Вирощування розсади помідорів на підвіконні: як домогтися відмінного результату?

73

Хороший урожай багато в чому залежить від того, наскільки вдало підібрані насіння, і наскільки правильно вирощена розсада. При російському кліматі без розсадного способу не обійтися, оскільки надто вже довгий у томатів вегетаційний період при нашому короткому літі. Інше питання, як виростити розсаду помідорів, щоб результат довгих старань перевершив очікування, а не приніс одні розлади?

В ідеалі найкраще розташувати розсаду томатів в обігрівається теплиці, а потім перенести в плівкову теплицю.

Вирощування розсади помідорів на підвіконні: як домогтися відмінного результату?

Дбайливе вирощування томатів і додаткова підгодівля дадуть чудові результати

на підвіконні підходящі умови створити досить складно:

  • необхідно, щоб вікна в квартирі виходили на південну сторону, інакше розсаді буде не вистачати сонячного світла;
  • скла не пропускають ультрафіолетових променів — при пересадці в грунт рослини зазнають стресу від зміни освітлення;
  • в квартирах з центральним опаленням вологість в кімнатах дуже низька, тому молоді пагони доведеться постійно обприскувати.

Однак якщо у вас немає обігрівається теплиці, це не означає, що хорошого врожаю вам не бачити. Дбайливе вирощування томатів і додаткова підгодівля дадуть чудові результати, а щоб рослини прижилися на грядках, за тиждень до посадки їх рекомендується потримати в парнику.

відео про вирощування розсади помідорів на підвіконні

Зміст

  • Вибір сорту насіння помідорів для посадки на підвіконні
  • Підготовка насіння
  • Відповідний грунт для чудового врожаю
  • Посів насіння і вирощування розсади помідорів
  • Які хвороби і шкідники можуть вразити розсаду помідорів будинку?

    • Відео про хвороби томатів
  • Як підготувати розсаду до висадки у відкритий грунт

Вибір сорту насіння помідорів для посадки на підвіконні

вибираючи сорт насіння для посіву розсади на підвіконні, варто орієнтуватися на цілий ряд ключових факторів. Більшість з цих показників можна знайти в інформації на упаковці насіння. зверніть увагу: краще не варто намагатися сіяти на розсаду насіння, зібрані з томатів самостійно. Багато сучасні сорти з хорошими показниками – це гібриди f1 і f2, вони не будуть зберігати сортові якості в другому поколінні. Крім того, при промисловому зборі і обробці насіння дотримуються певні технології, які складно відтворити в домашніх умовах. Як підсумок — у зібраних самостійно насіння буде, найімовірніше, невисока схожість, низька стійкість до хвороб і непередбачувані характеристики.

  1. термін від посіву насіння до повного визрівання плодів. Зрозуміло, чим цей термін менше, тим для вас краще. Сорти з тривалим терміном визрівання можна дозволити собі, проживаючи в південних регіонах або вирощуючи овочі в теплиці.
  2. висота кущів. Тут все залежить від того, де ви плануєте вирощувати помідори після висадки розсади в грунт.

деякі низькорослі і штамбові сорти (в першу чергу черрі) можна взагалі вирощувати повним циклом на підвіконні або веранді – в горщиках і ящиках. Це такі сорти, як» балконне диво«,» кімнатний сюрприз«,» бонсай » і т.п. Якщо ви плануєте висаджувати помідори в теплиці, зверніть увагу на сорти з високими кущами – індетермінантні томати. Це дасть можливість використовувати площу теплиці по максимуму і виростити на ній великий урожай. для вирощування у відкритому грунті на великій площі краще віддати перевагу сортам середньої висоти — 50-100 сантиметрів.

  1. районування сорту. Зверніть увагу, деякі сорти спеціально пристосовані до умов того чи іншого регіону. Це може бути особливо важливо для малосонячних регіонів з коротким літом. При більш сприятливих природних умовах можна вибирати будь-який сорт.
  2. призначення сорту. Існують сорти, призначені тільки для вирощування в теплицях. Якщо ви плануєте висаджувати томати у відкритий грунт, такі сорти після висадки просто не виживуть.
  3. цілі вирощування. Зверніть увагу на розміри плодів, зазначені на упаковці. Для консервування підходять томати діаметром 5-6 сантиметрів, для вживання в свіжому вигляді-більші.

Підготовка насіння

Сортують насіння на око, прибираючи порожні, дрібні і ламані. Можна занурити на 5 хвилин насіння в солону воду і видалити спливли, а опустилися на дно промити чистою водою. Різні сорти зручніше розфасувати, загорнувши в шматочки марлі і вклавши всередину етикетку від пакетика. Далі необхідно знезаразити насіння, опустивши їх в теплий слабкий розчин марганцівки на 15 хвилин, після чого обполоснути в проточній воді, щоб вся марганцівка змилася.

Вирощування розсади помідорів на підвіконні: як домогтися відмінного результату?

Для поліпшення схожості насіння їх прогрівають в гарячій проточній воді протягом пари годин

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування розсади помідорів на підвіконні: як домогтися відмінного результату?

Для поліпшення схожості насіння їх прогрівають в гарячій проточній воді протягом пари годин (або, опустивши мішечки в термос). Можна також загартувати насіння, щоб вони придбали стійкість до знижених температур. Для загартовування досить покласти набряклі насіння в холодильник на добу-дві. Після такої підготовки насіння можна сіяти, але краще додатково потримати їх перед посівом 12 годин в розчині мінеральних добрив (в магазинах продаються спеціальні таблетки мікроелементів), а потім трохи подвялить.

