Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

82

Досить часто на дачних, садових і навіть житлових будинках роблять холодний дах. Це пов’язано з простотою її монтажу, а також з тим, що обходиться вона значно дешевше, ніж утеплена. Так як тепле повітря має властивість йти вгору, то при поганій теплоізоляції через стелю може губитися від 25 до 40% тепла. Щоб не опалювати вулицю, при наявності в будинку холодної даху треба правильно і якісно утеплити стелю. Якщо все зробити правильно, то навіть в такому випадку тепло з дому не буде йти на вулицю, тому в ньому завжди буде тепло і затишно.

Зміст

  • Особливості дахів холодного типу
  • Способи і варіанти утеплення стелі

    • Утеплення стелі зсередини приміщення
    • Утеплення стелі зовні
  • Який утеплювач краще вибрати для кожного способу

    • Теплоізоляційні матеріали для укладання з боку горища
    • Утеплювачі для роботи з боку стелі
  • Технологія утеплення стелі

    • Утеплення стелі з боку приміщення

      • Монтаж теплоізоляційного матеріалу за допомогою клею
      • Відео: технологія утеплення дерев’яної стелі зсередини
      • Укладання утеплювача між напрямними обрешітки
    • Утеплення стелі з боку горища

      • Укладання плит або матів
      • Відео: утеплення стелі зовні за допомогою пінопласту
      • Використання напилюваних утеплювачів
      • Утеплення сипучими матеріалами
      • Відео: використання керамзиту для утеплення стелі

Особливості дахів холодного типу

Для захисту будинку від негативного впливу атмосферних опадів існує кілька рішень, одним з найпоширеніших з них є холодний дах. Незважаючи на її назву, є способи, які дозволяють якісно утеплити стелю і звести до мінімуму можливі втрати тепла з дому.

Якщо в будинку є холодний горище, то температура всередині і зовні нього повинна відрізнятися не більше ніж на 4 градуси. При створенні такого даху необхідно, щоб повітря з вентиляційних каналів потрапляв відразу в атмосферу, а не в підпокрівельний простір. Таке рішення дозволить підтримувати на горищі показники температури і вологості, близькі до вуличних. Якщо все зробити правильно, то зсередини на покрівельному пирозі не буде утворюватися конденсат і іній.

Якщо повітря з вентиляційних каналів буде потрапляти на горище, то це призведе до порушення температурного і вологісного режимів, що спричинить за собою швидкий вихід з ладу покрівельних матеріалів і кроквяної системи.

Основними перевагами холодної даху є наступні фактори.

  1. надійна гідроізоляція. При створенні теплого горища через наявність надбудов порушується цілісність гідроізоляційного покриття, що призводить до погіршення його характеристик. Якщо ви робите холодну дах, то на ній має бути мінімальна кількість додаткових елементів.
  2. простота обслуговування. Ремонтні та профілактичні роботи проводяться просто і швидко, так як є багато вільного простору і відкритий доступ до всіх частин даху.
  3. менший розмір тепловіддаючої поверхні. Втрати тепла відбуваються тільки через поверхню стелі, тоді як при створенні теплого даху площа приміщень, що контактують з вулицею, значно більше, тому збільшується і ймовірність втрат тепла.
  4. можливість експлуатації. Хоча такий дах і називається холодною, але її можна пристосувати для зберігання різних речей. У сільських будинках часто роблять вхід на дах з вулиці і використовують її для розміщення різного виду кормів.

Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

Вентиляції холодного даху передбачає надходження повітря через отвори в карнизах і його видалення через дефлектори в конику

Чим більше відстань між вхідними і вихідними отворами вентиляційної системи, тим ефективніше вона буде працювати. Найчастіше продухи рівномірно розподіляють під звисом покрівлі по всьому периметру будинку і по довжині коника. Таке рішення дозволяє забезпечити рівномірний повітрообмін по всій площі холодного горища. Суть роботи цього способу полягає в тому, що припливні отвори знаходяться в зоні максимального, а витяжні — в зоні мінімального тиску, за рахунок чого і відбувається інтенсивна вентиляція підпокрівельного простору.

