Які дрова краще: березові, хвойні, осикові або від фруктових дерев

60

Дрова теж бувають різні! цю просту істину добре знали наші предки. Не в російській традиції ходити за хмизом, це з європейських казок. Росіяни завжди влітку на возі, взимку на санях їздили рубати ліс. Зими у нас холодні і хмизом у нас не опалитися. Дрова складали по породах, обов’язково розділяючи хвойні, березові, осикові і плодові. А ось чому так робили? яка різниця, що палити?

А між тим, різниця є. Всі види деревини ділять на три основних типи на: тверду, середню і м’яку.

Дрова з твердою деревиною

Тверда деревина має максимальну тепловіддачу. Колись давно, до нас на дачу потрапив шматочок червоного дерева. Обробити його було нереально, та й малий він був для корисного використання, так що його кинули в камін. Горів цей шматочок практично як вугілля, дуже довго. Але це все мрії, червоним деревом опалюватися дуже, дуже, ну дуже дорого і тому просто нереально. На жаль, і наші тверді породи в більшості своїй в відполірування не йдуть, а якщо і йдуть, то по кишені таке опалення буде далеко не кожному.

Тверді породи середньої смуги: дуб, бук, ліщина, ясен і деревина фруктових порід: яблуні, груші.

Дубові дрова

Колються і розпалюються важко. Довго і добре горять, з приємним ароматом, вугілля довго тліють.

Найкраще використовувати дуби середнього віку: молоді дубки дають менше тепла, а старі часто мають неприємний аромат.

Букові дрова

Колються і розгораються важко. Але, горять навіть в сирому вигляді.

Професіонали-дачники вважають кращими дровами саме дубові та букові полішки. Але ціна!!! 5 кг дубових дров коштують приблизно 130-150 рублів, мішок в 45-50 кг — 400 руб, куб дров — 2300-3000 руб. Просто золоті дрова будуть.

Ясеневі дрова

Колються добре, загоряються довго. Горять і в сирому вигляді.

Дрова з ліщини / ліщини

Такі ж властивості, як і у дров з ясена.

«фруктові» дрова з яблуні і груші

Колються і добре загоряються. Мають приємний аромат. Особливо дачники рекомендують яблуню: спека багато, диму мінімум.

Звичайно, всі ці породи для опалення використовуються вкрай рідко. Самому напиляти цих порід-отримати чималий штраф, справа ця незаконна. Купити можна, але буде коштувати це дуже дорого. Єдиний доступний варіант-це яблуня або груша. У кожному господарстві вони періодично з’являється в дров’янику. Але як на постійні дрова, розраховувати на них краще не варто. А якщо ви і спили стару яблуньку, то залиште її полички для коптильні. Рибка, копчена на фруктових трісках, неймовірно смачна.

Фруктові дрова — з яблуні

Дрова з деревиною середньої жорсткості

Тепловіддача таких дров нижче, ніж у першої групи. Зате вони доступніше і добре колються. До середньотвердих відносять: вишню, березу, в’яз, кедр, ялицю.

Вишневі дрова

Легко колються, горять з приємним ароматом. Годяться для коптильні.

В’язові дрова

Краще відмовитися від таких відразу: горять погано, диму багато, колються важко.

Ялицеві дрова

Купити можна тільки на далекому сході. Більше цих дров ніде не знайти.

Легко колються, при горінні сильно димлять і іскрять.gorenje. Для камінів і мангалів краще не використовувати.

Кедрові дрова

Також доступні тільки для жителів далекого сходу.

Важко пиляються, добре колються. Вугілля довго тліють.

Березові дрова

Найпопулярніші дрова в середній смузі. Кожен другий замовляє саме їх! чому?

Ну, по-перше, вони доступні. Як правило, і купити то у нас можна тільки два види дров: хвойні (ялина і сосна) і березові, ну або замовити машину, де будуть навпіл, березові і хвойні дрова.

