Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

74

Уявіть, як здивуються ваші гості, побачивши, що ви вирощуєте тюльпани в домашніх умовах! по-весняному зелені стебла з вишуканими бутонами найрізноманітніших забарвлень виглядають на тлі білого снігу за вікном надзвичайно ефектно. Вирощені на підвіконні ніжні цибулинні квіти не тільки стануть предметом вашої гордості, але і скрасять довге очікування весни.

Тюльпани, які підходять для домашнього вирощування

Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

Фото тюльпана

Не можна сказати, що вирощування тюльпанів в домашніх умовах – просте заняття, доступне навіть дитині. Незважаючи на невибагливість цієї культури, необхідно дотримуватися певних правил при посадці цибулин і забезпечувати зростаючим квітам належний догляд протягом усього періоду вегетації. Тоді і результати будуть радувати око.

Якщо вас всерйоз зацікавило, як виростити цих голландських красенів, вам належить запастися ємностями для квітів, підготувати субстрат, вибрати відповідне місце, де їм буде комфортно рости, і в сприятливі терміни приступити до посадки цибулин. Наша стаття допоможе вам зробити все правильно і не допустити помилок.

Відео: досвід вирощування тюльпанів в домашніх умовах

У домашніх умовах добре ростуть далеко не всі види. Звичайно, було б дуже заманливо виростити на підвіконні тюльпани незвичайних забарвлень-коричневі, сині, фіолетові, чорні і т. Д. Однак екзотичні сорти досить примхливі, тому для домашнього вирощування краще використовувати перевірені сорти: аристократ, крістмас марвел, оксфорд, епрікот б’юті, парад, фрінжіт елеганс, діамант стар, дипломат, люстіге битві, міст майлз, негріта, конфукс, лондон, темпл оф б’юті, апельдорн, ерік хофсьє, скарборо. Навіть початківці квітникарі цілком впораються з вирощуванням такого невибагливого сорту, як парад рекорд (дарвінові гібриди).

При виборі квітів для вирощування варто віддати перевагу низькорослим сортам, які відрізняються стійкістю до захворювань (особливо до пестролепестности), невибагливістю до умов вирощування і здатні переносити незначні порушення при догляді.

Покупної посадковий матеріал вже повністю готовий до вигонки – цибулини відсортовані і оброблені, тому висаджувати їх можна відразу ж. Якщо ж ви вирішили самостійно заготовити посадковий матеріал з зростаючих на грядці тюльпанів, вам потрібно буде забезпечити їм ретельний догляд протягом усього періоду вегетації: підгодовувати, поливати, рихлити землю і знищувати бур’яни. Викопувати рослини в цьому випадку потрібно, як тільки почнуть жовтіти стебла.

Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

На фото домашні тюльпани

З викопаних цибулин виберіть найбільші і відправте їх на просушку в сухе приміщення. При цьому потрібно підтримувати наступний температурний режим: перший тиждень + 34 °с, далі два місяці +23 °с, і останній місяць +17 °с. Після чого посадковий матеріал необхідно помістити на охолодження в коробці або марлевому мішечку на нижню полицю холодильника (або в підвал), де зберігати до посадки при температурі +5 °с.

Посадка квітів в домашніх умовах-покрокова інструкція

Вирощування тюльпанів будинку грунтується на технології вигонки: рослинам штучним шляхом створюють умови, схожі з природними. При цьому особлива увага приділяється охолодженню цибулин, адже в природі вони формують пагони і квіти тільки після того, як пройдуть стадію зимового відпочинку. Інша справа, що технологія вигонки за рахунок управління температурним режимом дозволяє отримувати свіжі квіти серед зими або ранньою весною – за бажанням квітникарів.

Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

На фото цибулини і горщики для тюльпанів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

Отже, цибулини готові до посадки, прийшов час розібратися, як садити їх будинку:

  • приступати до посадки можна в кінці вересня;
  • підготуйте горщики або миски глибиною не менше 15 см;
  • змішайте субстрат з річкового грубка, дернової землі і перегною (1:2:1), додайте в субстрат трохи деревної золи або ж купите готову грунтосуміш з хорошою водопроникністю і нейтральною реакцією;
  • цибулини перед посадкою ще раз огляньте з усіх боків на предмет хвороб і на півгодини опустіть в розчин марганцівки;
  • в миски або горщики покладіть дренаж (можна використовувати мох-сфагнум) і заповніть ємність субстратом, щоб до краю залишалося відстань втричі більше, ніж висота однієї цибулини;
  • поверх землі розкладіть посадковий матеріал денцем вниз в одному сантиметрі один від одного;
  • до верхівок засипте цибулини субстратом;
  • полийте і досипте грунтосумішей, якщо верхівки цибулин показалися з-під землі;
  • перенесіть горщики з посадками в темне приміщення, де вологість дорівнює 80%, а температура не вище + 9 °с.

Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

Фото посадки тюльпанів в горщики

Посадки не можна залишати без нагляду-стежте, щоб земля не висихала, але і не пліснявіла. Щотижневого поливу буде достатньо.

Як домогтися цвітіння і продовжити його

Через кілька тижнів ви помітите, що цибулини в горщиках дали паростки. Як тільки сходи досягнуть висоти 6-7 см, пора переносити їх в кімнату і поступово привчати до денного світла, в перший час прикриваючи ковпаком з паперу. Бажано, щоб температура теж підвищувалася поступово, протягом двох-трьох діб до +18 °с. При більш високій температурі тюльпани будуть утворювати слабкі, тонкі квітконоси, можливо навіть ураження рослин фузаріозом.

Якщо ви вирощуєте квіти взимку, забезпечте їм штучне освітлення протягом десяти годин, інакше стебла сильно витягнуться, а забарвлення буде блідою.
Як правильно садити тюльпани в домашніх умовах

Фотографія тюльпанів в горщику

З появою забарвлених бутонів рекомендується переставити горщик ближче до холодного скла вікна, так як при зниженій температурі термін цвітіння розтягується, і ви довше зможете милуватися чудовим цвітінням.

Для продовження термінів цвітіння також бажано на ніч виносити горщики з рослинами на балкон, а вдень обприскувати листя теплою водою (не потрапляючи на квітки). Необхідний тюльпанам рівень вологості повітря-близько 80%. Грунт теж повинна постійно бути злегка зволоженою.

Важливі тонкощі:

  • на квітки не повинно світити яскраве сонце;
  • захищайте рослини від протягів;
  • тримайте горщики якнайдалі від батарей центрального опалення;
  • для поливу рекомендується використовувати відстояну воду кімнатної температури;
  • зрізають домашні тюльпани біля самої поверхні землі, рано вранці до поливу.

Відео: як отримати квітучі тюльпани будинку до нового року

Після домашнього вирощування цибулина сильно виснажується і повторно її використовувати з тією ж метою вже не можна, зате на грядку висадити можна – у відкритому грунті цибулини відновляться, і вже на наступний рік знову розквітнуть (але вже на клумбі). Тому з закінченням цвітіння бутони відламують і поступово скорочують полив, поки листя не пожовтіє, тоді цибулини викопують, підсушують і визначають на зберігання при температурі +14 градусів в сухому підвалі.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Відео, прикріплене до статті, дозволить вам краще розібратися в тому, як посадити тюльпани будинку. Дотримуючись рекомендацій, ви обов’язково зможете домогтися прекрасних результатів і милуватися вишуканими бутонами довгими зимовими вечорами в очікуванні весни.