Холодна дах може бути влаштована на будівлі будь-якої поверховості. В цьому випадку виконується теплоізоляція стелі шаром, товщина якого залежить від обраного типу утеплювача і того, в якій місцевості розташований будинок. Зазвичай необхідно укладати від 20 до 50 см утеплювача.

Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

У холодної даху тепловіддаюча поверхня менше, ніж у теплій, тому при правильному утепленні стелі вона буде ефективніше

Крім того, при утепленні поверхні стелі треба приділити особливу увагу вентиляційним шахтам і стоякам каналізації, які проходять через горищне приміщення холодного даху і випускають повітря назовні.

Способи і варіанти утеплення стелі

Утеплити стелю можна двома способами:

  • зовні, коли влаштовується накатна стеля;
  • зсередини, для чого утеплювач підбивають до перекриття зсередини приміщення.

Від способу утеплення залежить вибір використовуваних теплоізоляційних матеріалів, але обидва вони дозволяють отримати бажаний результат і зберегти тепло в будинку.

Утеплення стелі зсередини приміщення

Якщо виконувати роботи зсередини приміщення, то найкраще використовувати мінвату, так як вона володіє високими теплоізоляційними характеристиками і має хорошу паропроникність. Зазвичай мінеральну вату укладають між стелею і підвісною конструкцією, яка зашивається гіпсокартоном або іншим оздоблювальним матеріалом.

Хоча утеплення стелі мінватою нескладно виконати своїми руками, треба пам’ятати, що її не можна пресувати. У цьому утеплювачі є спеціальні прошарки повітря, які зникають після його стиснення, при цьому теплоізоляційні характеристики матеріалу значно знижуються.

Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

При утепленні стелі зсередини використовується мінеральна вата, яка встановлюється в простір між балками перекриття

Утеплення стелі зовні

Зовні приміщення зазвичай використовуються пінопласт або пінополістирол. В цьому випадку не треба робити внутрішній каркас для укладання утеплювача і гіпсокартону, тому не віднімається частина висоти кімнати.

Так як утеплення проводиться зовні, то спочатку на горищі прибирають сміття, після чого вся поверхня покривається пінопластом або пінополістиролом, товщина якого повинна бути не менше 50 мм.часто матеріал укладають в кілька шарів, а для заповнення швів між листами використовується монтажна піна.

Якщо ви не будете користуватися горищем, то після укладання пінопласту можна все так і залишити. У тому випадку коли він необхідний для зберігання будь-яких речей, зверху треба настелити покриття з дощок або листів вологостійкої фанери.

Крім пінопласту для утеплення з боку горища можна використовувати насипні матеріали — керамзит, тирса або навіть сухе листя. В тирсу треба додавати вапно, щоб теплоізоляційний шар не пошкоджували гризуни. Листя застосовують дуже рідко, так як вони дуже швидко пошкоджуються комахами.

Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

В тирсу потрібно обов’язково додавати гашене вапно, щоб захистити теплоізоляційний шар від гризунів і комах

1 основні рекомендації та правила проведення робіт з утеплення стелі:

  • товщина шару теплоізоляції буде залежати від її виду і регіону, в якому знаходиться будівля;
  • важливе значення має не тільки товщина утеплювача, але і правильність його укладання, а також наявність шарів паро — і гідроізоляції;
  • коли укладається кілька шарів різних теплоізоляційних матеріалів, то від нижнього шару до верхнього пароізоляційні властивості повинні збільшуватися. Це означає, що зверху мінеральної вати не можна укладати пінопласт, а навпаки-можна;
  • не можна стискати мінеральну вату, тому на її поверхні не повинно бути насипних матеріалів;
  • щоб крім теплоізоляції забезпечити ще й гарну звукоізоляцію, треба використовувати мінвату щільністю понад 40 кг/м3;
  • якщо утеплення проводиться зсередини, то між кімнатою і теплоізоляційним матеріалом обов’язково укладають пароізоляційну плівку, яка захищає його від намокання;
  • не можна укладати пароізоляційну плівку з обох сторін утеплювача, так як це затримає вологу всередині;
  • стики пароізоляційної плівки проклеюються спеціальним скотчем і запускаються на стіни будівлі;
  • стики між листовими утеплювачами треба закладати за допомогою монтажної піни.

