Укладання керамограніта на ганок на вулиці. Попередня підготовка

61

Укладання керамічної плитки-досить складний вид роботи. Облицювання, виконана неякісно або при мінімальних, явно недостатніх навичках роботи, може привести до розтріскування матеріалу, поломки ступенів і як наслідок – до травматизму людей. Щоб уникнути подібних неприємностей, забезпечити конструкції необхідний запас міцності, укладання окремих елементів на підставу повинна здійснюватися будівельниками і тільки після виконання ряду попередніх умов:

  1. ретельна підготовка підстави. Ідеально, якщо вхід будинку виконується на міцному, стійкому бетонному фундаменті, з дотриманням вимог гідроізоляції. Рекомендується використовувати бетон високих марок, заливати опалубку з урахуванням необхідних технологій (видалення повітря, додавання в розчин пластифікаторів і т д.). Важлива вимога — по периметру ганку, по всіх виступах рекомендується встановити металевий каркас, який зміцнить підставу і одночасно забезпечить тривалу експлуатацію покладеного керамограніта.
  2. максимальний захист сходинок від попадання вологи. Для цього необхідно передбачити наявність козирка над ганком, збільшення звисів, вжити інших необхідних заходів вологозахисту. Якщо ж немає можливості забезпечити повну відсутність вологи по всій поверхні, рекомендується використовувати для установки спеціальну протиковзку плитку для безпечного входу.
  3. облицювання плиткою повинна виконуватися в суворій відповідності з рекомендаціями фахівців, за чітко відпрацьованою технологією, послідовно, із застосуванням якісних сипучих матеріалів, розчинів, затерли. На сходинках, що укладаються поверх каркаса, економити не варто, матеріал повинен мати підвищений запас міцності.

Яку плитку покласти на ганок. Особливості

Плитка являє собою універсальний будівельний матеріал, який широко застосовують для оформлення вуличних конструкцій. При цьому особливою популярністю користується плитка в обробці ганку і ступенів сходів. Залежно від складових компонентів плитка буває різних видів, так як вона випускається в широкому асортименті з різної сировини. Як правило, для її виробництва використовують глину, природні добавки, кварц і шпат. Виріб виготовляють за сучасними технологіями, тому воно виходить міцним, стійким до температурних перепадів і механічних пошкоджень.

До головних позитивних характеристик, які гарантують тривалий термін експлуатації плитки.

  • морозостійкість. Виріб добре витримує низьку температуру. Для зовнішнього облицювання рекомендується купувати матеріал, який позначають спеціальним маркуванням – зірочкою.
  • захист від стирання. Для обробки ганку застосовують плитку з маркуванням v. За міжнародною класифікацією, це максимальний клас, який використовують для покриттів з інтенсивним пересуванням людей.
  • високий опір до ковзання. Так як виріб застосовують для вуличного декору, то воно повинно бути безпечним в експлуатації. Зазвичай для ганку вибирають плитку з коефіцієнтом ковзання r11-r13.
  • стійкість до впливу вологи і агресивних речовин. Для оформлення ганку необхідно купувати вироби з водопоглинанням не більше 6%.

Крім цього, плитка також не боїться впливу грибкових мікроорганізмів і ультрафіолету. Щоб зробити якісну обробку ганку, плитку незалежно від її виду потрібно класти тільки на добре підготовлену основу. Для цього поверхню майданчика або сходинок ретельно вирівнюють за допомогою спеціальних клеять сумішей, наносячи рівномірно шар не більше 10 мм.якщо потрібно облицювати ганок, то використовують плитку розміром 30х30 см, терасу ж найкраще декорувати великими елементами 30х60 см – таким чином вийде уникнути обрізки матеріалу.

Що ж стосується недоліків плиткової обробки, то деякі види матеріалу є занадто слизькими і взимку можуть привести до падінь. Щоб цього уникнути, доведеться додатково облицювання покривати гумовими килимками. Крім цього, більшість виробів, виготовлених з природної сировини, коштують дорого. Незалежно від моделі плитки її монтаж можна виконувати тільки на добре підготовлену основу, що не тільки продовжить виконання робіт, але і зажадає додаткові витрати на вирівнювання.

Плитка для ганку на вулиці. Види плитки

Вулична плитка для ганку буває наступних видів:

Кожен з перерахованих видів, маючи переваги і певні недоліки, використовується широко.

Керамічні види спочатку не розглядалися як плитка на ганок в силу своєї крихкості. З розвитком технологій з’явилися нові зразки підвищеної твердості, які застосовувалися для облицювання ступенів і простору перед входом в будівлю – красивий матеріал користувався попитом. В процесі експлуатації виявилися недоліки: кераміка слизька, вбирає воду, тому тріскається і недостатньо міцна. Її постійні удосконалення принесли плоди:з’явилася плитка для вулиці морозостійка.

Одночасно був винайдений новий тип керамічної плитки – клінкер. На відміну від звичайної кераміки він виробляється з сланцевої глини без включень різнорідних елементів і додаткових добавок. Однорідна структура, спекшаяся при випалюванні при температурі більше 1200 с, дає підвищену міцність завдяки щільності структури і нездатності вбирати вологу. Клінкерна плитка для ганку на вулиці не вимагає спеціального догляду, зносостійка, не боїться морозів. Вона має один недолік, властивий всім матеріалам високої якості, — дорого коштує.

