Термодерево, що це таке. Що таке термодеревина

71

Термодерево, що це таке. Що таке термодеревина

Що таке деревина, всі знають. Це чудовий природний будівельний і оздоблювальний матеріал. А що ж тоді таке термодеревина і чим вона відрізняється від звичайного дерева розповімо в статті.

Деревина етоприродний, натуральний матеріал, которийнуждается в додатковому захисті, у вигляді обробки антипіренами, антисептикамии іншими складами. Чи залишається деревинапісля хімічних обробок, такий ужнатуральной? внаслідок вирішення цього питання, на ринку і виник новий матеріал,який назвали термодеревина.

Термодерево своїми руками. Термообробка деревини

Термообробка деревини своїми руками

Дерево використовується для будівництва будинків дуже давно, але, на жаль, воно не має тієї фортеці як бетон або металеві вироби. Згодом, необроблена деревина починає гнити і з цим нічого не можна вдіяти.

Однак якщо ще на початковому етапі, перед будівництвом будинку буде проведена термообробка деревини своїми руками, то це самим позитивним чином позначиться на довговічності в експлуатації дерев’яного будови.

Термообробка деревини своїми руками

Про те, як выполняетсяна спеціально призначеному для цього обладнанні, було розказано раніше. Своїми ж руками зробити термообробку деревини дуже складно.

Виконати це можна кількома способами:

  • продовжити» життя » деревині використовуючи для цього різні антисептичні засоби, способи осмаливания і випалу дерева;
  • штучно зістарити деревину.

Як і чим обробити дерево проти гниття?

Деревина без спеціальної обробки швидко згниває, це факт. Однак, обробивши її антисептиками, можна значно збільшити термін експлуатації деревини.

Способів захистити дерево від гниття на сьогоднішній час існує дуже велика кількість, це і осмаливание деревини, і її випал, і обробка антисептичними препаратами проти грибка.

Якщо говорити про випал і осмаливании деревини то дані методи, швидше за все, відносяться до народних способів захисту дерев’яних виробів. Випал деревини виконується паяльною лампою або газовим пальником. Однак спочатку перед цим деревину трохи змочують водою, після чого її обпалюють до появи коричневого кольору поверхні.

Після того, як випал деревини проведений, необхідно зчистити нагар на деревині за допомогою металевої щітки. Випал деревини, додасть звичайному дереву і ефекту «старіння». При цьому матеріал буде надійно захищений від грибків і появи цвілі дуже тривалий час.

Звичайно ж, домогтися таким способом тих характеристик, які має заводська термодеревина не можна, але ось максимально наблизитися до них не маючи при цьому абсолютно ніякого спеціалізованого обладнання можна.

Провести захист деревини можна також і хімічними препаратами, спеціально призначеними для цих цілей. Способи консервування та антисептування деревини вже досить давно зарекомендували себе з самої краще боку.

При антисептуванні деревини, матеріал зовні обробляється відповідними захисними препаратами для цього. Важливо й те, що провести антисептування деревини можна вже на готовому дерев’яному будові, яке зведено і експлуатується.

Для цього антисептиком зовні обробляються несучі балки будинку, лаги і перекриття, а також дверні та віконні блоки.

Відео подивіться що стало з термодеревом через рік / результати вуличного експерименту