Який утеплювач краще вибрати для кожного способу

Для правильного і якісного утеплення стелі в будинку з холодною дахом можуть використовуватися такі види утеплювачів:

  • монолітні (екструдований пінополістирол) – вони вологостійкі, мають високу щільність, у них точка роси може переміщатися в будь-якому напрямку, при цьому якість матеріалу не погіршується;
  • пористі або волокнисті (мінеральна вата і листової/плитний пінополіуретан) – випускаються в матах або рулонах. Від зволоження теплоізолююча здатність цих матеріалів різко погіршується, тому треба вживати необхідних заходів щодо захисту їх від вологи;
  • насипні або напилювані (керамзит, пінокрошка, тирса, стружка, піноізол). Насипні матеріали можна укладати вручну для нанесення напилюваних утеплювачів потрібне спеціальне обладнання.
    Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

    Піноізол наноситься методом напилення за допомогою спеціальних компресорів

    Можна використовувати щільні мати і плити або важкі насипні утеплювачі.

    Теплоізоляційні матеріали для укладання з боку горища

    Для утеплення стелі зовні використовуються наступні матеріали.

    1. тирса. Цей спосіб утеплення відомий давно і зазвичай вибирається в тих регіонах, де відходи від розкрою деревини можна придбати дешево або взагалі отримати безкоштовно. Для теплоізоляції стелі зазвичай досить шару товщиною 150-300 мм.тирса є пальним матеріалом, щоб усунути цей недолік, зверху їх покривають шаром шлаку. Знизу насипають суміш гашеного вапна і карбіду, щоб захистити матеріал від комах і гризунів. Тирса можна змішувати з глиною або цементом.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Тирса є найбільш дешевим (а іноді і зовсім безкоштовним) утеплювальним матеріалом, який без додаткової обробки схильний до горіння і знищення дрібними гризунами

    2. керамзит. Щоб краще засипати невеликі порожнечі, треба використовувати керамзит різної фракції. Якщо в регіоні сувора зима, то для ефективного захисту стелі знадобиться 30-50 см такого матеріалу. Для опалювального будинку в середній смузі буде досить шару в 10 см.якщо горище не використовується, керамзит можна нічим не покривати, в іншому випадку поверх нього настилають дошки або заливають невеликий шар густого цементного розчину.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Щоб керамзит не пошкоджувався від часу, його іноді заливають невеликим шаром цементного розчину, а потім покривають дошками або фанерою

    3. глина. Це древній теплоізоляційний матеріал, для забезпечення ефективного захисту горища його шар повинен становити 50-80 см. Це дуже багато, вага такої кількості утеплювача буде дуже великим, тому зазвичай використовують суміш глини і тирси. В такому випадку буде досить товщини в 15-20 см.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Глина змішується з тирсою, що дозволяє зменшити необхідний шар утеплювача в кілька разів

    4. очерет. Для утеплення використовуються мати з очерету, які укладаються в два шари. Недоліки такого методу полягають в пожежонебезпеки матеріалу і в тому, що його дуже люблять гризуни і комахи.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Очерет є екологічно чистим матеріалом, який має високі теплоізоляційні характеристики, але пошкоджується гризунами і комахами

    5. водорості. З метою утеплення зазвичай застосовуються морські водорості. Це екологічно чистий матеріал, що володіє хорошими теплоізоляційними властивостями. Найчастіше його використовують в прибережних районах. Гризуни і комахи в водоростях не заводяться, крім того, цей матеріал не боїться високої вологості. Поверх водоростей для зручності переміщення можна укласти дошки.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Водорості часто використовуються для утеплення даху в приморських регіонах

    6. ековата. Це представник сучасних утеплювачів, який може укладатися безпосередньо на бетонне або дерев’яне перекриття без використання пароізоляційної плівки. Однак краще її все ж укласти, щоб через щілини і стики стелі частинки матеріалу не потрапили в кімнату. Для нанесення ековати використовується спеціальна установка, яка дозволяє ефективно заповнити всі щілини і отримати монолітне покриття. Товщина шару ековати повинна становити від 250 до 400 мм, все залежить від регіону, в якому знаходиться будинок.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Краще наносити ековату спеціальним обладнанням, але можна це робити і вручну

