврально, обробки проводять стихійно-гаряча пора, всі зайняті.

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Перевезення бджіл — справа клопітка

Місцеві оглядачі стверджують, що при обробці полів, зокрема з ріпаком, використовувалися сильнодіючі пестициди (наприклад, цепеллін, 1 клас небезпеки для бджіл), розпорошувалися отрутохімікати з ранку до вечора. У той час як за санітарними нормами обробку полів подібними засобами дозволено проводити тільки вночі.

Витяги з основного закону–санпін 1.2.2584-10 «гігієнічні вимоги до безпеки процесів випробувань, зберігання, перевезення, реалізації, застосування, знешкодження та утилізації пестицидів і агрохімікатів» (зі змінами на 10 червня 2016 року), в дотриманні яких сумніваються бджолярі.

  • рівні небезпечних і шкідливих факторів на робочих місцях при поводженні з пестицидами та агрохімікатами не повинні перевищувати встановлені гігієнічні нормативи.
  • пестициди і агрохімікати, що надходять в обіг на територію країни, відповідно до законодавства російської федерації повинні пройти процедуру обов’язкового підтвердження виробником (постачальником) їх відповідності встановленим вимогам.
  • з метою забезпечення безпеки продукції бджільництва та охорони бджіл від впливу пестицидів обробку ділянок слід проводити в пізні години шляхом обприскування наземною апаратурою з обов’язковим оповіщенням власників пасік про необхідність виключення вильоту бджіл раніше терміну, зазначеного в каталозі і рекомендаціях щодо застосування конкретних препаратів. Осередкову обробку насаджень пестицидами проводять в ранні ранкові (до 7 годин) або вечірні (після 22 годин) години в безвітряну погоду.
  • відповідальні за проведення робіт не менше ніж за 10 днів до початку застосування зобов’язані широко інформувати через засоби масової інформації населення та організації, в тому числі оздоровчі, про майбутню обробку лісів із зазначенням термінів проведення робіт, конкретних лісництв та основних профілактичних заходів. На відстані не менше ніж 300 м від межі ділянок, що підлягають обробці, на всіх дорогах і просіках адміністрації лісового господарства встановлюються щити розміром 1 x 1,5 м з попереджувальними написами: «обережно! застосовані пестициди та / або агрохімікати!».

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Пестициди здатні довго зберігатися в навколишньому середовищі і тривалий час накопичуватися в організмі, а деякі з них так і залишаються в ньому

Раніше контроль за обробкою полів отрутохімікатами здійснював россільгоспнагляд, в даний момент ця структура втратила свої повноваження. А росспоживнагляд перевіряє тільки дотримання тимчасового регламенту.

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Пестициди згубно впливають не тільки на шкідників, але і на корисних комах

Проблема існує давно, просто з кожним роком масштаб збільшується через збільшення площі посіву ріпаку. Не тільки ріпаку, а й в основному через нього. Цього року ми називаємо те, що відбувається катастрофою, тому що масштаби жахливі, в деяких регіонах вимерло величезне число бджіл.

Голова асоціації бджолярів примор’я раміль єнікеїв

Https://www.bel.kp.ru/daily/27002.7/4063633 /

Потерпілі стверджують, що винні хлібороби використовують препарати 3-го покоління, в основі яких є амінна кислота і фосфорсодержащие з’єднання.

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Проблема застосування пестицидів — питання світового масштабу

Пестициди третього класу небезпеки — не нові, але вкрай сильні речовини. Працювати з ними людині можна виключно в респіраторах та інших засобах захисту. Виробники запевняють, що ця отрута зникає без сліду через 6-8 годин. Але чи так це, ми не знаємо…

Юрій шмідт, кандидат біологічних наук, доцент факультету ветеринарної медицини новосибірського державного аграрного університету

Https://www.bel.kp.ru/daily/27002.7/4063633 /

Чи великі втрати?

Постраждалі бджолярі зазнали величезних збитків: вони втратили не тільки бджіл, а й товарний мед цього року. Збиток пасік становить сотні тисяч рублів.

Вижили бджоли нітрохи не змінилися після того, що сталося, а ось до їх меду питання є. Нектар і пилок комахи збирали на оброблених хімікатами полях, тому домішки шкідливих речовин в меді напевно будуть. І я б остерігся такий мед купувати. Ну або як мінімум перевірив би його в лабораторії. Правда, вартість такого аналізу дорожче баночки меду — 4-6 тисяч рублів.

Яків новосьолов, кандидат медичних наук

Https://www.bel.kp.ru/daily/27002.7/4063633/

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Ціни на мед цього року, на подив, не сильно зросли, просто тепер багато хто боїться купувати мед, вважаючи, що він заражений пестицидами

Росія могла б стати головним постачальником меду на світовий ринок (до революції 1917 року наші бджолярі поставляли мед, пергу і маточне молочко в імператорські палаци європи). Але через наявність хімії іноземці сьогодні відмовляються його купувати. Нещодавно до нас звернувся великий підприємець, якому належить кілька кондитерських заводів в європі. Він запропонував закуповувати 200 тонн меду на тиждень. Ми представили 50 з гаком зразків з різних регіонів, але жоден не відповідав стандартам.

Олександр железняков голова спілки бджолярів дону

Https://www.forumhouse.ru/articles/garden/8918

Одна сім’я-медовик в період активного хабар здатна дати до 40-50 л меду — це більше 150 кг (до 200 кг). В середньому одна бджолосім’я на червневому медозборі, ймовірно, втратила до 15-20 л меду (до 30 кг).

