Які органічні добрива найкраще вносити для підживлення плодових дерев восени

63


Основна кількість поживних речовин плодові дерева отримують з грунту у вигляді насичених водних розчинів. Згодом земля бідніє, і сад вимагає додаткової підгодівлі. Восени це важливо не тільки для молодих дерев і саджанців, а й для дорослих, що ростуть на піщаних і супіщаних грунтах. Для того, щоб вибрати правильну підгодівлю, необхідно розуміти переваги кожної. Тоді сад обов’язково буде радувати багатим урожаєм.

Перегній

перегній – це органічне добриво, що поліпшує практично будь-який тип грунту. Він багатий корисними речовинами, добре вбирає і утримує вологу. Важку глинистий грунт перегній робить пухкої, збагачує киснем. Піщаний грунт з його допомогою можна зволожити і значно підвищити кількість поживних речовин. мульча з якісного перегною створює особливе середовище у верхніх шарах грунту. Під нею збирається необхідна волога, селяться дощові черв’яки і бактерії, які необхідні для повноцінного функціонування кореневої системи. Так грунт добре зберігає температуру: повільно нагрівається і остигає. Восени і взимку перегній відмінно захищає плодові дерева від нежданих морозів, дощу і вітру. на спеціалізованих ринках можна придбати пакетований перегній, але вигідніше купити на фермі велику кількість гною і приготувати добриво самостійно.

Компост

для осіннього збагачення грунту часто використовують заздалегідь підготовлений компост. Добре перепрілі листя і трава не обпалюють коріння дерев і служать м’яким органічним добривом. компост відмінно доповнює будь-який вид підгодівлі. З нього зручно робити захисну мульчу, яка не дозволяє кореневій системі запреть або замерзнути. А навесні під час активного танення снігу шар органічних добрив стане додатковим харчуванням для грунту. досвідчені дачники заготовляють компост все літо і осінь в спеціальних ямах або ящиках. Готове добриво має темний колір і пахне мокрою лісовою землею. Якщо зима вже на порозі, а компост ще не готовий, можна скористатися спеціальними препаратами, які прискорюють його визрівання. Рекомендується раз в 2 роки його вносити 5-6 кг на 1 м2 площі пристовбурного кола.

Біогумус

біогумус – це ще один вид органічних добрив з винятковим складом. Для його формування використовуються черв’яки і їх продукти життєдіяльності. Основне його завдання-оптимізація структури грунту, що в свою чергу забезпечує здорову мікрофлору навколо прикореневої системи плодових дерев. завдяки насиченому мінеральному складу (калій, фосфор, азот, залізо) біогумус покращує приживлюваність молодих саджанців, підвищує врожайність і прискорює дозрівання плодів. Ще він хороший тим, що не містить паразитів і личинок комах. в осінній період молоді плодові дерева поливають насиченим розчином добрив (1 кг концентрованого біогумусу на 10 л води), 2 л такого розчину замінять до 50 кг гною.

Деревна зола

це універсальне добриво, відмінно зарекомендувало себе в сухому і розведеному вигляді. Деревна зола насичена калієм і не містить азоту. завдяки такій підгодівлі стебла молодих саджанців зміцнюються, підвищується загальний імунітет дерева, що допомагає йому пережити зиму. Також наявність достатньої кількості калію запобігає несвоєчасне дозрівання плодів у занадто молодих дерев. Зола знижує кислотність і збагачує грунт корисними мікроелементами, які необхідні для вегетації. використовувати таку підгодівлю рекомендується як в чистому вигляді, так і в якості добавки до інших органічних добрив (250 г на 1 м2).

Тирса

деревна тирса складаються з клітковини, великої кількості смол і ефірних масел, тому відмінно підходять для різних городніх культур, в тому числі і плодових дерев. Основне завдання такого добрива-захист кореневої системи від заморозків і вітру. Велика кількість вуглецю збагачує грунт, покращує мікрофлору і грунт. Крім того, навесні на удобреному грунті не будуть рости докучливі бур’яни. У посуху мокра деревна тирса вкриють кореневу систему від сонця і наситять грунт вологою. використовуючи тирсу, важливо пам’ятати, що вони сильно окислюють грунт. Для нейтралізації їх комбінують з деревним попелом або іншими менш «кислими» добривами. Перед використанням необхідно дати їм перепреть з водою.

Добрива з торфу

добрива з торфу стимулюють ріст і врожайність плодових дерев. Це результат природного збільшення кількості гумусу в грунті. Торф-універсальне добриво, яке можна використовувати щорічно як для молодих саджанців, так і для дорослих дерев. Він дбайливо захищає кореневу систему від нітратів і отруйних речовин, що потрапили в грунт, зберігає вологу і мікрофлору. у природі торф утворюється в болоті, в місцях підвищеної вологості з низьким рівнем кисню. Так само його можна придбати на спеціалізованих садівничих ринках. дачники рекомендують проводити активну підгодівлю в середині вересня, початку жовтня. В цей час коренева система плодових дерев активно розвивається і насичується корисними речовинами з грунту. Осінні заходи зі збагачення грунту забезпечують саду захист від інфекцій і паразитів, морозів і вітру, а також обіцяють багатий урожай.