Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

135

У регіонах, де сніг — звичайне явище, без снігозатримувачів складно обійтися. Відсутність такого пристосування на покрівлі загрожує незворотними наслідками, особливо коли сніг підтає на сонці і величезні снігові лавини обвалюються з висоти. Щоб убезпечити себе і своїх близьких, необхідно подбати про снігорізи до настання холодів, а ще краще — заздалегідь, в момент укладання покрівельного покриття. Про те, які бувають снігозатримувачі, від чого залежить вибір конструкції і чи можна самостійно виготовити подібний пристрій, — всі подробиці нижче.

Зміст

  • Снігозатримувач на дах: особливості пристрою

    • Відео: критерії вибору снігозатримувачів на покрівлю
    • Як вибрати «правильне» сніготривкий пристрій для покрівлі
  • Види снігорізів

    • Відео: снігозатримувачі-різновиди і типи конструкцій
    • Універсальні трубчасті снігозатримувачі

      • Особливості трубчастих снігозатримувачів
      • Відео: трубчастий снігозатримувач і його монтаж
    • Гратчасті снігозатримувачі
    • Пластинчасті або кутові снігозатримувачі

      • Відео: уголковий снігоріз і його монтаж
    • Бугель
  • Формула снігорізу: як визначити навантаження снігових наносів на систему снігозатримання
  • Особливості установки снігозатримувачів на різних типах і конструкціях покрівлі

    • Металочерепиця і профнастил

      • Відео: монтаж снігоріза (трубчастого) на металочерепицю
    • Фальцева покрівля

      • Відео: снігорізи на фальцевой покрівлі
  • Саморобний снігоріз: переваги і недоліки конструкції
  • Важливі моменти: як уникнути помилок при виборі і монтажі снігозатримувачів

    • Помилка № 1: порушена герметичність покрівлі
    • Помилка № 2: невідповідність конструкції типу покрівлі та кліматичній зоні
    • Помилка № 3: похибки установки
    • Відео: основні помилки при установці снігозатримувачів і варіанти їх виправлення

Снігозатримувач на дах: особливості пристрою

Основний елемент безпеки покрівлі в зимовий час — це снігоріз, або снігостоппер в просторіччі. Конструкція, як правило, виготовляється зі сталі з полімерним покриттям. Головне призначення пристрою-запобігти лавиноподібний схід снігових мас з даху. Це є гарантією додаткового захисту об’єктів, розташованих внизу, під дахом. Але також в ряді випадків снігоріз містить в собі і іншу функцію: він затримує снігові маси, які виконують роль теплоізоляції.

Снігозатримувач-це спеціальна система, яка встановлюється на покрівлі і призначена для утримання снігу і запобігання його сповзання. На думку експертів, для виготовлення снігорізів повинна використовуватися оцинкована сталь — товщина не менше 1 мм і кронштейни — товщина не менше 2 мм.важливо, щоб конструкція була оброблена спеціальною порошковою фарбою, стійкою до несприятливих умов навколишнього середовища, і мала сертифікат якості.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Снігозатримувач трубчастий «в роботі»

Перш ніж вибирати сніготривкий пристрій, необхідно познайомитися з його будовою і основними поняттями. Трубчастий або гратчастий снігозатримувач складається з 2 кронштейнів (до кожного 4 скоби і комплект кріплення до них), 2 труб або решітки заданої комплектації. Відповідальний виробник додає в комплект гумові ущільнювачі. Уголковий снігоріз являє собою зігнутий під кутом 45° профлист певної довжини. У комплекті до нього або бюгелів також йде набір кріплень за кількістю конструкцій.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Схематично снігоріз з комплектом кріплень виглядає подібним чином

Якісна установка і висока надійність застосування снігозатримувачів передбачає монтаж снігорізів до обрешітки.

Лати — деревне або металевий настил, сконструйований з рейок різного перетину і встановлений перпендикулярно кроквяним ногам (несуча система даху).