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії
Кобленц-ландау, німеччина (koblenz-landau university) в 2007 році прийшли до висновку, що причиною масової загибелі бджіл в сша і європі можуть бути радіосигнали мереж стільникового зв’язку.

Цього року з такою бідою зіткнулися бджолярі ближнього зарубіжжя — у харківській та сумській області (україна) були зафіксовані аналогічні випадки масового мору бджоли.

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Загибель бджіл — така ж проблема бджолярів ближнього зарубіжжя

Сша, наприклад, вже з початку 2000-х років пожинають плоди агресивного землеробства: щоб підвищити врожайність посівів, там фермери активно застосовували токсичну хімію. Це вбивало бджіл мільйонами сімей! популяція бджоли медоносної скоротилася мінімум в два рази! і, зрозуміло, це негайно ж вдарило бумерангом по врожайності. Ті сільськогосподарські культури, які запилюються комахами, залишилися без зав’язей. З 2009 по 2012 рік фермери недорахувалися третини врожаю яблук і мигдалю. У євросоюзі через масову загибель медоносів минулого року заборонили застосовувати три пестициди, що вбивають бджіл. Може, і росії варто повернутися до держконтролю в цій області?

Пророцтва: бджола-це життя

«якщо бджоли вимруть, то через чотири роки після цього вимруть і люди » — слова великого вченого і філософа а.ейнштейна через роки повторила болгарська провидиця ванга. Напевно, кожен з нас розуміє, що без запилення на землі настане колапс — ми не побачимо ягід, фруктів, овочів, скоріше за все і життя на землі.

Бджолами виконується 80-90% запилення рослин, один рій бджіл (в середньому 40 000-50 000 особин) за добу здатний запилити два мільйони квіток!

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Вчені стверджують, без запилення багато представників флори будуть просто втрачені

Врожайність всіх культур впаде — не допоможуть навіть елітні гібриди, плодоношення яких можливе без запилення, але при дотриманні багатьох факторів (клімат, погода).

Є повір’я, що приснилися мертві бджоли — не до добра, а вбити бджолу без потреби — взяти гріх на душу, так говорили наші предки.

Чому ще можлива масова загибель бджіл

Експерти і вчені стверджують, що в лихах на пасіках може бути винна стільниковий зв’язок і випромінювання. На тематичних форумах багатьма бджолярами відзначена часткова загибель бджіл після установки високовольтних ліній і вишок стільникового зв’язку по сусідству з пасіками.

У будь-якому випадку вплив стільникового зв’язку аномально діє на бджіл. Знаю кілька фактів загибелі пасік. І як не тільки бджоляр, але і як фахівець, кілька десятків років пов’язаний з радіолокацією, а останні 12 років пропрацював в стільниковій компанії, можу відзначити кілька моментів: 1. Якщо пасіка знаходиться в межах 500-900 метрів від базової станції діапазону 900-1800 мгц, то практично вона приречена…але тут адже важливо розуміти, як формується електромагнітне поле. Особливо погано, якщо пасіка знаходиться в межах прямої радіовидимості, тому з осені до ранньої весни, коли відсутнє листя на деревах, ситуація погіршується…

Дачничек

Http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=8391&st=225

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Вишки стільникового зв’язку зараз можна зустріти майже в кожному населеному куточку нашої країни

Від відповідальності не піти: хто відповість за масову загибель бджіл

Попереду новий сезон, бджолярі починають його вже восени нинішнього — готують бджіл до зимівлі, проводять профілактику хвороб, планують масштаби пасіки в наступному році і, відповідно, витрати. Тому головне питання назріло вже зараз: чи є ймовірність, що подібні ситуації повторяться і хто за це буде тримати відповідь. Прокуратура і місцева влада на регіональному рівні обіцяють налагодити відносини між постраждалими і винними, тим більше, фермери і бджолярі йдуть рука об руку: немає бджіл — немає врожаю.

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Прокуратура на місцях обіцяла розібратися в конфліктах між фермерами і бджолярами

Ті бджолярі, які вчасно звернулися в прокуратуру і поліцію, можуть розраховувати на компенсацію (за результатами судів). Але варто згадати-це можливо за умови, що пасіка офіційно зареєстрована (наприклад, в товаристві бджолярів або як індивідуальний підприємець). Дрібні пасічники «за бортом».

Нерівна боротьба: масова загибель бджіл в 2019 році в росії

Бджолярі підраховують збитки від масової загибелі бджіл

У липецькій області бджолярам обіцяли відшкодувати по 3,5 тис. Рублів за бджолосім’ю. З огляду на, що тільки матка коштує від 1 тис.рублів і дорожче, а повноцінна сім’я бджіл — 5 тис. Рублів (це мінімальні цифри), така сума — мізер. Але і цьому постраждалі раді, бджоли — справа наживна, кажуть бджолярі.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Безконтрольне застосування отрутохімікатів веде до незворотних екологічних наслідків, в цьому ми переконалися на власні очі. Але причини сумних подій не з’ясовані остаточно. Напевно деякі бджолярі підуть до кінця і будуть судитися з винуватцями подій, вимагати компенсації. Але факт залишається фактом: бджоли загинули від рук людини — це привід для роздумів.