Обробка капусти валер’янкою від шкідників

69

Валеріана для капусти від шкідників допомагає позбутися від попелиці, трипсів, капустяної молі, мухи та інших небезпечних комах. Це досить потужний засіб, яке цілком безпечно як для людини, так і для самих рослин. Застосовують кілька разів за сезон не частіше двох разів на тиждень. Для обприскувань використовують не тільки аптечну настоянку, а й відвар з кореневища, а також свіжовичавлений сік із зеленої частини рослини.

Чи можна валер’янкою обробити капусту

Валер’янку можна використовувати для обприскування капусти від різних шкідників, які мешкають на хрестоцвітних та інших рослинах. Це може бути капустяна міль, білявка, попелиця, трипси, зелений барид, хріновий листоїд і інші жуки.

Для обприскування використовують різні форми валеріани:

  • настоянка спиртова (аптечна);
  • свіжовичавлений сік із зеленої частини рослини;
  • відвар з кореневищ.

Засіб досить ефективний, тому не потребує доповнень. Але для більш швидкого результату можна також додавати відвар листя тютюну або рідке мило.

Процедури проводять кілька разів за сезон максимум кожні 2-3 дні. Обприскувати посадки слід до повного знищення шкідників. Також запланувати роботу можна на початок травня для профілактики масової появи комах.

Обприскування проводять кілька разів до повного знищення

Для яких шкідників допомагає

Полити капусту валер’янкою можна від різних шкідників. Найчастіше посадки атакують такі комахи:

  1. хріновий листоїд, який також називають бабанухой. Це невеликий жучок з крилами чорного кольору. Тільце дрібне, але добре помітно завдяки темному забарвленню. Лапки невеликі, коричневого кольору. Основну шкоду капусті несуть самки — в червні вони починають прогризати в листі дрібні ямки і відкладають туди яйця. Після цього з них з’являються личинки, які теж харчуються соками капусти.
  2. зелений барид-ще один жучок з тільцем до 4 мм в діаметрі. Забарвлення чорне, синювате, є металевий відлив. Крила з борозенками. Атакує капусту, через що листя починає жовтіти, а на уражених місцях формуються нарости.
  3. білокрилка-це комаха паразитує на всіх хрестоцвітних, включаючи різні види і сорти капусти. Зовні вона нагадує невелику моль. Тільце дрібне, забарвлення біле або червоно-жовте. Для обробки капусти від білкокрилки використовують розчин валер’янки і рідкого мила.
  4. весняна капустяна муха-вона нагадує звичайну, але за розмірами менше. Дорослі особини не паразитують на посадках – капустою харчуються тільки личинки. Вони численні і ненажерливі, можуть привести до значної втрати врожаю.
  5. хвиляста блішка-невеликий жучок чорного кольору, має жовті смужки на крилах. Вони йдуть паралельно один одному, довжина 2-3 мм. Загальна довжина тільця може досягти 4-5 мм.
  6. на капусті часто селиться попелиця. Це дуже небезпечний шкідник, який мешкає на внутрішніх поверхнях ніжних листя. Нашестя починається вже в травні і може тривати все літо, пік припадає на червень. У цей момент дорослі шкідники і личинки харчуються соками рослини і помітно послаблюють його. Потім в серпні вони відкладають яйця в грунт, навесні з них з’являються личинки, після чого цикл повторюється.
  7. трипси-візуально цих шкідників виявити складно, але наслідки їх появи помітні. Вони залишають на листі чорні точки — це продукти життєдіяльності. Поступово листя біліє, потім буріє і засихає. Трипси з’являються в посушливу погоду, тому попередити їх навалу можна регулярним поливом і розпушуванням грунту.
  8. хрестоцвіті клопи-великі комахи з яркоокрашенним помаранчевим тільцем, на поверхні якого помітний малюнок з декількох чорних крапок, рисок, плям білого і жовтого забарвлення. Паразитує на листі капусти, харчується її соками. В результаті вони жовтіють, дають плями мармурового відтінку і в’януть. Найбільшу небезпеку становлять личинки-вони можуть погубити всі посадки. На зимівлю йдуть в поверхневий шар грунту. Дорослих клопів можна збирати вручну, після чого знадобиться провести обприскування валер’янкою.

Переваги та недоліки

Обробка капусти та інших рослин валер’янкою-це давно перевірений спосіб. Він має кілька переваг.

Дірочки на листках – характерні ознаки навали шкідників

Плюси:

  • засіб безпечний для здоров’я людини;
  • не забруднює ґрунт;
  • не шкодить рослинам;
  • не знищує корисні ґрунтові бактерії;
  • настоянку завжди можна купити в аптеці за доступною ціною.

Мінуси:

  • валеріана може виявитися неефективною, якщо навала сильне;
  • у деяких рецептах потрібно свіже рослина, його потрібно знайти і викопати;
  • занадто часто проводити обробку настоянкою не можна, оскільки в її склад входить етиловий спирт, який може обпекти листя.

