10 добрив, які можуть завдати шкоди як рослині, так і людині

58


Застосування мінеральних добрив здатне значно збільшити врожайність сільськогосподарських культур, вирощуваних людиною. Але до використання хімічних речовин в городі потрібно підходити грамотно, адже деякі з них можуть бути просто небезпечні для здоров’я людей. Які добрива можуть завдати шкоди не тільки рослинам, але і людині, розповімо в нашій статті.

Аміачна селітра

ця речовина містить в собі до 35% азоту, добре розчиняється у воді, швидко засвоюється рослинами. Можливе внесення його в грунт як в сухому вигляді, так і в розчинах. Селітра закисляет грунт і не рекомендується для позакореневих підгодівлі — при недотриманні дозування удобрюються рослини можуть загинути. Необхідно знати, що аміачна селітра вибухонебезпечна, особливої уваги вимагає при транспортуванні і зберіганні. Вибухонебезпечність підвищується при збільшенні вологості речовини і при різких перепадах температур.

Сечовина

сечовина — чемпіон серед добрив за вмістом азоту. Вона легко розчиняється у воді, використовується як для кореневих, так і для позакореневих підживлень. Застосовуючи сечовину в якості добрива, необхідно звернути увагу на такі особливості:

  • підвищена концентрація сечовини знижує схожість насіння;
  • внесення сухих гранул без закладення в грунт провокує виділення газоподібного аміаку, який шкодить молодим рослинам;
  • надмірна кількість азоту призводить до нарощування зеленої маси рослин, подовження періоду вегетації і більш пізнього терміну дозрівання плодів.

Натрієва селітра

рослинниками натрієва селітра використовується для подщелачивания грунту, в якості стимулятора для вкорінення розсади. При попаданні на листя рослин вона залишає на них опіки. Через великий вміст натрію в речовині можливе підвищення рівня нітратів в бульбах і листках рослин. При попаданні на шкіру викликає роздратування, отруйна для тварин. Натрієва селітра використовується не тільки як добриво, але і для отримання вибухових речовин. Висока температура при зберіганні вибухонебезпечних сполук може спровокувати вибух або пожежу.

Суперфосфат

для збагачення грунту фосфором застосовують суперфосфат. Це добриво прискорює дозрівання плодів, збільшує накопичення білка, цукрів в рослинах, сприяє підвищенню стійкості до грибкових захворювань. Одночасно з цими позитивними властивостями суперфосфат сприяє вимиванню з грунту кальцію і магнію, викликає грунтові ерозії.

Ціанамід кальцію

застосовується для знищення однорічних бур’янів, видалення листя у бавовнику для полегшення прибирання комбайнами. Швидко розкладається в грунті. При обробці суха речовина може потрапляти на шкіру людини, що призводить до опіків і запалень слизових оболонок.

Сульфат амонію

це ефективне азотно-сірчане добриво, яке сприяє зростанню культурних рослин, покращує лежкість і смак врожаю. При високих концентраціях закисляет грунт, можливе перетворення в грунті в азотну кислоту.

Азофоска

універсальний склад добрива збагачує грунт необхідними мінералами. Підвищує стійкість рослин до захворювань. При зберіганні азофоски накопичується пил, яка може вибухати. Також при нагріванні азофоски до високих температур (200 градусів) виділяються небезпечні токсичні гази.

Кальцієва селітра

кальцієва селітра — одне з кращих добрив для кислих грунтів. Покращує стійкість рослин до захворювань. Істотний недолік-гігроскопічна, тому зберігання необхідно організувати в герметичній тарі і в сухому місці. При попаданні на шкіру і слизові оболонки можливі хімічні опіки.

Хлористий калій

активна речовина в цьому добриві — калій. Наявність в грунті калію покращує схожість насіння, активізує ріст коренів, підвищує стійкість молодих рослин до заморозків, багаторічники краще переносять зимівлю. Також калій благотворно впливає на смакові якості плодів і терміни їх зберігання. Через вміст в добриві хлору в грунті відбувається його накопичення, що призводить до засоленості і закислення. При надлишку калію рослини також втрачають здатність засвоювати інші мікроелементи: азот, кальцій, магній, цинк.

Суперфосфат подвійний

подвійний суперфосфат містить в собі фосфору в два-три рази більше, ніж звичайний суперфосфат. Фосфор прискорює ріст і цвітіння рослин, збільшує врожайність, підвищує стійкість до захворювань. При неправильному використанні на кислих грунтах відбуваються хімічні реакції з утворенням нерозчинних сполук, що ще більше руйнує її. удобрюючи свій город, дотримуйтесь рекомендацій виробників, зазначені на упаковках: концентрація розчинів, терміни внесення. Зайва кількість добрив завдасть більше шкоди, ніж користі. Звертайте увагу на терміни і вимоги до умов зберігання. Не займайтеся експериментами у вигляді змішування різних видів добрив, так як можливі хімічні реакції з виділенням отруйних речовин.