Тепла підлога ніж залити. Чим залити тепла підлога

79

Тепла підлога ніж залити. Чим залити тепла підлога

Стяжку для водяної теплої підлоги виконують після прокладки труб, як на фото. При виконанні стяжки необхідно в точності слідувати рекомендаціям фахівців.

Що стосується того, який розчин можна використовувати, то існує два варіанти:

  • спеціальні сухі суміші (напівсуха стяжка);
  • цементний склад (бетонна стяжка).

Кожен спосіб має свої переваги і недоліки. Перш ніж остаточно вирішити, ніж залити теплий водяна підлога, потрібно познайомитися з особливостями обох видів стяжки.

Найпопулярнішим і поширеним матеріалом для цього є бетон. Але для заливки теплого водяного статі звичайний бетон не підходить. В цьому випадку рекомендується використовувати розчин з цементом марки не нижче м-300 і фракцією 3-5 міліметрів. Також варто пам’ятати, що зчеплення у відсіву краще, ніж у піску.

Щоб стяжка через деякий час не розкришилася, в розчин обов’язково додають пластифікатор. Його витрата становить 0,6-1 літр на»квадрат». Використання пластифікатора дозволяє зменшити товщину стяжки приблизно до 30 міліметрів. Якщо ж його не використовувати, то шар бетону повинен бути близько 50 міліметрів.до заливки необхідно визначити місця, де будуть знаходитися деформаційні шви – вони стануть компенсувати температурні розширення бетону (детальніше: «як заливати тепла підлога: тонкощі монтажу «). Якщо тонка стяжка буде робитися в приміщенні складної форми і площею більше 40 «квадратів», то замість додаткової армуючої сітки краще використовувати фібру, яка добре перемішується і рівномірно розподіляється.

Цементно-піщана суміш для теплої підлоги. Вимоги до стяжки теплих підлог

Стяжка являє собою цементно-піщаний склад, з додаванням наповнювачів, таких як керамзит або дрібний щебінь. Однак існує кілька технологій підготовки поверхні:

  1. мокра стяжка для водяного статі. Такий метод дозволяє виготовити міцну бетонну плиту, однак повне затвердіння матеріалу займає 28 днів, а проводити монтаж теплих водяних підлог можна не раніше ніж через півтора місяці.
  2. напівсуха стяжка. У складі цієї суміші також міститься цемент і пісок, проте води в цьому випадку додається набагато менше, за рахунок чого готова суміш стає «глиноподібної». Висихає така плита набагато швидше (близько тижня), після чого можна сміливо укладати тепла підлога.
  3. суха стяжка. Така підстава виготовляється без додавання води. На вирівняний сухою сумішшю підлогу, укладаються листи фанери. Однак такий спосіб рекомендується, тільки якщо в приміщенні є обмеження навантаження для плит перекриттів.
  4. нівелюючий матеріал. Це готові суміші, за допомогою яких дуже легко домогтися ідеально рівних поверхонь. У них вже є всі компоненти, які надають суміші пластичність і міцність.

Всі перераховані способи монтажу бетонної стяжки підходять для теплих підлог, тому тут все залежить від ваших можливостей і термінів.

Звернути увагу варто на товщину майбутньої плити, яка повинна відповідати вимогам снип. Стяжка для теплої підлоги виконується в кілька етапів:

  • спочатку чорнова (підстава для водяної теплої підлоги, на яке укладають утеплювач). Товщина цього шару становить 50 мм.
  • потім фінішна (являє собою чистову бетонну стяжку для самого теплої підлоги). Товщина цього шару не повинна перевищувати 100 мм згідно снип. Для житлового приміщення досить 50-70 мм, а для промислового до 100 мм.

Важливо! якщо товщина стяжки буде перевищена, це призведе до її розриву. Щоб цього не допустити виконуються компенсаційні шви.

