Огірки за методом білоруської тітоньки: звідки ж огірки бочками?

59

Приблизно в 2017 році в соцмережах, на інформаційних і новинних порталах, сайтах ідей (liveinternet, «постила», «світ цікавого» та ін.) була розтиражована стаття городниці. Вона описала спосіб посадки огірків своєї білоруської тітоньки, але особливого резонансу, крім перепостів і здивованих коментарів під ними, він не викликав. Що ж в цьому способі цікавого?

Зміст

  • Як садити огірки за методом білоруської тітоньки

    • Відгуки городників про спосіб посадки
    • Плюси і мінуси методу (таблиця)
    • Які сорти так можна вирощувати

Як садити огірки за методом білоруської тітоньки

У статті розповідається про поїздку навесні до родичів в білорусь. Мабуть, при гостях господині, вірі кирилівні, довелося сіяти огірки. Судячи з розповіді, городниця і її сусіди користуються цим способом вже десятки років і завжди отримують відмінний результат.

Білоруси, які використовують цей спосіб, отримують такий багатий урожай, що засолюють огірки бочками.

Https://postila.ru/post/64216409

Білоруський спосіб посіву огірків настільки вразив росіянку, що та вирішила поділитися побаченим в інтернеті. Її стаття так багато разів репостилася і копіювалася, кочуючи з одного ресурсу на інший, що першоджерело важко знайти, але всі тексти однакові, тому скласти уявлення про спосіб можна цілком точно.

  1. до місця посадки доставляють перегній, деревну золу, насіння і коли грядка буде готова — окріп.
  2. лопатою перекопують землю і грядку роблять шириною 60-70 см і довжиною 2 м.
  3. на поверхні грядки в шаховому порядку мають лунки. Відстань між ними 60 см.
    Огірки за методом білоруської тітоньки: звідки ж огірки бочками?

    Лунки повинні розташовуватися приблизно так, але з великою відстанню між ними

  4. у кожній лунці роблять поглиблення на 10 см, в ямку сиплять жменю перегною, 2 ст.л. Золи, жменю землі, перемішують і заливають окропом.
  5. через 5-7 хвилин по лунках розкладають насіння — 5-7 штук в кожну і засипають простий землею з грядки. Зверху не поливають, чекають сходів.
  6. на ніч якщо очікується похолодання і заморозки, накривають плівкою, вранці відкривають.
  7. насіння сходять дружно через тиждень.
  8. грядку поливають вечорами, коли вона вже в тіні.

Розповідь закінчується радою садити свої перевірені сорти огірків.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірки за методом білоруської тітоньки: звідки ж огірки бочками?

Після прочитання довго сиділа в подиві. А в чому спосіб-то? звідки огірки бочками? який подальший догляд? або полив вечорами-це і була особливість догляду? невже через те, що удобрили і пролили окропом, великий урожай буде? а чому по 5-7 штук в лунку? що потім з ними робити: проріджувати, підв’язувати? стала шукати відгуки та коментарі під цією розтиражованою статтею, більшість городників в такому ж шоці, деякі намагаються додумати технологію самостійно, самі ввічливі, а, може, і догадливі просто дякують за пораду і обіцяють спробувати.

Відгуки городників про спосіб посадки

Ні про що… Все в лунку кладуть добрива…далі то що? так 5-7 сходів і залишають? або в чому прикол..де метод? чухня якась

Людмила маслова

Https://ogorod.mirtesen.ru/blog/43960834069/sazhayu-ogurtsyi-po-metodu-belorusskoy-tyotushki

Це старий китайський метод посадки огірків. Добре удобрені лунки (з кроком 60 см. По 5 — 6 кущиків) дійсно дають хороший урожай. Тільки потрібна бажано «тепла грядка» (у нас в дитинстві була така грядка розміром 10 кв. М. На 60 см. Перепрілому кінському гної), щоденний полив ( в кожну лунку по піввідра) і звичайно — сонце. Огірки не підвішують на шпалері, вони плетуться на землі, їх не встигали збирати, так було багато ( переспілі огірки дуже смачні: їжте сирими, тушкуйте, робіть оладки…) у місцях з холодним кліматом вирощувати таким способом огірки потрібно тільки в теплиці.

Еля кравченко

Https://ogorod.mirtesen.ru/blog/43960834069/sazhayu-ogurtsyi-po-metodu-belorusskoy-tyotushki

Спасибі, але не зрозуміло, 5-7 насіння в лунку, а що потім стільки і залишити після сходів або частина видалити

Валяка

Https://kak2z.ru/index.php?topic=490991.0

Однозначно — залишається найсильніший…моя мама садила по два-три..та й то потім, після вибракування (залишення найсильнішого паростка) прикопувала кілька « про запас» — хіба мало напастей..- щоб підсадити…але 5-7 … Забагато…

Раумова

Https://kak2z.ru/index.php?topic=490991.0

Мені теж незрозуміло підв’язувати не треба? секрет тільки в золі і перегній? напевно, є ще хитрість, але ми її не дізнаємося