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Решетування і крокви-основа покрівлі

Снігоріз забезпечить надійний захист від несподіваного сходу снігу в тому випадку, коли:

  • конструкція виготовлена за загальноприйнятими стандартами (госту) з високоміцних матеріалів — такі пристрої зазвичай проходять випробування, перш ніж потрапляють на ринок будматеріалів;
  • монтаж снігозатримувача проводив досвідчений фахівець, грунтуючись на принципах установки подібних конструкцій;
  • снігозатримуючий комплекс відповідає типу покрівлі і підібраний згідно очікуваної навантаженні — важливо враховувати міцність матеріалу і герметичність з’єднання пристрою.

Природно, кожен споживач орієнтується на наявність снігозатримуючих конструкцій на ринку будматеріалів і на їх цінову категорію. Ціна кожного різновиду снігозатримувачів залежить перш за все від комплектації і бренду. Імпортні снігорізи вважаються найбільш надійними і коштують на порядок дорожче, ніж вітчизняні. Пов’язано це з тим, що серйозне ставлення до снігупорним пристроїв в нашій країні тільки набирає обертів, і виробництво подібних конструкцій ще до кінця не налагоджено. В європі до установки снігових бар’єрів на покрівлі прийшли ще в середині минулого століття.

Використовувати снігозатримувачі є сенс у всіх випадках, коли можливий схід снігу з даху і є ризик пошкодження покрівельного покриття, водостічної системи, будівель, посадок і т.д. Безглуздо встановлювати в 3 випадках: немає снігу, мала довжина ската, кут нахилу більше 60°.

Відео: критерії вибору снігозатримувачів на покрівлю

Як вибрати «правильне» сніготривкий пристрій для покрівлі

Слід пам’ятати: подібні обмежувачі снігу прийнято монтувати на металевій покрівлі — саме металочерепиця, профнастил, фальцева покрівля швидко прогріваються в холодну пору року, що сприяє лавиноподібному сходу снігового покриву з покрівлі. На що варто звернути увагу при покупці і установці сніготривких комплексів:

  • важливо знати тип покрівельного матеріалу-від цього буде залежати спосіб кріплення, конфігурація і форма кронштейна або кріплення, і відповідно типу покрівлі підбирається снігозатримувач;
  • обов’язково беруть до уваги кут нахилу ската — це впливає на вигляд пристрою;
  • значимий показник — це кількість опадів в регіоні, яке очікується в холодну пору року;
  • визначають орієнтацію будівель і споруд по сторонах світу — найбільш ймовірно, що сніг буде сходити з південної і південно-східної сторони — тут без снігорізів не обійтися;
  • останнє — естетичний вигляд сніготривкої огорожі — цей компонент покрівлі завжди буде на виду в будь-який час року.

Але також не забувають взяти до уваги масовість будівель, парковок, доріжок і те, наскільки людним буває місце сходу снігових мас з даху.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Снігоріз на покрівлі громадських будівель-це необхідність

Якщо снігоріз буде в колір покрівлі і стилізований загальному дизайнерському рішенню садиби і споруди в цілому, а головне — надійно захищати від раптового снігового обвалу — можна вважати, що сніготривкий пристрій абсолютно функціонально.

Види снігорізів

Більшість сучасних снігозатримуючих систем мають конструкицю, пропускає крізь себе снігові маси — це умовні бар’єри, при рівномірному підтаюванні снігу і зміні його щільності, замети просочуються через пристрій. При цьому сніговий покрив стає менш небезпечним для об’єктів і людей під дахом, але не гарантують абсолютної безпеки. До таких снігорізів відносять:

  • трубчасті;
  • гратчасті;
  • пластинчасті;
  • бугелі.

Відео: снігозатримувачі — різновиди і типи конструкцій

Найбільш сніготривкими вважаються перші 2 види — трубчасті і гратчасті — їх рекомендується використовувати в тій місцевості, де снігопади — звичайне явище. Пластинчасті уголковие і бугельні — точкові) — варінат для регіонів з м’яким кліматом, де випадає невелика кількість опадів взимку, а снігові наноси на покрівлі-рідкість.

А також існують снігові снігорізи-планки. Особливість конструкції таких сніготривких споруд в тому, що вони абсолютно не пропускають снігову масу — ідеальний варіант в якості фіксатора снігу для теплоізоляції. Їх монтують на даху з кутом нахилу менше 50°.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Снігоріз-планка нерідко використовується в регіонах з малою кількістю опадів в зимовий час — в основному для підстраховки

Але є і істотний недолік-такі снігорізи обмежені власною висотою, тому подібний пристрій не сприяє стримуванню великого обсягу снігу. Снігорізи-планки рекомендуються для цементно-піщаної покрівлі (черепиці).