Відповідний грунт для чудового врожаю

Грунт слід заготовлювати з осені. Підійдуть такі почвосмеси:

  • городня земля (дернова) 1 частина + перегній 1 частина + 1 частина чорного або пресованого торфу + деревну золу (з розрахунку на 1 відро почвосмеси 0,5 л золи) + суперфосфат (2 сірникових коробка на відро грунту) + вода для зволоження суміші;
  • городня земля 1 частина + річковий пісок 1 частина + 1 частина чорного або пресованого торфу (можна замінити компостом) + водний розчин мінеральних добрив (розмішайте в десяти літрах води 20 г сульфату калію, 10 г карбаміду і 30 г суперфосфату).

Втім, розсада томатів буде прекрасно себе почувати і в грунтової суміші, купленої вами в магазині. Хороший готовий грунт від сумлінних виробників містить в собі, як правило, всі необхідні добавки і поживні речовини, змішувати його ні з чим не потрібно.

Посів насіння і вирощування розсади помідорів

Підготовлена грунтова суміш трохи зволожується і насипається в горщики або ящики, які ви вибрали для розсади. Землю потрібно розрівняти, ущільнити злегка, в ящиках в грунті слід зробити неглибокі борозенки (досить 1 см), витримуючи відстань по 5 см між рядками. У ці борозенки опускаються насіння на видаленні пари сантиметрів один від одного. Тепер можна присипати посаджені насіння грунтом і зволожити поверхню грунту розпилювачем. Ящики і горщики накриваються плівкою і прибираються в світле тепле місце, де температура не опускається нижче +22 градусів.

Вирощування розсади помідорів на підвіконні: як домогтися відмінного результату?

Пікірована розсада помідор поливається щотижня до глибокого промокання землі

Днів через 5 почнуть з’являтися сходи. Перший раз їх слід полити необільно теплою відстояною водою, через тиждень-два здійснюється другий полив і підгодівля розсади томатів добривами (сіянці повинні мати до цього часу по одному зубчастому листочку). Для підгодівлі підходить рідке добриво» ефект», що зміцнює кореневу систему сіянців.

Коли у томатів з’явиться по 2-3 листочка, їх необхідно пікірувати в горщики розміром 10 на10 см.горщики заповнюються тієї ж грунтовою сумішшю і проливаються марганцівкою (розведіть 0,5 г марганцівки в десяти літрах води). Витягнуту розсаду заглиблюють в землю трохи сильніше-так, щоб сім’ядольні листочки виявилися над поверхнею грунту. Всі ослаблені і хворі рослини відбраковуються. Пікірована розсада поливається щотижня до глибокого промокання землі. Але при цьому потрібно стежити, щоб грунт не пересохла між поливами.

відео про вирощування помідорів на підвіконні
Заразили всю розсаду. Варто відзначити, що найчастіші причини появи вірусів у розсади – це забруднений грунт, низька якість насіння і комахи-збудники. Тобто чим краще якість насіння і грунту, чим ретельніше ви стежите за знезараженням грунту, тим нижча ймовірність втратити розсаду. Бактеріальні захворювання-найчастіше виникають при надмірно високій температурі і вологості. В умовах вирощування в квартирі це трапляється досить рідко. Проте, варто мати на увазі, що небезпечні бактерії також зазвичай заносяться з неякісними насінням або необеззараженной грунтом. дисбаланс харчування. Трапляється і так, що грунт стерильна, насіння обрані від найкращого виробника, а розсада чомусь виглядає слабкою і чахлою. Це трапляється при порушенні технології посіву або дисбалансі харчування. Наприклад, при нестачі кальцію на листках з’являються горбки, при дефіциті калію молоді листочки зморщуються, а при нестачі міді починають гнити корінці. До слова, міді часто не вистачає в торф’яних почвосмесях. Тут рецепт може бути тільки один-додаткові збалансовані підгодівлі спеціальними добривами для розсади. шкідник. Трипс, білокрилка, попелиця та інші шкідники можуть з’явитися і на розсаді. Краща профілактика, як і у випадку з хворобами, — це придбання тільки якісних і перевірених почвосмесей і насіння. Жоден шкідник не береться з повітря і не заводиться сам по собі, найчастіше дачник сам приносить його в будинок разом з грунтом. Інша справа, що підхопити шкідників ваша розсада може, наприклад, і від кімнатних рослин. Якщо це сталося, насамперед ретельно огляньте розсаду. При виявленні листя з личинками шкідників, негайно знищте такі листя і пагони, а потім обприскати розсаду слабким розчином «фитоверма», «актеллика» або «дендробациліну». У профілактичних цілях посівний матеріал обробляють за допомогою»фентіурама».

Відео про хвороби томатів

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Як підготувати розсаду до висадки у відкритий грунт

останній етап – підготовка зміцнілої розсади томатів до пересадки в город. висадка розсади у відкритий грунт-серйозний стрес для рослин, і готуватися до нього потрібно починати заздалегідь. За кілька тижнів до висадки помідорів у відкритий грунт починайте ретельно провітрювати приміщення з розсадою – температура повинна знижуватися на кілька градусів. В ідеалі для загартовування варто взагалі виносити ящики з розсадою на відкрите повітря, але в умовах квартири це не завжди реально. Час провітрювання або знаходження на вулиці потрібно поступово збільшувати. У день перед висадкою варто залишити ящики з розсадою «ночувати» на вулиці. Вирощування розсади помідорів на підвіконні: як домогтися відмінного результату?за 7-10 днів до висадки полив розсади зменшують. У разі, якщо розсада переросла і на ній почали формуватися квіткові кисті, в цей же час її слід обприскати розчином борної кислоти (чайна ложка кислоти на літр води). безпосередньо в день пересадки розсаду рясно поливають.