Беру два будильника і закопую в саду, кроти перевелися навіть у сусідів

60


Одного ранку я виявила на зеленому, рівно підстриженому газоні великі потворні купи землі. Друзі по нещастю можуть зрозуміти мій стан. Щоб виростити гарний газон, я доклала багато зусиль. І всі праці нанівець!

Навала ворога

думаю, кроти завітали з сусідньої ділянки, покинутої пару років тому. Там звіряткам, мабуть, стало нудно, і вони вирішили попустувати на моїй території. прибульці не обмежилися газоном. Акуратні грядки нагадували поле бою. Я не збиралася здаватися. Хочете війни? буде вам війна!

Не всі засоби хороші

поради сусідів були різноманітні, але послідувати їм я не зважилася. Особливо здивував відставний військовий, який жив неподалік. Він рекомендував приєднати до вентиля газового балона шланг і пустити газ в кротову нору. А потім підпалити. Жартував, напевно. Марність магазинної хімії я усвідомила швидко. Безсилими виявилися і склади домашнього приготування. Після того, як я привезла з міста кішку, з хімічними атаками було покінчено ― я боялася отруїти тварину. зовсім випадково я знайшла правильний шлях. Механічні засоби-працюють! моя ділянка знову радує погляд рівним газоном і ідеальними грядками. Хочу поділитися секретами!

Мій спосіб з будильником

він трохи клопіткий, але дієвий. Два будильника я помістила в скляні банки. Кожен завела: один на 12 годин, інший ― на 8. Якщо брати старі механічні будильники, вийде ефективніше, вони будуть дзвонити 4 рази на добу. Банки закрила кришками і закопала в різних кінцях ділянки. «вони пішли туди, де їм дадуть поспати,» — меланхолійно зауважив чоловік, коли я похвалилася успіхами: жодного крота за тиждень! трудомісткість способу полягає в тому, що періодично доводиться відкопувати банки і заводити будильники. Але результат того вартий.

Що ще може допомогти

винахідливі дачники придумали безліч способів боротьби з кротами. Майже всі їх я перепробувала. Нижче-способи, які я можу сміливо рекомендувати тим, кого дошкуляють ці невгамовні тварини.

Скляні пляшки

кротів і медведок відлякують звуки, що передаються під землею. Спосіб з пляшками діє, якщо вітер дме в потрібну для створення звуку сторону. Тому я вкопувала кілька пляшок, і їх горлечка дивилися в різні боки. щоб ефект був оптимальним, закопувати їх треба під кутом 45 градусів до поверхні землі. Робити це краще на висоті 2/3 пляшки, тоді резонуючі коливання точно проникнуть в землю.

Закриті пластикові пляшки

їх можна просто розкласти на землі. Головне-не забути закрутити пробки. Через різницю температур в денний і нічний час пластик буде злегка потріскувати. Беру два будильника і закопую в саду, кроти перевелися навіть у сусідівможливо, який-небудь кріт, опинившись в цей момент поблизу, злякається і назавжди покине мої володіння.

Бляшані банки

для перевірки цього способу довелося піти на жертви. Пиво ні я, ні чоловік не п’ємо, а банки знадобилися для експерименту. хмільна рідина була вилита в бочку з перебродила кропивою. А порожній посуд я нанизала на металеві прути (ось коли стала в нагоді стара арматура, 20 років лежала в сараї!). Шумелки розставила по всій ділянці. При найменшому вітрі навколо лунало дзенькання: бляшанки вдаряли по прутах. Беру два будильника і закопую в саду, кроти перевелися навіть у сусідів» ти ще станеш для них і заспівай,» — глузливо запропонував чоловік. Ну вже ні. Так вони точно нікуди не підуть. пластикові пляшки не такі гучні, тому мені і знадобилися бляшанки. Але можна обійтися і пластиком.

Зіпсована риба

один з найнеприємніших для мене способів. Тухлу салаку, оселедець або кільку розрізають на шматочки і розкладають по кротовьим норах. Роботу я виконувала в рукавичках і респіраторі, але запах все одно довго залишався зі мною. Потім я зрозуміла, що мій обожнюваний ділянку буде довго «пахнути» тухлятиною і зареклася користуватися цим засобом. До речі, риба на ранок зникла. Не знаю, чи втекли кроти, але землерийки точно з’явилися. Мабуть, чули, що тут дають безкоштовне частування.

Саморобні флюгери

на цій стадії військових дій до роботи підключився чоловік. Результатом його праць стали 12 різнокольорових флюгерів, які прикрасили ділянку. Закріпивши кожен флюгер на металевому пруті, чоловік реквізував всі пивні бляшанки і поклав в кожну по жменю гальки ― штучок по 10. Ці банки він закріпив на штирях флюгерів. Коли дув вітер, флюгери крутилися. Галька в банках деренчала. Вібрації передавалися в грунт, що, мабуть, викликало панічний жах у кротів. Вони нарешті покинули наш негостинний ділянку.

Ароматні трави

щоб непрохані гості не повернулися, по периметру ділянки я посадила ароматні трави. Кроти, землерийки і капустянки терпіти не можуть запахів меліси, чорнобривців, лаванди, нарцисів і м’яти. тепер мої володіння охороняє різнобарвна запашна огорожа, яка ще й виглядає чудово. Сподіваюся, докучливі «землекопи» ніколи більше до мене не повернуться.