Теплопровідність стяжки для теплої підлоги, виготовленого своїми руками, залежить від її товщини. Відповідно необхідно простежити, щоб висота плити дозволяла їй швидко нагріватися і віддавати отримане тепло в житлову кімнату.

Також варто приділити увагу приготуванню розчину для стяжки.

Стяжка теплої підлоги товщина. Над трубами

Товщина при монтажі теплої підлоги безпосередньо залежить від діаметра використовуваних труб.

Тонка-допоможе економити паливо, проте не зможе забезпечити рівномірного покриття. Це призведе до зменшення комфортності використання теплого поля і швидкого руйнування. Занадто товстий шар зменшує ккд теплої підлоги, що призведе до збільшення витрат на паливо.

На вибір оптимальної товщини впливають багато факторів:

  • товщина застосовуваних труб;
  • якість основи підлоги;
  • необхідна температура в приміщенні;
  • висота стель;
  • вид стяжки.

Мінімальна товщина стяжки над теплим водяним підлогою 2 см може вийде тільки при використанні труб 1,6 см.при цьому буде потрібно використовувати спеціальні суміші і застеляти підлогу керамічною плиткою. В іншому випадку підлогу швидко прийде в непридатність.

Цементні розчини не вийде залити так тонко. Мінімально допустима товщина 4 см.домогтися її можливо при використанні тонких труб і рівній поверхні. Нерівності поверхні можуть збільшити товщину стяжки до 7 см.

У разі застосування напівсухий стяжки мінімальна товщина, при використанні найбільш тонких труб, досягає 5 см.

У деяких випадках можливе укладання труб без попереднього здійснення стяжки. Це відбувається при:

  • дерев’яному підставі, яке не зможе витримати бетонне навантаження;
  • при низьких стелях;
  • при відсутності досвіду в заливці стяжки;
  • при відсутності часу на застигання покриття (стяжка якісно засихає близько 1 місяця).

Установка водяного статі без стяжки має наступні переваги:

  • досить спрощується процес монтажу;
  • знижується навантаження на підлогу;
  • висота приміщення зменшується значно менше;
  • навіть без шумоізоляції зменшує потрапляння шуму в кімнату;
  • прискорення процесу монтажу завдяки виключенню деяких кроків (чорнова заливка і її просушування);
  • істотне зниження вартості установки водяної теплої підлоги.

Однак даний варіант має і недоліки:

  • швидке охолодження приміщення при виключенні системи;
  • при відсутності якісної гідроізоляції можлива невелика деформація через вплив вологості.

Іноді стяжку замінюють на покриття полістирольними плитами.

Обмежень товщини (максимальної) стяжки немає. Тут варто керуватися здоровим глуздом.

Найчастіше максимально товсту стяжку використовують:

  • якщо підстава підлоги занадто нерівне;
  • стяжка є одночасно і фундаментом (наприклад в гаражі або приватному будинку).

У першому випадку потрібно ідеально вирівняти підлогу чорновою стяжкою, а вже потім монтувати труби опалення і заливати стяжку.

Вважається, що для теплої підлоги стяжка товщиною більше 17 см не раціональна.

Найбільш оптимальна загальна товщина стяжки 4,5-7 см створює хороше покриття труб і здатне витримувати великі навантаження. Товщина стяжки над трубами в такому випадку дорівнює 2,5-3 см.

Процес монтажу теплої підлоги досить простий і не вимагає досвіду. Його цілком можна встановити самостійно.

Виконувати можна мокру, напівсуху і суху стяжку. У деяких випадках застосовують монтаж водяних труб без попередньої стяжки безпосередньо на підлогу або полістирольні плити. Проте найефективнішим вважається монтаж труб для водяного статі в стяжку. Такий спосіб дозволяє максимально витрачати виробляється тепло на обігрів приміщення, рівномірність прогріву і плавне зменшення температури в разі виключення системи обігріву.