    7. пеноплекс. Цей матеріал є однією з різновидів екструдованого пінополістиролу (еппс), він міцніше звичайного пінопласту. Так як піноплекс відрізняється паронепроникністю, то для дерев’яних перекриттів його використовувати не можна. Бетонна поверхня вирівнюється, покривається пароізоляційною плівкою, а вже потім укладають еппс. Після укладання плит їх покривають шаром розчину товщиною 50 мм, після його застигання по такому покриттю можна вільно переміщатися.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Для того щоб вільно переміщатися по піноплексу, рекомендується зверху зробити цементну стяжку

    8. мінеральна вата. Це найпопулярніший теплоізоляційний матеріал, який може бути плитним або рулонним. Між балками простіше укладати мінвату в матах. На бетонних перекриттях частіше використовується рулонний матеріал. Якщо по горищі треба переміщатися, то краще зробити дерев’яний настил.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Для дерев’яних перекриттів краще використовувати мінеральну вату в матах, а для бетонних — в рулонах

    9. пінополіуретан. Має багато переваг, але є абсолютно паронепроникним, тому порушує мікроклімат в приміщенні. Для нанесення пінополіуретану потрібна спеціальна техніка, тому самостійно його укласти не вийде. Для ефективного утеплення стелі досить шару піни товщиною 10-12 см.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Для нанесення пінопліуретану використовується спеціальне обладнання

    Утеплювачі для роботи з боку стелі

    Фахівці не рекомендують проводити утеплення стелі зсередини, але бувають випадки, що іншого варіанту просто немає. Крім того, що такий варіант призводить до зменшення висоти приміщення, утеплювач або його випаровування можуть потрапляти в кімнату. Крім того, існує велика ймовірність того, що в ньому почне розвиватися цвіль. Якщо обраний спосіб внутрішнього утеплення, то між фінішною обробкою стелі і утеплювачем треба залишати вентиляційний зазор в 2-3 см.

    Здорова спина без лікарів і ліків
    Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
    Брати участь!
    Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

    Для утеплення стелі зсередини будинку можна використовувати кілька типів матеріалу.

    1. екструдований пінополістирол. Підходить тільки для бетонної стелі. При створенні обрешітки висота бруса повинна бути більше товщини теплоізоляційного матеріалу на 2-3 см. Після укладання утеплювача монтується оздоблювальний матеріал — це може бути гіпсокартон, вагонка, натяжна стеля і т. Д.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Екструдований пінополістирол може використовуватися для утеплення стелі як зовні, так і зсередини

    2. пенофол. З одного боку такого утеплювача знаходиться спінений поліетилен, а з іншого — фольга. Він підійде для використання в регіонах з м’яким кліматом, так як його теплоізоляційні властивості не дуже високі.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Пенофол може використовуватися для утеплення стелі як в якості самостійного матеріалу, так і разом з іншими утеплювачами

    3. штукатурні суміші. Для утеплення стель використовуються спеціальні теплоізоляційні склади. Вони не бояться вологи, не горять, мають привабливий зовнішній вигляд. Для нанесення таких сумішей треба мати спеціальні навички. Якщо їх немає, то можна запросити майстрів. Підходить такий варіант для бетонної стелі.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Для утеплення стелі штукатурними сумішами треба мати спеціальні навички

    4. пробка. Вона не боїться вологи, так що може монтуватися без пароізоляції. Є екологічно чистим матеріалом, її зручно використовувати при створенні підвісної стелі, але вартість матеріалу досить висока.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Пробка може одночасно виступати утеплювачем і фінішною обробкою стелі

    При виборі теплоізоляційного матеріалу треба враховувати, з чого зроблений будинок, а також свої фінансові можливості. Якщо будинок дерев’яний, то утеплювати в ньому стелю краще натуральними матеріалами, для бетонних перекриттів буде досить пінополіуретану або екструдованого пінополістиролу.

    Технологія утеплення стелі

    Правильно виконавши утеплення стелі, можна отримати відразу кілька переваг:

    • у зимовий період тепло буде зберігатися в приміщенні, а не виходити назовні;
    • влітку в будинку збережеться прохолода;
    • якісний утеплювач має хороші звукоізоляційні характеристики, тому в кімнаті не буде чути шум дощу або інші сторонні звуки.

