Чебрець при застуді і кашлі у дорослих і дітей: лікувальні властивості і застосування

97

Вміст

  • 1 чи допомагає чебрець від кашлю та застуди
  • 2 від якого кашлю допомагає чебрець: від сухого або вологого
  • 3 чи можна приймати чебрець при пневмонії у дорослих
  • 4 з якого віку чебрець можна давати дітям від кашлю
  • 5 як правильно заварювати і пити чебрець від кашлю
    • 5.1 відвар чебрецю від кашлю
    • 5.2 настій чебрецю від кашлю
    • 5.3 спиртова настоянка чебрецю
    • 5.4 сироп чебрецю
    • 5.5 чай з чебрецем при кашлі у дорослих
    • 5.6 чебрець з мати-й-мачухою
    • 5.7 чебрець з м’ятою і материнкою
    • 5.8 чебрець з медом та часником від кашлю
    • 5.9 молоко з чебрецем від кашлю
    • 5.10 інгаляції з чебрецем
  • 6 протипоказання і побічні ефекти
  • 7 висновок
  • 8 відгуки про застосування чебрецю від кашлю

Чебрець від кашлю пропонують пити дорослим і дітям як відхаркувальний засіб. Різноманітність рецептів дає можливість вибрати зручний спосіб лікування. Для досягнення позитивного ефекту потрібно враховувати особливості захворювання, попередньо узгодити прийом чебрецю з лікарем.

Найбільш цінні лікарські властивості проявляються у пагонах, зрізаних в період цвітіння.

Свіжозібраний чебрець відрізняється стійким ароматом і пряним смаком з нотками гіркоти

Склад рослини різноманітний: в ньому присутні фенольні похідні терпенів, дубильні речовини і флавоноїди, органічні кислоти. В наявності в стеблах і більш рідкісні компоненти: летючі масла, гіркоти, камедь. Така різноманітність речовин дозволяє рослині допомогти людині боротися з різними хворобами.

Чебрець є відхаркувальним, аналгетичним, антибактеріальним і глистогінним засобом. Його призначають при бронхітах, запаленні легенів та інших патологіях дихальної системи.

Приймати настої на основі трави можна при запальних і простудних хворобах. Засіб від кашлю з чебрецем необхідно людині при наступних станах:

  • мокрота в’язка, відділяється з працею;
  • приступообразное сухе покашлювання, що не приносить полегшення;
  • потрібно знизити обсяг виділеної секреції в легенях.

Важливо! показані настої з чебрецем і при вологому, і при сухому кашлі. Допоможе рослина і людям з обструктивним бронхітом, бронхопневмонією, ларингітом і трахеїтом.

При даному стані лікування тільки травами не дасть позитивного результату. З пневмонією потрібно боротися згідно зі схемою, призначеної лікарем. І, незважаючи на те, що чебрець здатний полегшити стан хворого, без консультації з лікарем приймати настій не рекомендується.

З якого віку чебрець можна давати дітям від кашлю

Загальновідоме обмеження, що поширюється на більшість засобів, які не пройшли клінічні дослідження – це вік менше трьох років. Але в більшості випадків заварити чебрець від кашлю дитині мами можуть вже і через 12-18 місяців після народження малюка.

Прийнято вважати, що рослина в маленьких дозуваннях не несе молодому організму ніякої шкоди.

Відомий препарат на основі чебрецю – це коделак бронхо, його не можна дітям молодше двох років

Важливо! необхідно враховувати, що організм дитини чуйно реагує на провокуючі фактори, тому чебрець заварити від кашлю можна лише в тому випадку, якщо у малюка немає схильності до алергічних реакцій і отримано згоду педіатра на лікування.

Як правильно заварювати і пити чебрець від кашлю

Максимальний ефект від прийому настоїв на траві спостерігається в тому випадку, якщо сировину правильно зібрали і обробили. Чебрець від кашлю можна використовувати різноманітними способами. Вибір методу залежить від наявності певних компонентів і власних уподобань.

Відвар чебрецю від кашлю

Найпопулярніший спосіб приготування чебрецю – це відвар. Від кашлю досить залити 1 ст.л. Сухого подрібненого рослини склянкою окропу. Отриману суміш томити протягом десяти хвилин на повільному вогні. Готове ліки остудити і процідити. Стандартна доза-це 50 мл тричі на день.