Перед укладанням підлогового покриття обов’язково необхідно перевірити якість виконаної стяжки. 2 тижні після заливки її необхідно сушити стяжку накривши плівкою, для максимального насичення вологою. Приблизно через місяць розчин, яким покрили труби, повністю застигне. Готова поверхня повинна бути рівною, колір повинен бути рівномірний, відколи і тріщини не допускаються. При простукуванні дерев’яним бруском поверхні повинен бути однаковий дзвінкий звук.

Важливо правильно виконати заливку бетонної суміші необхідної висоти до установки труб і над ними, щоб отриманий результат радував протягом довгих років.

Чи можна заливати тепла підлога бетоном з щебенем. Склад і марка бетонної стяжки

Стяжка повинна відповідати високим вимогам, щоб вона витримала теплову і механічну навантаження. Головна вимога, це достатня щільність. Цей показник повністю залежить від марки бетону. Для теплої підлоги рекомендована марка 150-300. Така різниця в марці пояснюється просто:

  • м150 — для житловихПриміщення.
  • м300 — для промислових приміщень.

Також варто згадати і про присадки. Якщо бетон виготовлений якісно, то можна заощадити і обійтися без них. Однак тут вступає в силу прислів’я»кашу маслом не зіпсуєш». Так, наявність в бетонній суміші присадок тільки збільшить якість опалення в цілому. Наприклад, це буде позитивно впливати на швидкість прогріву опалювального «пирога» і як результат, економія енергоресурсів.

В бетон для теплої підлоги слід додати пластифікатор. Він необхідний для того, щоб запобігти розтріскування стяжки при її нагріванні.

Заливка чистової стяжки здійснюється непросто цементно-піщаним розчином. Необхідний бетон, в основі якого лежить відсів або щебінь дрібної фракції. Чому? стяжка, виконана з бетону, набагато міцніше простий цементно-піщаної. Наприклад, перевага полягає в поліпшеній тепловіддачі.

Що стосується складу суміші, то важливо дотримуватися наступних пропорцій:

  • бетон з відсіву — 1 (цемент) : 6 (відсів).
  • бетон з щебеню і піску – 1 (цемент): 4 (щебінь): 3,5 (пісок).

Цей склад відносний. У кожному окремому випадку співвідношення може бути різним. Наприклад, якість піску, відсіву або щебеню може явно відрізнятися. Готова суміш повинна бути досить пластичною. У процесі замішування ви можете визначити, що потрібно додати – однієї частини щебеню або піску. Не бійтеся експериментувати!

Для заливки стяжки теплого водяного статі можна придбати вже готову суміш. Вона продається в сухому вигляді. Її досить розмішати з водою за допомогою будівельного міксера. У складах таких сумішей вже передбачені спеціальні присадки, пластифікатор тощо.

В процесі замішування не забудьте додати пластифікатор в суміш. Пропорція вказується на упаковці пластифікатора від виробника. Також додатково можна додавати скловолокно, яке необхідно для армування. Вона продається в целофанових пакетах. Її додавання здійснюється безпосередньо в бетономішалку. В такому випадку немає необхідності укладати металеву сітку.

Чи можна заливати тепла підлога частинами. Як правильно залити стяжку під теплу підлогу в приватному будинку і квартирі

Тепла підлога стає все більш популярним. Він монтується в приватних будинках, в квартирах, в житлових приміщеннях і офісах, громадських закладах. Люди отримують можливість регулювати не тільки інтенсивність, але і періодичність підігріву. Завдяки такій технології ноги завжди залишаються в теплі.

Перш ніж задовольнятися перевагами, треба знати, як правильно залити стяжку під теплу підлогу в приватному будинку або квартирі. Цілком реально залити тепла підлога своїми руками, не вдаючись до допомоги майстрів.

Типи теплих підлог

Під заливку можуть застосовуватися два варіанти теплих підлог:

  • електричні;
  • водяні.

У першому випадку враховується тип підлогового покриття і місце використання матеріалу. Сумішшю можна заливати комунікаційні мережі, труби. Другий варіант передбачає створення виключно фінішного покриття.