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Снігоріз-планка рекомендований фахівцями для покрівлі, нездатної скупченню снігу

Вердикт досвідчених експертів: такі матеріали як шифер, бітумне покриття, ондулін мають великий коефіцієнт тертя, тому на дахи з подібним покриттям дуже рідко встановлюють будь — які снігозатримувачі-з такої покрівлі сніг ніколи не сходить стихійно і величезною масою. При цьому об’єктивна думка обивателів говорить про інше: коли зима починається з крижаних дощів і низьких температур, в довгостроковій перспективі варто очікувати, що сніг буде накопичуватися і на м’якій покрівлі і, відповідно, танути повільно з загрозою обвалу.

Якщо кут нахилу ската не перевищує 15°, то снігозатримувачі не потрібні, сніг і без них тане повільно, лавиноподібних сходів немає.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Різновиди срегорезов: гратчастий, трубчастий, уголковый

Обов’язково повинні кріпитися до обрешітки (гратчастий настил для кріплення покрівельного матеріалу на даху);• якщо немає такої можливості, опорою може служити дерев’яна дошка, покладена під покрівельне покриття.

Макінтош

Https://www.forumhouse.ru/threads/211882/page-8

Універсальні трубчасті снігозатримувачі

Трубчасті снігозатримуючі пристрої вважаються досвідченими майстрами покрівлі найбільш ефективними. Суть трубчастого снігоріза полягає в тому, що на даху за допомогою кріплення встановлюються куточки з оцинкованого металу, у вертикальній поличці кожного пророблені отвори під 2-3 труби, в горизонтальному рівні куточка — отвори під кріплення.

Загальна висота конструкції близько 15-20 см, при цьому від нижньої трубки до настилу відстань не повинна перевищувати 3-4 см.кронштейн виглядає як вертикальна пластина з отворами для труб. Внизу кронштейна горизонтальна поличка для кріплення до скату покрівлі. У неї вкручуються шурупи по металу 8х60 мм з шестигранною головкою. Іноді вид кронштейна може відрізнятися в залежності від того, для якого типу покрівельного матеріалу буде застосовуватися снігозатримувач.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Снігоріз трубчастий-схематична конструкція

Снігозатримувач трубчастий повинен проходити по всьому периметру даху рівномірно, на рівні з несучою стіною, бажано строго по одній лінії — суть пристрою в тому, що сніг при поступовому таненні невеликими порціями проходить через горизонтально розташовані трубки. При такому розташуванні навантаження від снігу і льоду доведеться вище звису карниза — це найбільш безпечний варіант.

Цінова категорія для трубчастих снігорізів-від 1000 до 3500 рублів в залежності від конструктивних особливостей і виробника.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Так виглядає трубчастий снігозатримувач

Особливості трубчастих снігозатримувачів

Якщо місцевість характеризується великою кількістю снігу в зимовий період, а висота ската більше 5 м, то цей пристрій рекомендується встановити в 2 ряди на відстані 1-1,5 м один від одного. Крім цього:

  • трубчасті снігорізи застосовні на покрівлі з ухилом не більше 60°, в іншому випадку конструкція не впорається з навантаженням, створюваної товщею снігу;
  • пристрій подібного виду заборонено монтувати на карниз — це загрожує тим, що відбудеться пошкодження звису даху або водостоків, відстань до карнизного звису при кріпленні трубчастих снігорізів має бути не менше 50 см;
  • трубчасті снігозатримувачі вважаються універсальними, так як підходять для будь-якого матеріалу покрівлі і цілком придатні для монтажу на дах, яка давно експлуатується.

Оциноквані трубчасті снігорізи вважаються найбільш довговічними, так як не схильні до корозії. А гратчасті і пластинчасті під тиск снігової маси можуть вигинатися або зовсім вириватися з кріплень.