Настій чебрецю від кашлю

Даний рецепт підходить для дорослих і дітей. Слід взяти 1 ст.л. Чебрецю і залити склянкою окропу. Закрити ємність кришкою і настоювати 30 хвилин. Настоєм чебрецю полоскати горло тричі на день.

важливо! зрошення ротової порожнини настоєм чебрецю не тільки допоможе впоратися з бронхітом і фарингітом, але і дозволить позбутися від стоматиту і гінгівіту. Для досягнення максимального ефекту потрібно використовувати теплий настій.

Ще одна варіація рецепта: 1 ст. Л. Подрібненої трави залити 250 мл окропу. Укутати ємність рушником, залишити наставитися на годину. Готовий настій процідити. Приймати чебрець від кашлю дорослим по 1 ст.л. Чотири рази на добу за 20-30 хвилин до їди.

Спиртова настоянка чебрецю

Цей рецепт підходить для лікування дорослих. Щоб приготувати чебрець від кашлю, необхідно нарізати гілки чебрецю повзучого разом з квітами. Обполоснути їх від пилу і бруду, перебрати. Рекомендується прибрати сухі та пошкоджені пагони.

Подрібнити сировину на 2-3 частини і залити його 500 мл горілки так, щоб воно все було покрито рідиною. Поставити ємність з настоєм в темне прохолодне місце і залишити там на три тижні. Після закінчення часу ліки процідити. Приймати засіб по 30 крапель раз в день.

Готовий настій чебрецю повинен бути коричневого забарвлення з характерним спиртовим запахом без каламуті

Сироп чебрецю

При сухому кашлі у дорослих допомагає смачне трав’яне ліки. Для його приготування потрібно взяти такі інгредієнти:

  • чебрець 50 г;
  • 250 мл води;
  • 4 ст. Л. Меду;
  • 1 лимон.

Алгоритм приготування кошти:

  1. сировина залити склянкою окропу, залишити при кімнатній температурі на 15-20 хвилин.
  2. отриманий чай процідити, додати туди мед і свіжовичавлений лимонний сік.
  3. перелити отриману рідину в каструлю і варити на повільному вогні протягом 15 хвилин.

Найкраща тара для зберігання сиропу з чебрецю — це затемнена скляна пляшка

Важливо! будь-який засіб власного приготування найкраще зберігати в холодильнику і вживати в найкоротші терміни. Настої і відвари рекомендується робити щодня.

Це один з найпростіших рецептів. Готовий чай з чебрецю можна дорослим приймати всередину при бронхіті, полоскати їм горло.

Для приготування напою необхідно 1 ч.л. Подрібнену траву залити склянкою окропу. Залишити чай на 15 хвилин настоюватися, а потім приймати в теплому вигляді. Щоб зменшити запалення в горлі, знизити больовий синдром і першіння, потрібно полоскати ротову порожнину не менше чотирьох разів на день. Чай можна приймати до 2-3 разів на день.

Чебрець з мати-й-мачухою

Жінки і чоловіки, часто страждають від фарингіту, бронхіту або астми, віддають перевагу багатоскладовим настоям. Лікувальні властивості чебрецю від кашлю, що виводить мокротиння, добре поєднуються з мати-й-мачухою, що підсилює відділення слизу. Ці рослини прекрасно доповнюють один одного.

Для приготування настою необхідно взяти по 4 г кожного виду трав, змішати і залити їх 500 мл окропу. Залишити напій на годину в теплому місці, потім процідити. Розділити денну норму настою на три прийоми. Пити чебрець з мати-й-мачухою по 150 мл за 30 хвилин до їжі в теплому вигляді.

Чебрець з м’ятою і материнкою

Окремо ці трави мають приємний смак, але якщо їх змішати, то можна отримати ароматний напій з яскравими нотками ментолу. Слід враховувати, що якщо правильно заварювати і пити ліки, то рослини будуть доповнювати один одного, посилюючи ефект лікування. Чебрець допоможе від кашлю, а материнка і м’ята заспокоять нервову систему, нормалізують тиск, поліпшать сон.