В цьому випадку стяжки не потрібно, так як теплий електричний підлогу укладається на вже вирівняну поверхню.

Заливка водяної підлоги

Перший етап – збори всіх необхідних інструментів і матеріалів. Суміш можна як придбати, так і зробити самостійно.

Склад стяжки для водяної теплої підлоги:

  • цемент;
  • пісок;
  • щебінь;
  • пластифікатор.

Треба запастися наступними інструментами:

  • армована сітка;
  • бетономішалка;
  • шпатель;
  • будівельний рівень;
  • ємність для бетонного розчину.

Також знадобляться пластифікатор і склад, який використовується з метою забивання температурних швів. Проводяться роботи з гідроізоляції та утеплення і тільки після них можна приступати безпосередньо до заливання. Щоб домогтися максимальної міцності треба грамотно встановити армуючу конструкцію.

Відсутність армуючої конструкції або її неправильна укладання призведе до розширення стяжки і її деформації.

Ділянку під заливку треба розділити на кілька полів. Завдяки таким діям вдасться запобігти процесу розтріскування. Крім того, розчин буде оптимально вирівнюватися і не потрапляти на території, які вже залиті.

Температурні шви заповнюються ізопленом. Завдяки спеціальній структурі такого матеріалу вдається повністю компенсувати розширення. Тепер використовуючи невеликі шматки гільз треба створити надійний захист для всіх труб, що потрапляють в шви.

Безпосередньо перед заливкою треба визначитися з приводу того – зробити розчин самостійно або купити вже готовий в магазині. Вибираючи перший варіант бажано до піску і цементу додати щебінь фракції 3-4 мм. Тоді істотно покращиться рівень зчеплення суміші. Незайвим виявиться і пластифікатор, який збільшить показники теплопровідності і міцності. Товщина стяжки теплої підлоги повинна становити не більше 60-65 мм.

Можна починати заливку стяжки теплої підлоги при температурі +10 градусів цельсія і вище. З метою запобігання деформування розчину тепловий носій обов’язково повинен перебувати під відповідним тиском. Уже залитий ділянку залишають приблизно на 3-4 тижні, щоб він висох. По закінченню цього терміну підлогу вважається повністю готовим до експлуатації.

Заливка електричної підлоги

Дана технологія несуттєво відрізняється від попередньої. Стяжка для електричної теплої підлоги не відрізняється за складом від стяжки для водяного. Але деякі особливості є. Треба пам’ятати про наступні правила:

  • армована конструкція поміщається строго під нагрівальні елементи;
  • експлуатувати підлогу можна тільки тоді, коли стяжка стане ідеально сухою;
  • в якості тепловідбивних шарів виступає спеціальні рулони, які фольгуються алюмінієм.

Фольгована алюмінієм підкладка дозволяє відображати інфрачервоне випромінювання. Завдяки цьому теплий електричний підлогу прогріває приміщення, а не перекриття.

Тут важливо не стільки правильно залити стяжку, як провести грамотні підготовчі роботи. В незалежності від того, який варіант заливки буде обраний, тепла підлога повинен володіти високою теплопровідністю, міцністю і стійкістю до різких перепадів температур. Як варіант, в якості стяжки може виступати спеціальний плитковий клей, якщо.

Якщо вдалося домогтися необхідного результату, то період служби буде вимірюватися навіть не десятками, а сотнями років. І найголовніше-дотримуючись інструкції всі необхідні роботи можна виконати власними силами.

Як залити тепла підлога в приватному будинку,

Як бачите, заливка теплої підлоги в приватному будинку або квартирі — не такий складний процес. У цій статті ми постаралися детально розповісти, як правильно заливати стяжку теплої підлоги. Сподіваємося, вона була вам корисною. Не забудьте поділитися публікацією з друзями!