    Утеплення стелі з боку приміщення

    Виконати утеплення стелі зсередини кімнати можна двома способами:

    • утеплювач закріплюється за допомогою клею або » грибків»;
    • створюється решетування з бруса або металопрофілю і між нею враспор фіксується теплоізоляційний матеріал.

    Незалежно від обраного варіанту монтажу утеплювача спочатку треба виконати підготовчі роботи.

    1. дерев’яна поверхня обробляється антисептиком, після чого за допомогою шпаклівки або монтажної піни закладаються всі щілини. Якщо використовується піна, то після її застигання всі надлишки зрізають врівень зі стелею.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Перед монтажем утеплювача дерев’яну поверхню треба покрити антисептиком і закрити всі щілини

    2. бетонна поверхня очищається від попереднього декоративного покриття. Дрібні тріщини закладають розчином, а великі усувають за допомогою монтажної піни. Після цього стелю грунтують.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      На бетонній поверхні закладають всі щілини, потім її грунтують, після чого укладають утеплювач

    Монтаж теплоізоляційного матеріалу за допомогою клею

    На клейовий склад монтуються плитні матеріали. Для їх фіксації застосовується монтажна піна, спеціальний клей або «рідкі цвяхи». Якщо використовуються швидкодіючі суміші, то їх треба замішувати трохи, щоб можна було швидко витратити.

    Порядок монтажу буде наступним.

    1. нанесення клею на утеплювач. Можна робити це точково за допомогою кельми або обробити всю поверхню плити зубчастим шпателем.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Клей може наноситися точково або по всій поверхні за допомогою зубчастого шпателя

    2. укладка плит. Плита підноситься до поверхні стелі і притискається до нього на кілька секунд.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Плити притискаються до стелі і утримуються протягом декількох секунд, щоб клей міг схопитися

    3. додаткова фіксація. Після монтажу декількох плит на клей виконується їх фіксація за допомогою «грибків», що дозволяє закріпити утеплювач більш надійно.
      Залишаються невеликі зазори, які треба заповнити монтажною піною.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Зазори між плитами теплоізоляційного матеріалу заповнюють монтажною піною

    4. фінішна обробка. Зазвичай проводиться армування поверхні спеціальною сіткою, після чого її оштукатурюють.

    Відео: технологія утеплення дерев’яної стелі зсередини

    Укладання утеплювача між напрямними обрешітки

    Якщо планується виконання фінішної обробки такими матеріалами, як вагонка або гіпсокартон, монтаж теплоізоляційного шару здійснюється між напрямними обрешітки, яка може бути виконана з дерев’яних брусків або металевого профілю.

    Порядок виконання робіт буде наступним.

    1. розмітка стелі. За допомогою рівня або лазерного осепобудівника наносять лінії, по яких будуть встановлюватися елементи обрешітки.
    2. кріплення каркаса. Дерев’яні бруси фіксують за допомогою дюбелів, а металевий профіль монтують на спеціальні підвіси. Відстань між напрямними має бути трохи менше ширини утеплювача, щоб його можна було вставити між ними враспор.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Каркас для укладання утеплювача може бути зроблений з дерев’яних брусків або металевих профілів

    3. укладання утеплювача. Теплоізоляційний матеріал повинен добре триматися між напрямними за рахунок розпору. Якщо каркас металевий, то мінеральну вату або пінопласт можна додатково фіксувати виступаючими полками підвісів.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Плитний утеплювач укладають між напрямними каркаса враспор

    4. заповнення зазорів. Якщо використовується мінеральна вата, то плити щільно притискаються один до одного так, що зазорів між ними не залишається. Утворилися зазори між листами пінопласту заповнюються монтажною піною.
    5. укладання пароізоляційної плівки. На дерев’яний каркас її кріплять за допомогою скоб, а на металевий — двостороннім скотчем.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Після монтажу теплоізоляційного матеріалу укладається пароізоляційна плівка

    6. обшивка фінішним матеріалом. Останнім етапом робіт є монтаж фінішної обробки — це може бути гіпсокартон, дерев’яна або пластикова вагонка.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Останнім етапом є монтаж оздоблювального матеріалу-гіпсокартону або вагонки

    Утеплення стелі з боку горища

    Для утеплення стелі з боку горища можуть використовуватися плитні або рулонні утеплювачі, насипні або напилювані матеріали. Кожен тип теплоізоляційного матеріалу укладається по-різному.