Для приготування напою потрібно підготувати сировину і термос. Взяти по одній частині м’яти з материнкою і три частини чебрецю, все змішати і засипати в ємність. Заварити трави окропом, залишити настоюватися на 12 годин. Готовий напій потрібно випити протягом дня.

Ароматний і смачний чай виходить при використанні свіжозрізаних квітучих рослин

Чебрець з медом і часником від кашлю

Незвичайний протикашльовий сироп можна приготувати з доступних інгредієнтів. Для цього півсклянки подрібненої трави залити холодною водою і поставити варитися на повільному вогні до тих пір, поки вміст каструлі не зменшиться наполовину. Що залишився відвар процідити, додати в нього 80 мл соку часнику і 300 г свіжого меду. Останній інгредієнт повинен бути рідким. Всі складові ретельно перемішати і відправити в скляній банці в холодильник. Приймати по 1 ч.л. Тричі на день.

Молоко з чебрецем від кашлю

Даний рецепт використовується при бронхітах і фарингітах. Потрібно 2 ч.л. Висушеного чебрецю залити 250 мл молока.Отриману суміш поставити на водяну баню, протомити на повільному вогні 30 хвилин. Ліки готові до вживання після повного охолодження. Приймати чебрець на молоці від кашлю потрібно за наступним рецептом: ½ склянки двічі на день до їди дрібними ковтками. Щоб зробити напій більш приємним на смак, в нього можна додати мед.

Інгаляції з чебрецем

Даний метод лікування актуальний при запаленні легенів. Чебрець допомагає прибрати кашель і знищити шкідливу мікрофлору.

Алгоритм дій:

  1. закип’ятити 750 мл води, додати туди 3 ст. Л. Трави, залишити нудитися рідина на повільному вогні 25 хвилин.
  2. прибрати ємність з плити, накрити кришкою і рушником для охолодження.
  3. коли пара перестане бути обжигающе гарячим, нахилитися над каструлею, зверху на голову накинути рушник так, щоб краї тканини утворювали купол над ємністю.
  4. здійснювати повільні глибокі вдихи протягом 20 хвилин. При нападі запаморочення процедуру перервати на кілька хвилин, потім відновити.
  5. після інгаляцій не можна виходити на вулицю 1-2 години. Не проводиться процедура при підвищеній температурі.

Заливати відвар чебрецю в небулайзер забороняється: високий ризик розвитку набряку легенів

Протипоказання і побічні ефекти

Відмовитися від лікування чебрецем слід людям з печінковою і нирковою недостатністю. Завдати шкоди організму трава може дорослим, які страждають від гастриту і виразки шлунка.

Строго протипоказано лікування бронхіту чебрецем у вагітних, годуючих жінок.

Серед побічних ефектів можливі нудота, алергічна реакція при непереносимості компонентів.

Висновок

Чебрець від кашлю є ефективним засобом, що вимагає розумного застосування. Рослина має відхаркувальну і протизапальну дію, допомагає боротися з бронхітом, астмою, запаленням легенів. Для досягнення максимального ефекту слід враховувати думку лікаря, особливості організму.

Гур’янова христина, м.київ

Я завжди віддавала перевагу народній медицині. Для мене чебрець — це кращий засіб для лікування фарингіту. Інгаляції з рослиною розслаблюють голосові зв’язки, знімають біль, полегшують ковтання. Відразу після процедури найкраще відправитися спати або тепло одягнутися. Таке лікування дає можливість поєднувати медикаментозне лікування з народними засобами без шкоди для печінки. Для досягнення максимально ефекту чергую інгаляції з полосканнями.

Мішкіна вероніка, м сизрань

У випадках, коли курс антибіотиків закінчений і все сиропи випиті, на допомогу приходить чебрець з м’ятою і материнкою. Настій приймаю як звичайний чай з медом. Бажано пити ліки не менше трьох разів на день в теплому вигляді. Зберігати напій не рекомендую, краще кожен раз заварювати новий, щоб отримати максимум користі. Якщо потрібно зберегти чай, то краще поставити його в холодильник. Але більше 10-12 годин він не збережений: псується смак.