Відео: трубчастий снігозатримувач і його монтаж

Гратчасті снігорізи

На другому місці за своєю ефективністю в якості снігозатримуючого пристрою вважаються гратчасті снігорізи. Важливо те, що висота конструкції не може бути вище 20 см — відповідно і пласт снігу висотою не більше 20-40 см утримає такий бар’єр, як і у випадку з трубчастими снігорізами. Гратчасті снігозатримувачі являють собою оцинковані прямокутні решітки, розташовані вертикально з діаметром осередків не більше 5-7 см. Кріпиться кожен елемент на такі ж кронштейни, як і трубчасті снігорізи.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Найпростіша конструкція гратчастого снігоріза

Встановлюють гратчасті снігозатримувачі на даху в один ряд. Він може бути несплошним, якщо снігове навантаження невелика. Розрив між пристроями не більше 30 см. Що стосується кута нахилу покрівлі і типу покрівельного покриття, то обмежень тут немає.

Відмінні риси ґратчастих снігорізів від трубчастих:

  • за ціною перші бувають на 30-40% дорожче;
  • при установці гратчастих сніготривких пристроїв сніговий покрив так само надійно утримується, як і при використанні трубчастих конструкцій, але сніг тане і стікає повільніше — трубки мають велику пропускну здатність;
  • гратчасті снігорізи цілком допустимо використовувати на покрівлі, кут нахилу якої більше 45-50°.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Ціна гратчастих снігорізів також залежить від комплектації і виробника — 1800-4000 рублів.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Решітчасті снігорізи: з великою і дрібною осередком

Пластинчасті або уголковие снігозатримувачі

Такий тип снігозатримуючого пристрою вважається найменш надійними — уголковий снігоріз володіє невеликою силою опору. За своєю суттю це снегостоппер, являє собою зігнуту під кутом конструкцію на основі профметалла. Пластинчастий снігоріз здатний утримати невеликі пласти снігу.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Схематична конструкція кутового снігоріза

Специфіка пластинчастих снігорізів:

  • їх рекомендується встановлювати на профнастил;
  • кут нахилу ската не повинен перевищувати 30°;
  • ці снігорізи можна кріпити хаотично, в один ряд або в шаховому порядку;
  • при висоті покрівлі вище 3-3, 5 метрів використання такої системи снігозатримання неефективно.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Уголковий (пластинчастий) снігозатримувач на покрівлі будинку

Такі пристрої монтують уздовж карниза з розривами в межах 2-3 хвилі покрівельного матеріалу. Зазвичай їх встановлюють мінімум в два ряди,відстань між якими 1-1, 5 м.кріплення проводиться в верхню хвилю профнастилу або металочерепиці.

Ціна відповідає функціоналу: пластинчасті снігорізи обійдуться в 300-800 рублів.

Відео: уголковий снігоріз і його монтаж

Бугелі

Точкові снігорізи, або бугелі, призначені в основному для м’якої покрівлі. Вони не сприймаються як серйозна і надійний захист від обвалу снігу, в основному цей тип сніготривких конструкцій прийнятний як доповнення до трубчастим або гратчастим. Бугельні снігорізи ще називають снігорозсікачами-тобто це пристосування допомагає «подрібнити» невелику кількість снігу. Процес відбувається в сукупності під впливом природних погодних умов і сонячних променів. Принцип дії бугелів не дозволяє їх використовувати як сніговий бар’єр при потужному навантаженні.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Бугелі (точкові) снігорізи і гачки-снігорізи часто монтують на госпбудівлях

Варінат використання бугелів:

  • на покрівлі, кут нахилу якої не перевищує 30°;
  • як доповнення до інших більш високоефективних конструкцій по снігозатриманню;
  • в регіонах з теплою і малосніжною зимою.

Існує ще один варіант бугельних снігорізів-гачки-стопери з металу (вони тонше) або пластику (товщі, але витримують менше навантаження в порівнянні з металевими). А також, на думку експертів, вони самі ненадійні пристрої для снігозатримання, особливо в тій місцевості, де снігу буває багато. Але такі конструкції є на будівельному ринку і про них не можна замовчувати.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Гачки-стопери і приблизна схема їх установки з урахуванням кута нахилу покрівлі

1 бугель-найдешевший варіант снігоутримуючої конструкції: 1 бугель коштує від 40 до 100 рублів.