По-друге, березові дрова, відносяться до другої групи, а значить, вони довго горять і дають досить багато тепла. Після горіння утворює вугілля, які дають хороший і довгий жар, тому традиційно використовуються для мангалів. Іскор не багато і можна спокійно грітися біля каміна або мангала, в яких горять березові полешки.

Отже, плюси березових дров: вони добре колються, розпалюються, дають досить високу температуру і мало іскор. Але, вони дають і багато сажі, забиваючи димохід. І тут вам допоможе…осика!

Дрова з м’якою деревною

Такі дрова швидко горять з невеликою тепловіддачею і дають мало вугілля. Зате швидко загоряються. Найчастіше використовуються сосна і ялина, але до таких порід дерева ще відносять: тополя з осикою, вільху і липу.

Липові дрова

Добре коляться, але погано розпалюються. При горінні ароматні.

Вільхові дрова

Колються важко, але добре горять, приємно пахнуть і довго зберігаються. Залишають мінімум сажі.

Дрова з тополі

Добре колються, погано пиляються. Горять добре, але багато іскор.

Хвойні дрова

Найпопулярніші після березових! як правило, змішані, складаються з сосни і ялини.

Легко пиляються, легко колються, добре загоряються, димлять помірно.

До речі, ялина м’якше сосни, тому сосна дає тепла і спека, трохи більше.

Осикові дрова

Цінуються за здатність прочищати димохід. Для цього в кінці протоплювання будинку, в топку кидають пару полешек осики.

Що робити, якщо вам привезли мокрі дрова?

Мокра деревини погано горить, не дають достатньо тепла і сильно димить. Як врятувати ситуацію?

Перше, треба розпиляти і розколоти дрова. Це робиться в тому випадку, якщо вам привезли не колоті дрова. Втім, для порятунку власної спини, замовляти краще все-таки колоті дровишкі, хоча при такому варіанті обдурити дачника простіше. Обсяг дров в повалку підрахувати складніше, а коли вони укладені в дровах, вже практично неможливо отримати назад грошей або відсутні півкуба дров. Тому досвідчені дачники, щоб не засмучуватися, як правило, відразу закладають нестачу дров в бюджет. І якщо, дров привезуть чітко по обіцяному, то це завжди приємний бонус.

Отже, повертаємося до нашої проблеми.

1. Порубавши.

2. Скласти весь запас в сухому місці. Якщо зберігайте на вулиці, зверху накрити непромокальним матеріалом: плівкою, залізом, пластиком. У дровах березові дрова сохнуть близько 3 місяців. Хвоя сохне трохи довше, ніж береза.

3. Сушити по частинах в будинку або в лазні біля печі.

Далі сушити почастям. Поки топіть грубку, заносите і кладіть полички недалеко від грубки. Щоб прискорити просушування чурбачки складайте один на одного, чергуючи ряди з чурбачками укладеними уздовж і чурбачками укладеними поперек. Це забезпечить вентиляцію між ними і прискорить процес.

Дрова біля каміна

Як розтопити піч сирими дровами?

Отже, вам привезли сирі дрова, а сухих для розпалювання і першої сушки немає від слова зовсім. Що робити?

Перше, використовувати рідини для розпалювання в будинку можна тільки в крайньому випадку. Після них довго стоїть неприємний стійкий запах і використовувати їх просто небезпечно, якщо у вас мало досвіду.

Краще настругайте з самого сухого (яке знайдете) хвойного чурбачка тонких лучинок. Пропаліть грубку спочатку папером, це її трохи зігріє, а далі розпалюйте папером і лучинами. Папір кладіть в скомконном вигляді, скіпки будиночком. Підкладайте поступово скіпи більшого і більшого діаметру, потім полички.

Розпалювання печі

Справжня проблема може встати перед вами, якщо у вас забитий димохід, але це вже інша історія. У холодній печі осикою справі не допоможеш. Тому краще все далать заздалегідь і димохід чистити вчасно: осикою (в кінці кожної протопки) або спеціальним засобом для усунення сажі, наприклад сажотрус або веселий сажотрус.