Ленкабелка

Https://kak2z.ru/index.php?topic=490991.0

Я а я дурень!!! їх і крапельним поливом…і від сонця закриваю…- у отут оказиваеца головно-посадити правильно…

Вася грім

Https://kak2z.ru/index.php?topic=490991.0

Зійшли а далі що всі їх залишати або проріджувати

Ветлана шевченко-вакар

Https://ok.ru/ogorodidac/topic/67508854945221

На жаль, ні на одному сайті, де була розміщена ця стаття і в коментарях задавалися такі питання, я відповідей від автора не виявила. А відвідала я таких ресурсів більше десятка. Довелося вдумуватися мало не в кожне слово, яке написала автор. Справа б поправили фотографії посадок, але їх немає. Давайте уявимо: грядка 70 см х 2 м — це мало, за схемою 60х60 увійде всього 4-5 лунок. Якщо залишити в кожній по одному кущу, зможемо ми збирати з 4-5 рослин огірки бочками? навряд.

Спосіб схожий на квадратно-гніздовий, який впроваджували в далеких 40 — х роках, коли здійснювався перехід з ручної праці на механізований-тракторами. Тоді на полях робили лунки (гнізда) рівновіддалені один від одного: 50х50 см, 60х60 см, 70х70 см, в залежності від культури. У кожне гніздо садили по кілька рослин: картоплі — 1-2, низькорослих томатів — 2-3. Можливо, огірків в гніздах тоді було по 5 кущів. Швидше за все, в цьому і є секрет високої врожайності: на малій площі — 200х70 см посаджено багато рослин — близько 20-30, групами по 5-7 і за розрідженою схемою — 60х60 см. Я не білоруська тітонька і не її племінниця, тому не маю право додумувати технологію і давати поради щодо подальшого вирощування, замість них. Просто іншого важливого секрету в способі посадки не бачу.

Чим спосіб білоруської тітоньки відрізняється від звичайного:

  • схема посадки схожа на квадратно-гніздовий спосіб, але з однією відмінністю — гнізда розташовані не один проти одного, а в шаховому порядку. При класичному способі огірки садять рядами: 40х50 см, 50х30 см, в залежності від сорту.
    Огірки за методом білоруської тітоньки: звідки ж огірки бочками?

    На сучасних городах огірки садять рядами, тоді їх простіше підв’язувати

  • поживну суміш в лунках заливають окропом. Зазвичай окропом, якщо і поливають, то всю грядку для дезінфекції та розігріву органіки.
  • у кожну лунку кладуть 5-7 насіння, а не 1-2.

Плюси і мінуси методу (таблиця)

плюсиминусив лунку вносять удобреніяеслі надалі не підгодовувати, то жмені перегною і ложки золи рослині, а тим більше 5-7, мало. Коріння з часом розростаються по всій грядці, тому добрива зазвичай вносять по всій її поверхні, а не точково, або садять огірки поверх подушки з органікіразреженная схема посадки (60х60 см). Рослини з сусідніх лунок не будуть затінювати один друганужно вкривати плівкою і прибирати на день, тобто ділянка повинна бути поруч з домомсемена сіють в теплу землю, прогріту окропом, сходи повинні з’явитися швидше обичногобольшой витрата семяннеізвестна доля сходів: скільки штук в лунці залишати, як потім ростити. Кожен городник додумує сам або відмовляється від способу

Які сорти так можна вирощувати

З розповіді ясно, що огірки вирощують у відкритому грунті з тимчасовим укриттям від холодів і, судячи за схемою посадки, в розстил. Спосіб підходить городникам, які проживають в сільській місцевості або переїжджають влітку на дачу. Адже потрібен невсипущий контроль за погодою і своєчасне укриття або зняття плівки. Хороший урожай дадуть сорти раннього терміну дозрівання, оскільки у відкритому грунті період вегетації коротше: садять пізніше, ніж в теплицю, восени кущі раніше вбивають хвороби і холоду.

Бажаючих випробувати цей спосіб посадки і отримати хороший результат треба вибирати сорти і гібриди:

  • для відкритого грунту і тимчасових плівкових укриттів;
  • раннього терміну дозрівання;
  • з високою врожайністю;
  • стійкі до перепадів температур і хвороб;
  • районовані для конкретного регіону вирощування.

З сучасних гібридів для вирощування у відкритому грунті будь-якого регіону підійдуть ранні партенокарпіки: дмитро донський, тещин десерт, віяло. Старше покоління городників зазвичай вибирає бджолозапильні: зозулю, джерельце, топольок, витончений і ін.

Мене цей спосіб зацікавив, як аналог квадратно-гніздового способу. Раніше я читала відгук городниці про гарну врожайність картоплі при посадці за схемою 50х50 см для ранніх сортів і 70х70 см для середніх, в лунці — 2-3 бульби. Тепер, якщо я правильно зрозуміла, з’ясовується, що так можна вирощувати і огірки.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!