Формула снігорізу: як визначити навантаження снігових наносів на систему снігозатримання

Виявляється, для проведення точних розрахунків, які дозволять без промаху визначити кількість снігорізів на заданій покрівлі, не зовсім просто. Професіонали користуються формулою, прийнятою в європі.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Формула розрахунку снігового навантаження для визначення кількості снігорізів

Потім, керуючись технічними параметрами заводу-виготовлювача сніготривких пристроїв, визначають тип і необхідну кількість конструкцій. При цьому для розрахунку беруть кілька показників:

  • довжину ската в горизонтальній проекції;
  • коефіцієнт аеродинамічного опору;
  • тиск снігу на 1 м2, прийняте на заданій території.

Але така методика скоріше за все годиться для масштабних розрахунків. Фахівці у відділі продажів, запропонують підібрати конструкцію з урахуванням типу покрівлі, потім розрахують кількість снігорізів за розмірами даху (довжина, ширина, висота). Досвідчені покрівельники зазвичай спираються на снип 2.01.07–85 «навантаження і впливу». Середньостатистичний власник приватного будинку встановлює снігозатримувачі на покрівлі по всьому периметру будинку. У тому випадку,коли скат даху більше 3 м — сніготривкі пристрої кріплять рядами з інтервалом 1-1, 5 м — якщо це трубчасті або гратчасті снігорізи, 0,5 м в шаховому порядку або в один ряд — для пластинчастих і точкових снігозатримувачів.

Алгоритм розрахунку кількості снігозатримувачів наступний:

  1. визначають довжину звису покрівлі (паралельно рівню землі) і кут її нахилу (за допомогою кутоміра) — це дозволяє дізнатися кількість снігорізів в одному ряду.
  2. обчислюють довжину ската — дс) — за розрахунком буде видно, яка кількість рядів зі снігозатримувачами потрібно. Дс=n снігорізів.
  3. орієнтуються, до якого снігового району відноситься місцевість.
  4. далі, згідно таблиці визначають передбачувану кількість снігозатримувачів і кронштейнів.
  5. підсумовують результати для всіх скатів покрівлі.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Розрахунок снігового навантаження і довжини ската даху, по якій визначають кількість снігорізів

Https://www.forumhouse.ru/threads/211882/page-13

Особливості установки снігозатримувачів на різних типах і конструкціях покрівлі

Кронштейни і кріпильна система снігозатримувачів в залежності від типу покрівлі, як правило, дуже відрізняються один від одного — кожен снігоутримуючої елемент повинен відповідати заданим технічним параметрам. Природно, експлуатаційні характеристики різних кріпильних пристроїв і типів снігорізів складно знати обивателю. Кращий варіант при підборі снігозатримувача відповідно до типу покрівлі — це консультація фахівця або продавця-консультанта в магазині будматеріалів.

Металочерепиця і профнастил

На металевій гладкій поверхні можна встановити будь-які види снігозатримувачів. Вибір залежить від уподобань господаря будинку і його фінансової можливості. Чим довше скат даху, тим більше рядів снігозатримуючих конструкцій повинно бути. Якщо скат не більше 5 м і кут ухилу невеликий, допускається монтувати один ряд конструкцій, а якщо скат більше 5 м, снігозатримуючі елементи повинні йти в кілька рядів з кроком 2-3 м, щоб навантаження від снігу розподілялася по покрівлі рівномірно.

Відео: монтаж снігоріза (трубчастого) на металочерепицю

Фальцева покрівля

Для такого типу покриття використовують спеціальні затискні пристрої. Принцип монтажу снігозатримувачів на фальцеву покрівлю полягає в тому, що кронштейни мають певну форму і кріпляться безпосередньо до фальца — це не порушує герметичність.

На фальцах встановлюють, як правило, гратчасті і трубчасті снігорізи — кріплення передбачає меншу кількість отворів в покрівлі.

Відео: снігорізи на фальцевой покрівлі

Звернула увагу, на сусідських будинках снігорізи стоять тільки над мансардними вікнами. З іншого боку-там, де дах плоскоскатний і йде майже паралельно поверхні землі — ніяких установок на даху немає. Можливо, це своєрідна економія, доцільність кріплення снігової установки над мансардними вікнами або балконом, витяжкою, над ганком цілком очевидна. Але на плоскоскатной стороні в снігові зими може зібратися стільки снігу, що снігоріз буде просто порятунком. Так, у сусідів по інший бік снігозатримувальна система повністю була відсутня на плоскій стороні даху. Але в ураган (а таке буває) величезний сніжний ком впав прямо на паркан з профлиста і, природно, зім’яв його як папірець, добре, що це задній двір — непрохідний. Висновок простий: снігорізи — конструкція, гідна поваги, за умови, що виконана з якісних матеріалів, підібрана відповідно до типу покрівлі і монтаж проведений професійною рукою.