Чорнова стяжка під теплу підлогу. Робимо стяжку під теплу підлогу

Остаточну стяжку під фінішне підлогове покриття можна зробити з різних матеріалів. Стяжка є великою теплорозподільної поверхнею, яка нагрівається від труб. Раніше найчастіше застосовувалася цементно-піщана стяжка.

Який би вид підігріву ви не вибрали, на першому етапі потрібно вирівняти підставу під теплу підлогу. Інакше чистова стяжка вийде різнотовщинної і буде прогріватися нерівномірно. На другому етапі роботи на підготовлену основу укладайте теплоізоляційний шар товщиною 30 – 150 мм. Для запобігання теплових втрат через чорнову стяжку.

Наступний етап-укладання і закріплення обраних для вашого теплої підлоги нагрівальних елементів . По периметру приміщення закріпіть демпферну стрічку, необхідну для компенсації теплового розширення цементно-піщаної стяжки.

Після монтажу труб проведіть опресовування системи опалення. Систему залиште під тиском до закінчення монтажних робіт по виконанню цементно-піщаної стяжки. Міцний шар бетону товщиною не менше 30 мм. Добре охоронить труби від пошкодження.

Якщо є необхідність скоротити терміни ремонтних робіт, раціональніше використовувати для влаштування верхнього шару стяжки сучасні сухі суміші.

До складу сухих сумішей, призначених для теплих підлог, включені спеціальні добавки. Це-регулятори твердіння, пластифікатори, армуючі компоненти, компенсатори теплового розширення. Такі суміші мають поліпшену теплопровідність, стійкість до виникнення тріщин. Склади розраховані на істотні перепади температур.

Використовувати сухі суміші для теплої підлоги замість цементно-піщаної стяжки вигідніше також через відсутністьУсадки, відсутності тріщиноутворення при нанесенні суміші товстим шаром, швидкої заливки і твердіння. Іноді виконання цементно-піщаної стяжки неможливо через обмеження по висоті приміщення, або неприпустимо значне збільшення навантаження на перекриття.

Тоді виконуйте підставу підлоги з гвлв (гіпсоволокнистих листів). При використанні збірних елементів з гвлв виходить ідеально рівну основу підлоги. Також збірні елементи з гвлв мають відмінні теплотехнічні та шумоізоляційні властивості.

Для системи водопідігріву використовуйте металопластикові, поліетиленові або полібутенові труби. Труби монтуйте в алюмінієвих пластинах з профілем для обхвату труб. Пластини закладайте в полістирольні плити з пазами, поверхню накрийте тонкої картонною прокладкою. Потім зверху зробіть стяжку зі збірних елементів гвлв.

Якщо ви хочете спорудити тепла підлога, то вам потрібно буде обов’язково заховати всі його елементи перед фінішною обробкою . Зробити це можна за допомогою стяжки. Природно, вам бажано дізнатися про деякі нюанси її облаштування. Стяжка для теплої підлоги повинна бути зроблена якісно, в іншому випадку обігрів буде нерівномірним і неефективним.

на малюнку показано пристрій» пирога » кабельного теплої підлоги

Стяжка є бетонним шаром, який наноситься на підставу для його вирівнювання або приховування інших елементів перед фінішною обробкою. Потрібно відзначити, що вона може бути виконана не тільки з цементного розчину, але і за допомогою спеціальних сумішей.

Стандартний пристрій «пирога» є таким:

  1. гідроізоляційний шар.
  2. теплова ізоляція.
  3. армована сітка.
  4. тепла підлога.
  5. стяжка.

Залежно від того, якою конструкцією володіє ваш тепла підлога, пристрій «пирога» може змінюватися. Наприклад, перший шар наноситься на чорнову підлогу, для того щоб його вирівняти. Наступна стяжка наливається на утеплювач. Останній шар вже монтується на теплу підлогу. Зробити роботу своїми руками нескладно, потрібно тільки дотримуватися технологію заливки.

Відео 7. Як зробити / залити стяжку під теплу підлогу. Від а до я! стяжка теплої підлоги товщина стяжки