Керамограніт також з’явився в процесі пошуку ідеального облицювального матеріалу і удосконалення керамічної плитки. При його виробництві в суміш глини, піску і мінералів додаються фарбувальні речовини, потім склад піддається пресуванню. Після випалу фарба надає виробу схожість з натуральним каменем (звідси його назва), а пройшла віджимання глина стає вологостійкою. Керамограніт для ганку на вулиці володіє наступними перевагами: щільний, непористий, водостійкий, зносостійкий. Однак, це недешевий і, в силу своєї щільності, досить важкий матеріал.

Тротуарна плитка вулична нековзна морозостійка часто застосовується для обробки простору перед входом в адміністративних, комерційних і житлових будівлях.

При відсутності зовнішнього лиску, у матеріалу багато переваг. Вона неслизька, так як робиться з бетону – відповідного для комфортного пересування матеріалу. Ціна на тротуарну плитку, або бруківку, цілком доступна, а різноманітність форм і забарвлень дозволяє комбінувати їх, створювати привабливі мозаїчні ансамблі. Проте, коефіцієнт водопоглинання у тротуарної бруківки високий, вона поступово зношується, незважаючи на достатню товщину.

Гумова плитка для ганку з’явилася недавно, але довела конкурентоспроможність: у неї нековзна поверхня, легка вага, що сприяє швидкому укладанню і заміні в разі ремонту, висока зносостійкість. Гума не вбирає вологу, тому це морозостійка плитка. Незважаючи на простоту зовнішнього вигляду, гумові протиковзкі покриття для ганку – зручне і прийнятне за ціною рішення.

Облицювання каменем – варіант довговічний. Для цих цілей використовуються травертин, мармур, граніт, базальт. Гранітна плитка для ганку справляється з великими навантаженнями, нею відбуваються ступені, підлогу в бізнес-центрах і на вокзалах, в місцях постійного напливу людей. Екологічно чистий граніт морозостійкий, не схильний до стирання, не боїться ударів. Але вартість його досить велика.

Укладка плитки на сходи. Як класти плитку на сходинки-поради будівельника

Ганок висотою більше 15-20 сантиметрів вимагає створення ганку зі сходинками, щоб уникнути травматизму при проникненні в будинок.

В даний час все частіше будуються будівлі з високим фундаментом, з цокольним поверхом або підвалом, тому необхідність у створенні ганку з’являється майже на кожній ділянці з будинком.

Ми вже розглядали питання влаштування бетонних ступенів, зараз же поговоримо про те, як зробити облицювання ганку зі сходинками за допомогою плитки.

Будівництво бетонного ганку або сходів завжди завершується їх облицюванням. Ці об’єкти постійно піддаються підвищеному навантаженню, а також впливу вологи та інших погодних явищ, тому облицювальний матеріал повинен бути дійсно міцним.

Укладка плитки на сходи – поширена практика. Це дозволяє не тільки надати конструкції привабливий вигляд, але і продовжити термін її служби. Однак для досягнення такого результатуВажливо не помилитися з типом плитки і виконати її укладання відповідно до технології.

Ганок, облицьований плиткою

Вибір плитки

За характеристиками плитка відрізняється: мають значення матеріал виготовлення, товщина, міцність, розмір кожного елемента. При обробці ступенів сходів застосовують такі види плитки:

  • керамічна. Практичний і довговічний матеріал, підходить для облицювання майданчика і ступенів ганку. У магазинах є величезний вибір кольорів і фактур такої плитки, однак для ганку краще вибирати нейтральні кольори, наближені до натуральних кольорів каменю.
  • тротуарна. Через високу гігроскопічності тротуарна плитка на сходи — не найкращий варіант, особливо, якщо ділянки під обробку піддаються постійному впливу вологи. Така плитка швидко вийде з ладу, особливо якщо знаходиться на вулиці, а не під навісом.
  • клінкерна. Стійка до зносу, ультрафіолету і мінусових температур. Поряд з керамічною плиткою є поширеним облицювальним матеріалом. Однак є мінуси-крихкість і дорожнеча. Таку плитку виготовляють лише на декількох заводах в росії, цим пояснюється її висока вартість.
  • керамограніт. Він універсальний і підходить для обробки будівель зовні і зсередини. Відмінні риси-стійкість до стирання, міцність, морозостійкість і здатність імітувати інші матеріали.

Самі облицьовуємо своє ганок плиткою. Як самостійно облицювати ганок

Далі розглянемо, як облицювати ганок плиткою правильно. Оскільки вуличні сходи є місцем підвищених механічних навантажень і постійно піддається впливу несприятливих природних факторів, облицьовувати його потрібно, строго дотримуючись всі належні технології.

На ганок постійно діють будь-які несприятливі природні фактори

Облицювання керамікою

Для початку давайте подивимося, як обкласти сходинку зовні будинку керамікою. Обробка в цьому разі виконується в кілька етапів:

  1. шпаклюванням і затіркою усуваються всі дефекти поверхні;
  2. ганок грунтується;
  3. укладання плитки починають з верхньої площадки;

Важливо: при використанні плитки на вулиці не можна сильно обрізати елементи (повинно залишатися не менше 70% від початкової площі). Занадто маленькі шматочки будуть швидко відлітати.

  1. шар клею не повинен перевищувати 1см.наносити його слід і на обробку і на ганок. Спочатку потрібно покрити матеріалом подступенок, потім проступь. Облицювання обох елементів починають з кутів;

Клей при укладанні наноситься на поверхню ганку і матеріалу зубчастим шпателем

  1. на наступному етапі виконується облицювання торців ганку. Якщо вони високі, їх слід попередньо заармувати сіткою;
  2. дня через два після виконання облицювання роблять затірку швів.

Затірку швів виконують через два три дні після укладання плитки

Порада: перед укладанням варто розкласти плитку без клею, щоб прикинути, в якому порядку повинні розташовуватися елементи.