Саморобний снігоріз: переваги та недоліки конструкції

Зробити самостійно снігупорную конструкцію не буде складно в тому випадку, якщо господар будинку має досвід в будівництві, а ще краще — в покрівельних роботах. Необхідно провести розрахунок довжини ската і за вищевказаною схемою визначити кількість снігорізів. Кращий варіант для виготовлення конструкції — це оцинковка. Але деякі використовують брус, інші-металевий куточок або пвх труби. А також розраховують кількість кріпильних деталей і кронштейнів. Перевагою такого снігового бар’єру можна вважати матеріальну економію, недолік-це відсутність гарантії надійності та безпечної експлуатації сніготривкої установки. Не можна забувати, будь-які помилки розрахунку снігового навантаження і непрофесійний монтаж можуть бути плачевними.

Як це працює: снігозатримувачі на дах і їх різновиди

Саморобний снігоріз на дерев’яній основі

Важливі моменти: як уникнути помилок при виборі і монтажі снігозатримувачів

Кожен сам оцінює свої фінансові можливості, зіставляючи особистий досвід і професіоналізм, але іноді доводиться виправляти неточності розрахунків або неякісну роботу покрівельника. Найчастіше помилки» спливають » в процесі експлуатації снігорізів.

Помилка № 1: порушена герметичність покрівлі

У такому випадку можливі 2 варіанти: можна передбачити цю проблему заздалегідь або вирішувати її вже в міру прояву. У першому випадку знизу на саморізи одягають при монтажі гумові прокладки — це дозволяє домогтися герметичності. Інший варіант: при надмірному тиску на кронштейн і кріплення при установці снігоріза можна пошкодити покрівлю. Якщо все ж сталося порушення герметичності, фахівці рекомендують використовувати будівельний герметик (гермент, момент).

Помилка №2: невідповідність конструкції типу покрівлі і кліматичній зоні

Нелогічно кріпити на металопокриття конструкції для м’якої покрівлі — толку від цього не буде. У разі коли в регіонах зі сніговими зимами використовуються неефективні пристрої для снігозатримання, розраховані на малу кількість опадів взимку, знизити збиток від сходу снігових мас з даху неможливо. Необхідно з точністю проводити всі розрахунки і правильно визначати сніговий регіон.

Помилка №3: похибки установки

Частенько кріплення при монтажі снігоріза монтують прямо до покрівлі. Фахівці в такому випадку рекомендують робити зачіп на обрешітку (додаткову основу для кріплень — брус) — тоді навіть в саму сніжну зиму конструкція виявиться надійною і кронштейн разом з кріпленнями не вирветься «з коренем». Тут потрібно професіоналізм-без цього успішність заходу близька до нуля.

Оптимальним місцем для установки снігозатримувачів вважається край покрівлі на відстані 0,5 м від карниза. Над карнизним звисом їх не можна монтувати, хіба тільки звис неосвічений вильотом крокв. А в процесі монтажу обрешітки, під гребінь хвилі металочерепиці, де плануються місця кріплення снігозатримувача, необхідно підкласти бруски-так надійніше.

Відео: основні помилки при установці снігозатримувачів і варіанти їх виправлення

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Існує кілька видів снігозатримувачів: в залежності від матеріалу виготовлення, комплектації і особливостей кріплення на різну покрівлю. Але призначення будь-якого снігоріза — незалежно від ціни, зовнішнього вигляду і складності установки-запобігти лавиноподібний схід снігу. Саме цим керується кожен господар, підбираючи для свого будинку сніготривкий пристрій. Їх вибір на сучасному будівельному ринку задовольнить потреби будь-якого гаманця. При цьому в асортименті можна знайти снігозахисні комплекси для кожної покрівлі, незалежно від структури і розмірів покрівельного покриття.