Як обробити капусту валер’янкою від шкідників

Є кілька рецептів використання валер’янки проти шкідників на капусті. Для обробки застосовують як розчини, так і відвари. Причому в деяких випадках знадобиться не аптечна настоянка, а свіже рослина – кореневища, стебла або листя.

Сік з листя

Провести обробку капусти від гусениць можна соком валер’янки. Для приготування беруть свіжі стебла і листя, дрібно рубають, відміряють 1 кг сировини і пропускають через м’ясорубку. Потім віджимають через марлю сік і беруть 10 крапель на 10 л розчину з додаванням будь-якого інсектициду, наприклад, «актари». Тотально обробляють грядки капусти від шкідників. Засіб можна використовувати для профілактики і знищення комах кілька разів за сезон.

Важливо! валер’янку в краплях для капусти від шкідників можна зберігати в холодильнику до 1 місяця.

Відвар кореневищ з тютюном

Обприскувати капусту валер’янкою від шкідників можна і відваром. Для приготування беруть такі компоненти:

  • свіже листя тютюну-500 г;
  • корінь валер’янки – 200 г;
  • вода – 5 л.

Всі компоненти подрібнюють і змішують, ставлять на слабкий вогонь і доводять до киплячого стану. Потім вимикають плиту і дають охолонути. Ставлять в темне місце, без доступу світла. Отриманий відвар проціджують і застосовують для обробки грядок капусти від шкідників. Процедуру проводять два рази на тиждень до повного зникнення попелиці та інших комах.

Важливо! якщо після обробки пішов дощ або був сильний вітер, необхідно провести позачергове обприскування.

Обприскування капусти валер’янкою і рідким милом

Поливати капусту можна таким же розчином валер’янки з рідким милом в пропорції 2 ст. Л. Кошти на 3 л. До розчину додають також 1 флакон з аптечною настоянкою кореня валеріани. Ретельно перемішують до повного розчинення.

Настоянку можна купити в будь-якій аптеці за доступною ціною

Замість рідкого мила можна взяти господарське або дігтярне. Його подрібнюють на дрібній тертці і беруть в тій же кількості – 2 ст.л. На 3 л. Мильний компонент можна додавати до будь-яких розчинів або відварів на основі валер’янки. Мило не тільки знищує шкідників, але і дозволяє рідини добре зчепитися з листям і довше утримуватися на поверхні.

Обприскування капусти проводиться досить просто.

Валер’янкою можна обробляти будь-які сорти капусти

У цієї процедури є свої особливості, на які теж варто звернути увагу:

  1. обприскування завжди проводять в суху і безвітряну погоду. Якщо йдуть дощі, процедуру проводити недоцільно-надалі все одно доведеться робити нові обробки.
  2. обприскувати треба все посадки капусти, навіть ті, які здаються здоровими. Якщо гусениці або інші шкідники завелися хоча б на 1-2 кущах, вони переберуться на сусідні рослини.
  3. незважаючи на те, що валеріана порівняно безпечна для здоров’я людини, останню обробку від шкідників варто проводити не пізніше, ніж за 3-4 дні до збору врожаю.
  4. розвести валер’янку для обприскування капусти можна тільки водою кімнатної температури. Не допускається використовувати відчутно теплу або тим більше гарячу воду. Занадто холодна теж не підійде-листя можуть постраждати від різкого перепаду температур.
  5. однієї валер’янки для обприскування може не вистачити. Якщо нашестя занадто сильне, доведеться використовувати хімічні засоби, наприклад,» актару«,» децис«,» колорадо » та інші. Застосовувати їх потрібно за інструкцією з урахуванням термінів очікування-мінімальною кількістю часу між останньою обробкою і збором врожаю.
  6. навіть якщо влітку комах було мало, восени, після збирання качанів, грунт потрібно ретельно перекопати. Це допоможе знищити значну частину яєць, які шкідники встигли відкласти в поверхневий шар грунту.

Висновок

Валеріана для капусти від шкідників досить добре попереджає навала. Обприскування проводять регулярно, особливо якщо немає дощів і сильного вітру. При цьому якщо комах занадто багато, слід використовувати більш ефективні засоби – біологічні та хімічні інсектициди.

Манілова юлія, 52 роки, м краснодар

Валеріана від шкідників – це старий, призабутий рецепт. В основному обприскують настоєм золи, тютюнового пилу або мила. Але принадність валеріани в тому, що вона дає характерний запах. Саме він і відлякує всяких жучків. З власного досвіду скажу, що це кращий варіант з народних засобів.

Рижкова тетяна, 44 роки, м єкатеринбург

Я обробляю капусту валер’янкою від попелиці, трипсів, всіляких жуків. Гусениць можна зібрати і вручну, а ось дрібних комах потрібно відлякувати. І валеріана в цьому плані добре допомагає. Звичайно, це не панацея, але якщо шкідників не дуже багато, наприклад, в травні, то точно допоможе.