    Укладання плит або матів

    Утеплювальні плити або мати можуть укладатися в кілька шарів.

    Послідовність робіт буде наступною.

    1. монтаж пароізоляційної плівки. При підшивній стелі вона фіксується з боку приміщення, після чого монтується облицювальне покриття. Якщо стеля накатний, то плівка укладається з боку горища.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      На поверхню перекриття спочатку укладається пароізоляційна плівка

    2. укладання теплоізоляційного матеріалу. Плитний або рулонний утеплювач щільно укладають між балками, щоб не залишалося ніяких зазорів. Якщо з мінеральною ватою це, як правило, зробити вдається, то між листами пінопласту можуть залишатися зазори, які потім заповнюють монтажною піною.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Ширину утеплювача треба підібрати так, щоб вона була трохи більше відстані між балками, тоді матеріал щільно увійде у відведений йому простір

    3. монтаж гідроізоляції. Щоб захистити теплоізоляційний матеріал від попадання вологи, зверху він покривається гідроізоляційної мембраною. Всі стики якісно проклеюють скотчем.
    4. пристрій контробрешітки. Для створення вентиляційного зазору на балки набивають рейки товщиною 3-4 см.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Після утеплювача укладають гідроізоляцію, роблять контробрешітку і настилають дошки

    5. створення настилу. На контррейки укладаються дошки або фанера, за якими можна буде зручно переміщатися по горищі.

    Відео: утеплення стелі зовні за допомогою пінопласту

    Використання напилюваних утеплювачів

    В якості напилюваного утеплювача може використовуватися ековата або пінополіуретан. Виконати роботи з нанесення пінополіуретану самостійно не вийде, так як треба мати спеціальне обладнання. Ековату можна укласти сухим способом вручну, але краще це робити за допомогою видувної машини. При ручному нанесенні матеріал рівномірно розподіляють по поверхні товщиною в 100 мм, після чого трамбують і насипають наступний шар, поки не отримають необхідну товщину утеплювача. Це спосіб менш ефективний, тому використовується рідко.

    Якщо застосовується пінополіуретан, то для нього не треба укладати пароізоляційну і гідроізоляційну мембрани, тому матеріал просто наноситься на очищену поверхню.

    Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

    Для пінополіуретану не треба використовувати паро — і гідроізоляційні плівки

    Перед нанесенням ековати треба укласти пароізоляційну мембрану, щоб волокна утеплювача не проникли в приміщення. Після нанесення ековати зверху вона покривається гідроізоляційної плівкою, яка захищає її від вологи.

    Утеплення сипучими матеріалами

    Для утеплення стелі можуть використовуватися керамзит, тирса, вермикуліт та аналогічні сипучі матеріали.

    Послідовність робіт у всіх випадках буде практично однаковою.

    1. монтаж пароізоляційної плівки.
    2. укладання утеплювача. Якщо це керамзит, то він не застеляється гідроізоляцією, так як не вбирає вологу.
      Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

      Керамзит не потребує захисту від вологи, так як не вбирає її

    3. укладання вітрозахисту. Вона допомагає перекрити вихід теплому повітрю і не допускає холодний.
    4. монтаж підлоги. Поверх балок можна настелити дерев’яна підлога, щоб було зручно переміщатися по горищі.

    Якщо для утеплення стелі використовуються тирса, то їх треба попередньо обробити антисептиками і антипіренами. Для захисту від гризунів їх треба перемішати з вапном в співвідношенні 5:1. Можна змішати тирсу з цементом в співвідношенні 10:1, додати води і таким розчином покрити стелю.

    Утеплення стелі в будинку з холодним дахом: грамотно вибираємо матеріали і технології

    У суміш тирси та цементу додають воду в такій кількості, щоб з отриманої суміші при стисненні її в кулаці не виділялася вода

    Відео: використання керамзиту для утеплення стелі